Jump to content

Mikk Raudsepp

Kasutajad
  • Sisu loend

    384
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    5

Postitused posted by Mikk Raudsepp


  1. Kuna eila oli päris hea esimene trenn peale taastavat tsüklit, siis panen selle siiagi kirja. Kaal 90,4kg, järgmisest nädalast on plaanis kaalu langetama hakata. Plaan hakkab küll 90kg pelalt, kuid sellest pole hullu, gramm sinna gramm tänna. üldfüüsiline baas on ennem kaalulangetustsüklit päris hea, võib rahuliku südamega hakata pekki maha kraapima.

    - Jalg

    -- Trenni kestus: 91min

    --- HR: avg: 126 max: 187 kcal: 921

    -- Aeroobne: 30min

    --- HR: avg: 126, kcal: 315

    Sääre sirutus ette:

    68x8 77,1x8 77x1x8 | 3

    Kükk turjal:

    160x8 160x8 190x12 | 5

    Sääre kõverd kõhuli trenaz:

    110x8 110x8 110x8 | 3,5

    Sääre kõverd ühe jalaga trenaz:

    45x8 45x8 45x8 | 3

    Sirg jalg jõutõmme hantel:

    38x10 38x10 38x10 | 3

    Eesel:

    9x10 9x10 9x10 8x10 | 3,5

    Pöiale tõus ist trenaz:

    70x10 70x10 70x10 70x10 | 3,5

    Jalad harki hantli tõmme:

    36x15 36x15 36x15 | 3

    Jalgade eemaldamine trenaz:

    130x12 130x12 130x12 | 3,5

    Päeva naelaks jäi muidugi 190 kiloga 12 korduseline kükk. Mõtlesin algupäraselt teha 8 kordust. Kui 8 oli tehtud mõtlesin, et teen siis juba 10 ära, jaksu veel jagub. 10 tehtud tahtsin näha palju veel sees on ja pigistasin veel 2 kordust välja. Nelipea koormus on jube väike, kuid samas tundubki see just minule sobivat. Muidugi oleks võinud 190 asemel olla 200, kuna see kohe kõlab paremini, kuid aega veel on ennem kui päris kokku kuivan.

    Vana kükisõber Ott, kasuta oma järeltulija eelist targalt :D.

    //EDIT:

    Excel ka: SIIN


  2. Mikupoiss oli ka trennis, kuid ei saanudki aru , mis ta tegin ,sest ta oli saalis nii lühikest aega, et mina seda trenniks nimetada ei saakski.... :D sain vaevalt soojendsujooksu ära teha ja paar harjutust jalga kui Mikk asjad pakkis ja minema pani ja saabus siis kui ma juba lindil jooksin. Sellised need noored on... :)

    Kerge tsükli viimane trenn oli. 40 min kangi ja 30 min aeroobset, täpselt ettekirjutuse järgi. Ott kas sa minu blogi ei loegi? :P


  3. Teen ennem jalapäeva kiire postituse. Seekord palju juttu ei ole, kuid on nii mõndagi vaadata, kui on viitsimist exceli tabel alla tõmmata.

    Excel v2.0: SIIN

    Ennem oli mul graafikud uuendamata, võtsin andmeid kuskile poole peale. Nüüd tegin selle kuni juuni kuuni ära. Lisasin kaalugraafiku eeldatava EM ajani. Kõige suurema uuendusena lisasin viienda lehe. Sellel lehel hakkavad olema erinevad kavad, mida ma aja jooksul teen. Kuna muidu ma salvestasin kavasid word failina ja need olid niisama kaustas laiali erinevate kuupäevadega. Selline süsteem annab parema ülevaate ajaliselt. Mida ma ajalises joones kasutan. Lisasin sinna ka tabelid, mis arvutab kokku seeriate arvu, korduste arvu ja harjutuste arvu. Need näitajad on välja toodud põhi lihasgruppide näitel ja ka summaarselt. Nii on mul terve treeningu kompott ühes kohas.

    Valemeid ei teinud väga universaalseks, kuna see on ikkagi enda jaoks ja ma tean ise kuidas ma andmeid pean sisestama. Ei viitsinud igasuguseid lisa kontrollvalemeid lisada. Kui näete ka kuskil mingit viga, siis andke julgelt teada.


  4. See on väike asi, kuid postitust tehes paneb ta postitamise kellaajaks posti kirjutamise alustamise kellaaja. Pealehel näitab aga postitamise kellaaega.

    //Ei midagi, mul põrsal oli lihtsalt foorumi kell seadistamata. Default võiks kohe gmt+2 olla.


