Jump to content

Mikk Raudsepp

Kasutajad
  • Sisu loend

    384
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    5

Postitused posted by Mikk Raudsepp


  1. Seekord ma isegi sain väikese pumpamise tehtud, mida varem pole teinud, sest ei oska ajaliselt planeerida. Kuid see pauski venis pikaks, mis Imre sõnul juhtub väga tihti. Peab lava taga pumpama ennast tund aega. Ei ole mõttet vara alustada. Olen jälle kogemuse võrra rikkam. Mis ma oskan veel öelda. Kõik toimis! Bankett oli lõbus, kahju, et pidin seltskonnast lahkuma.

    Kohtumiseni!

    Põjamaadel rivistati meid lava taga ära, kõik on valmis minema. Öeldi, et 1 minut aega ja siis laks "kohtunikud teevad pausi" :rolleyes: .


  2. (õlg, tric)-- siin ma treenin külgmist ja esiosa.

    (selg, õlg)-- siin ma treenin ainult taga osa.

    Ette, taha 1 harjutus.

    A.Õlg, tric -- selg, B.õlg, kõht -- rind, C.bic -- jalg, D.säär, kõht

    Nädalapäevad - Trenn:

    E A

    T

    K B

    N

    R C

    L D

    P

    Peaks ära taastuma küll.


  3. Niikaua kuni potis kõhutäis valmib panen mõned oma tegemistest mõned read kirja. Sain Otsuselt kava kätte ja esimene seljapäev on juba edukalt läbitud. Viska teemas on isegi jõutõmbest pilt ja puha. Mis muutus võrreldes tavalise treeninguga? Keha on jaotatud neljaks, kus keha tehakse ühe korra nädalas läbi. Alguses mõtlesime, et teeme 5 trenni nädalas, kuid alati on parem viia siise muudatusi vähehaaval. Ehk vaatame kuidas keha hetkel sellele reageerib ja hiljem saame teha uued muudatused ning näha nende muudatuste tagasisidet. Kavas on ka kaks erinevat nädalat ehk erinevus on selles, et teisel nädalal on osad harjutused muudetud ja superseeriatega. Tavaline harjutuste vaheline paus on 2min. Minupoolne muudatus kavas oli, et ma ei vaata pausi pikkus küki ja jõutõmbe puhul, sellega oli Otsus päri. Need harjutused jääks ikkagi sellisteks raskuse tagaajamise harjutusteks. Jaotus: Õlg, tric -- selg, õlg, kõht -- rind, bic -- jalg, säär, kõht. Mahu osas on muudatused just seljas, õla külje osas ja jalas. Seljale on 5 (varem 4) harjutust+ trapets ehk maht kasvas (kõikides harjutustes 3 seeriat). See andis kohe tunda ja trenni lõpus tundsin kuidas jõuvarud hakkasid ammenduma. Õla osas muutus see, et külgmisele osale on 3 harjutust (varem 2) ning ette, taha 1 harjutus nagu varem. Õla päeval on ka triitseps lõpus, kus varem oli 2 harjutust aga nüüd 3. Jala osas toimus ka muudatus, kuna ma plaanin ikkagi klassikalises kulturismis võistelda ja selle jaoks on juba piisavalt jalga. Esiosale on 1 harjutus (varem 3). See võimaldab mul panna rohkem rõhku tagaosale ning võimaldab ka rohkem aeroobset teha, kuna selle taastumise osa saan ma nüüd kuskil mujal ära kasutada.

