Jump to content

Mikk Raudsepp

Kasutajad
  • Sisu loend

    384
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    5

Koik Mikk Raudsepp postitused

  1. Palju õnne võitjatele! Ja järgnevaid kordaminekuid teistele võistlejatele.
  2. V Reval Cup - absoluutne võitja Raigo Kuusnõmm!

    Ei, üritusest tuleb kokkuvõttev video.
  3. V Reval Cup - absoluutne võitja Raigo Kuusnõmm!

    Ei läinud paremaks, lihtsalt siia on head summutiga mikrofoni vaja kuna helid on väga valjud.
  4. V Reval Cup - absoluutne võitja Raigo Kuusnõmm!

    Teen järgmise vabakava ajal kiire vahetuse, vaatan kas läheb paremaks.
  5. V Reval Cup - absoluutne võitja Raigo Kuusnõmm!

    Jah.. see on Kaisa. Veel viimased pildid enne möllu ja siis juba suurepärane otseülekanne!!
  6. V Reval Cup - absoluutne võitja Raigo Kuusnõmm!

    Ülekande saime tööle, vaata LIVE http://www.ustream.tv/5965586
  7. Vanemad Lõuna-Eesti Lahtised Karikavõistlused

    Arvan, et kui inimene võistleb üks nädal ennem Reval cupil, siis ta võib jääda ikkagi algajate kategooriasse.
  8. Mikk Raudsepp

    Seekordses postituses räägin asjadest mis toimuvad väljaspool jõusaali. Kuidas jaotada ära lõbu ja treening. Kui tahta super tulemust, kas siis on üldse ruumi millelegi meeli turgutavale või äkki ongi kogu hea tunde saamine seotud treeninguga. Kahtlen et see viimati mainitu alati paika peab. Muidugi on neid hulle ka olemas, kes silmaklapid peas iga päev trenni tammuvad ja sealt otse tagasi koju. Arvan, et võistlus koos millegi saavutamise võiks kulmineeruda millegi positiivsega. Ennast premeerida et oled millegagi hakkama saanud ja peale seda hakata järgmiseid plaane hauduma. Mis see siis kellegi jaoks võib olla, kelle jaoks perega koos istumine, kellel linnapeal pralletamine. Ise olen toiminud nii et kui ei ole viimane võistlus siis normi piires süüa ja juua koos sõpradega kes olid tulnud mulle kaasa elama. Kuna kulturismi juures tähendab enda premeerimine ka alati korraliku söömingut , siis peab selle premeerimisega piiri pidama kui on veel võistluseid tulemas. Peale viimast võistlust korralik puhkeperiood nii treeningust kui sellega seonduvast, et vaim saaks natuke nendest kammitsatest puhata. Arvan et raske on midagi teha kui sealt ei saa kunagi midagi tagasi, vaheapeal peab ka nautima. Massiperiood või siis ütleme selle kohta, aeg kui ei ole kaalulangetust, siis paljud võtavad seda kui vaba aega. Sellest olen eelnevalt rääkinud, et tegelikkuses on see aeg kus peab toimuma areng ja sama tõsiselt trenni tegema kui ennem võistluseid. Kuid samas ongi, et ei taha ennast aasta läbi piirata. Vaid peab looma endale mõistlikud piirid. Olen teinud täiesti erinevaid ettevalmistusi. Peale MM-i pronksi võitmise tegin ettevalmistuse, kus ma ei käinud peaaegu aasta läbi kuskil väljas, ei joonud aasta vältel tilkagi. Kuid muidugi lõpptulemuses see ei kajastunud. Muidugi ei tulenenud tulemus otseselt sellest, kuid ei andnud mulle ka mingit kasu. Päris sellist ettevalmistust ma enam ei teinud, kuna arvan, et kui mõistusega asju võtta ei juhtu mitte midagi. Alati saab teha teisi tegevusi peale alkoholi tarbimise ja selle juures ennast hästi tunda. Kuid peab tõele näkku vaatama ja ütlema et tavaliselt see nii ei ole ning raske on leida nooruses sõpru kes ei tõmbaks alati nosu täis. Kunagi ei tohiks see häirida trenni. Plaanid teha trenni järgi, mitte vastupidi.
  9. Mikk Raudsepp

