Jump to content

mikk2222

Kasutajad
  • Sisu loend

    23
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik mikk2222 postitused

  1. Valgurikas, tervislik pitsa

    Telegram.ee artikli lingi postitamine on inimeste valgustamine? Ilma ühegi kommentaarita artikli sisu kohta?
  2. Kas venitada on üldse vaja?

    Kahele jalale tõusmine on üldse suur viga olnud
  3. Ei saa isegi BAV-i täis

    Kui kaua oled esialgset kava järginud?
  4. Rulluisutamise kohta Pulleritsu blogis: http://suusk.blogspot.com/2013/06/jaan-saks-kuidas-oigesti-ja.html
  5. Suured suured probleemid kaaluga

    Tere, see on sul küll valesti meelde jäänud; rasvlahustuvate vitamiinide varud asuvad peamiselt maksas.
  6. jalatald ja ülekoormus

    Paratsetamooli maksimaalne ohutu doos on 1 gramm 4 korda päevas 4-6h vahedega. Kui ei aita, siis võib proovida ibuprofeeni, koos paratsetamooliga või selle asemel.
  7. Euroopas on ta ravim, USA-s toidulisand. http://en.wikipedia.org/wiki/Glucosamine#Legal_status Eestis on mõned vormid ravimina registreeritud, enamus neist retseptiga http://193.40.10.165/register/register.php?lk=1&otsi=J&keel=est&inim_vet=inim&raviminimi=&ta_eesti=gl%FCkoosamiin&ta_inglise=&ta_ladina=&atc=&mlhoidja=&spckp_algus=&spckp_lopp=&pilkp_algus=&pilkp_lopp=&naidustus=&mlnr=&mlkp_algus=&mlkp_lopp= Veel tsitaat wiki-st: "A meta-analysis concluded: "Compared with placebo, glucosamine, chondroitin, and their combination do not reduce joint pain or have an impact on narrowing of joint space. Health authorities and health insurers should not cover the costs of these preparations, and new prescriptions to patients who have not received treatment should be discouraged."
  8. "Atrioventrikulaarklappide struktuur kergelt fibrootiline. Esineb mitraalne, trikuspidaalne ning pulmonaalne regurgitatsioon." --- See tähendab 1 klapi kerget sidekoelist muutust ning et 3 klappi lasevad verd veidi tagasi - kuna see südame funktsioonis ega struktuuris häireid ei põhjusta, siis tõenäoliselt normivariant. Muu kõik on täiesti normaalne.
  9. keefir või piim ?

    Mainiksin ära, et antud uuring käsitles raua imendumist LEIVAST ja ka teest ehk siis mitteheemse raua imendumist. Lihas on peamine just heemne raud, mille imendumine on hoopis teistsugune (imendub paremini, heemi jaoks on sooleepiteelis spetsiaalsed retseptorid).
  10. Jooksmine

    Soovitan vaadata sügiseks mingi jooksuvõistlus 5 või 10 km, siis on rohkem motivatsiooni regulaarselt jooksmas käia. Eesmärgile vastavalt tuleb siis valida ka treeningplaan. Kui varem üldse trenni pole teinud, siis näiteks alguses 2-4 nädalat 3x nädalas 30 min korraga suht aeglaselt (et hingeldama ei ajaks) ja edasi siis vaadata endale mingi kava nt www.runnersworld.com. Kui lihtsalt ilma eesmärgita käia, võib tahtejõust puudu tulla, sest muutused välimuses ja vastupidavuses ei teki väga kiiresti.
  11. Söögi ajal joomine.

    millised kombinatsioonid on raskesti seeditavad ja miks??
  12. Ragisevad liigesed

    Kuidas aitavad n-3 rasvhapped liigeste raksumise vastu?? Teatavasti liigesevedelik koosneb proteoglükaanidest (valk + glükoosaminoglükaanid) ja veest. Või mõtlesite siinkohal, et n-3 rasvhapped vähendavad põletikulisi protsesse üldiselt, sealhulgas ka liigestes?
  13. Probleemne varvas

    Umbes nii ongi ju! Lugesid üldse, mis postitatud sai (ROtteri poolt pealegi eestikeelsed tekstid)?
  14. Probleemne varvas