    Leidsin vist järgmise vabakava loo ka:


  4. See oli teine katse 230kg, kuid ikkagi jäi kahe nädala tagune mark kirja. Alguses mul küll ei olnud plaanis seda teha, kuna kell oli kuskil 12-ne ligi ja ma pole nii vara harjunud trenni tegema. Aga miks siis Mikk nii vara Revalisse ronis? Saime vanameister Otsusega kokku ning vahtasime mõtteid. Järgmine nädal paneb ta mulle täpse treeningplaani kokku, siis räägin juba lähemalt, kuidas ma keha ehitama hakkan. Muidugi nüüd on küsimus see, kas on mõtet siin ennem sõjaväge üle mõelda. Kuna mõttemõlgutuste suund liikus pikemate seeriate poole ja Siim ka jubedalt tahtis et ma kangile natuke raskust paneksin, siis oli see mõeldud, tehtud. Kuid muidugi oleks võinud vähemalt 4 kordust ära tulla ja eelmist rekordit lüüa, kuid mis sa teed, kui need jalad kui kepid alla on. Kuna ma madalamaid korduseid olen ainult viimasel ajal teinud siis olen täheldanud, et kordused hakkavad mingil teatud piiril robinal langema. Tänud Jannole video eest!


  5. Olgu sulle homseks väike stiimul ka tegin eile 221kg/5 , seega alla 222,5 ei ole mõtet jutule tulla ja eeldades, et sa kaalud ka 4-5 kilo hommikuse kaalu järgi rohkem, siis võiks numbrid olla 227,5 kgx5....Lihtsalt mõtteaineks enne magamaminekut..... ;)

    Mis me seal ikka grammitame, teeme siis juba 230kg, sa ei ole homme kükkija?

    //EDIT jätsin selle sõna vahele: .... väike stiimul ka tegin eile....


  6. Tere taas!

    Ennem kui trenninumbrite juurde asun, räägin põgusalt üle üldplaani. Varem oli mu tsükkel üles ehitatud 4 nädala peale, kus kaks esimest olid kerged, kolmas raske ja neljas kõik suutlikuseni. Kuid vahel tundsin, et selle viimase nädala lõpus oli keha juba väsinud. Kui teha kolmapäeval raske tõmme siis andis see ikka reedeses kükkis tunda. Seetõttu jaotasin ka raske nädala kaheks. Nüüd näeb üldine plaan välja selline: esimene nädal kerge, teine kerge, kolmandal raske tõmme kolmapäeval, neljandal nädalal raske rind esmaspäeval ja raske kükk reedel. Selline jaotus laseb rasketest päevadest täiesti viimast võtta. Kui kergetel päevadel teen enamik harjutusi 4 seeriat, siis rasketel päevadel valitud harjutusi 3. Hetkel üritan ikka jõu poolt rohkem arendada.

    Esmaspäevane raske rind:

    Horisontaalselt rinnalt kangiga surumine: 110x8 120x6 140x7 (viimane tuhar pingilt lahti) | 5

    Eelmine nädal: 100x10 120x8 120x8 120x8 | 4

    Positiivse kaldega vaba rask trenaz surumine: 30x10 35x10 40x8 45x6 | 5

    Eelmine nädal: 25x12 30x10 35x8 40x6 | 2,5

    Trosside ristamine kummargil: 6x12 7x10 8x8 8x8 | 5

    Eelmine nädal: Alt lendamine.

    See nädal ei teinud ette lendamist, kuna tundsin, et eesõlg "kisub" ja ega jõutsükli ajal ei olegi vaja nendele erilist tähelepanu pöörata.

    Ette lend plokil:

    4x14 5x10 6x8 | 3,5

    Kõrvale lend trenažööril: 50x10 55x10 60x10 75x10 | 5

    http://www.fitness.ee/exercise_show.php?gr...y=35〈=1

    Eelmine nädal: 45x10 45x8 50x8 | 3

    Surumine rööbaspuu trenažööril: 120x10 140x10 190x8 | 5

    http://www.fitness.ee/exercise_show.php?gr...y=16〈=1

    Eelmine nädal: 100x12 120x10 140x8 | 3,5

    Ploki alla surumine püramiid otsaga: 86x10 100x8 114x8 | 5

    Eelmine nädal: Ühe käeva kummargil ploki alla surumine.

    Osad harjutused on teised, kuna ma just vahelduse mõttes muutsin neid.

    Ja lõppu 5 seeriat palvetamist.

    Homme tuleb raske kükk, oi kurja.....