  5. Viin foorumi inimesed ka enda tegemistega kurssi. Mõruda kohvi kõrvale panen paar rida kirja. Täna olen ajateenija rollis ja täidan pataljoni korrapidaja abi rolli. Sellest ka sellise postituse kellaaeg. Kuna ma ei ole enda isikliku arvuti taga, siis postitan exceli hiljem. Exceli tabeli tegin kuni kevadeni ära ja loodan, et peale kevadist ettevalmistust saab sealt midagi hakata ka välja lugema.

    Põgusalt ka trennist. Sellise mahuga pole ma veel treeninud ja keha annab ka vastavat tagasisidet. Juba trenni minnes on väike väsimus sees. Selle all ma ei mõtle, et päeval on olnud palju jooksmist, mõtlemist, äratus on varajane olnud, vaid seda, et lihas on kergelt kurnatud. Järgides printsiipi, et baasharjutusi tegin raskemalt, ülejäänud harjutusi mõõdukalt. Seepärast peab grammi tagasi tõmbama. Tegelt, mis grammi, vähendada seeriate arvu poole võrra. Seda järgida 2 nädalat ning siis vaatab edasi. Ise pakuks mingit vahelduvat süsteemi: kerged, rasked, päevad, nädalad. Nüüd ajukäärusid solgutades võib ju mõelda, et miks siis esmalt üldse sellist mahtu peale panna? Kui ennast uduse silmaga peeglit vaadata, siis ei saa öelda, et see kõik oleks mööda külgi maha jooksnud. Midagi oleks nagu üle tüki aja kondi peale jäänud. Olen ka täheldanud seda, et kõige paremini ongi mulle sobinud need kavade ülesehitused, kus on mingid raskemad, kergemad perioodid. Kas siis mahu või raskuste valiku poole pealt. Eelmine kevad tegin päris pikalt 4-ks jaotatud kava, puhkusega (2+1, 2+2), kus oli 1 kerge nädal, 1 mõõdukas nädal ja 1 raske nädal. Seda kaalulangetus perioodil. Kuid selle puuduseks ma märgiks nüüd lühemate pauside olemasolu.

    Pauside jälgimisega lähen üle järgmisele teemale. Pauside ja trenniaegu on hea jälgida. Elementaarsed vajalikud infokillud iseloomustamaks treeninguid. Kuid see tähendab ka otsekohe seda, et kui pausid on 1-2min ei tohi ennast unustada trenazööri najale naiste tuharaid vaatama jääda, sõbraga jutustama jääda jne. Kuidas jälle kellelegi sobib. See tekitab monotoonse treeningkeskkonna. Treening ei ole nii nauditav, vaba. Mina aga eelistan sellist treeningut, kõrvaklapid peas, isoleerib kõrvalise müra ja aitab paremini keskenduda. Vahel ajab ka karva turri kui palylist Drowning Pool-i albumite peale juhtub. Nagu ennist mainitud hakkavad kõik piirangud vaimu kurnama, mis hakkavad eriti mõjuma kaalulangetuse ajal. Kuid ma tunnen, et iga selline väike asi annab lõppresultaadile lisa. Kuna ma teen seda spordiala võistlustasemel, siis seda ma taga ajangi ja näen mõtet, nende kohtade pealt mitte järgi anda. Siinkohal ütlen ka, et ei saa valeks pidada treeningut, kus tuled sõbraga, veedad jõusaalis sellise meeldiva sportlikku õhtu. Vahel teen seda isegi, kui tunnen, et vaim on nii läbi ja tahaks vahepeal ühe mõnusa trenni teha. Ei saa öelda, et üks on õige ja teine vale. Lugeja ise otsuatab mis talle sobib.

    Kuna tunnike on veel kui rohelised maast lahti lüüakse kirjutan veel ühest mõttelõngast. Paljudel juhtudel ei saagi öelda, et üks informatsioon, teguviis, metoodika on läbinisti õige ja teine vale. Vanakooli mehed räägivad tihti, et vanasti ei olnud sellist informatsiooni hulka nagu seda on nüüd. Kui nüüd seda hulka vaadata, ei saa ilmtingimata öelda, et see kõik hea ja väärtuslik on. Interneti avarused on küll piiritud, kuid samas sisaldavad need infokillud palju ebavajalikku. Suure hulga infomüra tõttu on raske vajalik, õigete väidetega allikas üles leida. Eriti neil inimestel, kes ei ole mingi alaga kursis. Ilma teadmiste alustalata on väga raske eristada tõest väärast. Neile söödetakse aga seda ette, mida nad tahaksid lugeda. "1 kuuga kergelt 10kg alla" sarnast jama. Olla skeptiline, kuid samas avatud uuele inovaatilisele oleks õige tegevus. Kuulata, lugeda ära, panna kõrvataha ning alles siis teha sellest omad järeldused. Olgu see treeningkava, harjutuse sooritus, toitumine või mõni mu tahk sellest keerulisest eluviisist.

