Jump to content

marjasha

Kasutajad
  • Sisu loend

    438
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by marjasha


  1. Kohe peale 2rkamist klaas vett kahe spl sidrunimahla ja cayenne ga. :)

    Homsest hommikust hakkan ka proovima, tundub tõhus jook olevat, seedimisega esineb endalgi tõrkeid, ehk mõikab sinna ja sidrun praegusel gripihooajal nagu rusikas silmaauku :)


  2. Selliselt toimides läheb treening liiga pikaks. Kui mõlemad treeninguosad on veel lisaks kestusele (väga) intensiivsed, siis seda enam on selline variant ebasoovitav.

    Toitumine on küll määrava tähtsusega, aga üks võiks teist ikka toetada, mitte üksteise puudujääke mingil määral kompenseerida. Sinu trennijärgne pala on küllaltki OK. Selle asemel sheiki nt vadakukonsentraadist teha pole vaja.

    Lisada võiksid trennijärgselt aga süsivesikuid (tatar) ja hapukoore ja kookoshelvestega sellisel juhul ära väga "lahkelt" ümber käi. Kui aga su päevamenüü on hetkel sätitud nii, et süsivesikuid üleüldse väldid, siis on natuke teised lood. Kui süsivesikud ikka sees, siis võimalikult vahetult peale trenni.

    Tänud mõistliku kommentaari eest :rolleyes:. Süsivesikuid tarbin praegusel ajal tõesti suht minimaalselt. Üritan edaspidi siis hoida need kaks trenni lahus, või kui ikka väga tahan mõlemat, siis piirdun aeroobse osa puhul ehk poole tunniga, loodan, et see ok...


  3. Intensiivne treening lõhub märkimisväärselt lihaseid. Hoolimata sellest, millise treeninguga on tegemist.

    Ehk siis ei tohiks ma neid järjest tehagi? Või peaksin mingi korraliku sheigi ära jooma peale trenni? Praegu olen söönud nt 250g kohupiima kookoshelveste ja hapukoorega... paari tunni pärast korralikuk söök


  4. Mul tekkis sama küsimus praegu kepikõnni ja jõutrenni kohta- juba mõnda aega olen teinud tund kuni poolteist kepikõndi, siis tunnikene jõutrenni otsa. Kuna harrastan kepikõndi väga kiires tempos, siis võtab see sama palju läbi, kui sörkjooks. Kas põletan siis samuti hoopis oma lihaseid?


  5. Ja eks peagi tulemas ka järgmise aasta Fitness.ee kalender :D

    post-2073-1256938271_thumb.jpg

    Selle viimase peaksin küll enda seinale riputama- tegin just vanast magamistoast mõnusa koduse jõusaali, teinekord, kuil laiskuseuss tahab keset trenni sisse pugeda, tarvitseb vaid seinapeale vaadata :huh:


  6. Mul juba tükemat aega selline jama- alakõht punnis ja kõva- eriti õhtul, vahel päris raske olla, ütlen nii palju, et rase ma kindlasti pole ja ülesöönud ka mitte. Vett ja teed joon päevas keskmiselt 1,5l, vahel rohkem, vahel vähem, rohelist teed ei armasta väga, pigem tavalist või piparmündi, kohvi joon 2 tassi päevas. Ise kahtlustan, et vedelik äkki kehas? Plaanis minna ka arstile paari nädala jooksul, mõtlesin, et ehk saan siit ka mingit asjalikku nõu....


  7. Soovitan need võimalikult kiiresti eemaldada.Tean omast kogemustest.

    Pärast eemaldamist ei saa sa nikuiniigi trenni teha 1-2 kuud ning pead dieeti pidama 2 nädalat :D

    Ise lasin poolteist aastat tagasi eemaldada ning siiamaani pole ühtegi haigust olnud ning tervis on tunduvalt parem.

    "dieedil", ehk siis kõik tahked asjad blenderisse, olin 2 nädalat, trenni natuke rohkem kui 3 nädala pärast...


