Jump to content

S123

Kasutajad
  • Sisu loend

    48
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik S123 postitused

  1. Tere! Probleem selline, et jookstes lähevad sääred krampi. Mitte tagantpoolt vaid eest, säärekondi pealt. Tunne on justkui mingi pisike pikk lihas mis oleks enamvähem säärekondi vastus läheks krampi. Teinekord piisab isegi kiiremast kõndimisest või mõnesaja meetri jooksmisest ja eelnevalt kirjeldatud koht läheb nii tugevalt krampi, et edasi jooksta ei saa. Üldiselt jooksen vähe, tavaliselt enne jõusaali soojenduseks mõned minutid. Probleem on päris pikka aega olnud (mäletan, et eelmisel aastal samal ajal oli kindlasti, vb varemgi). Olen proovinud ka rohkem venitada aga kasu pole olnud. Säärt olen treeninud 0-4x nädalas ja mingusugust erilist erinevust sellega seoses ka märganud ei ole.
  2. Sääred krampis

    Mõned päevad proovisin jooksutehnikat parandada aga mitte mingit kasu ei olnud, kas siis ei saa endiselt pihta mida valesti teen või asi lihtsalt milleski muus. Hetkel läksin siis seda teed, et joon Vytautast ja annan jalgadele jooksust nädal aega puhkust.. Kardan, et nädala aja pärast on tunne parem aga ainult ajutiselt ning probleem tuleb lähiajal uuesti tagasi. Kui nii siis edasi proovin vast tibialis anteriori treenida. Mõte oli selline, et paneks mingisuguse ketta maha kuhugi seina vastu, jala sinna alla ja hakkaks siis labajalaga ketast üles tõstma ilma, et kand maast lahti tuleks. Teen seda siis paar nädalat 4x nädalas, annan mõne päeva puhkust ja proovin uuesti mis tunne on. Tänud soovituste eest!
  3. Sääred krampis

    Kuna kiirelt käies ka on siis järelikult ka vale käimistehnika? Aga tundub ka täitsa võimalik.. põlved on vahelduva eduga vähem ja rohkem vigased olnud ning on täitsa normaalselt käimist häirinud, vb sellega seoses kuidagi vale jooksmistehnika peale läinud mis põlvi vähem häirib aga sääri rohkem nt...
  4. Sääred krampis

    Ehk oskad ka midagi soovitada mis võiks selle vastu aidata? Kahtlustan, et just sellles asi ongi, sest see lihas mis esile tuleb kui labajalga tõsta ongi mis krampi läheb.. või siis krambi vastandisse . Lihtsalt tihti jooksta niikaua kuni häirima hakkab?
  5. Kõikvõimas KÜKK

    Eks ma kahtlustasin jah, et selle sügavusega sellised kahtlased lood on. Tänan!
  6. Kõikvõimas KÜKK

    Ehk siis vähe pikemad seeriad ja korralik alla paraleeli sügavus?
  7. Kõikvõimas KÜKK

    Tere! On kellegil kogemust põlvede kõhrevigastustega kükkimisega? Mida tasub teha? Mida vältida?
  8. Treening kava arvamus

    Vast ikka võib iga nädal ka teha, lihtsalt kas mõlemal trennil natuke vähem raskust kasutada või teha raske trenn - kerge trenn - raske trenn - kerge trenn süsteemis. (Ise läksin paar nädalat tagasi selle raske - kerge - raske süsteemi peale ja juba on paranemist näha. Varem tegin vähemalt korra nädalas 1 raske jõutõmbe trenni ning olid pidavalt probleemid taastumisega.)
  9. Mõningad küsimused siis selle toreda asja kohta mis mul mõttes on mõnda aega olnud.. Pisike info ka siis kohe alguseks mis natuke võibolla mu küsimusi ja mõtteid seletab. Minu tavaline surumine on surumissärgita rahuliku tempoga alla ja võimalikult plahvatuslikult pärast rinna puutumist üles (pausi rinnal ei ole). Milleks on kasulik kiire negatiivne faas? - Tavaline on ju rahuliku tempoga alla ja kiirelt üles, miks soovitatakse selle harjutuse puhul siis kiiret allalaskmist? See kiire allalaskmine väikseimagi ajastuse eksimusega tähendab kas rinna pealt põrkega surumist või kang rinda ei puutugi - mõlemad variandid erinevad tavapärasest surumisest ja ei näe mis kasu sest olla võib. Milleks soovitatakse teha mitme erineva haardega aga kõik suhteliselt kitsalt? - Tavaliselt (nendel päevadel kui ei kasuta kiiruslikku surumist..) kasutan laiemat haaret ja raskust tekitab pigem surumises alguse osa, ehk siis pigem rinna osa ja lõpp mis peaks tulema enamus triitsepsi abiga läheb juba kergelt. Kitsas haare kasutab rohkem triitsepsi ja sel juhul eelistreenin ma triitsepsi kuigi surumisel tekitab raskusi pigem rind. Või kehtib see soovitus eeldades, et rekordi surumisel kasutatakse surumissärki ja näiteks minu puhul võiks kasutada ka laiemat haaret? Tänan!
  10. Kiiruslik lamades surumine