    Head vana lõppu ja uue algust. laske ikka närv vabaks ning võtke uuem ning parem aasta ikka mürgliga vastu.


  6. nii täna toimus siis Revali aasta lõpetamine koos surumisvõistlusega, Juuniorite klassis sain siis 2. Koha tulemusega 142.5 kg 93.wilksi. Esimene oli Siim poiss ja kolmas Samakas.

    Olen aastaga rahul! Kaal langeb ka kenasti ning vorm ning enesetunne palju parem!

    Kaal juba sinna 85.9 tuuri vms. :)

    Oi kurja mis kaal, tahad ka endale moodsat six packi või kevadel laval poisse ehmatada?


  7. EMV juuniorite kulturismis on kaks kategooriat -75kg ja +75kg. Juuniori vanus on 18-23.a nüüd. Saad võistelda selle aasta lõpuni, kuna sa saad 23.a. Kui on tõsine soov, siis on mõtekas otsida inimene, kes seda ala tunneb ja tutvustaks seda lähemalt. Kui alustada siis jah, noorte, juuniorite ajal võiks lava ära käia, kuna seal on ikkagi tase madalam kui meestes. See aga annab väikse kogemustepagasi tulevikuks, et juba Vähi kõrval kummis rinnaga julgelt seista. 21.a alustada? Oleneb eelnevast treenituse baasist, kuid see ei ole midagi utoopilist. 9 kuuga lavavormi? See oleneb täielikult missugune sa hetkel välja näed. Võistelda saavad tavaliselt kõik, kuid on ka kaalumisel inimesi ära saadetud. Edu treenimisel.

    Palju teil pikkust on?


  8. Oppa. See on nüüd küll huvitav. Ehk siis kui kevadel tiksub ette 23, saan veel 2010 aasta juuniorites kaasa teha. Iseenesest positiivne uudis muidugi, kuigi sügiseks vist vormi ei saa. :P

    Keera oma kell õigeks võitleja!


  9. Suur teadaanne kõikidele juunioritele!

    Eelmises postituses mainis, et arutati juuniorite ea tõstmist 23.a peale. Indrek Otsus tegi järelpärimise ning Filleborn vastas, et otsus on langetatud ja uus reegel hakkab kehtima alates 2012 aastast. Minu jaoks tähendab see veel ühte juuniorite aastat. Arvatavasti teen kaasa nii kevade kui ka sügise, kuid eks näis kuidas keha sellele vastu peab. Reegli muudatus tundub iseenesest mõistlik, kuna selle ala juurde ei jõuta väga noorelt. Keha ehitamine naturaalselt võtab aega ning 21.a kohe meestega mürama minna on raske. Isegi kui saavutatakse vajalik lihasmass jääb tihti üldise pildi headus kinni lihasseparatsiooni, mis tuleb aastatega. Muidugi kes millele rõhku paneb, kuid ma arvan, jällegi, et eelistada tuleb kvaliteeti kvantiteedile. Näite võib tuua, ka sealt, et enamikel kordadel ei tule võistluste absoluutseks võitjaks kõige raskema kategooria mehed/kõige massiivsemad. Treeningplaan jääb mul põhimõtteliselt samaks, kuid nüüd saab lõpuks paika panna kaalulanguse graafiku.

    Edu treenimisel noored poisid, kes mõtlesid, et on juba mehehakatised!


  10. Tere, tere!

    Pole tükk aega midagi kirja pannud, kuna peale ettevalmistuse ebaõnnestumist tahtsin võtta aega järelemõtlemiseks. Aega emotsioonidel natuke jahtuda, vaadata kuidas keha taastub, et külma peaga mõelda mida nüüd edasi teha. Nüüd on mõtlemised mõeldud ja plaanis on kevadel lavalaudu külastada. Kuid seal on nüüd üks aga, kuna IFBB-s arutati kas juuniorit tõsta 23.a peale. See tähendaks mulle veel ühte lisa juuniori aastat :D. Kuna see on veel lahtine, kas seda tehakse ja kui tehakse siis kuna. Otsus lubas järelpärimise teha, eks siis saa natuke selgust. Kui aga seda ei juhtu siis ma näen mõtet just kevadel kaasa lüüa, kuna minu jaoks oleks EM paras motivaator kus kaasa lüüa. MM-i minu hammas peale ei hakka. Eesti võistlusutega piirduda ei näe ma mõtet. Et head vormi teha, on vaja välja valida suured mäed.

