Jump to content

LiKe12

Kasutajad
  • Sisu loend

    23
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik LiKe12 postitused

  1. Mida arvate Nutridata toitumispäevikust?

    Aga ma olengi ju seda teinud... Iseasi, kas need lähevad sinu tõekspidamistega kooskõlla või ei...
  2. Mida arvate Nutridata toitumispäevikust?

    Aga kust ma siis oma teadmised ammutama peaksin?Ainult Sinu jutust? Ei ma ei tea, kas nende tervis on korrast ära või mitte, aga tean et mäki toidust see ka ei tule....
  3. Mida arvate Nutridata toitumispäevikust?

    Ei pmst on Sul õigus jah, et need "teadmised" mis ma välja tõin põhinevad a la sellel, et mingi tüüp kuskil ütles. Kuna mul endal toitumisspetsi haridust ei ole, siis sellegipoolest usun endast targemaid, kes asjast rohkem jagavad ja teavad. Usun, et mul on väga palju toitumise kohta veel õppida aga sama näen ka Sinu puhul. Sul võib musklis keha olla, aga kui Sind hakkavad teised terviseprobleemid kimbutama, siis ei ole need musklid ju ka midagi väärt!? Ja nagu seesamune naisterahvas ülevalpool kasvatas endale sellised musklid jätsi ja friikatega - suht karm mis tal ju sees toimuda võib, kuigi väljastpoolt on kena!? No minu 2-palli teadmised on näiteks nendelt saitidelt pärit: Transrasvad http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/15246-head-rasvad-halvad-rasvad/ E 621 http://mahesammud.wordpress.com/2011/03/06/naatriumglutamaat-ehk-e621-ehk-msg/ ( tekitab närvisüsteemi talitlushäireid ja aju närvirakkude kahjustusi) Insuliin http://www.nutritiopedia.com/2012/02/are-carbs-evil-heres-one-way-of-looking-at-it/
  4. Mida arvate Nutridata toitumispäevikust?

    Näiteks tavapärastel põhjustel... et: 1) paljud saiakesed, koogikesed sisaldavad halbu ühendeid - küllastamata rasvu, transrasvu, E-aineid. Nende tarbimise mittepiiramine ladestab kergemini rasva, ummistab artereid, koormab maksa, soodustavad haiguste teket (vähk, rasvumine, halva kolesterooli suurenemine, siseorganite rasvumine). Isegi inimesel, kellel on kiire ainevahetus ja väliselt ei ole nö pekki näha, siis sisemus võib hoopis teist keelt rääkida.. 2) koogikestes ja kommides ei ole piisavalt mineraale, vitamiine - tulemusena tekib toitainetest puudus.. 3) Suurte suhkrukoguste tarbimine pidavat sõluvust tekitama - a la mida rohkem saad seda rohkem tahad. Kahjustab hambaid ja nüristab mälu pealekauba. 4) Väikesel kogusel magusal on suur energiahulk võrreldes tervislikuma toiduga nagu juurvili, puuvili. Peale energiahulga on nendes toitudes ka rohkelt süsivesikuid, mis aktiveerivad suuresti insuliini tootmist ja see suurendab omakorda tühja kõhu tunnet. 5) Väikestel lastel söövitavad krõpsud ja magus hambaid! Kasv jääb kinni... Eriti rohkem ei oska diskuteerida, kuid põhitõdesid tean..
  5. Mida arvate Nutridata toitumispäevikust?

    Las ma algul saan oma soovitud keha oma praeguste toitumisnõuannete järgi, peale seda võin Sinu soovituste järgi eksperimenti teha No kes ei tahaks päevas endale karbi jätsi lubada ja ainult Geishat või magusaid saiu süüa (no minul poleks midagi selle vastu, kui vorm säiliks, arterid ei ummistuks ja tsellu ei tekiks)... millegipärast ei tundu see loogiline tõesti...
  6. Sire sai

    Tead ma usun, et väga suur roll mängib selles, kust osta. Ntx minul on Sire sai väga kaua laual seisnud, üle kuupäeva, ja ei hallitanud. Kui seda on enne halbades tingimustes ladustatud, siis rikneb ka kiiremini. Näiteks mina olen loobunud ostmast Maxima mune No viska pool pakki ära, sest lihtsalt kopitand maitse juures Tükiks ajaks oli muna isu kadunud...
  7. Sire sai

    No päts maksab ikka 1,49EUR... Suht kirves
  8. Mida arvate Nutridata toitumispäevikust?