    .. vaesed ribid kiiruslik negatiivne faas vms ei tahaks uskuda, et sellest pehmendusest ka väga palju sellise raskuse ja kiiruse juures kasu on.
  11. Võhma vähe

    Ei olegi asjatundja, lihtsalt pakkusin välja variandi mida keegi kinnitaks või ümber lükkaks. Enda kogemused lihtsalt näitavad, et see soovitus justkui kehtiks, vähemalt minu enda puhul.
  12. Võhma vähe

    Alternatiiv aeroobse osa suurendamisele võiks vist olla ka lihtsalt intensiivsem trenn (see pool tundi aeroobset iga trenni otsa venitab trenni ikka jube pikaks..). Kui väga palju seeriate vahel puhata siis see paistab ka võhmale üsna halvasti mõjuvat.
  13. Kiiruslik lamades surumine

    Võistlemine ei ole eesmärgiks, lihtsalt hetkel muud eesmärgid jõusaalis on täidetud niiet motivatsiooni hoidmiseks olen võtnud eesmärgiks jõunäitajate tõstmist põhilistel rasketel harjutustel. Paistab, et preagu midagi väga valesti siis ei teegi ja suhteliselt stabiilne areng on ka olemas. Suured tänud!
  14. Kiiruslik lamades surumine

    Jah osalt kindlasti Westside Barbelli treeningmeetodid ja kindlasti teised lehed kus sarnastel teemadel infot olen leinud on ka kas otseselt westside barbelli treeningmeetodeid ümber kirjutanud või siis selle inspiratsioonil. Nemad on kõik minuteada särgiga võistlevad surujad ning seetõttu väga minu treeningu jaoks väga ei sobi. Kurb asi on see, et ei ole leidnud infot nende kahe teema kohta varustuseta surujate jaoks. Konkreetseid lehti mul kuskil kirjas ei ole ja pole vist ka väga mõtet neid otsima hakata. Neid "soovitusi" mis seal kirjas on võib võtta ka kui lihtsalt küsimusi "Kas minu jaoks oleks mõistlik kiire negatiivne faas" ja "Kas minu puhul oleks mõistlik kasutada ka laiemat haaret"
  15. Sinu tulemused?

    Lamades surumine: 95kg Kükk: 110kg Jõutõmme: 140kg Vanus: 21a Kaal: 63,5kg Pikkus: 166,5cm Treeninud: ~Aasta Huvitav, et surumine rohkem kasvanud on kui kükk ja jõutõmme, treeninud olen kõike üsna võrdselt. Ju peab selja ja jalatrennis rohkem pingutama edasipidi
  16. Tere! Küsimus selline.. Kuidas peaks mõjuma selline trenn, kui teha ühel ajal massiseeriaid rinnale ja jõuseeriaid seljale. Seda näiteks kuu aega ja järgmine kuu vastupidi. Et näiteks kas saab korraga treenida massi ühele lihasele ja jõudu teisele, või üritab keha korraga teha ühte neist ning niiõelda kahte jänest korraga taga ajades ei õnnestu kumbki?
  17. minu treeningkava

    Ega enne head ülevaadet ikka ei saa kui ise ära proovinud oled Kahtlustan, et taastumisaeg võib üleliia suur olla (minu puhul näiteks võiks selle 7 päeva puhkust lihasele muuta 4 peale ja arvan, et areng oleks parem). Teiseks korduste arvud tunduvad rohkem jõule kui massile suunatud.
  18. Kardiotreening

    Kas see pulsi osa ehk sellega seotud ei ole, et lihtsalt kõrge pulsiga ei jaksa ajaliselt nii kaua teha kui madala pulsiga? Või lihtsalt ongi 20 min kiire pulsiga vähem kasulik kui 20 min mõnevõrra rahulikuma pulsiga? Ning algne küsimus jäi siiski vastuseta
  19. Treeningu muutus

