Jump to content

marjasha

Kasutajad
 • Content count

  438
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by marjasha


 1. Kera on ka vorm :rolleyes:

  [/quote

  Proovisin, mis ma proovisin, aga päris keraks ei õnnestunud ennast muuta, rohkem nagu ruubiku-kuubikuks ;) aga nali naljaks, tegelikult pole hullu midagi. Arvestades asjaolu, et pool rasedusest pluss veel 3 kuud peale lapse sündi ei saanud keh®a eriti liigutamist, siis läks mul isegi hästi + 14 kg, millest nüüdseks 9 kg läinud, kaalunumber polegi oluline, peaasi, et varsti vaataks peeglist sama pilt vastu, mis aasta tagasi ja vanad teksad uuesti jalga läheksid :)


 2. Minu paps 67, jõusaalis hakkas uuesti käima 4 aastat tagasi, kuigi noorena oli kõva spordimees, aga oma 15 aastat oli vast vahele jäänud. Üle päeva käib, terve nagu purikas, rabab veel tööd kõvasti teha, peale töö ja trenni tegeleb veel saja muu asjaga, ütleks, et tegusam ja energilisem kui nii mõnigi kahekümnene. Raske teda isegi vanameheks nimetada :)

  • Upvote 1

 3. Ei ole päris sellesisulist teemat leidnud, seega teen uue. Olen beebiga kodus, teen ka kodus trenni, enne last sai ilusti ühe jutiga tunnike jõusaali tehtud, nüüd vaja ka temale tähelepanu pöörata, seega jäävad vahepeal pikemad pausid sisse harjutustele. Kuidas selline kaootilisus tulemust mõjutab? Rasvapõletuse pärast ei muretse, sest teen iga päev 1-1,5 tunniseid jalutuskäike- ehk siis kiirkõnd vankriga, loodan, et mõjub sama tõhusalt, kui vanasti kepikõnd. Veel ütlen, et ei tee neid asju järjest- jõutrenni üritan jätta hommikupoolsesse aega- saan tunni-paari jooksul oma põhiharjutused tehtud, kõndima pärastlõunal, nii et mingisugust ülekoormust ei tohiks ehk tekkida, saan vahepeal korralikult süüa ja puhata.


 4. Alustasin isegi peale pikka pausi (kepikõnni asemel küll kiirkõnd lapsevankriga), nii hull minul asi pole, et kohe algul krampi kisuks, pigem hiljem kodus hakkab vaevama, teen siis venitusi ja masseerin jalgu- aitab küll. Veidi kannatust ja küll varsti ära harjub :)


 5. No see 10g ei mõjuta küll ühestki otsast sinu rasvavajaduse piire. Kui sööd enda sõnul normaalselt ehk mingi 1-1,5g kehakilo kohta siis 10g ühele või teisele poole on suht ükskõik.

  Ja see 90kcal mis see 10g anda võib on ka praktiliselt olematu kogus, kui just väga täpselt toitumist ei järgi. Kui järgid siis võta siis selle arvelt mõned grammid süsivesikuid vähemaks kuskilt ja kõik korras. :(

  Tänud :)


 6. Rasva paljuks?

  Mul on teist kahju...

  Kas te ikka võid ja mune sööte? ...ja muid õlisid...ja pähkleid? Mida te veel oma kehale keelate?

  Pole vaja mulle kaasa tunda, söön täitsa korralikult, lihtsalt hetkel hakkasin toitumiskava jälgima, kuna peale lapse sündi natuke üleliigset rasva veel. Tibidieete ei harrasta, ennast ei näljuta ka, söön "häid rasvu" piisavalt, ma usun, lihtsalt tahan jälgida, et ei ajaks päevast rasvavajadust lõhki.


 7. Kolm kuud tagasi oli mul erakorraline keisrilõige. Kuna rasedus oli raske ja pidin jätma oma seni sportliku eluviisi, olen nüüd pikalt ilma trennita olnud, väljaarvatud pikad jalutuskäigud peale lapse sündi. Nüüd võin arsti loal taas trenni teha, nädalakese olen vaikselt juba proovinud, teen harjutusi nende raskustega, mida päris algajana kasutasin, saan ilusti hakkama kõigega peale kõhulihaste. Näiteks istessetõuse või jalatõsteid tehes on selline tunne, et lähen pooleks, jube valus ja hell on alakõht. Kas peaksin kõhu treenimisega veel mõne kuu ootama, või on läbi valu tehtud harjutused siiski ohutud? Ehk on siin mõni naine, kes ise sama asja läbi teinud ja oskab kogemusi jagada.


