Jump to content

joker

Kasutajad
  • Sisu loend

    1 419
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

Koik joker postitused

  1. Tere. Tundub, et sotisaalmeedia on foorumid suhteliselt vaikseks teinud, aga ennäe imet Fitness.ee serverid peavad siiani vastu. Samas, kellel sotisaalmeediast juba üledoos või arvab, et ka old-school foorumi näol lihtsalt täiendab, siis miks mitte siia kiigata aegajalt. Sellest keskkonnast siin olnud suhteliselt kaua eemal erinevatel segastel asjaoludel, aga mis vahet sellel enam ja kes seda enam mäletabki ... miks. Seega mõtlesin, et teen siia oma väikese nurgakese kuhu aegajalt midagi postitada ... kas üks kord päevas, kas üks kord kuus või hoopis üks kord aastas ... jällegi .. pole tähtis. Teadjamad ja arenenumad inimhinged räägivad, et aega ei eksisteerivatki ... püüame siis lisaks kehaarengule ka end vaimselt arendada, et kõik ikka tasakaalus oleks ja ajalisi kriteeriume mitte paika panna. Mida ma siia postitan? Tegelikult ei teagi. Eks vaatab. Kümne aasta jooksul ühte koma teist ikka toimunud ja eks panen ka siia üles, mis toimunud vahepeal. Pigem siis selline ... "tagantjärgi blogi". Loomulikult, kellel küsimusi, siis ehk vastan kui oskan ja vajalikuks pean. Olgu see siis toitumine, trenn ... miks mitte küsimused reiside kohta .. või mis iganes huvi pakub. Kui küsimused on treeningu-toitumise jne kohta, siis loomulikult vastan vaid oma kogemuste põhjal ja see ei pruugi ühtida teiste treenerite või toitumisgurude teadmiste või arvamustega - puhtalt mu enda kogemus ... mida nüüdseks juba on ... liigagi palju ... päris algusega võrreldes kus rosinasaiast proteiini haukasin ... kuni tänaseni ... siis oma 30 aastat Seega, kes arvab, et mu kogemusest kasu või lihtsalt huvitab, siis küsi. Aga ole hoiatatud, ma ei oma moodsaid treenerilitsentse ... vähemalt mitte kehtivaid ... seega minu vastused tuleb hiljem kindlasti spetsialistiga läbi arutada ja kui väga rööpast välja lööb, siis isegi väike konsultatsioon psühholoogiga ei jookse mööda külgi kindlasti mitte maha Mida vahepeal teinud? Oeh, esimese hooga ikka tahad öelda, et ... midagi. Samas ... kui mõtlema hakata, siis nu siia 10+ aasta sisse ikka mahub asju. Võistlemised, isgi mingi vaikselt näitlemisega tegelenud erinevates rollides ja reklaamides, osalenud saadetes jne, siis avastanud, et reisida on päris tore, tegelenud ka treeneritööga, aga seda pole viimasel ajal väga viitsinud - kui just pole olnud mingi inimese võistluseks ettevalmistamine, sest see natuke põnevam ja suurem väljakutse ... nuhjah ... nii ühte ritta pannes, siis kõik sigri-migri, seega pigem teen vist lühemaid erinevaid postitusi ja katsun ka pilte leida, et toredam vaadata oleks. Kes soovib see vaatab/liitub mu Youtube kanaliga: https://www.youtube.com/trainhard Seal on erinevad treeningvideod, erinevad üritused ja nuh viimasel ajal jah rohkem erinevad reisivideod ... kuna viimane võistlus oli 2019 aastal, siis tõsi, pole viitsinud väga trennivideosid teha sellest kuidas ma lihtsalt "kulgen" ja "liigutan", sest mis sa ikka pigutad kui võisltustel ei käi ... nagu klassikud on öelnud Ühesõnaga ... tere ... ja anna endast teada Ja tervitused fännidele, kes siiani mind mäletavad ja tervitama tulevad ... jube head mälud
  2. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Ei saa öelda, et ma üldse kätt pulsil ei hoia. Reedel avastasin, et oi eesti kv-d tartus ja miks mitte läbi astuda. Kõik muidugi tublid, teevad trenni ja dieeditavad. Ei saa aru miks nad ainult selle pruuni möksiga end kokku teevad TRAIN HARD!