    Mnjah, õige tähelepanek! Vabandan! Tahtsin öelda, et selline ninn-nänn "magus" ja "tehislikud" tooted just soodustab rasvade ladestumist ja kindlasti ei tuleks nende abil enda süskareid täis süüa...
  9. Tere! Sooviksin teada, kas on ok, kui 2h enne trenni süüa 200g rasvatut kohupiima? Treening hõlmab 30 min aeroobset ja 30min jõusaalitreeningut. Olen aru saanud, et kui enne trenni süsivesikuid mitte tarbida, siis on ka treening efektiivne (rasvapõletuse kohapealt), kuid kas valkude tarbimine mõjutab negatiivselt ja siiski aktiveerib insuliini tootmist veres? Või siis soovitate teha trenni kohe tühja kõhuga? Ette tänades!
  10. Sire sai

    Hoia külmkapis
  11. Kohupiim enne trenni

    Normaalselt?
  12. Kohupiim enne trenni

    Kassia ehk üks kaneelisortidest, millel on on tugevam maitse, kui tseiloni (rohkem tuntud) kaneelil... Väga hea teada, tänud! Tseilon pidi muidu väärtuslikum olema kui kassia, aga kõik väärtuslik ei ole alati maitsev ...
  13. Sire sai

    No jah, maitse paljudele ei istu. Minul viib keele alla, kui törts merevaiku ja tomati-kurgiviil soolaga peal, tuleb ülihea! Komponente leidub poes ju palju, millega varieerida, ega kõike "toorelt" kõlbagi süüa
  14. Kohupiim enne trenni

    Söön tavaliselt kassiaga, väga hea tuleb:)
  15. Mida arvate Nutridata toitumispäevikust?

    Archangel: Aga päris kummaline on ju soovitada menüüsse jätta kummikarud ja magus sokolaad, kuid eesmärk on rasvapõletus. Toituda võiks tervislikumalt, siis kaob ka kummikarude isu (nendes ju palju transrasvu ka, tekitab ohtralt tsellut ntx ) ja üleliigne rasv kehalt. Pealegi ei ole neis kasulikke aineid. See-eest miks peaks head süskarid ja rasvad üldse kuhugi ladestuma, kui toitumine on ok!? Ega ma mingi ekspert pole, aga vähemalt olen nii aru saanud...
  16. Mida arvate Nutridata toitumispäevikust?

    No süsivesikuid ei pea kindlasti kummikommidest või muust magusast täis sööma, vaid kasulikest süsivesikutest Need kummikarud pärsivad rasva loovutamist kindlasti omajagu! Võta ntx 1 täisteraleib. Kui tahad rasva puusadelt maha saada, siis kindlasti ära suurenda süsivesikute kogust, vaid valgu kogust. Kasutan isegi nutridata toitumisprogrammi ja ei pea kinni sealolevatest "normidest", kuna seal on siiski ammune inf, mis ei arvesta nüüdisaegseid toitumissoovitusi rasva kaotamiseks. Süsivesikute tõstmisel (eriti magusa arvelt) teed endale karuteene ja on väga raske soovitud tulemuseni jõuda. Kaalu alandamisel Sa ju ei soovi kaotada oma olemasolevat lihast!? Süsivesikute tõstmisel ja valgu alandamisel juhtub just see, et kaotad rohkem lihast ja pärast on Sul puusadel hoopis sama palju rasva järel ja vähem lihast... Sellest menüüst on keeruline järeldada, kui mitu grammi midagi on -ei viitsi neid koguseid ka ise sisse lööma hakata... Kui palju Sul süsivesikuid/rasvasid/valke kokku tuleb?
  17. Täiesti segaduses Et siis rohke valgu ja rasva tarbimine ja sv-de vähendamine hoopis pärisb rasvapõletamist? Kuidas Sa siis ise toitud - kui palju on %-liselt Sinu menüüs sv-kuid? Mina üritan enda toitumises hoida süsivesikuid 30% (~100g) juures ja valku (~150g) ja rasva (~60g) 30-40% juures, kas see on siis halb? Mida teised arvavad?
  18. Sire sai

