Jump to content

Mikk Raudsepp

Kasutajad
  • Sisu loend

    384
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    5

Postitused posted by Mikk Raudsepp


  1. 3) Vabakava - Kõigil seda ei ole, kuid suurem osa ikka kalpsab laval mingi muusika taktis. Vabakava on küll kõrvaline tegevus kogu poseerimises jne, kuid tasub märkimist. Seal jätad endast mulje, alati võimalik tõusta, tihedas rebimisel läheb arvesse. Kõige kindlam muusika variant on klassikaline, eepiline muusika. Kus on rahulikke ja tõusvaid jooni. Mida rahulikum on muusika, seda kergem on poseerida, kõik saab rahulikult läbi mõelda. Rahulikuma tooni juures saab ka poosi korralikult välja pingutada. Vahepeal jääbki vabakavadel see silma, et mõte on lahe, kuid esitlus halb. Peamine eesmärk on ikkagi rõhutada enda tugevamaid külgi ja neid näidata. Peab leidma tasakaalu kunstilise poole peal ja lihaste näitamise vahel. Kindlasti tuleb välja jätta enda halvad poosid, selle asemel saab ju ükskõik mida teha. Olen näinud kordi, kus näidatakse vabakava lõpus tohutu kulminatsioonina kõhtu, endal nägu punnis, et nüüd tuleb. Kuid kui seal ei ole midagi, siis ei ole mõtet seda sinna panna. Muusika koha peal veel, alati võiks kasutatav klipp olla internetis saadaval või endaga kuidagi kaasas (mälupulk). Kuna neid juhtumeid on päris palju olnud kus inimese lugu lihtsalt ei mängi tehnilistel põhjustel. Seda veel välisvõistlustel.

    4) Pumpamine/sooja tegemine - Ma olen alati pikas dressis ennast kergelt soojaks teinud, kerge võimlemine. See ei tohi trenniks kätte ära minna, kuna grimm on peal. Üks asi on pumpamine, kuid see aitab lihast paremas seisundis hoida ja valmistab keha ette füüsiliseks tegevuseks. Pumbama ei ole vaja hakata 1h ennem. Rahulikult oodata enda aega ja 15min ennem aitab küll.

    5) Mida kaasa võtta -

    rätik

    pesemisasjad

    poseerimispüksid

    muusika

    isikut tõendav dokument

    grimm

    grimmirull

    kummikindad

    energia geelid

    dressid

    sokid/plätud - lava taga olles midagi jala otsa tõmmata

    kummid - soenduseks

    beebisalvrätikud


  2. Jõudu kõigile võistlusteks valmistumisel. Tunneli lõpust juba kommid paistavad!

    Täna kirjutan võistleja poole pealt. Mis ettevalmistusi võiks selle puhuks teha ja mida kaasa võtta.

    1) Poseerimine - Hea oleks lasta kellelgi kogenumal inimesel poseerimine üle vaadata. Kindlasti ta märkab vigu, alati on ruumi parandusteks. Kuna poosid peavad tulema automaatselt ja laval enam ei mõtle. Väsimus, kellel närv, kõik võtab oma. Mitu roundi maksimaalselt poseerides hakkad lõõtsutama, peab kõhtu jälgima, isegi pooside vahepeal või siis kui oled tagareas ja ootad enda väljakutset. Alati peab jalgu jälgima, kuna tavaliselt laval seistes peab neid kauem pingutama ja need on unustuse hõlma langenud. Poseerimine peaks tulema sellise pingutusega, et samal saaks rääkida. Pingutades õigeid kohti, samas ise ei ole krampis. Teine variant enda hindamiseks on kui keegi teeb video või pilte. Nii näeb enda vigu. Peeglist absi pildistamine siin ei aita.

