Jump to content

Maagy

Kasutajad
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About Maagy

 • Rank
  Vaatleja

Recent Profile Visitors

2,119 profile views
 1. Ideid ja mis ma valesti teen?

  See 3,2 oli TSH jah. FT3 ja FT4 pole mul ausalt öeldes vist mõõdetudki... Ehk et sa arvad, et ma võiks oma praegust 100mg annust suurendada päevas nt. 300mg peale ja see peaks andma mingi tulemuse?
 2. Ideid ja mis ma valesti teen?

  Ma ei teagi kuidas seda näitu nimetatakse, mida nad usinasti poole aasta tagant mõõdavad, tsh ilmselt jah. Midagi muud nad pole mul mõõtnud ja viimasel ajal üldse ainult perearsti jälgimisel ja siis kui ise tunnen, et rohu kogus on väike... Mis see forskoliin on ja kust seda saab ja kuidas seda tarvitada. Ma tegelikult mingi aeg tagasi suurest masendusest võtsin seda sama l thyroxini ka rohkem, kui arsti ettekirjutus, võtsin paar kuud, aga ei saanud aru, et see kuidagi oleks mu enesetundele mõjunud, ei kaalu osas ega ka muus mõttes. Lootsin ise see hetk, et äkki võtab mu väsimuse vähemaks, aga ei aidanud... võtsin 50mg rohkem kui pidin. Ehk et ma ei tea, kas see kilpnääre üldse määrab oluliselt mu ainevahetuse kiirust... sest ma olen terve oma elu olnud pigem selline trullakas, mitte peenike ja noh peenike olen olnud siis aint, kui ma midagi ei söö:) Vanasti ma muidugi nii kergesti juurde ei võtnud, kui kaalust alla sain, aga samas oma õdedega võrreldes sõime kodus kõik sama toitu ja ühes koguses ning mina olin paks ja nemad peenikesed. Rebekale, ma olen mitte küll fitlap-i toitumiskava jälginud, aga nt. Erik Orgu oma ja muidugi mul kaal hakkas tõusma kohe kui selle järgi sööma hakkasin, lootsin esimesed kuud, et üks hetk jääb seisma ja toimub see lubatud tasakaalustumine, aga seda hetke ei tulnud ja nüüd üritan maha saada ka neid kilosid, mis juurde tulid. Ehk oskate soovitada personaaltreenerit/toitumisnõustajat kes minusugust ära ei põlga ja julgeb minuga midagi ette võtta? Asukoht siis Haabersti kant...
 3. Ideid ja mis ma valesti teen?

  Jah võtan igapäevaselt türoksiini, viimane vereproovi näit oli 3,2. Arsti väitel on mul alatalitlus kontrolli all ja sellest ei tohiks midagi sõltuda...
 4. Olen ummikus oma kaalu hoidmise/langetamisega, ehk et andke ideid, mida ma peaks tegema. Olen 166cm pikk ja kaalun 78kg. Mul on kilpnäärme alatalitlus ja pcos, ehk siis polütsüstilised munasarjad. Olen 34 aastane ja terve oma täiskasvanuelu pidanud dieeti. Ainsad hetked kui ma olen olnud normaalses kaalus(ehk siis 60kg kanti), on olnud hetked, kui ma pole praktiliselt midagi söönud. Nii kui söön midagi, võtan mõnuga juurde. Mis see praktiliselt mitte midagi söömine tähendab, no nt. kuust-kuusse päevas ühe kruusitäie riisiputru ja kõik. Selleks, et ma juurde võtaks, piisab päevas nii umbes 1200kcal söömisest ja kaal hakkab mõnuga tõusma. Tundub suht uskumatu ja ilmselt te kõik arvate, et ma kaalun/mõõdan jne arvestan oma kaloreid valesti... aga ma olen täpselt toidukaaluga ära kaalunud ja siis nutridatasse selle sisestanud. Hetkel söön päevas 500-800kcal. Minu endokrinoloog kommenteeris selle peale, et ju ma siis peaks veel vähem sööma, kui ma kurtsin et sellise toitumise juures ei liigu kaal allapoole. Et pcos muudab ainevahetust aeglasemaks ja sama teeb ka kilpnäärme alatalitlus. Fakt on aga see, et sellise toitumise juures ma pikalt püsida ei suuda ja nii kui rohkem söön, tuleb kaal väga kiiresti juurde. Trennist ka, hetkel teen 4 korda nädalas trenni, rulluisutan enamasti. Töö on mul istuv arvuti taga ja liigun ma päevas tegelikult vähe. Mingi aeg mõõdeti mu keha rasvaprotsenti ja lihaseid ja kui ma õieti mäletan, siis lihaseid mul praktiliselt polnudki ja rasvaprotsent oli miski 45% juures. Pika hala lõpetuseks siis: lugedes igalt poolt tarku arvamusi, et lihas on see, mis põletab kaloreid, ma ilmselt peaks siis oma lihaseid kuidagi kasvatama? Olen teinud mingi aeg jõusaalis jõusaali kava järgi trenni (ca. 1 aasta) ja ma ei näinud sellest mingit tulemust. Arvatavasti tegin liiga aeglaselt, kergete raskustega jne. Olen parajas ahastuses juba ja nõus mida iganes tegema selleks, et ma võtaks alla ja suudaks oma kaalu ka hiljem säilitada...ning saaks süüa päevas vähemalt 1200kcal nii et ma juurde ei võtaks Äkki keegi võtaks mind käekõrvale ja tegeleks minuga nii, et sellest ka tulemusi oleks, aga treenerid-toitumisnõustajad ehmuvad ära kui ma oma jutu neile edastan...ütlevad et nad ei oska selliste tervisehäirete puhul aidata... Ideid? ja tänan tähelepanu eest!
 5. Personaaltreener?!?

  Huvitab selline asi, et kas Tallinnas kusagil on ka mõnda sellist personaaltreenerit, kes sinuga tegelemiseks ei eelda, et sa käid mõnes nende spordiklubis? Kedagi, kes viitsiks sinuga tõsiselt tegeleda? Kui keegi on juhtumisi telekast sattunud vaatama saadet, kus üks neegrimees inimestele seal mingi aja jooksul menüü koostab ja siis neid treenib, nii et ikka piitsutab takka, siis sellist inimest tahaks. Kedagi, kes tekitas minus motivatsiooni ennast vormi saada. TUnnen ennast lihtsalt nii hästi ja tean, et lihtsalt rühmatrennid kaotavad minu jaoks sära juba mõne kuuga ja jõusaalis pole mulle kunagi eriti meeldinud rassida. Tean jah, et palju vingu, aga hetkel ei tekita isegi selline asi motivatsiooni, kui oma mees vaatab ja ütleb, et ma peaks vähem sööma Äkki siis mõni karm võõras, kellele ma maksma pean ja rahast kahju hakkab, suudab mind raputada ja ma suudan end jälle ree peale tagasi tirida... AItäh tähelepanu eest!
×