    Võtan õppimisest 10 min pausi ja räägin enda vahepealsetest tegemistest. Vahepeal käisin spordiarsti juures mõõtmas ja testimas. Selle toreda kingituse tegi mulle Liisu. Testi tegin rattaga, kuna minusugune paks ei jaksa joosta. Tulemused: Kopsumaht oli mul hea. Seda näitas ka Honda kopsumahu võistlus. Kokkuvõtvalt oligi minu plussiks suur ventilatsiooni maht. Mida ma ise ei oleks enda puhul küll kunagi arvanud. Teise pildi peal on aeroobse vahemikud. Suureks üllatuseks oli mu Polari kell peale testi pannud löögi pealt õige vahemiku. Kellal on testi funktsioon, kus puhkeasendis mõõdab mingi aeg südame lööke, sisestad keha massi ja peale seda annab indeksi. Kell on selline: http://www.polarusa....s/cycling/CS300 Sellel on veel erinevaid ratta funktsioone.
  10. Tõesti, päästis Ott minu naha. Pükste asemel olin kaasa võtnud hoopis särgi.
  11. Mikk Raudsepp

    Liisu küsis minult peale viimast postitamist, et mis oli esimese ja viimase võistluse kaalu vahe. Kratsisin selle peale kukalt ja ei oskand midagi kosta. Esimesel võistlusel oli vaja nii palju alla võtta kui aega jätkus, mingit kaalu me Otiga taga ei ajanud. Pühkisin tolmu paberitelt ja leidsin sellised numbrid: Kaalu kõrval olevad paberid kuhu ma märkisin enda numbreid. Ehk siis võib öelda, et pool kilo olin viimasel võistlusel (kevadel EM) raskem . Samas vaatepilt kardinaalselt erinev. Kui juba arhiivides tuhnimiseks läks, siis mõtlesin, et räägin erinevatest treeningpäevikute pidamise viisidest mida ma läbi aegade proovinud olen. Need ei ole mingid järjekorras, lihtsalt selles järjekorras mis pilt ennem arvutis oli . 1) Businessman-i päevik + Kuupäevad sees + Kõvad kaaned + Järjehoidja - Kui on trennivaba päev, siis tekivad sinna tühjad lehed. See teeb päeviku 2x paksemaks. - Tihti on nädalavahetuste päevadel liiga vähe ruumi 2) Muscle&fitness-i päevik. Ma ei tea kas neid veel kuskil müügil on. + Kõik on ette täidetud (kellele sobib) + Kuupäeva, kardio, sooja jne lahtrid on alati ühe koha peal, kust on hea pärast vaadata. - Pehmed kaaned - Kui ette täidetud lahtrid ei sobi, siis on seda raske enda jaoks mugavaks teha. nt: kui on üle 5 seeria. - Lahtrid tihti liiga väiksed - Peab järgmina treeninpäeviku struktuuri 3) Ruuduline kaustik + Alati on ruumi kõik kirja panna + Saab alati muuta vastavalt enda vajadustele, teha lahtreid jne. + Saab valida paksemaid, õhemaid. Saad ise valida kui pikalt tahad ühte kohta kirjutada. - Puudub standartsus. Kõik ei ole alati omal kohal ja silmas on raskem infot haarata. Kuigi ma olen endale mingi süsteemi loonud, et ma kirjutan teatud asjad alati oma kohtadele. 4) Exceli tabel paberil + Tabelid on vastavalt kavale + Väga hea ülevaade. Sama harjutuse numbrid on täpselt teineteise kõrval, nii nt 4 nädalat. Sobib tsüklite järgimiseks, arvude kõrvutamiseks. - Tabelite tegemine nõuab aega. Peab alati muretsema, et paberid on välja prinditud. - Paberid kuluvad ära, lähevad nartsuks. Edu Treeningutel!
  12. Mikk Raudsepp

    Aastavahetusega lõpeb juuniori aasta jah. Hetkel küll ei lähe mõte võistluste suunas.
  13. Mikk Raudsepp