  7. Küsimus siis, et miks sa sääresirutused enne kükki teed, kas soojenduseks ;)?

    Sellel on kaks tahku, mina teen kergema raskusega ehk soojenduseks. Kuid võib ka raskemalt teha, kuid siis on selle taga teistsugune teooria. Väsitades ennem kükki jalgu ei pea nii palju kangile raskust panema samas saades maksimum pingutuse ning säilitades liigeseid.


  8. Jõulude ajal pead ettevaatlik olema. Lähed pärast mõnest tapamajast mööda ja keegi laudast kisendab, et "Üks suur orikas on veel vabaduses!" ;)

    Vähk hirmutas ära, nüüd peab hakka kiiremas korras kuivatama.

    Kirjutan ka pikalt reedese jalatrenni välja. Mõnus oli teha sellist rasket trenni. Harjutuse esimesed seeriad tegin kergemad ja viimasest võtsin kõik mis võtta andis. Laupäeva hommikul jalad lausa tuksusid kui töö vahepeal oma tagumendi maha parkisin.

    Jalatrenn:

    Sääre sirutus ette: 68x12 77x10 86,2x8 //3

    Kangiga kükk turjal: 100x12 160x8 180x6 220x5//5 <--- Rekord

    Jalapress (Cybex): 300x12 400x10 480x8 560x8 //5

    Sääre kõverdamine vaba rask trenaz: 45x12 55x10 70x8 //5

    http://www.fitness.ee/exercise_show.php?gr...ey=1〈=1

    Sääre kõverdamine istudes: 75x12 85x10 95x8 //5

    Eesel: 12x10 7x10 4x12 //5

    Eesli puhul on plaadid vastupidi nummerdatud, kõige raskem on 1.

    Pöiasirutus trenazööril istudes: 70x12 80x10 95x9 //5


  9. Mitu protsenti võrreldes väikseima võistluseelse kaaluga Sa va kakuke juurde oled võtnud?

    Jämedalt arvestades, et ma kaalusin MM-il ~80kg (79,6) ja hetkel kaalun 99,3 kg, siis kuskil ~20kg juurde, mis on 80-st 25% ;), oli seda nüüd vaja teada. Veerand ;):D:D.


  10. Eelmises postituses ütlesin küll et loota ju võib, kuid vist võibki. Muidugi ei saa sellise pekikihi all aru kas ikka on mõni gramm liha juurde tulnud või ei. Tegelikult oleks ma rahul juba, kui ma saan ennem järgmist lavaleminekut 2kg lihast juurde. Juuniorites olin ma kuiv 80 kilo juures, kuid meestes võin ma kaaluda 83kg ja see peab ka sihiks olema. Kuna esimene otsa pigistab ennast alati sisse ning selles raskes kategoorias annab see kohe tunda. See võib saada määravaks faktoriks, kas kaod pruuni massi või jääd mõnele kohtunikule silma.

    Nüüd aga trennist, esmaspäeval tegin rasket rinda.

    Horisontaalselt rinnalt kangi surumine:

    100x10 110x10 120x8 140x6(7) | 5

    Siin hoitsin meelega alguses tagasi, et head viimast seeriat saada.

    Väikse positiivse kaldega smith kangiga rinnalt surumine:

    90x12 100x10 110x8 120x7 | 5

    Trosside ristamine kummargil:

    5x14 6x12 7x10 8x9 | 5

    Ette lend plokil käed koos:

    5x12 6x10 8x9 | 5

    Ext3 trenaz kõrvale lend:

    50x12 55x10 55x10 60x8 | 5

    Vaba raskusega trenaz rööbas surumine:

    100x12 130x10 180x8(9) | 5

    Köis kummargil alla surum ühe käega:

    2x15 3x14 4x15 | 5

    Lõppu kõht (Palvetamine plokil).

    Kõik harjutused tegin maksimumini. Jube hea tunne on kui suudad endast trennis viimast võtta. Kui lõpus shakerit, mis on Fasti head ja paremat täis, suu juurde tõstes tundub see 20 kilose hantlina. MÕNNA.

×