Jump to content

Mikk Raudsepp

Kasutajad
  • Sisu loend

    384
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    5

Postitused posted by Mikk Raudsepp


  1. LIVE

    <object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" width="480" height="296" id="utv416422"><param name="flashvars" value="autoplay=false&brand=embed&cid=4170063&v3=1"/><param name="allowfullscreen" value="true"/><param name="allowscriptaccess" value="always"/><param name="movie" value="http://www.ustream.tv/flash/viewer.swf"/><embed'>http://www.ustream.tv/flash/viewer.swf"/><embed flashvars="autoplay=false&brand=embed&cid=4170063&v3=1" width="480" height="296" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" id="utv416422" name="utv_n_115578" src="http://www.ustream.tv/flash/viewer.swf" type="application/x-shockwave-flash" /></object><br /><a href="http://www.ustream.tv/" style="padding: 2px 0px 4px; width: 400px; background: #ffffff; display: block; color: #000000; font-weight: normal; font-size: 10px; text-decoration: underline; text-align: center;" target="_blank">Live Video streaming by Ustream</a>

    Kui on mingeid probleeme, siis andke aga teada. Üritasin küll paremaks teha, kuid torud ei vea paremat hetkel välja. Sound ei ole veel paigas, üritan seda tuunida vaheajal.

    • Upvote 1

  2. Tere!

    Alustuseks exceli fail andmetega: DOWNLOAD

    Aeroobne: 448min

    Jõusaal: 332min

    Jõusaali aja panen ennem esimest seeriat käima ja peale viimast seeriat kinni, sinna hulka ei kuulu soojendus, venitus jne.

    Kaalugraafiku tagaajamine käib endiselt, midagi lubada ei saa. Kuid siiamaani olen ma pildiga rahul. Muidugi see võib olla petlik, kuna ma ei ole nii kiiret kaalulangetust teinud ja ei saa aru kui suur on lihaskadu jne. Kuid siiamaani olen suutnud raskuseid säilitada, kuigi aeroobse tegemisest on jalg küll jube väsinud. Alguses paugutasin ka kõrgema pulsiga, kuid nüüd olen võtnud tempot madalamaks.

    Seda on ilusti näha ka graafikult: post-15035-1317932185_thumb.jpg

    Mõttevälgatus:

    Vahel ajab närvi mustaks, kui rätik või tossud jäävad koju. Kuid kõigi nende asjade hulgast mida kaasa on vaja võtta, peab jätma ühe asja koju. Selleks on ego, põhjuseid on mitmeid. Algaja võib endale otseses mõttes liiga teha. Esiteks võib vale raskuse valikuga ennast vigastada. Tehnika pudeneb, rapsitakse jne.

    Teiseks võib lihas hoopis vähem koormust vale tehnika tõttu saada. Nüüd küsida, et kuidas see veel olla saab? Ma panen ju raskust juurde. Mis sellest kasu on kui kükki tehes panen ikka selle korraliku ümmarguse "soti" peale, siis hea sõpradele homme rääkida. Kuid mis sellest kasu on, kui teha 5cm sügavusega kükke ja nii on ka paljude teiste harjutustega. Toon välja ka ühe harjutuse, mida olen näinud palju valesti sooritamas. Õlakehitused, jah kõik tahavad endale kaela nagu metsseal. Kuid võta alguses kätte tühi kang, vaata peeglist kui kõrgele sa suudad õlad tõsta, jäta see kõrgus millegi selja taga oleva objekti järgi meelde ning nüüd järgi ka raskuse valiku ajal, et õlad tõuseksid sama kõrgele. Need peeglid ei ole jõusaalis tuka sättimiseks, vinnide pigistamiseks, oma biitsepsi veeni imetlemiseks, vaid tehniks jälgimiseks.

