Jump to content

smack

Kasutajad
  • Sisu loend

    895
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik smack postitused

  1. Kükid

    Kettad kandade all aitab, kui hüppeliiges kinni. Kui pikk reieluu, siis aitab ehk laiem jalgade asetus.
  2. Jõusaali tolad...

    Pisasjad saab ajapikku soetatud(kingitud) ükshaaval vastavalt vajadusele ja need ei maksa ka nii meeletult, et takistaks ostmast. Samuti saab mujal neid kasutada. Korralikult tõstejalatsid on aga suur investeering. Ja nendega vast metsas jooksmas ei käi
  3. Ega crossfiti harjutustel enesel viga pole, tegemist on nn funktsionaalsete harjutustega, mille treeningu tulemus kandub paljudele spordialadele üle. Probleem tekib siis, kui teha tehniliselt väga keerulist harjutust(sh suure raskusega) hingetuks, mille tulemusena ei suudeta lihaste jõumomentidega tasakaalustada kangi raskuskiirendusest tekkivaid jõumomente. Kõik koormuse läheb üle sidemetele jm, mis taastuvad oluliselt kauem. Kui järjepidevalt nii (hooletult) treenida, ebapiisava taastumisega, siis lõpuks ületatakse vastavate kudede tugevuspiir. Lõpptulemuseks on midagi katki, aga just tänu tehniliselt ebakorrektse sooritamise tõttu. Kuna aga crossfit soosib sellist treeningut, kus maksimaalse võistlustulemuse saavutamiseks, tuleb teha tehniliselt keerulisi harjutusi suutlikuse piirini, siis on nad kõik saatanast
  4. Vaadates seda "sportlikku" attitude-i ja käte erinevust, leidub mul ainult üks sõna- wankerid.
  5. Kuidas võita vastassoo tähelepanu?

    Parim nõuanne oleks, et naised tahavad meest, mitte poisikest.
  6. Kus hoiate medaleid ja karikaid?

    Kus nüüd on kollektsioon Päris kõvasti sööb ikka ruumi....tunnen kaasa teile:P
  7. Võiks olla rohkem videosid atleetidest, kes näiteks eesti sisevõistlustel korjavad medaleid. Ma usun, et enamikel meist on just nendelt midagi õppida. Ei tahaks midagi halvustada, aga viimane video oli konkreetselt biitsepsi, rinna ja kõhu video, mida niigi kõik teevad üle või ainult seda treenivadki :S
  8. Millega asendada selja harjutus?

    Las ma saan õigesti aru, sa teed lõuatõmbeid, seejärel teed sama harjutust ainult trenazööril. Ning nö horisontaaltõmmetele teed otsa horisontaaltõmbeid. Kui sa esimest teed korralikult, siis sa vaevu jõuad teha seated rowd- või bent over row-d, kuna küllaltki sarnased lihased töötavad. Kõigil harjutsel töötab maksimaalse koormusega selja ümarlihas, kui ma nimega ei eksi ja kuna see saab kõige suurema koormuse, siis väsib ära ja takistab sul kenasti sooritamast seated rowd ja bent over rowd, mis on just mõeldud trapetsi treenimiseks. Ja seega sut trapets kannatab.
  9. Lollid vead jõusaalis

    Kusjuures üks lollim asi on mitte venitada ja nimelt tuleks erilist rõhku panna rectus femorise ja hip-flexori venitamisele. Mõlema venitamine on põlve ja selja tervise huvides ning eriti veel kui keegi tahab kunagi kõrgele hüppata või sügavale kükkida.
  10. Ma front plankiga ja side plankiga väga midagi ei ürita arendada, nendega pigem aeg ajalt testin, kas jõuan hoida. L-istet teen, kuna üritan jõuda front lever-ini. Muidu audentese kergejõustikuhallis mõned atleedid ikka front planki teevad.
  11. Ma ei oskagi eesti keeles vastata. Igatahes hetkel teen esmaspäeval rolloutse(anti extension), kolmapäev pallof press või renegade row(anti rotation) ja reede siis farmeri kõndi(anti lateral flexion). Ja vahel vabadel päevadel veidi staatilisi harjutusi nagu front plank, side plank ja L-sit. Tundub, et me oleme samu artikleid lugenud Paar head linki: http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/21st_century_core_training_1 http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/the_contreras_files_volume_i&cr= http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/the_contreras_files_volume_ii&cr= http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/to_crunch_or_not_to_crunch&cr=
  12. Vajan abi kõhust vabanemisel.

    Kaua sa enne magama minekut sööd? Vihjeks, et magamiseks pole just erilist enegriapommi vaja, kui just "magamine" sinu keeles midagi muud ei tähenda:)
  13. Kuidas mõelda efektiivsemalt?

