Jump to content

IVARK

Kasutajad
  • Sisu loend

    625
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    2

Postitused posted by IVARK


  1. Kus naised nii tohutult räägivad? Ma pole veel ühtki naist kohanud, kes sedasi arvaks. Kiviaeg on möödas, djuud!

    (P.S. Sa võiksid end paremini väljendada, sest raske on aduda, mida sa selle tekstiga küsida tahad. Oled ju teema küsitluste alla postitanud. :lol: )

    Tegemist võib teemaalgataja puhul olla tõsisema probleemiga. Ma tundsin kunagi ühte neiukest, kelle elu kannatas väga selle all, et arvas, et kõik teda vaatavad. See arenes selleni, et ta ei suutnud üle hoovi minna. Lõpuks läks vastuvõtule ja võimalus ongi siin antud juhul, et tegemist on kas ärevushäirega, tugeva ebakindlusega, paranoidse skisofreeniaga, agorafoobiaga ehk lagedakartusega (paljud jõusaalid hõlmavad suuri pindu ja ühe masina juurest teise juurde minemiseks peab mingi lageda pindala ületama).

    Liigse higistamise korral tasuks ka igaks juhuks kilpnääret kontrollida, naistel nõrk koht.


  2. Tervis nr 1 on minu arvamus... Ōigemini oli- see oli poolik seisukoht. Mai kuu ja juuni esimene pool on olnud üsna tormakad, kuid mōnusad- lubade tegemine, sünnipäevade pidamised, kōik möödus edukalt kuid kiirelt.

    Ja kui see nüüd kōik vaibus... Sattusin ma laagrisse, kui on ōige seda nii nimetada. Kokku tulid inimesed , kes tegelesid iseenda hingega ja selles olevate probleemidega. Välja lülitati telefonid(terveks nädalavahetuseks) ja kōik suhtlusvahendid jäeti koju. Rajoonilt välja ei mindud, isega vahepeal saime majaaresti. Ütleme nii, et me näiteks mediteerisime- läksime iseenda hinge ja kaitseingli juurde ning välja koorusid sügavaimad probleemid ja siis tegeldi nende probleemidega...

    Veider? Teoorias kindlasti.. Kes mäletab... mitmeid kuid tagasi tegin sissekande , kus kirjutasin, et midagi on valesti- ma pole eluga rahul- enda hingega. Ma väikese kahtlusega, kuid siiski julgen öelda, et ma leidsin RAHU. Rahu enda hinges, ajus.. Mul on isegi veider olla, kuna pool mōttemaailma, mis piinavate muredega tegelesid , on vabanenud ja ma tunnene end ōnnelikuna, rahulolevana ja vaikselt- mu peas vaibus sōda pm..

    Kōik on mōtlemises kinni.. Aga ma nüüd sain tunda, mis tunne on, kui mōte lahti laseb- ei mäletagi nii nauditavat perioodi.

    Sōitsin pühapäeval Tallinnast Pärnu ja ma ei tahtnud enam endale tegevust otsida, ma suutsin nautida lihtsalt olemist.

    Siis ma läksin Arcticusse trenni ja alustasin enda tavapärase seljatrenniga- lōuatōmmetest.. Ma olen vōistlustel tōmmanud 10x aga kunagi pole seda trennis suutnud järele teha, kuid siis- 10 lōuatōmmet esimeseks seeriaks, teine 7 ja siis 6.

    Ma olin rabatud.......

    Mis see oli- juhus vōi oli eelnevalt mōtted mul tōesti nii segavad, et tulemus pea kahekordistus?

    Ja siis eile- rind/ōlg.. Alustasin trenni kätekōverdustega ja kui mu kunagile tore saavutus on olnud 25 ja seda klassikalise tehnikaga, mitte pōlved maas, siis eile ōhtul tegin ma 30 kätekōverdust ja enam ma juhusesse ei usu...

    Tegelega enda tervise JA hingega!

    Ilusat ōhtut :lol:

    30 kätekõverdust tubli, mäletan, et mu sõber ütles kunagi uhkelt, et teeb iga hommik 20 kätekõverdust:-) Meesterahvas ka veel.

