Jump to content

raunx

Kasutajad
  • Sisu loend

    9
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

raunx

  • Tase
    Vaatleja

Viimase Profiili Külastajad

1 968 profile views
  1. Toitumisplaan

    Oleksin pidanud selguse mõttes mainima, et ma alkoholi ei tarbi praeguse trenniperioodi jooksul, kuni olen tulemuseni jõudnud ja pidasin silmas alkovaba õllesid. Aga riist võiks ikka ka tulevikus tõusta, ajutöö poleks ka paha arvestades et tööl on just seda vajagi ainult. Niiet igal juhul point taken ja rasvu lisan juurde, munakollaste, pähklite ja õli näol. Siinkohal vastan Archangeli sõnadega: mugavus. Omaltpoolt lisan veel ühe sõna: võimalused. Nimelt esimene menüü toimub mul tööpäeval ja peale trenni lähen otseteed tööle. Niiet ei ole võimalik kahjuks süüa peale trenni kodus korralikku sööki nagu ka Archangel soovitas. Esimene söögivõimalus tekib kõige varem 15.30 nagu menüüs lõunasöök kirjas, niiet kahe toidukorra vahe oleks sellisel juhul 4 tundi (hommikusöök 11.30-lõuna 15.30). Trenn lõpeb kell 14.00 ja selleks ajaks on vaja miskit sisse visata et näljatunne peale ei tuleks järgneva pooleteist tunni jooksul, liiatigi kui lisan ka jõuharjutusi. Ma pole kuskil kordagi väitnud, et keegi asjatundja on kirjutanud rasvade-süsivesikute menüüst eemaldamise kohta. Kui pidasid silmas minu posti rasvata piimatoodete kohta, mille ma viksisin maha ühest toitumismenüüst, siis ma ei väitnud et too menüü ainult nendest koosneski. Kaugeltki mitte, too menüü oli suhteliselt suure kaloraažiga kokkuvõttes. Praegune menüü on täielik omalooming. --- Tegin väikese arvutuse ka muidu. Kui järgida põhimõtet 2g valku ja 1g rasva kehakaalu kohta, ja arvestada keskmiseks "energiahulgaks tervislikuks kaalualandamiseks" 2400kcal, siis tuleb süsivesikute osakaaluks 190g. Olles löönud kõik menüü komponendid kokku sain 194g süsivesikuid esimeses menüüs ning teises 210g. Ja seda on vähe kaalualandamise jaoks? Really? Rasva oli menüüdes tõepoolest häbematult vähe - ca pool soovituslikust normist.
  2. Toitumisplaan

    Kas ma saan õigesti aru, et ma kui ma lisaksin oma menüüsse 3 supilusikat oliiviõli, 200g pähkleid ja õhtuks 5 pudelit õlut, siis oleks menüü enamvähem korras ja pikemaajalisem rasvapõletus võiks alata?
  3. Toitumisplaan