    2) Laadimine/söömine - Palju oleneb sellest mis staadiumis lõppes dieet. Missugune oli kaloraaž, kas võeti soolad välja või tehti muid veidrusi. Sellesmõttes on raske üheselt määratud reegleid paika panna. Peab läbi mõtlema, milleks midagi tehakse. Mitte tegijaid või teisi dubleerima, teadmata tagamaid või põhjust. Kuid ütleksin, et mida rohkem on dieet kinni jooksnud, seda vähem peab laadima. Olen tundud mitmetel kordadel just seda, et laen, kuid ei saavuta vajalikku efekti. See tuleneb sellest, et lihas on ikkagi üldiselt väsinud, kurnatud ja see laadimine ei kata seda lihtsalt ära. Sellepärast ei olegi sealt mingit imerohtu oodata. Väga head on energiageelid laadimiseks. Paljudes on sees vajalikud soolad, et ennetada krampe. Osad on ka kofeiiniga, et ennast väge täis ajada. Teine asi mida ma soovitaks on kuivatatud banaanid. Need ei ole nii kiudaine rikkad, ning on kuivad. Suuri mahlaseid asju on halb süüa, kuna need võivad kõhu liiga täis ajada. Teine asi on väga kiudainerikkad produktid, need ajavad kõhu gaase täis. Veel eriti kui ei ole tükk aega korralikult süsivesikuid saanud. Ei näe mõtet ka šokolaadi söömisel. Korralik rasvarikas toit, mis ei ole tegelikult selleks tarbeks sobilik. Muidugi on hea, kuid peab natuke veel kannatama.

    Kokkuvõtvalt oleks minu ideaal selline kui võistlus toimub õhtul: Hommikul 150g kuivainena mingit putru/müslit --- Lõunal 50g liha või siis tavaline kogus 90-100g (valku küll ei ole otseselt enam tarvis, kuid olen tundnud, et see tagab natuke parema enesetunde), 200g keedetud riisi, 100g salatit --- Edasi juba ainult mingit süsivesikurikast toitu väikeste vahedega kuni võistluseni nt riis --- geel ennem lavale minekut.

    Tihti pingutatakse nende asjadega üle ja hakatakse mingeid ime asju korralda. Tavaliselt ongi neid vähemus, kes talitlevad normaalset. Oodatakse nüüd, et keha läheb järsku väge täis. Kui vorm on, siis on, kui ei ole, siis ei ole. Mida lihtsamalt asju ajada, seda suurem on tõenäosus, et ei riku olemasolevat vormi ära. Eriti ebaharilik on tegevus kulturismist väljaspool alade puhul, kus võetakse nädal aega ennem soolad välja, ei jooda jne. Milleks seda tsirkust vaja korraldada on kui sellest ei saa peale halva enesetunde mitte mida.

    Jätkub...

    • Upvote 1

  3. Tervist

    Käisin vahepeal wattbike'i peal alguspunkti paika panemas, et näha mis seis on. Midagi röögatavat ei olnud, kuid tulemused on sellised:

    # Max rpm 200 (L 1)

    # Max power 1481 W (L 10)

    # 200 m lend 10,51 (av 1202 W, peak 1406 W, av rpm 145, max rpm 154, L 10)

    # 200 m lend 10,54 (av 1273 W, peak 1425 W, av rpm 154, peak rpm 162, L 8)

    # 500 m paigalt 29,94 (av 762 W, av rpm 130, L 7,5)

    # 1000 m paigalt 1.07,98 (av 537 W, av rpm 117, L 7,5)

    Üle kahe kuu ei ole nüüd jalga treeninud ning peab tunnistama, et põlvede seis on paremaks läinud. Ainult rahu tahavad. Nüüd vähemalt nad ei hakka valutama, kui pikalt istuda, muidu oleks loengutes päris piin.

    Mõtlesin täna ka midagi tõsisemat kirja panna, ajendatuna sellest videost, mille Siim Kelner sinisesse sotsiaalvõrgustikku postitas:

    Olen isegi endale vahepeal esitanud küsimuse, et miks võistlen. Mis on selle tulem ja mis ma sellest saan, nii vaimselt kui füüsiliselt. Pean video tegijaga selles mõttes nõustuma, et hoiakud on aastatega muutunud ja kindlasti muutuvad ka tulevikus. Võttes arvesse noort vanust, siis olen sellele ka avatud. Teatud asjad jäävad ikka paika, kuid kindlasti ei mõtle ma täpselt samamoodi asjadest nagu kaks aastat tagasi ja ei mõtle ka kahe aasta pärast samamoodi nagu nüüd. Loogiline järeldus, kuna muidu vajuks mõttemaailm stagnatsiooni mülkasse ära. See tähendab olla avatud muutustele ja hankida uusi teadmisi. Ma ei ole eriline "fancy" poiss, sellepärast ei ole mulle lihaseehitamine kui enda näitamisena kunagi korda läinud. Ei ole mul kapis ühtegi biitsa särki või maikat. Ei ole vajadust eksponeerida, vaid olla sisemiselt rahul sellega kes ma olen. Minu ajenditeks on lõpptulemus kehaliselt sportlikus mõttes, et on toimunud progress, seatud eesmärkide saavutamine, võistlustulemus. Siia juurde lisada veel see, et need on saavutatud ausal teel. Milleks iseennast petta? Joosta sõbraga võidu, talle jalg taha panna ja siis võidukalt lõpuni joosta. Võit mis võit! Kulturismi puhul, kus ainuke asi, mis annabki selle rahulolu, ongi ju lõppkoht. Amatöörliigast rääkides, siis ei ole rahasid ega midagi, maksa pmst peale. Saavutada koht, võtta medal/karikas vastu ja siis selle üle uhke olla? Mina ei näe siinkohal asja, mille üle uhke olla, mille üle saaks endale õla peale patsutada "KÕVASTI PANID". Rohkem rõõmu spordist, visadust ja pealehakkamist.

    • Upvote 2

  4. Tere!

    Uudised on sellised, et võtan ühe aasta pausi võistlemisest, siis vaatab edasi mis tuuled puhuvad. Vaja koolile pühenduda ja keha ravida. Põlved on juba vaikselt paremaks läinud. Kõike seda arvesse võttes, käisin Otsusele mõtte välja treeninguid rikastada rattasprindi trennide näol. Hetkel käivad veel läbirääkimised trenni sisu üle, kuid üldine plaan on juba paigas.

    Välja näeb selline:

    E: Ratas Selg, käsi

    T: puhkus

    K: Ratas

    N: Selg, käsi

    R: Ratas Rind, õlg

    L: Ratas

    P: Rind, õlg, jalg

    4 rattatrenni ja kangtrennis keha kaks korda nädalas läbi. Erandiga, et jalga ühe korra. Jala puhul teen minimaalselt nelipead, kergelt üks harjutus.

    Nädalavahetusel käisime ka Vanemeistrile (Indrek Otsus) EMV-tel kaasa elamas, kus ta saavutas 5-nda koha.

    post-15035-0-27946500-1346855939.jpg

    Ikka oma vana usaldusväärse punase suksuga

    post-15035-0-82654900-1346855941.jpg

    Muud loba...

    Peale Fasti ekskursiooni käisime veel lõbustuspargis möllamas. :D

    post-15035-0-59514100-1346856598.jpg

    post-15035-0-50382800-1346856601.jpg

    post-15035-0-13734700-1346856604.jpg

    post-15035-0-43669200-1346856595.jpg


  5. Juba varakult pakkisime oma kohvrid neljapäeval kokku ja asusime Soome poole teele. Teisel pool Soome lahte kutsuti meid külla vaatama Func Foodi telgitaguseid. Func Food on Fast brändi tootja.

    Põhitegevus käib Soome suhtes geograafiliselt heas kohas Tamperes.

    post-15035-0-06622400-1345389534.jpg

    Algatuseks tehti meile kontoris slaidiesitlus ja inimeste tutvustus. Räägiti Fasti ideoloogiast, turunduse poolest, tulevastest ja hetkel turul olevatest toodetest. Mekkida saime uut trenni ajal tarbitavat jooki. Peab tõdema, et nad on päris hea maitse saanud sellele. Mulle meeldis maitse poolest just see, et ei olnud magus. Kuna enamik jooke ajab lõpuks suu kleepima ning ajavad jooma. Kergelt hapukas. Koostist paberil ei näinud.

    post-15035-0-10078400-1345391819.jpg

    Võimupuu

    post-15035-0-49962900-1345391817.jpg

    Kontoril olid kõik tooted töötajatele söömiseks

    post-15035-0-79621300-1345391821.jpg

    post-15035-0-81686900-1345391815.jpg

    Õhtul Kutsus Olli meid jõusaali. Alguses sõitsime sealt mööda ja ta viipas sellele. Alguses olid kahtlused, kuna hoone ei tundunud suur jne. Kui uksest sisse saime pidime head paar korrust alla poole vantima ja PAPAh selline koobas vaatas vastu.