 8. Lootsin mina teha mõõdukalt trenni kuni raseduse lõpuni, aga võta kinni- Looteanatoomia uuringul(neljandal kuul umbes) avastati, et on platsenta madal kinnitus. See tähendab, et ta on veits emakakaela serva peal ja suurem füüsiline pingutus võib esile kutsuda veritsust. Hea veel, et ei olnud täieliku emakakaela katvust, midu oleks ilmselt kohe voodireziimile saadetud. Öeldi lihtsalt, et ettevaatlik olla ja mitte väga pingutada. Senini polnud midagi juhtunud, olin vaikselt trenni teinud ja igapäevast kepikõndi pluss lihtsalt väga pikad jalutuskäigud ja natuke ujumist. Trenni jätsin kohe ära, jalutamas käisin ikka, ilma keppideta küll. Kahkümnenda nädala paiku oligi natuke verd, imevähe küll ja ilma igasuguse vauta, aga mulle piisas sellest, et erakorralisse minna. Oligi pisike haavand emakakaelas, mis seda põhjustas ja selle põhjuseks omakorda liigne jalutamine, nagu öeldi, sest igasugusest asjade tõtmisest ja vedamisest olin loobubud. Õnneks väiksega kõik korras ja midagi ohtliku polnud, sama jama kordus veel kahe nädala pärast, kui koperdasin trepi astmetel ja istuli kukkusin, siis oli muidugi endal hull paanika lahti, jälle erakorralisse, aga ka seekord õnneks midagi hullu polnud. Arst pani kaheks nädalaks säästvale reziimile, ehk siis ütles, et ela kuninganna elu ja ära ise midagi tee väga, isegi pikemaid jalutuskäike mitte. Minusuguse liikumishullu jaoks on muidugi väga raske paigal püsida, aga lapse ohutuse nimel olen kõigeks valmis. Päris liikumatuks pole jäänud, jalutanud olen, aga suht penskari tempoga ja lühikesi otsi. Mu keha on õnneks minu vastu hea olnud, seedimine korras ja jalad ei paisteta ega krambita vähesest liikumisest hoolimata, ainult alaselg teeb valu. Joon hästi palju vett ja seedimise hoiavad ilmselt korras keefiir ja ploomid. Nädala pärast uuesti arstile, eks siis paistab, kas võin rohkem jalutama hakata, või pean lõpuni ennast piirama, trenn on välistatud nii või naa.


 9. Terekest. Minul siis õnnestus kah :) Tahaks kah seega teemast rääkida. Minule on kõik öelnud, et oleneb ikka põhiliselt sellest kuidas rase ennast ise tunneb. Mina nt ei saanud esimestel kuudel (nüüd siis juba 3 kuud) ültse trenni teha, eks natu oli hirm ka sellest, et eelmine katkes 7 ndal nädalal, aga ei saanud sellepärast, et jube väsimus oli peal koguaeg ja kui nats liiguatsid kasvõi jooksulindil kõndides siis läks pea justkui paksuks ja pidin ainult jalutama seal. Nii oli umbes 2 kuud peale seda läks suur väsimus üle, et saab natu aktiivsemalt kah. Aga ma siiski väldin jõutrenni ja kiiremat pulssi kardiomasinatel. Usun, et kasu füüsise hoidmisel on ka jalgrattasõidust, stepperist, kiirkõnnist ja ellipsist.

  Aeroobsest min arust parim variant kepikõnd, saab värskes õhus olla ja omas tempos kulgeda. Minu jaoks on kepikõnd ka selle pärast meeldivaim, et kui kõndima minnes iiveldus kimbutab, siis värske õhk võtab seda kõvasti vähemaks, või olen koju jõudes selle täiesti unustanud :D Jalgrattaga mina näiteks praegu sõita ei julge, kuna olen oma elus suht õnnetult kukkunud rattaga, ei taha riskida, rulluisud jäävad samuti järgmist suve ootama.


 10. Siin kirjutab, et: "Esimesel trimestril võid jätkata kõhulihaste-harjutustega, kuna beebi on alles vaagnapiirkonnas. Peaksid lõpetama siis kui kõht hakkab välja paistma. Tavaliselt juhtub see 12-14 rasedusnädala paiku. " Samas, ka edaspidi tuleb kasuks kõhulihaseid treenida: Siin on näiteks ühe harjutuse kirjeldus. Lisaks leiab youtube'ist palju harjutusi:
  või
  harjutus või
  . Lisaks on ämmaemandalt kaasa antud raamatutes tavaliselt mingid harjutused olemas, mis ohutud. Ja kindlasti ei tohi vaagnapõhjalihaste treenimist ära unustada!

  Ise tegin alguses kõhu- ja seljalihaseid samamoodi edasi nagu ikka. Kuid kuna üha suurenev kõht tõmbab seljalihased niigi pingesse, siis edaspidi on alaseljale head pigem lõdvestavad harjutused. Eks mingi koormuse saavad kõhu-seljalihased jõusaalis ka muude harjutustega ja ujudes samuti. Seega eraldi neid enam ei treeni.

  Vastus xeroxile: mina sain soo 20ndal nädalal teada. Mõni ei saa enne sünnitust teada, sest UH's lihtsalt ei näe jalgevahet loote ebasobiva asendi või muu taolise teguri tõttu.