  3. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Vahepeal sai hoopistükis Egiptuses käidud. Seekord väikse kambaga. Mis silma jäi ja mis tegime - kes viitsib see vaatab Kes tahab, leiab mu ka tik-tokist - väga palju jälgijaid pole, aga seda enam on ruumi jälgijatel liituda. Mõni video saanud üllatavalt palju vaatamisi - eks inimestele ikka meeldib vaadata kuskohast hamburgerit saab ja kuidas seda süüa on ... või soovid teada, kas naised on ikka hullud nagu laul räägib või see väljamõeldis jne https://www.tiktok.com/@toomingmarko?lang=en Treeningutest. Jah ikka teen trenni. Tegelikult olen isegi treeningmahtu suurendanud ja nüüd külastan jõukat 5x nädalas. Kuna soov jalgu ja selga eelisarendada, siis ka vastavalt kohendanud. Kui soovite mingit lihasgruppi järgi aidata, siis ei pea arutult seeriaid ja harjutusi ühte päeva kuhjama, see ei anna küll mingit eelist. Pigem treenige lihasgruppe rohkem arv nädalas kui teisi lihaseid. Lisaks käsil ka väike "projekt" aga see näeb ilmselt ilmavalgust alles 2a pärast. TRAIN HARD!
  4. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Samuti ka 2 osa: Ja kolmas osa Aga kuna see va kliima nii kõvasti soojeneb, siis vaatamata sellele otsiks ikka soojemat paika ja järgmine nädal peaks Egiptuse "taas" üle vaatama. Kunagi ammu-ammu sai käidud ... ja ehk midagi muutunud ja seekord ikka ka vöike reisiklipp. Vaikselt trenni 4x nädalas jõusaali. Katsun hoida raskused suured ja kordused madalad, sest miks muidu käia JÕUsaalis. Samme saab teha igalpool. Kuna ma laisk, siis olen avastanud ka et kui ma teen trennis 2-3 kordust seerias, siis tulemus on nagunii sama .. .või isegi parem. Kõik teavad lauset ja suurt tõde ... kõige OLULISEMAD onviimased 2-3 kordust seerias ... aga nahh sa neid esimesed 10 siis teed? Mõelgem sellele ja võtkem see teadmine järgmine kord JÕUsaali kaasa Train Hard!
  5. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Sai vahepeal Mehhikos käidud sealse elu, kultuuri ja jõusaaligagi tutvutud. Kellel huvi kaeda, mis kaamerasilma ette jäi , siis esimene osa reisist täiesti saadvaval TRAIN HARD!
  6. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Nädalavahetusel sai Orissaare spordihoones trennis käidud. Kuna vanemad elavad seal lähedal, siis ikka satun sinna kui külas käin. Vahelduseks tore sellises "hardcore-iganenud" saalis trenni teha. Laupäeval sai tehtud sääred, reietagaosa/tuhar ja natuke nelipead peale, siis rind ja selg. Pühapäeval sai tehtud kõhtu ja õlamuskleid tiba paisutatud. Trennid ikka suht lihtsad: 4x nädalas jõusaal kus iga trenn kõhtu ja siis muud lihased jaotatud. Iga trenn tuhar ja kas reie nelipea või hamstring, sõltuvalt trennipäevast kas rind-selg lisaks või biitseps-triitseps või õlg. Kõigile 2 harjutust ja 3 tööseeriat. Piisab. Õlale rohkem kuna meeldib rõhutada õlalihaseid ja ikka tore kui t-särk üle õlgade maha ei kuku Sai ka paar klõpsu teha "vormist". Loomulikult pole eesmärk ülimadal rasva% aga selline elementaarne keharasv .. sest teadupärast, mida vanemaks, seda kergemini see keha kipub käest minema ja seda rohkem tegelikult sellele mõtlema peab ... ja kokkuvõttes isegi rohkem panustama trennile ja toitumisele kui siis, mil me alles noored oleme. Fotol Viktoria, kelle eesmärk oli saavutada nö fitnesskeha. Allpool võrdlus, mis oli ja mis hetkeseis. Võib öelda, et eesmärk sai täidetud. Kes tahab saab tema tegemisi näha Instagramis: https://www.instagram.com/vikedo/ Seega tänud tähelepanu eest ja TRAIN HARD!