    Tere! Sooviksin teada, kas soovitad pigem Sire saia, mis on tehtud nisujahust või selle asemel pigem rukkijahust tehtud toodet? Küsimus tekkis selletõttu, et olen kuulnud, et nisujahu soovitatakse vähem tarbida. Siiski sire saia valkude ja sv-de näitajad on super head... Lisan võrdlused: Sire Sai (sisaldus 100g kohta) Valgud 22,0g Süsivesikud 12,1g millest suhkruid 0,7 g rasvad 7,4g millest küllastunud rasvhappeid 0,6g Kiudaineid 11g Koostisained: vesi, nisugluteen, nisukliid,õunakiud (5%),päevalilleseemned (4%),nisukiud,nisujahu,linaseemned (3%),taimne õli, kogumunamass, pärm, sool(1,2%) Tosta rukkiröst (sisaldus 100g kohta) Valgud 10,7g Süsivesikud 47,7g millest suhkruid 2,8 g rasvad 4g millest küllastunud rasvhappeid 0,7g Kiudaineid 7g Koostisained: rukkijahu 56%, vesi, gluteen, suhkur, taimne õli, rukkihelbed 1,5%, pärm, keedusool 1,7%, linnaseekstrakt, rukkilinnasejahu, emulgaatorid, rasvhapete mono- ja diglütseriidid, paksendaja
  19. Jalad paistes

    Tere! Kas oskab keegi öelda ja anda nõu, millest võib tulla jalgadepaistetus (rase ma ei ole)? Kas see võib olla mõjutatud ka treeningutest - ülekoormus ehk? Treenin 4-5x nädalas, aeroobse maht on kuskil 3h nädalas - nii juba 3 kuud kindlasti. Käsil on kaalulangetusprotsess, söön päevas kuskil 1500-1700kcal, kaalun 59kg, olen 170cm pikk. Töö on mul istuv, kuid varem see seganud ei ole. Ette tänades!!
  20. Jalad paistes

    Ok! Suured tänud kõigile vastanutele. Viskan oma perearstile antud probleemidest nimekirja ette ja lasen põhjaliku tervisekontrolli veelkord teha. Seni saan ise vähendada soola ja suurendada magneesiumi tarbimist nagu aru saan. Argo, kas sa oskakid öelda, milliste tegevuste (liigne sport vms) tõttu võib keha vett kinni pidama hakata?
  21. Jalad paistes

    Suvel tundus probleemiks olevat palavad ilmad, mida arst oskas öelda. Aga see ei peaks olema ju mingi normaalne reaktsioon, et kui vähegi soojemaks läheb, siis minul paistetavad jalad ülesse..!? Ja paistetavad kohe nii hullult, et kingad pigistavad ja valus on peale tööd kojugi minna, trennist rääkimata
  22. Jalad paistes

    Aitäh vastuste eest! Neerud haiged ei ole, olen kontrollinud, kuna suvel oli jalgade paistetus pidev - kestis kuskil 2 kuud igapäevaselt, arst ei osanud ka muud teha kui kirjutas mingid tabletid(pidid verd vedeldama) välja, mis midagi ei aidanud.. Ja nüüd on paari nädala jooksul sama probleem uuesti esinema hakanud... Aru ma küll ei saa, et midagi teisiti teeksin, mis seda põhjustaks. Mille pärast hakkab keha tavaliselt vett kinni hoidma? Minu toitumine: H: kaerahelbepuder piimaga 50g, 1 muna Oode: 1 õun 200g, kohupiim hapukoorega 200g L: Täisteramakaronid juurviljadega ja oliiviõliga, 1 muna Oode: kodujuust 150g, 2 täisteraleiba võiga Trenn Oode: piim 300g, banaan 150g Õ: kana hapukoorega 200g, 1 muna Kokku: 1720kcal Süsivesikud: 175g Rasvad: 60g Valgud: 131g Mingeid tablette ega ravimeid ei võta... Ei suitseta ka. Söökides kasutan erinevaid maitseaineid - tsillipipar, kaneel, küüslaugusool, suhkruasendajaid...
×