  Tänud, nüüd võin julgelt neid harjutusi teha! Kusjuures esimene arst, kelle juures käisin, kui rasedusest teada sain, ütles mulle, et unusta trenn ära! Lisan, et olen täiesti terve, tunnen ennast väga hästi ja olen pikalt trenni teinud enne rasedust. Arsti näol oli tegu vanema naisterahvaga, muidu tore ja tundus asju teadvat, aga ilmselt mõned arusaamad siiski iganenud


 11. Kuna endal ka nüüd see aeg käes, on tekkinud palju küsimusi, millele kõigele ma vastust pole leidnud... hetkel pole ka treenerit kõrval, kellelt nõu küsida. Olen enamus harjutusi teinud, mis enne, lihtsalt raskusi vähendanud, aga kahtlused kõhulihaste ja alaselja suhtes, et kas on mingeid harjutusi, mida teha ei tohiks? Sellepärast polegi ma kõhtu ja selga üldse treeninud praeguseni.


 12. Tavaliselt on nii, et 1 kuu on uue raskusega harjumise aeg ja siis nii palju kui võimalik ja tunned, lisa iga kuu raskust juurde. Kui sinu jaoks lagi käes, siis stop. <_<

  Minul on hetkel kangil raskust kokku:

  Soojendus 12kg

  Kükid 20-22kg

  Rind 7 (käed opitud ja ei ole rohkem võimalik ;) )

  Selg 17kg

  Triitseps 7-9kg (käed opitud ja ei ole rohkem võimalik :P)

  Biitseps 7-9kg (käed opitud ja ei ole rohkem võimalik :D)

  Väljaasted teen tavaliselt keharaskusega

  Õlga teen 12kg

  Kõhulihasel kui on lisaraskus, siis 5kg ketas.

  Väga ilusad raskused Sul, respekt! Mul ongi see jama raskustega, et alakehale võin suht palju juurde panna, jalalihased päris hästi arenenud, suht väljajoonistunud. Ülakehal oleks nagu blokk ees, kuigi pikalt BP-i teinud, tundub, et minu lagi ongi siis väiksemad raskused kätele ja õlgadele...


 13. Olen lugenud, et juustel võtab tükk aega harjumist näiteks munakollase või leivaga pestes, st. jäävad rasvaseks, kas isegi mitte paar kuud. Olen isegi selle peale mõend, et võiks katsetada, senini pole proovinud.

  Avastasin väga hea šampooni ja palsami Tšistaja Linja sarjast(mingi vene firma), kõvasti odavam, kui salongikaup, aga ma ütleks, et vähemalt sama hea. Sama firma teeb ka igasugu kehahooldusvahendeid, kavas ka neid proovida, mu ema juba ammu kasutab neid ja kiidab, tema mulle šampooni ja palsami tõigi. Nagu firma nimigi ütleb, on need tooted kindlasti puhtamad igasugusest kräpist, mida igalepoole mujale sisse topitakse.


 14. Olen ise ilmselt üks hea näide ebaprportsionaalsete raskuste kasutajatest. Pole küll kaua aega BP- is käinud, kuna hetkel treenin kodus, aga raskused ikka meeles:

  soojendus 7 kg

  kükid 20 kg

  rind 6 kg

  selg 10 kg

  triitseps 6 kg

  biitseps 5 kg

  väljaasted 15 kg

  õlad 5 kg kang, hantel 3 kg

  Alakeha on mul alati tugevam olnud ja areng tohutult suurem, kui üleval pool. Kui kükke võin suht suur raskusega teha ja samas jääb tehnika õigeks, siis näiteks rinnalihase, biitsepsi ja õlaga olen ikka korduvalt hätta jäänud- viimases seerias on jõud lihtsalt otsa lõppenud. Vastupidavust ilmselt vähevõitu, kuigi sai ikka päris pikalt BP-is käidud ja regulaarselt. Seljaga tundsin, et võiks suurema raskusega teha, aga see hakkas randmetele(randmesidemed on peal olnud), kui aktiivselt BP-is käisin, siis tihti tegin jõusaalis seljlihast juurde, sest tunnis ei tundnud mingit pinget sellele. Kuna hetkel treenin kodus, on minu trennideks jäänud jõusaal(pink ja raskused olemas), seda kombineerin keharskustega teostatavate harjutuste ja fitballiga, lisaks aeroobne(kepikõnd, uisutamine). Suvel plaanis uuesti klubis hakata käima, eks siis ole näha, kuidas BP-is hakkama saan...


 15. Mu sõber kunagi ruttas peale kurnavat jõutrenni kuuma sauna ja pidi sõna otseses mõttes kokku kukkuma, süda puperdas veel pool päeva peale seda. Ise olen käinud aurusaunas peale trenni, see muidugi palju leebem, kui soome saun ja halb pole küll hakanud, vastupidi, teeb olemise just värskeks ja mõnusaks, eriti, kui veel pärast basseinis üks ots teha.


 16. Või lihtsalt harjumatus. Ma võin keset ööd seaprae ka ära süüa, aga hommikul on ärgates kõht ikka tühi.

  Kunagi põdesin samuti hommikust isutust, mõnda aega sai end sööma sunnitud, siis hakkas tühi kõht mind juba ise üles ajama :rolleyes:

  Kui väga hilja õhtul söön ja on paljuks läinud, siis on hommikul kõht isegi tühjem, kui tavaliselt.

×