    Kõik on mõtlemises kinni nagu eeltoodustki juba selgub ja sellel on päris suur võim kas hävitada kõik või anda energiat. Olen ka tegelenud kunagi ida tehnikatega (kuni ekstreemsusteni välja, nt. lihast ja kalast loobumine) ja see on hoopis teine maailm, kindlasti saab ka kulturismitreeninguga ühendada kuigi kõige paremini minu arust ühildub võitluskunstidega, kus on täielikku keskendumist ja sisemist rahu enim vaja. Oled ärevil, närvis, ei jälgi vastast, lased löögi sisse ja ei suuda õigel hetkel liikuda. Tegelikult on Gunnar Aarma palju kirjutanud sellel teemal ja muidugi Osho ja Krishnamurti, et mõtlemine moodustab tohutu hulga meie heaolust, teised kaks on hingamine ja toitumine. Edu oma tõe leidmisel igal juhul! Ma veel otsin seda.


  3. Need pidid müüdid olema. Rasvaprotsendist ei sõltu, treenituse aste hoopiski peaks tõstma higistamist. Higistamist põhjustab kaks peamist asja - naha temperatuur ja sisemine temperatuur. Sisemine temperatuur üldiselt tekitab tugevamat higistamist. Kuid midagi kindlat muidugi öelda ei saa...

    Fitness Myth 2:

    Excessive Sweating While Exercising Means You’re Not Fit

    In fact, it's just the opposite. Sweating during exercise is a sign of an efficient cooler. An athlete who has adapted to keep the body core cool during exercise will shunt blood to the skin’s surface more quickly and release heat from the body. At the same time, the sweat glands increase their output and thus cool the body during sweat evaporation. While fit people produce more sweat than sedentary folks, they lose less sodium, because more of it is reabsorbed by the body. The result is a more efficient cooler.

    Kuid huvi pärast tahaks muidui teada, kas mingeid põhjalikumaid uuringuid on antud teemal tehtud. Pole just kõige parem netist otsija nendele asjadele. AlanBStard vast teab mõnda.

    Tegelikult nii see ongi ja seda räägib mitte raamat vaid mu enda keha, mis enne aktiivset trenniperioodi eritas higi oluliselt vähem. Nüüd on tõusnud aeroobne tase ning anaeroobne tase ja rasvaprotsent on madalam kui varem, mis alatreenitusest me siis räägime. Tunnen ennast muus osas väga hästi. Häiriv on see siiski kui ma poiss õlal hommikul lasteaeda lähen ja üleni leemendan. Minu pärast võiks treenitus jääda aga higistamine kaduda. :lol:


  4. Higistamine pidi muidugi sõltuma väga palju inimesest. Mõnel ei võta siis ka higi lahti kui 1h elu eest rattal vändada ja pärast 300kg kükkida. :P - vähemalt olen sellistest imeloomadest kuulnud.

    Teistel seevastu on trepist üles minnes juba otsaesine märg. See olen näiteks mina. Rasvaprotsent juba enamvähem madal, lihast omajagu, võhma samuti - aga paar korrust trepist üles ja higi tilgub. :lol: - Pidi olema märk üliheast jahutussüsteemist. Ehk keha hoiab pm. kogu aeg sisetemperatuuri õigel tasemel.

    Hea, et on saatusekaaslasi, arvasin juba, et mul on kilpnäärmega midagi aga kui hakkan meenutama, siis varasematel aastate, mil ma peaaegu 8 aastat jõusaalitrenni ei teinud, ei olnud ka higistamine probleemiks. Nüüd on higi lahti väga kiiresti, isegi peale 5 min soojendust tilgub ja naine imestab ja saadab arsti juurde. Pigem on see märk ainevahetuslike protsesside kiirenemisest jm.


  5. Minu arust veidi pingutatakse üle selle surumise teemaga, et kui palju keegi. Võibolla ma olen maksimalist aga kui ma tean, et minust 20 kg kergemad vennad suruvad müstilisi raskusi, siis ma ei näe nagu mingi isiklikus suhteliselt lahjas tulemuses mõtet. Kaalun nt. 81 ja surun max 145, rohkem pole ka proovinud ja kui ka saaks rohkem, siis peaks nagu ka kükkima ja tõmbama rohkem. Mulle meeldib selline proportsionaalne areng. Kahjuks see proportsionaalsuse/mitmekülgsuse teema kandub mul ka lisaks aeroobsele üle, st. kui surumine tugev aga jooksmine nõrk, siis jälle meel mõru:-) See on vist minu kiiks, pean endale meelde tuletama, et kõiges ei saa korraga hea olla.


  6. Tegelikult oled sa meedias vist vale ettekujutuse jätnud tõesti, kui ütled, et sööd minimaalselt, aga toidulisandeid ei maini. Mõni rumaluke hakkabki arvama, et eluspüsimiseks peab vaid natuke rosinaid sööma. Lihtsalt väike tähelepanek.