    Nonii.. Siiamaani: Kogu keha 3x nädalas ja 20 min jooksu. (Jalgu mitte päris alati..) 2,5 kuud. Seeriad enamasti 4x8 või midagi sarnast - olen natuke muid variante ka katsetanud. Kehakaal 56kg > 62kg Surumine 47,5kg > 72,5kg - Eks ma teen kõike aga tõin midagi näiteks siiski välja. Edasi: Kehakaalu hoidmine (Või siis vähemalt kasvu aeglustamine) Jõunäitajate suurenemine Kolmeks jaotatud kava Mul kisub tavaliselt jutt väga pikaks niiet üritasin vahelduseks väga konkreetselt teha Üldiselt, palun soovitusi. Massi tahab päris hooga tulla, samas ei ole kunagi plaanis olnud ennast eriti lihasmäeks ajada ning mõnda aega võiks ikka enda riietesse ära ka mahtuda veel (Noh, teksad on kuramuse kitsaks jäänud). ** Lisa: Peaks ju mure üsna selgelt kirjas olema :/ soovin jõudu, ei soovi massi. Väike massi kasv pole hullu, aga 3 kilo kuus nüüd küll juurde ei taha. Mis seeriad oleks selleks kasulikud? Kas aeroobse osa suurendamisest oleks palju kasu? Üks toidukord päevas vähemaks ehk?
  20. Treeningu muutus

    Tänud! Sain nii mõnedki kasulikud tähelepanekud ja ideed. Eks nüüd natuke endal mõtlemist kuidas 3 päeva peale need kokku lükata nii, et kava mõnevõrra tihedamaks läheks. Võibolla võtan appi ka selle, et käin üle päeva mis annab kuus 2-3 lisatrenni ja võib mind natuke aidata kava tihedamaks muutmisega.
  21. Kardiotreening

    Kuskil oli õeldud, et rasvpõletus hakkab 40minutist. Siit ka küsimus. Kui ma olen eelnevalt teinud tund aega jõutrenni ja seejärel teen 20 minutit jooksu siis kas see jooksu ajal toimub juba rasvapõletus?
  22. Areng

    Ehk probleem toitumises? Ise samamoodi algaja, 2 kuud on iga nädal 2,5kg juurde läinud aga pidevalt on stabiilne kaalutõus ka olnud.
  23. Langev püramiid

    Väikest kasvu, suhteliselt heas vormis (pidev kodune trenn - kõhulihased, kätekõverdused, poksikott) kuid jõusaalis just alustanud noormees. Üldiselt mingit kindlat kava ei jälgi hetkel kuid teen midagi üldvormi parandamise sarnast. Jälgin, et kõik põhilihased saaksid trenni. Teen üldiselt raskustega mida jaksan teha 3-4 seeriat 10x. Üldiselt käin jõusaalis aja sisustamise ja lõbu eesmärgil, kõik sellega kaasnev on pigem boonus Küll aga olen võtnud ühe asja sportliku huviga nii, et üritan selle tulemust võimalikult kiirelt võimalikult palju kasvatada - üllatus üllatus, rinnalt surumine. Teen seda hetkel nii, nagu ma ei ole näinud, et kuskil oleks juttu olnud ja tahtsin küsida kui halb või hea idee see on. Kõigepealt kasvav püramiid - Raskuse kasvades vähendan kordusi ja lähen kuni maximumini välja. (Korduste arv 1-6) Üldiselt pärast seda ei tunne, et lihased oleksid väga väsinud ja seetõttu teen uuesti püramiidi alla, vähendan iga kord natuke raskust ja teen niipalju kordusi kui suudan, kui raskus on langenud selliseks, mida suudan teha 10+ siis lõpetan.
  24. Langev püramiid

    Ma märkasin ise ka, et kuidagi jutuks läks Igavuse leevendamiseks kirjutasin natuke mitteolulist teksti juurde Tänan!
  25. Langev püramiid

    Vabandust, ei tahtnud uut teemat tegema hakata pisikese küsimuse pärast. Seeriate tegemisel lamades surudes oleks vist soovitatav kasutada laia haaret, et trenni saaks ikkagi rinnalihas? Siiamaani olen teinud suhteliselt kitsa haardega aga täna jäin trennis selle peale korra mõtlema. Triitseps saab eraldi trenni nii või naa, siis ei oleks vist mõtet seda ka väsitada. 6 nädalat on nüüd jõusaalis käidud, hetkel treenin 4x8 seeriatega. Kehakaal 56kg > 60kg Surumine 47,5kg > 62,5kg (tõenäoliselt rohkem, treenin üksi ja ei pane peale raskusi milles kindel pole) Muude harjutuste raskused samuti tõusnud muidugi. Soojenduseks iga trenn 1km sõudmist ja peale jõutrenni 22min jooksu trenažööril. Vigastusi pole olnud (peale õla, aga olen päris kindel, et see oli saadud väljaspool jõusaali). Paistab, et kõik läheb siiamaani täitsa hästi
×