    Aasta numbri suurenemisega sai minust mees. Juuniori aastad on seljatatud ning võib tehtuga rahule jääda. Omistatud tiitlid 2007: EMV 75+kg meister EMV Juunioride Absoluutne meister 2008: EMV 75+kg meister EMV Juunioride Absoluutne meister Eesti karikavõistlus juunioride 75+kg meister Eesti karikavõistlus juunioride Absoluutne meister 2009: EMV 75+kg meister EMV Juunioride Absoluutne meister MM Juunioride klassikalise kulturismi avatud kategooria 3.koht 2010: EMV 75+kg meister EMV Juunioride Absoluutne meister Põhjamaade meistrivõistlused klassikalises kulturismis 3.koht MM Juunioride klassikalise kulturismi avatud kategooria 6.koht 2012: Eesti karikavõistlus juunioride 75+kg meister Eesti karikavõistlus juunioride Absoluutne meister Balti Matši juunioride kulturismi 1.koht EM Juunioride klassikalise kulturismi avatud kategooria 1.koht Fotomeenutus. 2007 EMV 2008 EMV 2008 KV 2009 EMV 2009 MM 2010 EMV 2010 Põhjamaade MV 2010 MM 2012 KV 2012 Balti Matš 2012 EM
  14. Vend Vähk Peab liikuma!

    Vähk kas sul LAV-i 5st rand münti on? Reserveeriksin selle sulle ära.
  15. Vaata oma foorumi postkasti.
  16. Ma motokrossi mehi ei alahindaks, sealt püssist võib korralik pauk tulla
  17. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Niisama ei olegi karvadel midagi viga, kuid kui nende peale grimm kanda, siis läheb pilt koledaks.
  18. Mikk Raudsepp

    Ikka ja jälle kohtun küsimustega, et kas see dieet või treeningkava on hea. Mõlemas kategoorias on üüratu valik. Näiteid on igasuguseid, hiljuti küsiti just mida arvata vitamiini-valgu ja maasika-kartuli dieedist. Mõeldakse igasuguseid asju välja, et müüa sellega mingit spetsiifilist toodet või reklaamida imedieediga ennast. Internetis võtab selline levimine kolossaalsemad mõõtmed, kuna inimesed kes tegelikult ei oma vastavaid teadmisi teevad soovitusi. Ning teised loevad ja näevad positiivset tagasisidet. Hoogu annab veel juurde müüvalt kirjutatud artikkel. Läbiv joon sellistel dieetidel on madal kaloraaž ja toiduvalikus on üksikud toiduained. Kuna tavainimesel on kerge järgida üksikuid, siis jääb kaloraaž paigale. Kui aga valmistada erinevatest komponentidest toit, siis peab olema teadlikum mida sinna sisse panna ja petmise võimalus suureneb. Muidugi võtab alla kui süüa hommikuks üks greip, lõunaks juurvilja suppi ja õhtuks närida porgandit. Tavaliselt näeb see kirjeldus välja selliselt. Veel tuuakse välja mingi toiduaine rasva põletav efekt. Selline 1000kcal ümber kõikumine alla baasainevahetuse ei ole kaugeltki see mida kaalulangetamine endast kujutama peaks. Need lisakilod on tulnud pika ajaga, võib-olla aastatega, kuid alati tahetakse nendest nädalaga vabaneda. Esmalt peaks endale teadvustama, et midagi ei sünni üleöö ja natuke peab vaeva nägema. Hüüdlausetega tõmmatakse inimesed nagu kalad võrku, "ühe nädalaga 5kg". Reaalsus on see, et sellised dieedid ei õpeta korrektselt toituma, on lühiajalised, kaalulangus lõppeb peale teatud aega, kuna kaloraaž on nii madal, tavalise toitumise juurde tagasi minnes tulevad suure tõenäosusega kilod tagasi. Teise mätta otsast vaadates, et kui tahetakse alla võtta koos füüsilise koormusega, siis sellise energia hulga juures tekib kindlasti väsimus, füüsise langus ja teatud ainete defitsiit. Minu nägemus on, et sellised asjad peaksid käima käsikäes parema enesetunde saavutamisega. Nädal nädala võrra läheb inimene peegli ette rõõmsama ja tugevamana. Dieeti mille aluseks on võetud normaalne makrotoitainete vahekord ning vastavalt vajadusele kaloraaž kas plussis või miinuses.
  19. Mikk Raudsepp