    Kolmandaks ei ole algajal ja isegi edasijõudnud teha 4 seeriat rinnalt surumist, mis kõik lähevad suutlikuseni koos viimase abikordusega. Rääkimata kaalulangetuse ajal. Tihti on ka siin teemasid "Miks mu rinnaltsurumine enam ei parane", teen ju trenni nagu suured poisid youtube videos. Reaalsus on karm ja reaalsus on see, et sellistest treeningutest on raske taastuda. Kui neid teha, muidugi ma ei ütle, et neid ei ole vaja teha, siis peab oskama oma taastumist jälgida.

    Neljandaks peab seda ka jälgima muud sporti tehes. Aeroobse treeningu nimi ei ole niisama "aeroobne treening", sellest juttu SIIN. Pole mõtet tõmmata ennast 10 minutiga ratta peal kinni vaid teha pikemalt ja rahulikumalt. Eriti peaksid seda jälgima ülekaalulised. Üks treener vaidles Kiivikaga, et trenni lõpus võib ju teha 10 min trenažööri peal sama kulutuse mis 30min. Jah, saab, kuid kas see on ka kasulik? Minu vastust sellele oleks ei. Kuna jõusaal ei ole südamele kõige parem ja seda ka anaeroobne treening. Pannes need kaks asja kokku...

    Kõike tahetakse kiiresti, kuid pikas perspektiivis vaadates on vaja vahel maha istuda ja mõelda, kas see mulle ka edaspidist kasu toob? Täna pane 5kg surumisele juurde, 5kg järgmine nädal, 5kg ülejärgmine, kõik seeriad on suutlikuseni, kuid tekib seisak mitmeks kuuks või kauemakski. Kõik suuremad eesmärgid peaksid olema püstitatud pikema aja peale. Näiteks aasta peale, kuna see on see aeg, millega saab mängida. Üks mees pani 15kg esimestel kuudel juurde ja aasta arenguks jäigi 15kg. Teine mees treenis targalt ja arenes hoopis 30kg.

    Loodan, et see paneb ka kedagi mõtlema, kuna ma ei näe puhtalt kilogrammide kirjutamisel mõtet.


  3. aeroobne on mul 3-4 x nädalas hetkel keskmiselt 40 min kord. Sul oli vaja ainult kaalu ajamiseks seda 1600 kcal? See polnud nii öelda tavaline dieedi kaloraaz?

    Endal preagu mingi 1900 ja 2000 vahel kaal langeb vaikselt aga kumm on tühi pidevalt ja kõht ka:) Aga see ongi ju loomulik.

    See oli kaalulanguse kaloraaž, kaalu ajamise päeval sõin kuni kaalumiseni mingi 300 kcal.


  4. Mõtlesingi, et kvaliteetse veise sisefilee kilohind on ca. 32 EUR ja kui iga päev 200g alla vitsutada, on päevaseks kuluks vaid veisele 6,4 EUR. Pikemas perspektiivis päris arvestatav kulu. Ise olen viimasel ajal ostnud sea sisefileed ja prepareerinud kelmed ja muud "jäägid" sealt välja. Maitse on veisel muidugi võrreldamatult parem, kuid siiski korralik ja arvestatav alternatiiv mõistlikuma hinnaga.

    Edu ja meelekindlust võistlusteks valmistumisel!

    See menüü on mingis mõttes aluseks, kuna mõndasid asju ma muudan. Nt mõni päev söön kana, kala jne. Päris lihtsalt kogus jääb samaks. Erinevad salatid jne, kuna keha vajab erinevaid toitained. Kui seal tuleb väike kalori kõikumine, siis sellest pole hullu kuna ma ei saa seda 100% päevase kulutusega niikuinii paralleelseks.

    Mis kaalu peal sa üldse ära käisid enne MM-i? Jõudsid ka alla 80-ne?

    Kui palju sul seal 80-piirimail kaloraaz oli päevas? Endal kaal praegu 79,6 ja vaikselt langeb. Kaloraaz alla 2000 veidi. Oletame, et võistlusteni on jäänud 4 nädalat.

    Kuidas siis kaloraazi langetada veel? 2000, 1900, 1800 ja siis laadimine? Loomulikult, kui kaal ilusti edasi langeb ja vorm paraneb, siis pole mõtet jalgratast leiutada.