    Aitäh kiire tagasiside eest, lisan paar selgitust. Võib tõesti olla, et tegemist on väikese foobiaga piimarasvade suhtes Kuid seletus sellele üsna lihtne. Nimelt kui 3 aastat tagasi uuesti alustasin jõusaalitreeninguid olles 100kg raske (ja lihasmass sellest minimaalne - polnud teinud füüsilist trenni aastaid), sattusin peale ühe tuntud eesti kulturisti koostatud toitumiskavale, mis oli koostatud pmtl samade näitajatega tegelasele, kellel olid samad eesmärgid. Toona järgisin suuresti toda kava, kuigi ei suutnud päris joone peal siiski hoida ja patustasin ikka rõõmuga. Sellele vaatamata koos treeningute ja paranenud toitumisele olin 6 kuud hiljem 10kg kergem. Ja nimelt tolles kavas olid eranditult rasvata piimatooted esile tõstetud. Võibki suuresti öelda, et praeguseks olen nendega lihtsalt nii ära harjunud, et lihtsalt ei isutagi muude kodujuustude ja piimade järgi (tavaline piim kohe absoluutselt ei maitse enam). Küll seda maitsetut rasvata kohupiima ei suuda üksi süüa, sellele lisan nüüd siis vaniljemaitselist kohupiima juurde, kuigi õhtuti tilgub süda verd, sest ei tahaks küll kiiret süssarit sisse ahmida nii hilja õhtul. Mis pulbreid vajab organism peale aeroobset? Vot ei tea, küll aga kasutan sheiki ka kõhu täiteks, muidu jääks lihtsalt veidi liiga pikk paus sisse. Samuti olen mitmetest eri allikatest lugenud, et pole miskit halba valgusheigil peale aeroobset, pigem isegi osades artiklites seda soovitatakse. Aga noh, eks neid pulbrivastaseid kohtasin ka 3 aastat tagasi kui alustasin jõutreeningutega, siinsamas fitnessi foorumis kui küsisin nende tarvitamise kohta ja kui polnud absoluutselt halli aimu ka nende erinevatest funktsioonidest. Selles mõttes olen 3 aasta jooksul end vägagi kurssi viinud nendega. Ma ei ütle, et tänu pulbritele saavutasin toona 6 kuu jooksul elu parima vormi (justnimelt jõudu ja suurust arvestades), kuid kindlasti oli neist abi. Kasvõi psühholoogiliselt (suur raha mis nende peale sai kulutatud, motiveeris mind tugevalt trenni tegema teatud perioodil või üleüldse trenni minema ). Samuti toona ei olnud võimalik töö juures alati süüa kõike muud, ja tihtipeale asendasin toidukorrad valgusheigiga. Igatahes kahju neist ei olnud ja seetõttu suhtun sellistesse skeptikutesse väga kõhklevalt. Kiirkõnd ei toimu 200kg tinavööga . Ja kui küsida üleüldse miks ma kõnnin vaid ei jookse, siis vastus on lihtne, ma lihtsalt ei jaksa. Aeroobne pool on täiskasvanu elu jooksul olnud ääretult nõrk. Ja seega, minu jaoks on tund aega kõndi keskmisel kiirusel 6,5km/h keskmise kaldega 5% vägagi suur koormus ja ei näe miskit halba taastusjoogil peale sellist pingutust. Rasvad jah, olen välja tõrjunud, suuresti saan rasva vaid lõhest, mida söön ülepäeviti. Samuti oma kana ja veist teen enamasti panni peal õlis praadides, tõsi, seda õli ei pane just eriti palju. Toorsalatis on tomat, kurk, kapsas-salatileht, küüslauk. Lisan veelkord oma missiooni, saada rasvaprotsent võimalikult väikeseks. On ka pikem missioon, saavutada uus enda tippvorm, ehk siis hakata tugevamat jõutrenni tegema ja saavutada lihasmassi suur kasv, kuid sellele tahaks keskenduda peale praeguse eesmärgi saavutamist. Niiet nagu ma aru saan on isegi rasvaprotsendi vähendamiseks süsivesikuid ja rasva liiga vähe menüüs?
  4. Toitumisplaan