    Mõned mõtted kellelegi nõu andmisest siin foorumis. Kui keegi küsib nõu, siis pea alati tuleb mitu vastust(erinevad vastajad erineva nõuga), ehk siis igaüks tuleb nö oma kommikotiga ja hakkab kommi jagama. Kellel aga kõige ahvatlevam kommipaber, selle valib mõistagi teema algataja, teadmata kas komm ümbrise all sama maitsev on. Peab siis enda nõu tegema kuidagi kõige ahvatlevamaks. Eks me kõik nõuandjad oleme siin müügimehed, müüme 0 hinnaga nõu. Ma ise täheldanud, et kui väga neutraaselt mingit infot edasi anda, siis väga ei tõmba tähelepanu. Tuleb vist kuidagi sisesatda teistele, et jah see kõige õigem, see garanteerib sulle tulemuse, võta mind kuulda, mul parimad kogemused ja teadmised jne. Sest pange tähele, kui nõuandja on mõni tuntud tegelane, siis on nagu mingine garantii tema nõul olemas. Päris teemasse ei lähe, aga veidi mõtteainet...
  14. Kordused

    3x10-12 on biitsepsile okei, aga ma ei näe mingi mõtet miks sul vaja 3 harjutust selleks?! Sul eraldi biitsepsi päev?
  15. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Keegi oskab muidu öelda, mis numbrid peaksid mul olema, et minust oleks võistlustel asja. Plaanin ise ka sangpommiga tõsisemalt tegeleda:) Kaaluni hetkel kuni 80 kilo, seega 24kilosega treeniks.
  16. Kõikvõimas KÜKK

    Sa oled pooleldi õigel teel- enne õlgade treenimist ei tasu tõesti triitsepsit treenida, aga seda sellepärast, kuna õlad on suuremad lihased ja seega triitsepsi eelnev väsitamine takistab sul maksimaalseid raskusi kasutada õlgade treenimisel. Aga triitseps töötab küll õlgade treenimisel: kui sa hakkad mõtlema, mis hoiab üles surumisel küünarvart vertikaalselt või mis üldse stabiliseerib küünarliigest...
  17. Mardna sõnul pole tavatreenijal siiski valgujooki vaja. "Toidulisandid tulevad mängu sellisel juhul, kui treeningmaht on juba selline, et tavatoiduga pole võimalik ära katta mikro- ja makroelementide ning energiavajadust, sest toidukogus muutuks liiga suureks," rääkis ta. Ka MyFitnessi spordiklubide treener ja rühmatreeningute koordinaator Eva Ottas ei soovita tavatreenijale valgupreparaate. "Ma olen ise näinud nii palju naisi, kes on valgupulbrite ja nende jookidega oma keha ära rikkunud," märkis ta, lisades, et kui eesmärgiks pole lihaste kasvatamine, pole ka lisavalku vaja. Kohe pärast trenni soovitab Ottas energiavarusid taastada pigem mõne puuvilja, jogurti või lahja spordijoogiga. Muid toidulisandeid ja valgusegusid võiks aga tarbida vaid kokkuleppel jõusaalitreeneri või toitumisspetsialistiga, kes tunneb täpselt inimese treeningplaani ja toitumist. Nu nu kohe peaksid valgu kummardajad röökima hakkama siin!?
  18. Jooksuga jalad suureks?

    kõigepealt tuleks üldse õppida kummardama:D arvatavasti ajad enda selja küüru, kui midagi maast võtta üritad....
  19. Mida arvate jõunäitajatest?

    Igal ühel on oma blogi, kuhu selliseid asju kirjutada:)
  20. Kardiotreening

    Ise rebin veidi sangpommi trenni lõpus, saab vastupidavust ja stimuleerida kasvuhormooni tootmist. Põhitrenn on aga vabal päeval trepil sprint. Ja igal võimalusel eelistan jalgsi käimist ühistranspordi asemel:)
  21. kõhulihased NB! Lisatud 10-pack pilt

    Kõik need treenerid, kes varem arvasid, et ainult baasharjutustest piisab kõhule, on meelt muutunud;)
  22. kõhulihased NB! Lisatud 10-pack pilt

    gmaster juba selja kohta kirjutas, lisan veel, et kui sa tahad jõutõmmet hästi sooritada, siis pead ikka kõhtu ka juurde tegema. Samuti kui tahad sprindiga tegeleda, isegi surumisel läheb kõhtu vaja:) Põhimõtteliselt kõht on su keha keskosas, kui see koht on nõrk, siis kõik on nõrk- vaata kui keti nõrgimat lüli! Ja ma usun, et sa oled nõus, et treenitud kõhulihased paistavad rohkem madala rasvaprotsendiga välja kui treenimata...
  23. Lollid vead jõusaalis

    Lollim viga on kiirustades jõusaali minna, siis on kindel, et kõik läheb metsa.
  24. Lõuatõmbed pärast jõutõmmet!

    Kas see mitte anaeroobse vastupidavuse puudulikus pole, mis pärsib tal lõuatõmmete tegemist? Kuigi jah, aeroobsest treeningust oleks tark alustada.
  25. jõudu, mitte lihaseid

    Sa võiksid mdiagi oma sõnadega ka kirjutada:) ja midagi millest oleks kellelegi kasu... Lihasmasi kasvu saad piirata, kui piirad toitumist ja lisad vastupidavustreeninguid. Aga eks mõlemad veidi pärsivad ka jõu arengut:)
×