    Aga sul oli lõpus vist mingi hetk ainult 1600 kcal päevas.

    Summa:

    Valk:146.5 Sysivesikud:203.9 Rasv:27.2 Kcal:1672.5

    Protsendid:

    Valk:35.0 Sysivesik:48.8 Rasv:14.6

    Võistlustel kaalusin natuke alla 80kg, kuid ennem seda olin ma 81kg ringis. Minul hakkas kaloraaž peale põhjamaade võistluseid kukkuma, kuna ma pidin sinna ennast kaalu ajama. Ning tavaliselt kui kaloreid ära võtad, siis neid on pärast juba väga raske kõrgemaks ajada. Palju sa aeroobset teed? Kas sa seda osapoolt ei saa suurendada ja kaloraaži samaks jätta?


  5. Väga vinge!! Edu valmistumisel! :o

    Tänan!

    Mitu päeva on mööda vihisenud, kuid täna võtan kätte ja räägin oma plaanid välja. Nagu mainisin, kavatsen osa võtta Tallinnast toimuvast MM-ist. Tavaliselt kui on 59 päeva jäänud, siis olen ma juba mõne kuu dieeditanud, kuid seekord on asjaolud teistmoodi. Kuna 2 nädalat tagasi lasti alles väest välja. Alguses kaldus mõte jooksma selle poole, et ma ei võistle. Kuna aega on vähe, ei tea täpselt mis seisus vorm on, palju ma lihast olen kaotanud jne. Kuid teisest küljest, tahtsingi ma järgmisel ettevalmistusel proovida lühemat kaalulangetus perioodi. Teine faktor mis pani mind MM-i poole mõtlema oli, kui Hr Otsus ütles, et teeme 6 trenni nädalas 2 trenni päevas. Kaalusin, mõtlesin, et kui juba oma jah sõna ütlen siis peab hakkama täie rauaga andma. Voh, see oleks tõeline katsumus ja küllaltki lühiajaline. Mulle meeldib, kui millegi saavutamiseks peab ennast ületama. Siis saab öelda, et ma olen vaeva näinud ja väärin vastavat tasu.

    Alustamine toitumisest, siin võtsin ette oma vana kava, mida olen siin juba eksponeerinud. Kuid seekord üritan ma igal ajahetkel kokku hoida, see tähendab seda, et lõikan osadest toidukordadest gramme välja, vahel jätan leiva ära, vahel panen natuke vähem riisi, ketšupit jne. Kuigi mõtestus peaks olema, et parem rohkem süüa ja rohkem trenni teha, kui vähem süüa ja vähem trenni teha. Siin on üks aga, et mul on vaja suures kogusest pekist seljast lahti saada ning kalori defitsiit tuleb päris suur. Kuid see kava on ikkagi aluseks.

    mysli_Shnekopf teravili 100.0 9.30 64.10 4.20 331.0

    piim piimatoode 200.0 6.60 9.40 5.00 108.0

    kohupiim_vanilli piimatoode 150.0 20.55 16.80 0.15 150.0

    banaan puuvili 120.0 1.20 24.00 0.00 111.6

    riis_pruun sys 90.0 2.34 25.38 0.99 121.5

    kapsa_kurgi_porro_salat k88givili 200.0 1.40 7.00 0.00 39.2

    veise_sisefilee liha 90.0 26.44 0.00 4.50 146.7

    ketsup sys 35.0 0.31 8.44 0.04 36.0

    hapukoor piimatoode 25.0 0.75 1.00 2.50 29.5

    leib teravili 40.0 2.96 18.48 0.60 88.0

    veise_sisefilee liha 100.0 29.38 0.00 5.00 163.0

    riis_pruun sys 90.0 2.34 25.38 0.99 121.5

    kapsa_kurgi_porro_salat k88givili 200.0 1.40 7.00 0.00 39.2

    kreeka_p2hkel p2hkel 25.0 3.58 4.57 15.48 173.8

    hapukoor piimatoode 25.0 0.75 1.00 2.50 29.5

    ketsup sys 35.0 0.31 8.44 0.04 36.0

    shake toidulisand 80.0 31.20 38.88 3.52 310.0

    banaan puuvili 120.0 1.20 24.00 0.00 111.6

    mandlid p2hkel 40.0 8.44 5.52 21.40 251.2

    tomat k88givili 200.0 1.40 7.40 0.42 40.0

    kodujuust_4 piimatoode 200.0 32.00 5.20 8.00 220.0

    leib teravili 25.0 1.85 11.55 0.38 55.0

    Summa:

    Valk:185.7 Sysivesikud:313.5 Rasv:75.7 Kcal:2712.4

    Protsendid:

    Valk:27.4 Sysivesik:46.2 Rasv:25.1

    Alguses nägi plaan välja, et kaalulangus hakkab toimuma 92,5 kg pealt. See oli stardipakuks, kuid reaalsus oli see, et kui ma korraliku trenni hakkasin tegema siis läks kaal 94,5 kg peale. Mis on tegelikult ka täiesti loogiline ja selle pärast ei tasu hüsteeriasse sattuda ning mõelda, et nüüd tuli kuskilt 2kg seapekki tuharate peale. Natuke vett, natuke varuaine jne. Kuid see tähendas minu jaoks, et kui plaanis oli esimesed kolm nädalat 1,5kg ja järgmised 4 nädalat 1kg nädalas kaalus langeda, siis nüüd tuli veel 2kg lisa.

    Andmete jälgimiseks tegin exceli tabeli, kus on graafikud, mahud jne. Keda huvitab siis tabel on SIIN.

    Kaalugraafik:

    post-15035-1317377792_thumb.jpg

    Näha on ka, et kahel viimasel päeval kaal seisis, läks natuke üles, kuid sellistel asjadel ei tohi lasta ennast heidutada, kuna vahepeal on liikumine teine ja kes teab mis protsessid kehas nüüd käima lõid. Sellistel puhkudel ei tohi kohe hakata oma plaane ümber tegema, vaid üritada samas joones jätkata. Ei tohi olla sellist ühelt mõttelt teisele hüplemist, mis on väga kiire tulema, kui kaalulangetuse ajal midagi juhtub, siis hakkab paras jalgratta leiutamine peale.

    Trennist:

    Nüüd on 6 trenni nädalas ja 2 trenni päevas, millest 2 trenn on aeroobne eraldi ajal. Keha on jaotatud 4ks ja kava näeb välja selline:

    post-15035-1317378148_thumb.jpg

    Harjutusi ei tee raskelt. Kuna maht on suur ja näljalaager on peal. Harjutuste raskusaste jääb sinna 3 palli ümber (ma mõõdan harjutuste raskust 5 palli süsteemis). Seeriatevaheline puhkepaus on 1 min.

    Seal exceli failis on veel tabelid enesetunde kohta, südametöö (J) (A), (J) jõusaalis kulutatud kcal, (A) aeroobsega kulutatud kcal ja ajaline maht. Nende andmete kohta on igapäevased graafikud ja nädala kokkuvõtted. Loodan, et see aitab mul paremini ennast jälgida ja parema tulemuseni jõuda. Jõudu tööle!


  6. Luures tõesti elu teine sbk oli talutav aga nak vot see juba (Y), isiklikult nak lõpurännakul jalutasin ca 130km, minu 11 kuud möödus seal.

    Jõudu tööle sulle Mikk , et MM-il oleks pilt ikka terav !!

    Tänan.

    tahaks ka neid sõrnikuid teha aga kas midagi puudu pole siit, vesi või piim, millega kõik kokku segada?

    Ei ole. Lööd kõik asjad potti, segad ära. Lased pooleks tunniks külma (kui on aega, ma seda ei teinud), tee käed korralikult jahuseks, et korralikke pätsikesi teha. Kui ei aja perfektsust taga, siis saab ka need plönnid mingi vahendiga pannile lüüa. Edu kokkamisel.

