Jump to content

kame

Moderaatorid
 • Content count

  1,079
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by kame

 1. Kaido jõuab ka kõikjale - küll räägib kella 14 ajal Revali ees terrassil juttu - siis on teises Eesti otsas. JõuduTeile härrased!
 2. Suurepärased tulemused - õnnitlused kõigile.
 3. Õnnitlused õnnitlused!!! Väga tore on näha, et Eesti mehed/naised teatud aladel järjest tiitleid võtavad. Isegi hoidsin terve nädalavahetuse mobiili refresh-i peal... Olen enam kui veendunud, et hooaeg jätkub edukalt.
 4. Lihas täis ja kurnatud vs tühi ja tuim

  Selline tühi tunne on tavaliselt siis, kui toitumine on eelnevalt puudulik olnud, või defitsiit väga suur - siis ei jõuagi korralikult lihast läbi piitsutada...
 5. Saal tallinna kesklinnas?

  Juba aasta on Kalevis tõstepõrand olemas.
 6. 31.EKV kulturismis ja fitnessis - TULEMUSED

  Variant B oleks samale päevale jätta aga kellaajaliselt panna graafik ette (ligikaudu ju saaks vist kava teha, kes ja millal laval). Kes end liiga karmilt tunneb, saaks bikini ajaks ära minna. Kahe päeva puhul kohe topelt rendid - töötajad jne.. Ei tea küll eelarve poolt aga kahjumlikum ta tuleks..
 7. 31.EKV kulturismis ja fitnessis - TULEMUSED

  Kas mulle tundus, või hakkab Salme väikseks jääma publikule? Õnne kõigile võitjatele!
 8. Küsimus treeningu kohta- kas nii lihas kasvab?

  Üks on vanem ja jookseb aeglasemalt. Tegelikult tahtsin natuke lahti kirjutada ka selle asja, kuid aega nappis. Eeldusel, et tehakse sooritused enam-vähem maksimumini kasvab muidugi lihas lühikese korduste arvu juures rohkem. Samas jalgade treeningul on ka just väga suure korduste arvuga saadud jalad kasvama, kuid seda siin ei lahkaks. Lihtsalt jõusaalis on algajatel samuti tihti see viga, et kavas on 10 kordust, siis tehakse 10, kuigi jõudu oleks rohkemaks. Seega ei vaidle absoluutselt, et lihast kasvatab paremini lühema korduste arvuga, kuid seda eeldusel, et sooritus tehakse ligilähedale maksimumile. Lihtsalt tühi 10 kordust annab vähem kasu, kui 100 (eeldusel, et raskus on sama). Räägiti ju keharaskusega/väikeste raskustega kodus treenimisest, seega ärme palun pikka viha pea!
 9. Küsimus treeningu kohta- kas nii lihas kasvab?

  Kordused võib ära unustada, kui head vormi tahta... Teed nii palju kui jaksad - siis teed mõned korrad veel ja veel! Oluline on lihast kurnata ja seejärel lasta taastuda. Viimasel ajal on nii palju korduste teemalisi küsimus (nii jõusaalides kui foorumites), kuid korduste arv ei treeni, treenib lihase kurnatus. Võrdluse võib tuua hamburgeriga: närin burgerit 5 korda või 20 korda - ikka on burger. Oluline on kas kogused/mahud klapivad.
 10. Kuigi tahtsime ka ise kohale tulla, siis graafik paraku ei luba. Toidulinsandid24.ee paneb endapoolse auhinnapanuse täna teele: Edu kõigile võistlejatele.
 11. Õhtused magusaisud tekivad tihti just siis, kui defitsiit on väga suur või söögikordade sagedus liiga hõre.
 12. Parim looduslik proteiinipulber

  Tunnistan ausalt, et kuna minu söögilaual moodustavad lisandid kogu söödavast valgust vaid c.a.10-20%, siis ei ole väga tegelenud selliste katsete ja mõttearendustega. Pigem näiteks singile mõeldes üritan kiirelt mõtted ümber suunata, sest kõik need kokku segatud/liimitud/kleebitud lihad on suht hirmuäratavad.
 13. No oleks ta veel su põlvega kursis olnud, siis oleksid kohe ravimi leidnud... Aga nagu aastad on näidanud, siis neid jüngreid on alati rohkem kui raha-ojasid (lihtne matemaatika). On olnud tänased poliitikud Amway usku ja neid kes proovinud teenimis võimalust/võimalusi, on palju. Kõige haigem on alati see, et enamus paraku sellise ajupesu läbi teinud, et anna olla, ning seda korratakse iga nädal, et ühelgi juhul enese analüüsivõime tööle ei hakkaks. ,,Passiivtulu, rikkus, puhkused, suured sissetulekud, tohutud võimalused´´ Vägev!
 14. Men's Physique.

  http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/36460-mens-physique-2013-eestisse/page-8?hl=physique Link kunagisele arutelule üleval. Võistlejaid on tulnud ja võimalik, et tuleb ka juurde, ning minu tagasihoidlik arvanus on koguaeg olnud, et jõusaali ja fitnessi trennid koguvad just tänu bikiinile ja physique-ile populaarsust. Naisi on aastatega jõusaalidesse juurde tulnud ja vähem küsitakse küsimusi stiisil: ,, kas muutun selliseks´´ - näidates Ronny Colemani kunagisele postrile... Silmas tasub pidada kõiki kulturismi treeningule omaseid detaile (v.a. poseerimine erineb), sest kokkuvõttes sobiks enamik klassikuid sinna kat-i.
 15. SKG transformation journey