  8. Ise joon keefiiri, sest puhast piima ei kannata ja tavaliselt ikka eraldi toidukorrana, muidu ei mahu muu söök väga sissegi- näiteks täna hommikul ei tahtnud kõhtu väga täis süüa, kuna läksin kepikõndi tegema, pool tundi enne jõin 0,5 l keefiiri, kõht oli paari tunnigi pärast suht täis. Teine positiivne asi on see, et hoiab seedimise korras :D

    Ja veel- dietmixiga läheb ka hästi kokku...


  9. Kas mandlid saavad olla haiged, kui pmst kord aastas on nohu ja köha.

    Endal taheti ära lõigata, aga ei lasknud.

    Miks ei saa- saavad ikka, ega mina kogu aeg konkreetselt haige polnud enne madlilõikust, analüüsid aga näitasid, et mandlid mürgised, lõpuks hakkas ikka tunda ka andma. Kui ikka arst arvab, et peaks ära lõikama, siis tuleks seda kindlasti teha, hiljem ei pruugi oma tervist enam korda saada!


  10. Juuksuri või kosmeetiku ooteruumis olen neid tibiajakirju sirvinud päris palju, vahel saab kõhutäie naerda, aga paraku paljud naised võtavad neid soovitusi puhta kullana :huh: Üks tuttav tüdruk, kes ka suht kapsalehe usku, ütles kunagi, et tema mees tarvitab peale trenni steroide- selle all mõtles ta muidugi valgujooki... see ei lähe küll teemasse, aga näitab väga hästi mõnede inimeste teadmatust toitumisest ja trennist..


  11. A- Rühm on mu lapsepõlve vaieldamatu lemmik, nii hästi on meeles, kuidas ootasin koolist koju minekut, sest siis sai koos isaga alati A-Rühma vaadatud, nüüd, kus uuesti on jooksma hakanud, vaatan ikka ja ilmselt ka kahekümne aasta pärast veel. Uue filmi suhtes skeptiline, ei ole mõtet midagi nii erilist üritada järgi teha, see oleks sama hea, kui keegi üritaks näiteks Simpsonitest filmi teha :D aga eks näis, ära vaatan kindlasti...


  12. Tere!

    Elasin mõni aasta tagasi samuti Austraalias ja töötasin farmides. Seal on toiduvaliku ja valmistamisvõimalustega tõesti kehvad lood. Värsked köögi- ja puuviljad ning liha on poes väga kallid. Farmis elamise mõte on vist ikkagi raha teenida ja kõrvale panna, mitte seda söögi ja joogi peale laristada.

    Minu menüü, millega suutsin siiski kaalu kaotada (olen küll veidi pikemat kasvu naisterahvas):

    Hommikul kl 5: Praemunad, purustatud tomatite konserv kastmeks (kui vedas, siis ka peekonit)

    Kohvipaus: rukkijahust näkileivad tuunikalakonserviga (seal on suurepärased John Westi maitsestatud tuunikalakonservid). Võtad lihtsalt pisikesed konservid, leivakesed ja kahvli põllule kaasa ja teed vahetult enne söömist võileivad valmis. Kohalike marketite sügavkülmikutes leidub sageli ka orgaanilist rukkileiba.

    Lõunapaus: sama, mis kohvipaus. Mõnikord ka praetud kalafilee taignas (müüakse külmutatuna)

    Õhtusöök: külmutatud köögiviljad hakklihaga. 2 inimesele piisab 1 pakist köögiviljadest ja 300 gr hakklihast. Kastmeks võib taas kasutada purustatud tomati konservi. Mina jahtisin poodides pidevalt allahindlusi. Hakklihale tehakse neid iga päev. Külmutatud köögiviljade puhul eelistasin kaupluse jaoks toodetud odavbrände.

    Vahel sai õhtusöögiks tehtud ka keedetud kartuleid kodujuustu (cottage cheese) tomati-kurgi kastmega.

    Vahepaladeks ja magustoiduks need puuviljad, mida korjasin. Õlu odavam alternatiiv oleks valge pakivein, mida saab mitme peale osta. Seal on pakiveinid väga head ja neid saab lahjendada gaseeritud veega.