    Varsti kirjutan ka enda trennist, ennem vaja õhtune aeroobne ära teha. Lühidalt öeldes, olen otsustanud MM-ile minna. 7 nädalat aega vormi teha, kas selle ajaga saab sardellist filee?


  7. Lõpuks lasti karu puurist välja. Esmaspäeval andsin varustuse ära - kuradi hea tunne oli :D . Viimane mets oli täitsa talutav. Kuid lõpupoole lasti vähe trenni. Muidugi peale lõpurännakut eriti ei tahtnud, saanud. Kuna jalad olid hellakesed. Räägin siis sellest jalutuskäigust lähemalt. Öösel löödi meid autosse ja sõitsime linnast välja. Uniste silmadega jälgisin kuidas linna säravad tuled meid kaugenevad. Mõne aja pärast oli autos vaikus, kõik kraapisid veel viimast und kokku. Esimene eksam alguspunktis tehtud, hakkasime vapralt järgmise punkti poole sammuma. Kaart usaldati minu kätte, esimesed tunnid pidin seda veel taskulambiga valgustama. Esimese punkti saime kätte, kõik on lähevad motivatsioonist kohe lõhki. Kohe peale väljaminekut hakkasid tagumised mehed kohe pärima: "Palju järgmisesse punkti veel on? Palju meil käidud on?" ja nii iga 5 minuti tagant. Viskas lõpuks maksa üle kopsu ja andsin kaardi pärija kätte. Mõne minuti pärast seisame teelahkmel ja kaardimees ütleb, et siit paneme paremale, küsisin veel üle, et kas oled kindel ja vaatasin enda arust ka üle. Kuid nüüd panime me sõna otseses mõttes rappa. Müttasime 2,5-3h rabas, mis võttis kohe rännaku alguses läbi. Selle ajaga jõudsime sellest teeristist mõnisada meetrit edasi :P. Jalad olid nüüd läbimärjad ja lausa lirtsusid jalas. Saime lõpuks teise punkti kätte, kogusime natuke jõudu ning asusime uuesti teele. 200m pärast tegime demokraatliku hääletuse, et lähme mööda metsa sihti ja väldime selega vaenlase territooriumi. Kuid oh häda siht oli nii kinnikasvanud, et müttasime jälle mõne tunni metsas ringi. Peale kolmandat punkti panin jalga teised saapad, need olid küll kuivad, kuid hakkasid hõõruma ja rännaku lõpp möödus juba longates ning hommikul oli jalgadele raske toetuda. Terve pataljon oli hommikul sante täis. Rändasime torm Katia saatel, kuid ausaltöeldes vihma ja tuult ei pannudki tähele. Kokku jalutasime kuskil 24h, ai kui mõnus oli auto kasti hüpata ja pataljoni poole tagasi loksuda.

    Homme arutame Hr Otsusega ka tuleviku plaane. Kuid need jutud on räägitud, siis saab ka trennist rääkida.


  8. Team Koovitis raske töö käib, hea töö mehemürakad! Kui tahate ma võin teile normaalse signatuuri teha saatke normaalse kvaliteediga mingi ühispilt mulle (mikkraudsepp@hotmail.com). Ülejärgmine nädal kui lõpurännak tehtud saan sellega tegeleda. See meil on ka minu MSN, võtke ühendust kui on huvi.