    post-15035-0-42775300-1345391826.jpg

    post-15035-0-02456800-1345391829.jpg

    post-15035-0-97575300-1345391823.jpg

    Jõusaal oli suur, kõike jagus, trenažöörid olid head.

    post-15035-0-83923200-1345391831.jpg

    Olli trenni lõpetamas

    post-15035-0-67664300-1345391833.jpg

    Laost väike montaaž

    http://www.youtube.com/watch?v=SXtVSzaln5M&hd=1


  6. Paneks siia küsimuse: kui kaloraaz kaalu sälitiamiseks on 3000kcal päevas, siis kas 2500 - 2600 oleks sobilik dieedi alguseks?

    Eesmärk minna u 10 nädalat, kilosid oleks vaja võtta 4-5.

    Soovitaks 2600-2700kcal. Olenevalt sinu rasvaprotsendist, ainevahetusest võid 10 nädalaga 4-5kg alla saada küll. Kuid need on ideaalsed numbrid. Hea on panna ka mingi varuaeg, juhul kui ei toimu soovitud kaalulangust. Elu on näidanud, et see juhtub eriti lõpu poole. Tee kaalulangetusgraafik nii, et sa saavutad soovitud kaalu kaks nädalat ennem võistlust. Kui tõesti kõik läheb libedalt oled kaks nädalat ennem vormis, siis juba lihtsalt selle kaalu hoidmisega võid visuaalset vormi veel parandada. Kuna tavaliselt läheb alguses kaal alla ja visuaalne pool tuleb väikse viivitusega järgi.

    Küsi aga julgelt.


  7. Ära siis kangitrennile selga pööra... ;) nagu ajalugu on näidanud, et kui rattasse armud siis jäägitult.... :D

    Vaatasin juba, et Otsus on endale kasutaja teinud ja +1 like pannud :D

    Jätkan ikka kergel toonil, esmaspäeval rind, bic ja teisipäeval tegin selja ning triitseps. Päev nägi välja selline:

    Pausid 1min

    Kcal: 302

    Aeg: 40 min

    Avg HR: 116

    Ülevalt tõmbamine vaba raskusega trenažööril

    100x8 100x8 100x8 100x8 | 3

    Ülevalt lai haamer plokil tõmme

    120x8 120x8 120x8 120x8 | 3

    Ist kitsas row plokil

    120x10 120x10 120x10 120x10 | 3,5

    Kõrvale lendamine ext3 trenažööril (õla külg)

    50x10 50x10 50x10 | 3

    Plokil alla surumine

    96x10 96x10 96x10 | 4

    Istudes küünarvarre sirutamine trenažööril

    57x10 57x10 57x10 | 3

    Selja sirutamine pukil

    15 15 15 | 3

    Nädalavahetusel sai mall jälle üks mõnud rattaring tehtud. pärast oli hea lebosse visata.

    post-15035-0-63960000-1344873361.jpg

    Jalafännidele

    post-15035-0-54359900-1344873354.jpg


  8. Kuna normaalne päevane rasvakogus on ka vaja kätte saada, siis ega alla 4% kodujuustu ma ei söö. Hetkel isegi 6%st ja seda dieedi ajal.

    Täiesti rasvatu tuleb kõne alla viimastel nädalatel enne võistlusi, kui vaja ekstreemsusteni laskuda. Normaalses olukorras peaks sööma normaalse rasvasisaldusega toitu.

    Et kohupiim, kodujuust jms võiks jääda, jogurtit ei osta niikuinii.

    Light on läinud moehulluseks. Promotakse ja ostetakse rasvavabu tooteid, mis on suhkrut täis, nagu need mõjuksid figuurile paremini.

    Nõustun Kirbuga!

    Loodan, et see näitab seda, et inimesed on teadlikumad sellest mida nad endale suust sisse ajavad. Isegi siin maastikul nagu näha, et rasvavaba on popp, teadmata milleks. Puhtalt toidust kaloreid lugeda võib ju dieedi koostada ka friikartulitega, kuid see ei ole asja mõte.