    Tänud :D palju kasulikku infot- saab kindlasti edasi antud


  13. Kunagi jõudsin varvastelt ainult ühe teha- laia haardega siis, hakkasin aga igal õhtul vaikselt tegema, mõne aja pärast suutsin juba 5, siis 10, siis 15, 20 jne, praegu kuna pole kaua neid teinud, jõuan vist 10- 12 ainult. Kitsa haardega veel raskem, seda praegu põhiliselt harjutangi, praegu veel põlvedel, aga mõne nädala pärast tahaks juba varvastelt teha :D Kui kätekõverdusi reglaarselt teha, siis peaksid kordused päris ruttu suurenema...


  14. Ma usun küll, et oli piisavalt põhjust, miks laps sellelt emalt ära võeti, mitte, et ülesöötmine oleks hullem kui näljutamine, aga lapse tervisele mõjub ilmselt sama halvasti, lihtsalt surm ei pruugi tulla kohe, vaid näiteks kui laps 10- aastasena kehalise tunnis südamerabanduse saab, sellepärast, et vanemad on ta rasva söötnud... Ju siis oli seal peres olukord siiski parandamatult hull.


  15. Näost tõesti väga kena nasterahvas, aga mulle isiklikult sellised lihased naise kehal küll ei meeldi, aga kuna ala on selline, siis pole mul ka kulturismi kohta midagi halba öelda, kuigi minu arvamus on ikkagi, et see ala võiks jääda mestele :P Respekt BodyFitnessi naistele- superkehad on teil :D


  16. Tänud asjalike postituste eest :D . Tema kaalu ja pikkust täpselt ei teagi, kusagil 160 cm kanti ja 63- midagi kilo peaks olema. Ersatstoitude kohta ta ise ka väga hästi ei arva, aga kuna senini on elanud kohas, kus söögitegemine suht keeruline, siis on läinud lihtsama vastupanu teed. Nüüd sai just uude elukohta, kus enda käsutuses ka normaalne köök ja lubas hakata korralikku sööki tegema. Sain ka enda arvamustele asjast kinnitust ja kuhjaga pealegi veel, annan nõuanded kindlasti edasi :P


  17. Nonii, sain siis vähe pikema selgituse tema menüüst, pole küll päris täpne, sest õhtusöögid päeviti erinevad, aga siit saab ikkagi rohkem aimu, kui eelmisest kirjeldusest... ja siiski tuli välja 4, mitte 3 söögikorda:

    1.söök kell 5- enamasti klaas mahla ja puder(kaera, või mitmevilja helbed) mustsõstra moosiga

    2.söök kell 9- üks võileib, mis koosneb kahest täisterasaiast, juustuviilust, vorstiviilust, tomatist ja kapsalehest, mõnikord ka muna

    3.söök kell 12- sama, mis kell 9...

    4.söök kell 3 või 4- erinevad variandid siis- 1.) riisipada - riis, hakkliha, seened, porgand ja purustatud tomat, kõrvale piim; 2.) ühepajatoit - kõrvits, kartul, porgand, sibul, suvikõrvits, liha, kapsas, paprika, kõrvale piim; 3.) Riis kalapulkade või tuunikalaga, kõrvale keedetud ube, tomatit, porgandit, juurde piim 4.) Makaronid lihaga, juurde samu juurvilju, mis eelmisel toidul, juurde piim.

    Lisas veel juurde, et töö juures sööb vahest ka banaani ja porgandit.

    Minu ebakompetentsele silmale tundub siin kõik paigast ära olevat, mida arvavad teised?


  18. norm ju :)

    Ma ei näe küll rippuvas kõhus midagi ilusat, muidu polnud neiul tõesti midagi viga, aga miks on vaja seda eksponeerida, ei näe just väga tervislik välja, parem pangu sinna mõni trimmis kehaga sportlik naine- ja see ei tähenda, et ta piitspeenike peab olema...

×