    Kusihappe taseme jaoks on tõepoolest vastav test olemas, aga sellest diagnoosiks ei piisa - haigus tekib ainult 10% kõrgenenud ureaadiga inimestest ja teistpidi, 33%-l haigetest esineb kõrgenenud ureaaditase. Diagnoosi oskab panna arst, peamised on ikkagi kliinilised sümptomid. Wikipedia järgi soodustavad podagra tekkimist puriinirikas toit (liha, kala), alkohol jm; seal on lõik ka toiduainetest, mida süüa ja mida vältida, et vähendada vere kusihappe taset...
  15. Probleemne varvas

    Podagra - kusihappe soolade ladestumine liigeses? Vt Wiki-st ingl k 'gout'
  16. Hommikusest toidust

    Unenägusid... Teemasse tagasi tulles, ilmselt polegi siin midagi vaielda. Mina ja ROtter lähtume erinevatest eeldustest - ROtter eeldab, et maksa glükogeenivarud on magama minnes täis, mis hr Antsoni soovituste järgi (õhtused süsivesikud) nii ka on. Sellisel puhul võiksid hommikused süsivesikud olla tõepoolest liiast. Kui aga lähtuda tavapärasest (nn tibiajakirjade) segadieedist, kus tarbitakse õhtul rasva- ja valgurikast toitu ning minimaalselt süsivesikuid, hakkavad juba päeva teisel poolel maksa varud vähenema ja hommikused sv-d on õigustatud ning ei takista (ega otseselt soodusta) reljeefsemaks saamist.
  17. Hommikusest toidust

    Närvisüsteem kasutab ju ainult veresuhkrut st maksa glükogeeni, 10-tunnise öise paastuga ilmselt küllaltki märkimisväärses koguses?
  18. Hommikusest toidust

    Siiski, Zilmeri biokeemiaõpiku järgi kulutatakse ööga enamik maksa glükogeenivarudest ja hommikul on tingimata vaja süsivesikuterikast einet, et need varud taastada st et maks ei peaks hakkama tegelema glükoneogeneesiga (aminohapetest, glütseroolist jm-st veresuhkru tootmine), mis on raske ja kulukas protsess (maksa jaoks). Järelikult normaalse koguse hommikuste süsivesikute arvel pole võimalik paksuks minna! Nii vähemalt õpetatakse kõigile Eesti arstitudengitele ja arstidele. Erinevad alternatiivsed toitumisviisid (Antsoni (Atkinsi) valgu-rasva dieet, mida siin foorumis viimasel ajal julmalt propageeritakse) on ju ikkagi väga vähe teaduslikku põhjendamist leidnud ja laiemat tunnustust pälvinud?
  19. 15a paks neiu.

    Väike parandus siiski: 20 kg / 52 nädalat = 385 g nädalas (-2700 kcal nädalas ==> -385 kcal päevas)
  20. Pulsikellad, mudelid ja müügikohad

    Unlike conventional pedometers, Suunto Foot POD measures each individual stride separately, with two built-in acceleration sensors, ensuring highly accurate speed and distance measurements are displayed throughout your training, even if you vary your stride length. You don't need to provide information on your average stride length as the Foot POD measures speed and distance by tracking and recreating the movement of your foot through the air. Due to the simple calibration method the Foot POD adapts to each person's individual running style with the result that distances are measured with 98% accuracy. http://www.suunto.com/suunto/main/product_...852723697223649 ----------- Ehk siis ta on ikkagi täpsem kui tavaline sammulugeja, sest arvestab ka jala liikumistrajektoori. Lubatud viga olevat +-4% ehk siis 25 km peale +-1 km. Aga min/km - sellist ühikut kahjuks ei näita, ainult km/h või miili/h.
  21. Pulsikellad, mudelid ja müügikohad

    Tere, mul on suunto t3. gps pod-i pole, seega ei oska kommenteerida. aga suunto pulsivööga on nii, et see on mul 1,5 aasta jooksul juba 2 korda välja vahetatud (saadetud Soome, kuu aja pärast saadud uus vöö vastu). kell lihtsalt ei mõõtnud pulssi, vahetasin patarei ära (vööl+kellal), aga ei midagi. praegu viisin 3. korda poodi tagasi, seekord võeti kell ka ära, nii et ei saa kasutada ka FootPodi jooksudistantside mõõtmiseks.
  22. Hommikune toit

    Aurustub vesi ikkagi, mitte piim.
×