    Pikka teksti ei hakka kirjutama, küsin vaid seda, mida spetsialistid arvavad sellisest endakoostatud toitumisplaanist ning ehk on ettepanekuid kuidas seda parendada: Trenn hommikupoole (tegelikult peale lõunat, kuna ärkan sellisel juhul kell 11-12 päeval): Hommikusöök kl 11:30 : 4 suurt munavalget (toorelt) koos 1/2 tl pruuni suhkruga, 50g täisterakaerahelbeid 150g rasvavaba piimaga Trenn 12:30 : 1h kiirkõndi treadmilli peal (mäkketõusuga) Peale trenni 14:00 : Whey Gold + BCAA sheik veega + banaan Lõunasöök 15:30 : 200g kanafileed + 100g tatart + 100g rasvata kodujuustu + toorsalatit suti, roheline tee Õhtuoode 19:00 : 100g rasvata kohupiima + 100g rasvata vaniljekohupiima, roheline tee Õhtusöök 21:30 : lõhe/veis/kana 150g + kodujuust 100g + toorsalat Enne magamaminekut : Syntha-6 sheik vee või piimaga Trenn peale tööd (õhtupoolikul): Hommikusöök 7:00 : 4 suurt munavalget (toorelt) koos 1/2 tl pruuni suhkruga, 50g täisterakaerahelbeid 150g rasvavaba piimaga Lõunaoode 09:30 : rasvata kohupiim 100g + rasvata vaniljekohupiim 100g, roheline tee Lõuna 12:30 : 200g kanafileed + 100g tatart + 100g rasvata kodujuustu + toorsalatit suti, roheline tee Trenn 15.30 : 1h kiirkõndi treadmilli peal (mäkketõusuga) Peale trenni 17:00 : Whey Gold + BCAA sheik veega + banaan Õhtusöök 18:30: lõhe/veis/kana 200g, kartulipüree 150g, rasvata kodujuust 100g, toorsalat / sushi 8tk, roheline tee Hiline õhtune snäkk 21:00: rasvata kohupiim 100g + rasvata vaniljekohupiim 100g, roheline tee (Kui hiljani üleval, siis ka Syntha-6 sheik enne und, olenevalt kõhutühjusest) --- Trennis käin 6 päeva nädalas, kolmel neist teen lisaks aeroobsele ka väikestviisi jõutrenni. Taustast. Missioon on kaalus alla võtta niiet saaks uuesti üle 10 aasta oma kõhulihaseid vaadata. Ca kuu aega tagasi alustasin selle plaaniga, enamvähem olen sellest plaanist ka kinni pidanud. Kaal oli siis 88kg. Nüüdseks on kaal 84kg, pikkus 186,5, vanus 30 M. Paraku füüsiliselt pole suurt muutust täheldada, kõhulihased endiselt pekiläsu all. Teinud vahelduva eduga trenni intensiivselt viimased 3 aastat, enamasti anaeroobset jõutreeningut, kuid pidevate (enamasti jõusaaliväliste) vigastuste tõttu üle 4 kuu trennitsükleid pole õnnestunud teha, ikka jääb kuu või kaks vahele peale intensiivsemaid tsükleid. Seekord olen alustanud teisest otsast, hakata vastupidavust arendama ja kaalus alla + väiksema koormusega jõutrenn. Ja hasartne küsimus ka iseendale, kas sellises vanuses on mul võimalik üldse saavutada sixpacki, olles olnud 10 aastat just kõhu pealt rasvahunniku all (3a tagasi kaal oli ligemal 100kg).
  5. Paks küsib nõu :)

    Selge, tänud kõigile vastamast! Raunx
  6. Paks küsib nõu :)

    Aitäh nende linkide eest. Ma ei mõista kuidas ma varem ei osanud komistada nendele lehekülgedele. Kuid tekkis veel üks küsimus. Kopin ühe lõigu: "Paljud kulturistid, eriti algajad, ei oska hinnata taastumis- ja ajutegevust soodustavaid preparaate, mis on suur viga. Tõsine jõusaalis rügaja, kes kasutab maksimumilähedasi raskusi, peab enne igat seeriat kõvasti eesseisvale sooritusele kontsentreeruma, mis seab närvisüsteemile ja eriti ajule suure pinge. Sama on ka tööinimesega, kes oma pingelise päevagraafiku kõrvalt üritab treeningulgi midagi korda saata. ALC aitab stressiga võidelda ning vähendab ületreeningu riski. " Siit saab selge hoiaku, et näiteks karnitiini võivad vabalt kasutada ka algajad. Isegi on soovituslik. Küsimus vanadele tegijatele. Miks siis te kangesti hoidute soovitamast näiteks siis sedasama L-karnitiini. Et olen siin väga palju leidnud vastuseid, kus väga negatiivselt suhtutakse algajate pulbritarvitamisse. Ma täiesti tean, et kreatiini võivad algajad kindlasti ära unustada ja ka proteiiniga ei tasu ilmselt kohe uisapäisa hakata möllama. Samas näiteks karnitiini puhul on praegu aga teie jutu ja selle teksti vahel vastuolu täiesti olemas. Oskab keegi seletada seda miks see nii on?
  7. 15a paks neiu.