  7. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Mis on fitnessite ja kulturistide põhitoit, mis on lahja ja proteiinirikas? Jah õige vastus - kanafilee. Käsi püsti, kes on kanafilee valmistamisega hädas, sest ta kipub olema tihti kuiv ja kõva. Küpseta kuidas tahad, siis kunagi pole piisavalt mõnus pehme Mina avastasin ühe lihtsa nipi alles nüüd ja ehk mõnele fitness-entusiastile abiks Head vaatamist
  8. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Suurim viga dieeditamisel? Kas just kõige suurem viga, aga minu arust tihti tehakse selline viga, et jäädakse kinni nö vanasse või mingisse kindlasse plaani. Kui tihti me kuuleme ja näeme kuidas inimesed üritavad muuta oma välimust, aga see ei muutu ja kuuleme nende suust hüpnotiseeritud teksti: "Aga see ju enne toimis, aga nii on kirjas ja ma hoian treeneri plaanist 100% kinni, aga miski ei muutu." Kui me keha talub mingit rutiini, tal on olemas tema jaoks piisav kaloraaž, ta tuleb toime raskustega, millega treenime, siis mis loogika on siin, et "äkki" järsku hakkab midagi muutuma? Miks peaks? Keha teeb muutusi alati PÕHJUSEGA, mitte sellepärast, et me tahame ilusad välja näha Ok on muidugi erand, et vahest peamegi vedama vägikaigast kehaga - kumb annab enne alla, kas mina, et haukan kaloreid, mis mu rutiini ei mahu või keha, kes näeb, et tõesti enam kaloreid ei tule ja kehakaal hakkab langema ... ja seda loodetavasti keharasva arvelt. Aga kindlasti ei ole mõtekas sellist võitlust üle nädala pidada. Kui asi ei toimi, siis muuda rutiini. Milleks tammuda kohapeal? Kui me üritame keharasva langetada ebaloomulikult madalale, siis meil on paratamatult mingi nälg - mis vahet seal enam kui see natuke suurem? Vähemalt näeme tulemust ja see innustab nagunii rohkem jätkama. Tuletan veel meelde, et kui ma oma blogijuttu ajan, siis see enamasti on mõeldud selles kontekstis, et me soovime ebareaalselt head vormi. Sellised dieedid ja rutiinid ei saa loomulikult kesta jätkusuutlikult aastaid ja on natuke erinev maailm sellest, et olla "eluterves" ja "normaalses" vormis. See ajab vaid naerma kui mõni treener annab inimesele dieedikava kolme kuu peale ja selle eesmärk on saavutada võistlusvormilähedane vorm. Kuidas saab nii asja teha maksimaalselt? Vo jääb kaloreid üle? Vo jääb kaloreid puudu? Vo peaks tõstma või langetama vahepeal cardiot? Muutma treeningut? Ilmselt saab ... aga ... Meenuvad mu enda ettevalmistused võistlusteks kus mu hea sõber ja treener Lukas kirjutas pühapäeval, et nüüd toitud nii. Aga kui selgus, et muutus ei toonud oodatud tulemust, siis juba kolmapäeval plaan muutus, sest kehakaalulangus ja keharasvapõlemine polnud IGAPÄEVANE. Tsehhis külas 2016a. Ilmselt metroos tehtud pilt Seega kokkuvõttes - jälgige rutiini. See toob tulemuse ... aga kui see rutiin ei too oodatud tulemust, siis muutke rutiini ja jätkake uue rutiiniga
  9. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Nii Kreetas Heraklionis käidud nagu naksti Mis kaamera ette jäi, siis kes viitsib kaege perra. Hää cardiot tehes vaadata. Päris soe ja niiske koht. Söögikohtades hinnad soodsamad kui Eestis. Poes kaubad so and so, kütusehinnad kallimad kui Eestis. Aga reisida toreda seltskonnaga ikka lahe ja avastada uusi kohti Kena päeva jätku!