  9. Eile otsustasin jällegi rattaringi kasuks. Ilm oli super, tuult ei olnud, päike paistis, mida veel elult tahta.

    Mõtlesin, et teen tavapärase marsuudi, kuid Jürri jõudes võtsin sõbra kampa ja tegin natuke pikemalt. Koos linna otsaga tuli 40km. kahekesti koos sõitsime kergelt, üksi raskemalt.

    Aeg: 01:46

    AVG HR: 133

    KCAL: 1257

    AVG speed: 20,8

    Ei midagi ulmelist, õhtul jäin juba hiljapeale.

    post-15035-0-85575100-1344016362.jpg

    post-15035-0-64380900-1344016366.jpg


  10. Mul on vist kõht väga tühi hetkel, aga see paistab päris hea.

    Mis kukkel see on, käsitöö?

    Ja lehtsalati salatis on ainult lehtsalat? Hardcore...

    Suhkur läheks mul otse kintsudesse, aga äädika võiks isegi kasutusele võtta...

    Jah, Vändra Leiva kukkel "Nukits".

    Ainult lehtsalat ei ole hardcore, see on päris hea, usu mind. Äädikat pane hästi vähe, selle portsu peale läheb umbes pool korki.


  11. Kasutasin eile ära head ilma ja tegin oma kaherattalise sõbraga väikse tiiru.

    post-15035-0-15232400-1343402244.jpg

    Tavaline marsruut näeb välja Tallinnas Jürri, mööda Vana-Tartu mnt mööda. Kella panen käima peale Mõigut, kus lõppevad teeületused ja foorid ära.

    Lõpus võiks tehasesse sisse murda. Kalevi tehases on ka kohe pood olemas.

    post-15035-0-17408800-1343402240.jpg

    Õhtuks midagi kerget. Kukkel, kana ja lehtsalati salat (suhkur, äädikas, hapukoor, jube hea :) ).

    post-15035-0-83790800-1343402248.jpg

    Aeg: 40min

    Km: 15,6

    Keskmine kiirus: 23,6

    AGV/HR: 152

    Kcal: 613

    Koos linna otsaga tuleb kuskil 20km ja 1h aeg.


  12. Tere!

    Siim, kükki ei kannata eriti teha. Pole peale EM-i üle 130kg peale saanud panna. Need kordused tegin korraliku valuga ära.

    Olen enda jaoks otsuse vastu võtnud, et sügisel lavale ei tule. Seega ka MM jääb ära. Aga miks siis nii? Põhjuseid on mitmeid, kuigi ma valmistudes ei mõtle neile ja ei blogi, ei tähenda, et kõik jookseb õlitatult. Nr üks on vaja keskenduda ülikooli lõpetamisele. Kuna alati jooksevad võistlused ja sess kokku. Kõige kiiremal, pingelisemal, raskemal ajal on vaja täita eelduseid ja teha töid. Sporti on aega teha terve elu, ennem peab hariduse hankima. Pooleli on Informaatika eriala Tallinna Tehnikaülikoolis. Hetkel on minu poolehoiu saanud programmeerimise suund, kuid valik on mõistagi lai. Kooli kõrvalt on vaja ka palju praktiseerida. Muidugi ei saa öelda, et neid kahte ei saa paralleelselt teha. Kuid mul on soodumus alati spordipool natuke üle võlli keerata, et saada parim võimalik tulemus. Siia juurde lisandub veel, et ma olen viimased kolm rahvusvahelist võistlust klassikalise kulturismi piiridesse pigistanud. Tavaliselt on see välja näinud 94kg-80kg minekut. Kõige pikem dieet oli 6 kuud.

    Teine aspekt on üldine tervis. Siin all ma mõtlen erinevaid vigastusi. Kõige rohkem teevad muret põlved. Muidugi on teisi nipetnäpet asju veel, kuid mis siin ikka neid loendada ja halada. Sellepärast ma ei näegi mõtet kohe uuesti lammutama hakata.

    Eelmise postituse juurde tulles käib mõte hetkel kahe valiku vahel. Jõutõmme 300kg või 1000m sõudmine (aega mõtlen veel). Nüüd kui kükki ei saa teha võiks panna rõhku teise massiharjutuse peale, kuid pean vaatama, et jällegi põlved sellega kannatada ei saa.

    • Upvote 2
×