    Miskipärast tundub et kõik jõusaali pealesurujad on unustanud lapsepõlve. Või siis nad pole kunagi olnud kiusatava rollis. Endal on aastat 10 koolist möödas, kuid mäletan ehedalt kuidas koolis asjad käisid. Lapsed on üldiselt ühed ülimalt julmad olevused. Ise kuulusin teise äärmusesse, nn "kondibuketti" gruppi. Ei olnud kohe üldse mugav hakata trennis käima selliselt. Päris pikalt võttis aega, enne kui julguse ükskord kokku võtsin ja jõusaali ust paotasin, kus suuremad ja vanemad musklivennad kangidega ees ning jõllitasid mind nagu tonti, kes on ära eksinud. Eriti on see probleem terav justnimelt väikelinnades, kust ka mina pärit olen. Niiet saan sellest jõusaali teemast väga hästi aru. Ei ole vast mõtet seda jõusaali nii hullult peale suruda, olen enam kui kindel et õige toitumine koos ujumise/kepikõnni/jalutamisega annab kenasti esialgseid tulemusi. Kui tulemused silmaga nähtavad ning olek muutunud enesekindlamaks vähegi, küll siis tuleb see julgus-soov ka edasi areneda. Tasa ja targu. Algaja tagasihoidlik hinnang asjale, Raunx
  8. Tere teadjad. On kätte jõudnud aeg, kus tuleb oma rasv ära kaotada mingitel meetoditel. Räägin loo võimalikult lühidalt ära. Nimelt olen käinud vahelduva eduga aastaid jõusaalis (vigastused on pidevalt jätnud tühimikke vahele), kuid samal ajal on olnud vastupidavustreeningud null. Ehk siis sai küll end pumbatud kenasti üles, samal ajal aga puudus aeroobne treening absoluutselt. Iseenesest ei olnud seda vaja ka otseselt, vähemalt nii arvasin ise, kuna ainevahetus oli hea ja kehakaal pigem allapoole normi. Kuid nüüd on jäänud sisse pikk paus. 2 aastat on olnud äärmiselt pingeline tööaeg, et pole jõudnud kohe üldse jõusaali külastada. See on jätnud oma jälje. Kehakaal on nüüdseks suurenenud ligemale 20kg, vöökoht suureneb hirmuäratava kiirusega, musklid on kahanenud ja rasvavoltide vahele ära kadunud (praeguseks siis 186cm 97kg, 2 aastat tagasi ca 75-80kg (kreatiini ja valgu abiga - 4 aastat tagasi olin 70kg) Ehk siis olen teinud ettevalmistusi suuremaks jõusaaliperioodiks (väikesed soojendavad trennipäevad) ja olen aru saanud, et enam ei saa ma üle ega ümber aeroobsest trennist. Esimesed soojenduspäevad olid väga julmad. Kett oli maas peale 5 minutit kerget sörki (pole jooksnud aastaid vabatahtlikuna, viimati sõjaväes 2002 ). Nüüd siis aga mõtlesin, et kui kreatiini ja proteiiniga sain end üles pumbatud üsna kenasti aastat 2 tagasi, et äkki nüüd L-karnitiini taolised ained aitaksid vormi natukenegi parandada. Või ma ülehindan selle aine mõjuvõimu? Ilmselt pean ka enda menüü ümber vaatama, kuid küsimus siit tulebki toidulisandite kohta. Et kas on okei hakata kohe nii kiiresti tarbima proteiini, L-karnitiini ja ka ehk toidukorraasendajaid? Olen aru saanud, et viimased on niivõinaa ok, aga just et kas on nagu mõistlik kohe peale lennata organismile lisaainetega? Või ma peaks siiski veidi enne rahulikult ennast kõigepealt trennikursile viima ja alles mingi aja pärast mõtlema lisandite peale? (Siinkohal ka võiks teadjamad jagada kogemusi erinevatest L-karnitiini toodetest, et millised on töötanud. Nende kohta eriti pole kommentaare toodete all vaatasin enne, ainult mõned on maha tehtud.) Vabandust, ikka läks pikale Ette tänades, Raunx
×