    Trennist rääkides, siis viisime sisse mõned muudatused:

    - Pausid 2 min, ennem olid 1min

    - Mahu kasv 20%

    - Aeroobne ~2h nädalas

    - Stabiliseerivad harjutused

    Laen ka enda exceli graafikud ja uue kava üles:

    Excel

    Kava

    • Upvote 1

  11. Oi kui palju juttu olen ma lugenud selle kohta, et enne võistlusi tuleb ikka rämedalt trennis punnitada ja raskused jumala eest kõrgel hoida, vaat et sama mis massiperioodil, muidu lihas kaob ja veel sada häda. Enamus sellst on siis paras BS vist, tuleb nii välja.

    Miku jutt tundub loogiline.

    Normaalsuse piires peab hoidma, kui kõik õigesti teha, siis need keskmised näitajad ka säilivad. Valisin endale selle perioodi alguses mõistlikud raskused, 5-st pallist 3 palli ja suutsin neid isegi sellise trenniga säilitada. Kuna raskustest loobumine võib võtta doomino efekti, oled väsinud ja vale mõttekäiguga võib hakata liiga kergekäeliselt kettaid vähemaks võtma. Seda ei tohiks õigesti talitudes tegelikult juhtuda. Hr Otsus ütles ka mulle juba alguses, et kui mõnipäev on väga tühi olla siis võta vabamalt. Kuid minu mõttekäik selle peale oli, et arvatavasti päikserikkaid päevi sellise kaalulangetusega ei tule ja kartsin samuti doomino efekti. Sellepeale ta noogutas muheledes vastu ja näitas nõusolekut.


  12. Tere!

    Jah, seekord ei tulnud välja nii nagu pidi. Selge on see, et kiire kaalu languse korral algus tuleb paremini alla, kuid lõpp jooksis kinni, mis kinni. Kes ei tea, siis kui ma sõjaväest välja sain, oli mul 2 kuud aega ennast vormi ajada. Kaal küll suure punnimise peale vähenes, kuid vorm lihtsalt ei tulnud järgi.

    Kaalugraafik siin:

    Excel kogu infoga: SIIN

    Ei saa endale ka kuskilt poolt noomitusi teha, sõin nii vähe kui oli võimalik ja tegin trenni nii palju kui oli võimalik. Kui oli vaja, siis läksin ka aeroobset kell 23-24 välja tegema, kuna päeval ei olnud selleks aega. Kaloraaž langes lõpus 800-1000 peale. Sellega toimus kaalulangus, kui ma tegin vähemalt 1h aeroobset 120 pulsi lähedale. Vahepeal tegingi silmad suureks, kui hommikul kaalule astudes olid kaalunumbrid mingi ime läbi hoopis tõusnud. Kuid eks ta teada ole, et keha ei ole loll ja hakkab ennast inimese rumaluste eest kaitsma. Tahtsin ka näha kuidas minu keha sellele reageerib. Kokkuvõtvalt võib öelda, et ettevalmistus perioodi alguses võib seda teha, et paksem vaalarasv pealt ära saada, kuid lõpp vajab vaikset lihvimist. Kuid samas õppisin siit seda, et selline treening sobib mulle. Väikeste pauside ja mõõduka raskuse valikuga treening. üritan ka nüüd hoida, teistel harjutustel tagasi, väljaarvatud mõned baasharjutused. Siin ka viga mida ma näen paljude treeningus, kus massiperioodil lastakse ennast lõdvaks, jäetakse treeningud ära, ei toituta õigesti jne. Kuid see on see aeg kus lihas areneb. Kaalulangetus periood on see aeg, kus tuleb ennast just jõusaalis tagas hoida. Kuna oli aeg kuna ma vajusin eelmistel ettevalmistustel ületreeningusse, kuid murdsin kõvasti rauda. Keha sattus veel suuremasse stressi ning kaal hakkab veel raskemini alla tulema. Veel ma ei tea kuna ma järgmine kord välja tulen, kuna see on vaja ennem enda peas 100% selgeks mõelda. Järgmine kuu aega teen mõnuga trenni ja ei mõtle võistlemise peale, lasen närvil selle koha pealt puhata ning vaatab mis mõtted tuuled toovad. Elame, näeme, võtan kogetust õppust ja las see jääb sinna paika, võtab jalad uuesti alla kuna on vaja uuesti hakata mäe tippu ronima ja kui tipp on vallitatud, siis juba järgmisena tähtede poole.

    Muidugi oli mul endal ka kahtlusi, kas see ikka toimib ning kas sellest üritusest üldse asja saab, kuna kõik on nii poolik. Kuid samas ei saanud ma jätta kahtlustele ruumi, kui juba teha siis teha. Osad mehed tulid ütlema, et jutt oli "kõva". Kuid mis ma pean siis mõtlema, et "ah vaatab äkki tuleb see vorm, äkki ei tule, äkki läheb kang üles, äkki ei lähe". Arvan, et sellist suhtumist ei tohi olla, ei ole proovimist, kui teha siis juba teha.

×