    Eks neid tõlgendusvõimalusi on jah palju ja igaüks loeb sealt välja selle, mis endale paremini sobib. Suvel on üldse nii, et trenn kuidagi liigub aeroobsele üle, palavas saalis ei taha liigselt suurte raskustega punnida ja vererõhku kõrgeks ajada. Seetõttu selline rulluisk, jõuvastupidavust treenivad harjutused, rohkem kordusi, 30 min. jooksud on väga head, hoolitsevad ka südameveresoonkonna vastupidavuse eest. Kõik on erinevad muidugi aga minu arust on suvi just aeroobse tegevuse aeg.


  7. Levronil on hämmastavalt suur suu, huuled on suuremad kui Galojanil, võibolla siin on mingi seos hea lihasmassiga. Teatavasti akromegaalidel on ka suur suu ja nina, GH tarvitamine võib ka neid kasvatada. Üldse on paljudel IFBB meestel päris hea mokaehitus...väike tähelepanek siis.


  8. Sellised katsed peaks vähemalt 3000m osas kõigile kulturistidele kohustuslikud olema, et ei peaks enam nägema videosid lõõtsutavast IFBB Pro-st, kes ühe poeskäiguga ennast täiesti rihmaks tõmbab, peab ju 100 meetrit kõndima. Mäletan ühte videot jaapani kulturistist, kes ka juba loojakarjas on ei saanud isegi paigalseistes ilma lõõtsutamata olla. Isegi kui massi peale kasvatada on võimalik täiesti normaalne aeroobne töövõime säilitada kui vähegi tegeleda asjaga.

    100 kätekõverdust 2 min ja kõhulihased, nii kvantiteet kui kvaliteet on minu jaoks püüdmatud igatahes. Hea teada, et kaitseväes sellised mehed.


  9. Minul oli HGB 172 viimati aga väsimus on ikkagi, teinekord istun jõusaalis ja mõtlen, mida sa mees siin teed. Põhjus võib olla samuti hoopis arvutitöö, järjest 8 tundi päevas minu puhul kuid mõnel inimesel võivad põhjused olla ka nt. psühholoogilised. Olen püüdnud rohkem liikuda aga kuna enam ei suitseta ka, siis palju põhjust laua tagant tõusmiseks pole. Niisama mööda maja kolada ka ei taha.


  10. Kahjuks või õnneks on Peegel üks väheseid vahendeid meile oma arengu jälgimiseks. Seega võib öelda, et pole sugugi erinev sellest, kui kettahetjad oma kettakaart mõõdavad.

    Mis piltidesse puutub - siis mida rohkem kriitikat, seda rohkem saab ennast sundida. Mõni oskab ise peeglisse vaadates öelda, kui hea või kehv ta vorm on ning ennast vastavalt motiveerida. Kuid enamike puhul kehtib see, et lisamotti saadakse siis kui keegi jagab head kriitikat või kiitust. Mõlemal juhul tekib suurem isu edaspidi rohkem pingutada. Tahaks ju kriitikutele näidata milleks suuteline oled - ning samas tahaks ju ka teada, et liigud õiges suunas ning vorm läheb ka teiste arust paremaks.

    Selline tagasiside on alati hea minu arust.

    Aga kuidas kellegile. :lol:

    Tegelikult tubli töö ära tehtud ikka, varasemate piltidega võrreldes. Ma selliseid istudes/kükitades pilte ei julgeks üldse siia riputada, sest siis moodustuks kõhule umbes 4-7 rasvavolti:-) Seistes pole samas pilt üldse paha.


  11. Klassikalisest kulturismist oled midagi kuulnud? Enamus on klassikud meil. Ja mida nüüd need meie andetud sportlased tegema peaksid? Kõigil ei olegi soovi raketikütust endale sisse valada. Medaleid tuuakse ikkagi koju.

    Palun, minge vastavale võitlusele, kus PRO kaart antakse, kui te ise nii andekad olete. Keegi ei keela teil minna, pole vaja mitte mingit koondist ega midagi muud, pole ka kontrolle. Terve USA on selliseid võistluseid täis, Arnold Amateur on tuntuim neist. Lihtsat pakkige oma asjad, minge, tehke, olge PROD!