  10. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Millist vastust nüüd ootad? Ma enda arust alati rääkinud kuidas minu arvates võimalik on või pole või mis on võimalik. Indrek Otsus on käinud välja numbri 85-90kg ilma milleta pole kulturism kui selline võimalik (madal keharasv 2-4% keskmise pikkuse juures), mina pigem pakun, et see 80kg kanti. THE AESTHETIC PROJECT kanalis nende viimane usutlus, kes viitsib vahtida. * Aga targutusena - see on väääääga rumal usk, et kui paned kemmi, siis muskel kasvab ja keharasv langeb justkui iseenesest (ok ok möönan, et muskel tõesti võib isegi ilma trennita kasvada mingi aeg). **Ja siit tuleb teine grupp steroidiviha käes vaevlevaid juntsusid, kes seda tõemeeli uskunud, et kemmi panemiseks pole vaja justkui üldse pingutada. Siis oma tablette krõbistanud ja pettunud, et oi näed nad nii andetud, et isegi steroidid ei aita Kokkuvõttes: ega steroidide tarbimine polegi mõistlik tegevus ja parem on neid kindlasti mitte kasutada. Sama kas kiiruseületamine on kui oled autopede? Minu arust mitte. Kellel soov kulturismis võistleda, siis teine asi või kellel soov erineda ... mehed tahavad muskleid, naised pardihuuli .. igaühele oma Vähem viha, stress on kahjulikum kui igasugune steroid ja see on küll kindel Peace!
  11. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Mis siis põnevat? Homme plaan mõneks päevaks Kreetale minna. Niisama chillima sõpradega. Kunagi ammu-ammu käinud, aga miks mitte uuesti ja seekord ka reisivideona salvestada miskit. Mingi aeg ka video siia üles: https://www.youtube.com/trainhard Ma alati arvanud, et pigem teen videosid enda jaoks, et vahest hiljem tore meenutada ja ehk vanematele, kellel ka tore vaadata, aga suht tihti ikka tullakse ligi ja öeldakse, et millal järgmine video tuleb ja kuhu lähed. Seega siis miks mitte jäädvustada. Kes tahab varem kursis olla, mis kaamera ette, siis saab mind jälgida ka Instagramist: https://www.instagram.com/trainhard.ee/ Lisaks ilmub septembris ajakiri START sügise number, siis seal ka targutan, mis mind motiveerinud trenni tegema. Kes lugeda tahab, siis ostab 2017 Kena päeva!
  12. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Sry ma alles algaja ja postid tulid topelt kuna avastasin, et olin eraldi postituse teinud, mitte "vastusena". Mõni admin võib eelmised "ilma vastuseta" ära kustutada.
  13. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Nu mis seal kommenteerida. Väga kehv lugu ja paraku vähk levib ja käib ikka mööda inimesi ja elusolendeid. Eestis sureb statistika järgi 10-11 inimest päevas vähki paraku ja ilmselt keegi pole kaitstud. Mis on vähk? Keha viimane immuunsüsteemi lüli, mis paradoksaalselt hakkab oma keha hävitama? Veider vaid , et sellele pole tõhusat ravi siiani leitud - kui samal ajal maailma kõige suurema pandeemia tarbeks leiutati ravi ja vaktsiin just like that - mis tõsi küll mitmete arstide pöördumiste järgi on vallandanud omakorda nn turbo-canceri ... vahel tõesti tunne, et iga terve klient on kaotatud klient Loodetavasti Marek veab välja. Viimati kui rääkisime, siis on paremaks läinud. Eks aeg näitab ja ennegi välja rabeletud. Kes end suures iseenda sapist pole läbi imbunud, siis see toetab, et proovida uusi ravimeid ja lähenemisi ja ehk seegi investeering, mis võib päästa nii mõnegi elu.
