Jump to content

x2t123

Kasutajad
  • Sisu loend

    27
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

x2t123

  • Tase
    Algaja
  1. Tervist!

    Tervitused. Väga hea, et suitsetamise maha jätsid. See, mis ma nüüd kirjutan, on lühike kokkuvõte sellest, kuidas mina 3 aastaga 21 kilo juurde võtsin. Vahepeal oli 6 kuud ka paus. Ma ei ole spets ega lükka kellegi teooriad ümber. Pole ka kehakultuuri diplomit. Olin nooremana alati õbluke, käisin küll trennis ja olin jube uhke oma keha üle, aga reaalsus oli see, et tegelikult nägin välja ikka üks paras sitatükk Ka minul on veel kõvasti arenguruumi, aga loodan et alustuseks saad ehk midagi väärtuslikku sellest tekstist noppida. Esimene asi, mida ma soovitan, on kindlasti palju süüa. Ma tean, et sa arvad, et sööd juba palju ja kõik ainult räägivad söö söö söö, siis tuleb ka mass. Tegelikkus on aga see, et sa siiski ei söö piisavalt või sööd valesi asju. Peenikestel kuttidel on suht raske toitu alla suruda ja et näljatunne vaka taga hoida piisab üldjuhul ühest-kahest toidukorrast päevas. Hetkel söön keskmiselt 5 korda päevas ning iga kord surun toitu endale sisse ja mõtlen " kui ma tahan, et lihas kasvaks, pean ma palju sööma" ja korrutan seda endale. Või siis väga hästi töötab ka see kui vaatad mõnda oma sõpra, kes trenni ei tee ja kelle käsi on ikka jämedam. Selline asi ajab ikka vanduma "Kurat mina teen trenni 4 korda nädalas nii et iga kord peale trenni on mustad rõngad silme ees, tema ei tee midagi ja näeb ikka suurem välja". Siis liigub see toit nagu võluväel mööda kõrikümerusi allasuunas. Või siis motivaatoriks peaks õblukestele olema ka see kui nende tüdruk on neist suurem. Igatahes fakt on see, et sa pead tihtipeale vastutahtmist sööma. 5 korda päevas söömist ei tähenda, et sa pead iga kord terve pardi ära sööma, paari toidukorra ajal piisab täiesti õunast, banaanist, võipadest. Väga tähtis on hommikusöök, ära seda unusta. Kaalu tõstmise kohapealt olen märkanud, et imerohuna mõjub ka halvaa. Alguses ma ei soovita toidulisanditega üle pingutada. Tegelikult ei soovita ma neid alguses üldse kasutada. Kui oled kuskil 6 kuud treeninud, siis kaasa ka toidulisandid. Järgneva eest saan ma küll nüüd palju spetside poolt raputada, aga esimese hüppelise kaalutõusu saab väga hõlpsasti kreatiiniga. Seda aga ei soovita ma kohe võtta kuna niikuinii tuleb mass ja jõud alguses kiiresti. Ma võtsin kreatiini esimest korda aasta tagasi ning esimene nädal tuli 6 kilo juurde. Sõin nagu loom. Laadimisperioodil ei tekkinud mul kordagi täiskõhutunnet ja suutsin neiu ikka korduvalt kurjaks ajada, et kõik toidu ära söön. Kui aga potsik sai otsa, läks 3 kilo alla ja vaid pool jäi alles. Järgmise potsikuga tuli aga ehk ainult 1-2 kilo juurde. Kreatiin küll lihast ei kasvata, aga jõudu annab küll korralikult ja kurat sööma ajab. Soovitan tulevikus proovida FAST kreatiini. Kuna ma olen suhteliselt laisk ja piiratud eelarvega, siis olen täheldanud positiivset mõju reflex tootel one stop. seal on kõik vajalikud asjad sees - proteiinid, kreatiinid, vitamiinid. Protip: banaani maitseline on jälkus, ära seda osta. Lisaks olen väga rahule jäänud toodetega mass2 ja muscle+ (FAST tooted). 21 kilo 3 aastaga pole mõne tegijama mehikese jaoks võibolla mingi saavutus, aga minu jaoks on see tugeva eneseületamise ja raske treeningu vili. Käisin varem keldrijõukas ja seal olid sellised vennad, kes süstisid ja õgisid metaani nagu noored nugised ja no 3-4 kuuga oli nende massi juurdekasv ja areng ikka üüratud, aga sellistest vendadest soovitan mööda vaadata. Antud jõukas pakuti mitu korda mulle mingit saksa imerohtu ja metaani, aga ei tekkinud kordagi soovi neid sisse võtta. See oleks põhimõtteliselt nullinud minu 3 aasta töö ja uhkuse. See selleks. Ütlen ausalt, et mina ei usu, et sa suudad ennast niimoodi distsiplineerida, et kodus teed 3-4 korda nädalas hantlite ja asjadega trenni. Ma lihtsalt ei usu seda. Olen ise katsetanud ja ei tööta nii. Kui tahad arengut, siis kindlasti mine jõusaali (oleneb muidugi su kuupalgast, kui palju seadmeid sa koju suutsid osta, aga vaevalt sa suudsid kõik vajalikud seadmed soetada). Alguses on kindlasti motivatsiooniga probleeme. Kui maksad aga kindlat summat iga kuu oma rahast, siis tead, et ei saa ühtegi trenni vahele jätta. Ja väga tähtis on see, et sa tõepoolest ühtegi trenni vahele ei jätaks. Isegi jalgade päeva Ma tean omast käest, et jalgade päev jäi mul alguses ikka üldjuhul laupäevale ja no natukene pidu ja värki ja ei tule jõusaalist midagi välja, või siis teine vabandus et "nagunii olen koguaeg jalgadel ja treenin sellega neid, mis see 1 kord ikka muudab", mis on idiootsus. Kokkuvõtteks söö palju. Ära skipi ühtegi trenni. Tee suurematele lihasgruppidele 6-8 kordust iga seeria. Väiksematele lihasgruppidele nagu nt biitseps, õlg, säär, kõht teen mina rohkem. Biitsepsile üldse supersete. Ära treeni liiga palju. 3-4 korda nädalas on täiesti piisav. Ühele lihasgrupile MAX 3 harjutust. MAX. Biitsepsile teen mina 2 (1 neist on 3 raskusega superset). Pane ikka umbes poole aasta pärast kreatiini ka. Ära treeni liiga suurte raskustega. Ma saan aru, et mõned suuremad vennad laovad trapetsi treeninguks kangile 250 kilo ja siis kehitavad õlgu 2 cm, aga minu jaoks piisab täiesti 15 kilostest hantlitest - aeglased kontrollitud võimalikult pikad liigutused ja trapets on ikka korralikult läbi. Arengule aitab hästi kaasa ka spotter, kes viimastele kordustele kaasa aitab. Võta ka näiteks iga paari kuu tagant nädal aega pausi. Eks jõusaal on ikka oma keha tundma õppimine ja pikaajaline katsetamine. Võibolla peaksid tõesti mõne diplomiga mehe nõu kuulama, aga i've been there ja kindlasti ei ole ma kohe algusest peale õigesti treeninud, aga olen pidevalt katsetanud ja niimoodi olen mina korraliku lihaskihi endale peale kasvatanud. Edu treeningutel.
  2. Taekwondo