  9. Ainult kaks nädalakest jäänud ja siis lastakse juba loom välja. Veabki vist lõpuni nii välja, et ei teki hiigelsuurt massi kadu. Kaal on ikka 92,5kg. Võimalik, et see langeb veel, kuna vahepeal peab veel natuke aega NATO pakke krõbistama. Esimesed kaks päeva mestas olles ei saanud aru mida need sõdurid kiruvad nende üle, JUMALA HEA JU! Aga millegipärast hakkab see paki sisu pikema ajaliselt vastu. Muidugi sprotte kõbistan hea meelega nagu väike hülgepoeg. Kuid peale chilli con carne söömist lööb sellise gaasipilve üles, et kuuskedel kukuvad okkad küljest ära. See nädal sai isegi täitsa korralikult trenni teha, kokku tuli vist kuskil 9 vms trenni. Kuna hommikuti saame jõukasse minna ja vahest lastakse linna peale trenni või siis pataljoni territooriumile sportima. Imelik mõelda jah 9 trenni, kuid see oleneb kuidas teha. Olen asja mõistusega võtnud ja teen kangi küllaltki kergelt, väikeste pausidega (1 min). Kuna taastumine on seal ka keerulisem, kuna vähem saab magada, süüa ei saa nii nagu vaja. Mitte et söök oleks halb, vaid söök on väga maitsev (pole selle 2,5 kuu jooksul kordagi järgi jätnud) aga see ei vasta spordimehe nõuetele. Siia juurde panna muidugi see, et süüa saab 3 korda päevas. Kui kõik see pull läbi saab on kokkulepitud, et vaatame üle mis seisus keha ja vaim on ning sealt hakkame edasi planeerima. Kas on mõtet hakata punnima minekut Eesti klassikalise kulturismi MM-ile või ei.

    Nagu ennist mainisin saab süüa ainult 3 korda päevas ja seda muret olen ma lahendanud batoonidega. Kuna pulbritega on ebamugav mässata ja metsas on seda veel raskem teha. Esimene metsalaager meile ei antud isegi nii palju vett, et ma oleks saanud endale shake-i teha. Selle tarvis soetasin endale kahte sorti batoone Fast "Profx Lo-Carb" ja Fast "Sports Protein bar". Kuna valgust on sealses toidus puudust, on vaja vahel neid krõbistada. Jälle kuulmiseni!


  10. Tõsi ta on, vahepeal lasti ikka linnapeale laiama. Spordirühmal on selles mõttes ikka mõned eelised. Umbes 3-4 nädalavahetust olen välja saanud ja mõned korrad ka nädala sees. Kõiki kordasid peab ära kasutama ,et rauda tõstma minna ja see on mind ka, nagu Ott juba mainis, normaalses vormis hoidnud. Hommikuti ärkame teistest 20 min varem ja saame jõusaali minna. Mingeid süsteeme, kavasid jne ei ole aretanud, kuna treeni pääsemise kord on väga kaootiline. Vahel saab kaks korda päevas teha, mõnikord saab õhtul Revalisse minna, vahel peame niisama toas pingil istuma, kuidas kunagi. Kuid vähemalt saab trenni teha ja nuriseda ei saa. Muidugi metsas palke ei tõsta, väljaarvatud viimase laagri "haubitsad", mida me vapralt seljas pidime tassima. Sisekorrast ma rääkida ei saa, millest on kahju, kuna see annaks paljudele mingi ettekujutluse sõdurielust. Kui ma tahaks seda teha, peaksin selle veel ette näitama jne. Väkke minnes oli mul kaal 96,5kg nüüd 92,5kg, kui ma suudan nii lõpuni minna, siis peaksin ma enamvähem normaalse vormiga naasma, kuid samas ei saa rääkida võistlusteks ettevalmistamisest. Kuna nagu ennist mainitud on trennid kaootilised, vahel oled ise väsinud jne. Alguses üritasin endale mingit trenni sisu ette kirjutada, kuid see plaan läks kiiresti vett vedama. Kuna meid lastakse hommikuti terve rühmaga jõusaali, see teeb 30 inimest. Mõned küll lähevad jooksma, kuid sellegi poolest on seal kitsas ja pead haarama seda raskust, masinat, mis hetkel vaba on, kuna aega on vähe. Kuid üldine elu ja elu on ikka erinev sellest, mida ma ette kujutasin. Sinna veel juurde panna see, et erinevates pataljonides on elu hoopis teistsugune, pluss veel palju oleneb ülematest jne. Räägiti küll, et Sidepataljonis on elu lilleline ja hommikuti saab kooki moosiga, kuid säh, just rääkisin ühe kupi poisiga ja tema tegi paljude asjade peale silmad suureks.

    Härra veebel sõjaväes peabki madalat profiili hoidma, see on tervisele ja närvidele kasulikum :rolleyes:.

×