  Eestis on lisaks kõik, kellel vähegi elamisväärne elu majanduslikult, alati vargad ja petised - lihtne on ju delfis kommenteerida, teleka ees kiruda või parklas uksi kriipida, kuid vaeva ei raatsita näha. SKG: Vägev muutus. Vaatasin algusest peale ja töö kannab vilja - kummardus.
 16. Selliseid muffineid ja muud vaadates tuleb kohe isu peale. Keegi võiks lõpuks mingis väikses mahus selliseid asju kusagil müüma hakata ja usun, et ostjaid oleks. Paljudel puudub aeg, et sellist kokakunsti harrastada ja mõnel jääb oskusi väheseks. Meie idanaabril on selline teenus, et saad terve päeva toidud hommikul uksetaha, kui menüü on kokku pandud, kuid sellise täis-menüü teenus oleks Eestis liiga riskantne (kallis ka). Jään muffinite müügikuulutust ootama.
 17. Massi juurde?

  Täiskõhu tundele ja seedimisele tervikuna aitavad kaasa kiudained, seega tuleb täisteralised menüüsse võtta. Vahepaladeks massi perioodil ongi head jogurt, kohukesed ja muul ajal normaalne toit suures koguses. Söömisega on nagu tööga: võid palju tööd teha aga vähe teenida, seega tuleb ikkagi numbreid lugeda või võtta mingi miinimum piir, millest vähem ei söö. Päris lolliks ei tasu massi perioodil minna, sest pärast sardell-kehast lahti saamine on ka tüütu. Lisaks on hea, kui trennid ka massi perioodil maksimaalsed hoida, et pluss kaloraažist võimalikult suur lihaskasv kätte saada - massil ja massil on vahe...
 18. erineval päeval erinevad harjutused

  Ei pea... See ongi jõusaalides huvitav nähtus, et esmaspäev on kõigil rind/biits, rind/triits ja järjekord nagu Maxima kassas. Kavade mõte on sisult ikkagi hoida harjutused lihasgruppide vahel piisavas vahekorras, jättes mõistlik aeg ka taastumiseks. Kindlasti on ühe harjutuse eelis-arendamise puhul vastava harjutuse kasutamine olulisem, kuid harjutusi varieerides ,,üllatab´´ lihast rohkem. Toon ka näite - rinnalihase harjutused: lamades surumine kangiga, kaldpinnal surumine hantliga ja peale venitava iseloomuga harjutus (kas köie ristivedu või lendamine hantliga). Ega viimase vahetamine suur erinevust too, sest peamised suurte raskustega sooritused on tehtud ja viimase puhul muutub lihtsalt venituse nurk... Loodame, et pilt selgem.
 19. Jalgade massi areng

  Jalad ongi inimestel suhteliselt erinevad - mõnel on nelipea eeliseks - teisel kakspea... Arenevad nad erinevalt. Reie esiosa ehk nelipea on suur lihas ja vajab erinevaid harjutusi, et igast nurgast piisavalt vatti saada. Kuidas ühte lihasgruppi rohkem toita, sellele ma vastust ei tea, aga kõiki koos saab ,,sööta küll´´ Häid pühi
 20. Tulin täna hommikul Pariisist ja nägin seda videot seal olles. Tallinnas võib tõesti olla lihtsam see eluke, kuid sealsed hinnad on ,,üle prahi´´. Keskmine korteri m2 maksab 10 000.- EUR, ehk ühetoaline 20 m2 korter 200 000.- EUR (mitte kesklinn). Rendi hinnad on hullumeelsed, sest panka pole igaühel asja ja see mõjutab turgu. Lihast valke saada on seal kallis - lõhe 48.- EUR kg, tavaline sea karbonaad 15.- EUR kg. Ise ööbisin 12 m2 toas, mille kuu rent on 1000.- EUR Trenni seisukohast tubli, et leiab motivatsiooni - kindlasti tublim, kui enamik 150 000 kodutut, kes Pariisis aega veedavad lastega kerjates.
 21. Ise olen täheldanud, et kui kaloraaž on maas, on hommikul ikka lihas väga tühi... Samas kui oled korralikult söönud õhtul, on minek ikka teine. Ise ei saa hommikul väga intensiivseks minna, sest tõmbab jube uimaseks peale trenni - rahulikult tehes on jälle väga super olla. Lisaks on hommikuste trennidega päevadel söögiisu ikka väga palju suurem.
 22. MMA algkursus ning jõusaali sidumine

  ...ehk peeti silmas vastastiku asuvate lihasgruppide ühtlast arengutaset - ingl. k ,,muscle balance´´. PS. Jõusaali kohapealt ehk 1 x nädalas algajate fullbody trenn alguses ja kui on jaksu, siis hiljem saab koormusi ja kordi tõsta. Üldiselt 2-3 x 90 min. nädalas on juba päris tige koormus, kui varasem kogemus puudub (võitlusalade intensiivsust arvestades).
×