    Tere! Ei ole ikka üldse sujunud peale EM-i. Kuigi on juba pool aastat on möödas. Seekord oli paus tingitud angiinist, mis tõmbas mõneks nädalaks rivist välja. Loodan, et lõpuks saan hakata normaalselt trenni tegema. Põlved on läinud paremuse poole, kuid eks näis. Täna juba näen mida nad teevad, kuna on plaanis teha jalatrenn. Mahult selline: 2x harjutust nelipeale 2x tagaosale 2x säärele Igas harjutuses kolm seeriat. Hakkan ettevaatlikult kükki tegema, kuna ei tea mis raskuse pealt põlved valusaks löövad. Siia juurde veel see, et pool aastas ei ole korraliku jalatrenni olnud, siis tõmbab jalg arvatavasti kinni. Pole blogis kajastanud, et käisin sügisel ühel rahvaüritusel. Võistluseks oli II Karujärve Rattamaraton 47km. Tegemist oli maastikurajaga. Peab tunnistama, et kitsaste kummide ja sellise kulturisti vormiga ei olnud seda kerge läbida. Kuid elamus oli vinge, kuna ei osanud seda oodata mis ees oli. Mäed kust üles minna olid järsud ja samamoodi allatulekud. Otsus osaleda tuli spontaanselt, sõber kutsus nädal aega ennem, peale paari päeva järelemõtlemist otsustasin asja ette võtta. Kutsusin veel kaasa Indrek Viska ja tema omakorda Liisa Otsuse. Nii oligi koos hea seltskond, meeldiv spordiüritus, hea korraldus, mis tegi kokku igati positiivse elamuse. Päev ennem sain veel naistekiivri laenuks AAAAA.... mis mul oleks peaaegu ära ununenud. Ennem võistlust tahtsin natuke rõhku juurde lüüa, kuid ventiil hakka susisema. Stardini oli aega umbes 15min. Sõber jooksis teadvustajate juurde ja küsiti kas kellelegi on varu. Lahked spordisõbrad aitasid algaja varustuseta mehe hädast välja ja andsid kummi. Kiire kummivahetus ning jõudsin 2 min ennem avapauku starti.
  20. Ei saa minagi enam rahu. Õppisin siin rahulikult, kuid nüüd ei saa enam mõtteid eemale, mis seal kotis küll olla võib. Meloni sektor või papaja? Aga see vist hästi sibulaga kokku ei lähe
  21. Kahtlane spordilisandite veebipood

    Seal on elektroonikatooted sellepärast, et kasutatakse "Opencart" e-commerce veebipoe tarkvara. Need elektroonikatooted on seal algseadistustega sees ehk lihtsalt demo tooted. See on selleks, et veebipoe looja saaks paremini süsteemist aru. Ei ole mingi pettus.
  22. Men's physique 2013 Eestisse?

    Võislusena ükskõik, kuna tehakse ju igasuguseid võistluseid. EKFL-i võistlusse kavva, ei. Põhimõte sama mis Tilgal.
  23. Jah aga samas on see ju siis täesti erinev ala. Ei saa ju 20km rattasõitu ja triatloni võrrelda. Selline ülesehitus muudaks ala kontseptsiooni, kui võistleja on ikkagi valmistunud 5minutilist pingutust vahedega tegema, siis on ju mõeldamatu, et ta teeks kõik alad järjest. Tekib ka aga koht, et kellel jääb rohkem ja kelle vähem aega alade vahel puhata. Oled Helenaga ühes grupis ja saad 1 minuti kauem puhata, kuni ta vehib dipse teha. Minuarust selline stiil tekitab rohkem küsimusi ja aga kohti võistluses endas. Ei taha uskuda, et alasid kordamööda tehes läheks rohkem aega kui need koos tehes. Üks lõpetab dipsid on järgmine juba puki juures. Eurokatel ju tehti nii? Muidugi on ühe mätta otsast pilt ilus, kuid peaks ju arvestama ka võistlejatega. Ei ole ju paslik, kui bürokraadid teevad kuskil kontoris enda äranägemise järgi reegleid. AF-i ümbes on ikka väga palju segadust, kuna ala on noor.
  24. Vähi siin pool. Tulge kõik võistluseid vaatama!
  25. Kui vaheaeg lõppeb, siis panen heli tagasi.
×