    sama siin kui mu arvelduskontole ilmub 1200.- vaba raha
  3. Taekwondo

    tohoh sel juhul polegi asi eriti hull ju. kas seal on algajate grupid eraldi või kõik on koos ja palju inimesi umbes aktiivselt käivad (tallinn)?
  4. Taekwondo

    taekwondo ja wing tsuni kohta oskan natukene kaasa rääkida kuna olen mõlemas trennis käinud. wing tsuni kohta oskan rääkida seda et füüsiline vorm ei ole väga oluline. lähivõitlus. trennides ei tehta sooja (st jooksmine ja hüpped jms) ja sobib igas vanuses ning areng on suhteliselt kiire, olenevalt muidugi isikust. 2-3 aastaga võid wing tsunis juba väga osavaks saada kui tahtejõudu on. endale mulle wing tsun ei istunud eriti, kuna seal on selline piiratud liikumine ja mai tundnud ennast vabalt. aga eestis on väga lahedad treenerid. taekwondo kohta oskan natukene rohkem rääkida kuna käisin 3 aastat seal. trennid on väga head ja arendavad. pole kunagi hästi paindunud aga taekwondos raske tööga tuli aastaga spagaat igas suunas. aastaga, kuna alustasin natukene hiljem kui oleks pidanud. ja hea painduvus on minumeelest üks tähtsamaid asju taekwondos, kuna 70% on jalgade töö ja 30% kätetöö (ITF). ja selle pärast ei tasu muretseda, et oled liiga vana ja enam ei paindu vms. kui tahtmist on, siis pole see absoluutselt probleem. taekwondos on ka purustamised ja erinevad hyppetehnikad, mis päriselus on kyll suhteliselt kasutud, aga arendavad füüsilist vormi ja kordinatsiooni. mis mulle aga taekwondo juures ei meeldinud oli see, et minu trennides treeniti pigem sparringut ning maasvõitlus ja enesekaitse jäid tagaplaanile. mis mulle wing tsuni ja taekwondo juures veel ei meeldi on astmed, vööd, võitlemine nähtamatu vaenlasega, ja liiga palju teooriat. taekwondod soovitan harrastada vanuses 6-18 ning peale seda minna MMA või BJJ üle, et täiendada ennast ka maasvõitluses. wing tsun....jalalöögid on kahtlased ja vähepraktilised, aga muidu igati vahva. ise tahaks tallinna mma trenni minna, aga vaene tugengielu praegusel hetkel seda ei võimalda. ja btw kas keegi oskab öelda palju kuumaks on tallinnas priit mihkelsoni käe all?
  5. biitsepsil mingi kahtlane jama

