Jump to content

sirr

Kasutajad
  • Sisu loend

    2
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

sirr

  • Tase
    Vaatleja
  1. Matemaatika ja kaalulangetus

    195/150 Tegevus on erinev, peamiselt seotud erinevate suurt füüsilist aktiivsuse nõudvate töödega, vahel ka ratas või suusk. Ja minu energiatarve on 2x suurem kui sinul. Siit ka suurem number.
  2. Küsin veidi nõu ja abi. Ütleme nii, et matemaatikas olen tugev aga tahaks teada, kas matemaatika ka tegelikkusele vastab. Minu "eluspüsimiseks" vajalik kalorite arv päevas on 2900 kcal. Sellele lisandub liikumist-tööd nii 2000 kcal kandis. Seega päevane ärakulutatav kogus on umbes 5000 kcal. Häda on selles, et kogu selle rõõmu juures on ülekaal nii 40-50 kilo Jõuamegi matemaatikani. Teada on, et 7000 "üle kulutatud" kcal võrdub 1 kilo "rasvaga". Igasugu valke-süsivesikuid ei viitsi ma arvutada aga usun, et toitun piisavalt vaheldusrikkalt ja tervislikult. Piirates ohjeldamatut stressist tingitud õgardamist, suudan päeva läbi ajada 2000-2500 kcal-ga nii, et ei teki tühja kõhu tunnet. Kordan - ei näljuta, söön tervislikult ja regulaarselt. Sellest tulenevalt jääb iga kuu üle 70000 kcal, mis tähendaks teoreetiliselt 10 kilo kaalulangust kuus. Sellele lisandub veel see, et kui kaal hakkaks langema, saaks suurendada füüsilist aktiivsust, sest olgem ausad - sellise ülekaaluga ikka väga sporti ei tee, kuigi väga tahaks. Füüsika ja füüsis seavad piirid. Siit siis küsimus - kas ma olen millestki valesti aru saanud, või mis on ohud? Kiire languse järel uut tõusu ei karda, sest kui saaks kaalu korda, saaksin tegeleda kunagiste väga liikuvate hobidega, mis hoiaksid kaalu kontrolli all. Tänud juba ette vastuste eest!
×