  14. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Mingi imelik tusameel steroidide vastu. Ära muretse, keegi ju ei sunni neid ju kasutama. Take it easy Nüüd Joker paha, et emake loodus ei luba ebaloomulikult suuri lihaseid koos madala keharasvaga ? Ma ise pannud tähele, et nn "steroidiviha" käib pigem mööda neid, kes sinisilmi tõsimeeli usuvad, et saavad samaväärse tulemuse nendega, kes kasutavad kõiki vahendeid maksimaalse kvaliteetse lihasmassi saavutamiseks. Lõpuks petumus nii suur, et käiakse mööda foorumeid ja kommentaariume end välja elamas Ma pole kedagi sundinud steroide kasutama ja pole ise kunagi nende najal võistelnud liigades, kus on öeldud, et meil ei lubata võistelda nendega. Samamoodi olen koguaeg öelnud, et miks te võistlete nendes liigades kui nii suur soov kemmi panna - teisi liigasid küll kus pole selliseid reegleid. See kes mis kasutab - usu mul sellest täiesti sügavalt ükskõik. Mis Bonsuna foorumisse puutub, siis lihtsalt see oli hobikorras ja ka IT teenus oli hobikorras. Asjaarmastajad omast vabast ajast aitasid. Kuna kogu krempel kolis ühest serverist teise mitmed korrad ja kuna foorum oli hobina korrastatud, siis lõpuks oli kogu "põhi" ligadi logadi ja keegi ei oleks enam sotti saanud kuidas see "üle tuua" ja toimima jätta. Keegi polnud kellegagi tülis. Seega ei pea alati ette kujutama asju kus neid pole
  15. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Kena augusti jätku. Palju pole enam kannatada jäänud, et talv tuleks ja siis polegi muud teha põnevat kui trennis käia :)
  16. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Võistlusteks laadimine. Vana hea teema kulturistide ja fitnessite seas. Kas seda on vaja, kas seda teha, kas mängida vee ja sooladega, millal laadida ja kuidas laadida. Kas me rikume oma vormi või teeme selle lava ajaks paremaks, et maksimaalset võtta? Asi millega ma olen tegelenud oi kui palju erinevat moodi ja oi kui palju näppu lõiganud. Jätame välja need targutused, et oi sa enne olid nii palju parem, suurem ja kuivem piltidel .. siis ilmselgelt tihti on need stressisvabad, parima valguse ja nurkadega klõpsud saalinurgas vms ning versus hiljem laval ... pole võrdlus päris adekvaatne. Aga jah seda võin küll kinnitada, et kui sul on hea vorm, mis garanteeriks koha esikolmikus, siis igasugune valesti laadimine võib kergelt viia sind esikolmikust välja. Olen veendunud, et pole olemas "õiget" laadimist vaid see on suhteliselt individuaalne. Mis sobib ühele, ei pruugi üldse sobida teisele ja vastupidi. Kes mu varasemaid postitusi lugenud, siis mainisin, et mu sõber ja treener Lukas võis mind viia kõige haigemasse vormi, aga tema soovitused laadimiseks, mida ta ise kasutab, ei töötanud minu puhul absoluutselt. Ma ei viitsi pikalt rääkida, mida ma valesti tegin, sest neid erinevaid lähenemisi olen katsetanud vägagi palju ja nii võistlus-võistluselt detaile paika loksutanud enda jaoks ... kuni võisin juba päris rahule jääda. Jah ma ei jõudnud sinnani kuhu tahtsin, sest mõtteid oli veelgi asja lihvida, aga paraku tuli suur hullus maailmas peale ja... peale seda polegi nagu viitsinud enam seda võistlemise asja ette võtta. Meeldetuletuseks: ma räägin vaid oma kogemusest ja see ei tähenda, et teiste kogemus on vale või et seegi 100% õige on Ütleme nii, et nende kahe pildi vahel on laadimine nagu ikka ... lihtsalt selle vahega, et vasakpoolne on laaditud ka samal päeval ja parempoolne pole. Need pole mu parimad vormid ja seal on veel mõlemal laadimisvigu (2016 vs 2017) ja natuke blur välimus, aga minu point on - laadige lihased täis enne võistluspäeva. See laaditus ei kao mitte kuhugi kui seda korralikult