    IFBB amatöörvõistlustel - MM, EM ning teised kontinentaalsed võistlused - ei anta välja PRO kaarte, nii et mida sa halad? Samuti ei ole IFBB mingi lasteaiakasvataja. Kõik võistlejad annavad oma kirjaliku allkirja ning lähtuvad eetikakoodeksist. See, et enamikule vendadest see kohae ei jõua on nende probeem, inimesel peaks endal mõistus peas olema.

    Üleüldse võiks oma maa sportlastele kiitust avaldada, et ausate reeglite järgi mängitakse, mitte vinguma, et teised panevad, pange teie ka.

    Täpselt minu mõtted. Selle asemel on vaja vinguda kuidas kõik on liiga teinud siin Maarjamaal. Hale.


  12. Ajaloonurk, kes ei mäleta mineviku, see ei näe tuleviku..... :lol:

    1997a EMV Maardus, meenutus meeste absoluudi valimisest. Olin natuke enne just võitnud juuniorite raskekaalu ja tulnud juuniorite absoluudis 2 kohale häältega 2:3 Denis Shibanovi järel, ca tunnike hiljem toimunud meeste absoluudis võitsin Shibanovit juba 5:0. See näitab juba ära, et varajases nooruses õnnestus mul kohtunike panna enda poolt hääletama..... :D

    vasakult: Kiivikas, Polšin, Selnihhin ja Matt (kohad absoluudis vastavalt 5,1,2,4) kokku oli kas 10 meest absoluudis, taamal seisavad Bulatski, Shibanov ja Pronin.

    post-22-1306237991_thumb.jpg

    Minu arust toredad ajad olid, kogu aeg pidi nuputama, kust mida süüa saaks ja kuidas maitsvaks teha. Toidulisanditega oli ka nagu kehvasti, mäletan, et ajas veidi öökima kui juua proovisin. Valikut polnud, kohalik saast ja siis apteegist midagi sai ka ostetud.

    Jõusaale linnas palju polnud, parim ikka Reval, siis veel küll keldris. Enne Revalit 95-96 tegin trenni spordiklubis Anton, mis asus TTÜ ühika keldris, selline arhailine koht 4x10 meetrit. Sellepärast mulle siiani Reval meeldibki, arhailisus pole päris ära kadunud. Muidugi ise sai omale ka hantleid tehtud...

    Rein Matt oli ka ikka paar korda laval, tegi muidu Revalis trenni kogu aeg. Mingi aeg kadus ära, nüüd vist USA-s, ei tea mis teeb. Üks mees oli veel - Petrogradov, võimas aga see selleks.

    Tänapäeval on noortel majanduslike võimaluste korral ikka absoluutselt kõik võimalik. Sel ajal paraku ei piisanud alati sellestki kui raha oli.


  13. Inimesed on ikka erinevad, sinna pole midagi teha. Sellise kavaga ma treeniks lihtsalt üle. Õnneks on loodus andnud mulle ilmselt rohkem kui mõnele, sest mina üle 3 harjutuse ühelegi lihasgrupile ei tee. Saan vähema treeninguga koormuse kätte. Siiamaani arvasin, et ma ikka tean, mida trenn tähendab aga tundub, et see on ainult minu arvamus.

    Mida aeg edasi seda rohkem muutub oluliseks tunnetada oma keha, mitte lihtsalt mehhaaniliselt vorpida harjutusi üksteise otsa. Intensiivsus ja kvaliteet on olulisemad kui arvatakse.

    Mina võtaks harjutusi iga grupi pealt maha. Jalapäev on raske ja kui ei taha sellest kiiresti tüdineda, siis võiks sinna jääda kükk, käärkükk ja press, areng toimub ikka baasharjutusi tehes. Rinnalihasele samuti max 3 harjutust, trenažööri jätaks ma täiesti ära.

    Surumine kangiga kukla tagant 3x10 - kas on parem seistes või istudes? - üks on aktiivne, teine passiivne ehk kui tahad, et harjutus koormaks rohkem tervet keha, siis püsti, terve keha on kaasatud. Istudes saad keskenduda rohkem õlale ja vigastuse oht muidugi väiksem.

    Sellised mõtted siis aga see, mis sobib minule ei sobi võibolla sinule.


  14. Huvitav, kas keegi teist kes koos minuga valmistub MM ks on vahepeal millegi äramärkimistväärivaga ka trennis hakkama saanud, üksikuid vihjeid tuleb, kuid suurem osa vaikib? Ega ma ju üksi ei valmistu.... :)

    Mina valmistun ka näiteks...et siis publiku seas hästi heas vormis olla:-)

×