    mmm, proovisin kodus pumbata, espetsiaalselt pildi jaoks, aga paharet ei tulnud välja enam :S kui järgmine biitsepsitrenn tuleb samamoodi välja, siis teen pilti. ei tahaks uskuda et midagi tõsist, kuna midagi ei valuta ega pole näha. lihtsalt mõtlesin, et äkki leidub keegi kellel on sama imelik asjandus juhtunud. harjutus mille käigus see välja tuli, oli köitega ploki tõmbamine biitsale. ma teen randmega üleval sellise väikese keerukese ka, et randmele ka mõjub asi, võibolla oli liiga suur pinge käele vms?
  6. biitsepsil mingi kahtlane jama

    paar minti pärast biitsepsiharjutusi oli asi kadund. ja praegu eriti ei julge hullult pumpama hakata pildi pärast :S
  7. Niisiis käisin täna jõusaalis. Biitsepsi ja kõhu päev oli. Pärast 3dat biitsepsiharjutust, plokki alla lastes märkasin mingit kahtlast paari cm raadiusega munakest parema käe biitsepsi ülemises osas. Mõtlesin, et see on normaalne ja siis tegin järgmist harjutust ja siis tuli jälle see muna välja just sirutushetkel. Mõni minut hiljem pärast biitsepsiharjutusi ei olnd enam midagi näha. Aga kõige imelikum oli see, et ma ei tundnud, et midagi valesti oleks. Ei kasuta steroide vms ning ei ütleks, et külastaksin jõusaali esimest korda, aga varem pole lihtsalt selliseid kogemusi olnud. Kodus arvasid spetsialistid, et veresoon võis katki minna, et liiga suur pingutus vms, aga midagi pole tunda ja sinikat ka pole. Ehk on kellelgi olnud kogemusi või suudab antud kirjelduste alusel öelda mis jama oli/on? Hull Greg Valentino tunne oli ikka
  8. Milline poksikott?

    ma soovitan budopunktist, seal suhteliselt lai valik. budopunkt.ee ja bumer, ma pole veel 80kgst poksikotti näinud. ehk oleksid nii hea ja ütleksid mõne firma, mis valmistab 80kgseid või tooksid konkreetse näite?
  9. Väike küsimus :)

    rotter, jap, sul on õigus, ja selleks teengi viimased pool aastat püramiidi, kuna mul jäi 70 peal seisma. aga tal oli eesmärgiks 65, 70 ja minul tuli niimoodi kiiresti teen praegu 1. seeria 60% maximumist 12 korda, teine seeria 70-75% maxist 10 korda, 3s seeria 80% maxist 7x ja viimane seeria 90% maxist 4-5 korda.
  10. Lõuatõmbekava

    nõksuga tegemine on rohkem nagu xiitimine. jõudu väga juurde ei tule. ma ennem teeks 5 tükki aeglaselt ja puhtalt jõuga kui 15 nõksuga
  11. Väike küsimus :)

    selleks tegingi editi, juba enne seda kui postitasid ma ei vaidlegi sulle vastu ja diplom on sul tõesti ilus ma lihtsalt rääkisin kuidas mul tuli. ja kui areng toimus sel viisil, ju siis on sellest kasu. end of story.
  12. Lõuatõmbekava

    jeap. mina pole kunagi muidugi nii teinud, aga räägitakse et pidi aitama. ma teeks lihtsalt plokitõmbeid ja erinevaid seljaharjutusi kuni jõuad lõuga tõmmata.
  13. Väike küsimus :)

    mulle tuleb kindlasti palju vastuväiteid, aga mina teeksin ühe raskusega 4x8 niimoodi et viimase seeria viimane või paar viimast päris ise üles ei lähe. mul tuli suht kiiresti nii...50lt 70le umbes poole aastaga edit: 4x8 ma mõtlesin alguses muidu. loomulikult iga kord proovi rohkem kordusi kuni 10ni ja kui j6uad 4x10 siis lisa raskust
  14. Seljalihased

    lõuatõmbed
  15. Peksa saamine

    see oli vist chris crudelli saates see iron penis vms? youtubes peaks olema
×