teha. Muidugi sõltub laadimine ka vormist, milline on eelnev toitumine, kas lõpus olete vormiga ajahädas jne. Minu eesmärk on olnud olla vormis 2 nädalat enne võistlusi ja siis nö stressivabamalt lihivida ja olenevalt vormist ja kehakaalust (sest vahest peame olema mingis kindlas kaalus võistluspäevaks) toimub ka minu nö "tühjendus" enne laadimist. Tekitada kehas nö käsna efekti olete kuiv ja tühi ja siis laete ja kõik läheb lihasesse .. just like that Ma ei saa siin nüüd välja kirjutada kindlat kava, sest kõik sõltub kuidas keha toimib, kaugel vorm jne ... aga enam-vähem laias laastus ja ehk mõnele mõtteid, kellel mingid võistlused tulemas ... kuigi muidugi esimesed võistlused tehke hea vorm ja ärge riskige tühjenduste ja laadimistega asja pekki keerata Kui vorm on ok, siis minu tühjendus ja laadimine algab nii 6-7 päeva enne võistlusi. Sõltuvalt vormist tarbin esimene päev 100g süsikaid, teine päev 50g süsikaid ja kolmas päev 0g süsikaid. Proteiini nagu ikka ja rasva mõõdukalt. Kui tunnen, et vaja, siis sikutan 0g süsikaid ka juba teine päev .. või vastupidi ... kui tunnen, et ma ei vea välja, siis süsivesikuid 100-50g iga päev. Laadimine kestab 3 päeva enne võistlusi. siis võin tarbida süsivesikuid lõpuks vabalt ka 1000+ grammi päevas. Söön 8-9 korda päevas, minimaalselt proteiini ja rasva. Laen ainult nö liitsüsivesikutega, sest oi kui palju ma suhkrutega paiste läinud ja ei sobi minu kehale need kohe mitte üldse. Tarbige piisavalt kaaliumirikkaid süsivesikuid/toite, et vesi ilusti lihastesse imetaks ja nad paremini laetuks saaksid. Loomulikult tarbige laadimise ajal ka vett, sest siis on laadimine oluliselt tõhusam. Võistluspäeval lihtsalt söön natukene, et oleks mõnus olla, aga kindlasti nii, et ei hakkaks kõht punnitama. Kui laete korralikult - olete juba paari kätekõverduse peale punnis ja lihased täis. Veega on nii, et ma nädala aega hoian vee suhteliselt kõrgel, et keha maksimaalselt puhastada ja vesi käima pressida. Võin vabalt tarbida isegi 7-8l päevas. Vesi jääb ära nii 24h enne võistlusi ... vahest pikemalt vahest lühemalt. Jällegi ... sõltub kuidas keha käitub. Ja kui nüüd laete edasi süsivesikutega ja vett ei tarbi, siis lihased täituvad edasi, aga pole erilist võimalust, et vesi naha alla poeks. Te ju ei tarbi vett ja süsivesikuid mida edasi sööte, need vajavad vett imendumiseks ja see vesi mis veel kehas, see liigub kenasti edasi lihastesse. Soolad? Nendega ma ei mängi - tarbin nagu ikka. Soola on vaja, et lihased täituksid ja keha ei jookseks veest tühjaks ja ei tekiks krampe. Sellise laadimise puhul ei ole kunagi sellist "hundinälga" nagu tihti näeme kuidas kulturistid segaseks pugivad peale võistlusi ja siis imestavad et oi kurat vorm tuli järgmine päev Tuligi ja see on ülimalt loogiline. Mõelge oma asjad ümber Mul on hea meel kui kuskilt peale võistlust kefiiri või jogurtit saan, sest ilma vedelikuta olnud, aga see on ka kõik - pugisin ju 3 päeva ... mis ma enam pugin Sellised mõtted täna. Pole ülidetailne ülevaade, aga sellel poleks antud kontekstis mõtet ... aga ehk keegi sai mõtteid ja ideid, mida kasutada ja ehk abiks Kena päeva!
  17. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Vahelduseks ka uuem reisivideo. Sai nädalavahetusel Stockholmis käidud. Kas on kallim kui eesti ja kas sularahas saab maksta? Head vaatamist ...
  18. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Mõned pildid 2017 ettevalmistus. Veider see inimese aju. Kui valmistud võistlusteks, siis alati tundub, et liiga väike lihas ja liiga palju keharasva. Kui vaatad kuid või aastaid hiljem neid pilte, siis tundub, et opppaa .. kuidas ma küll nii hea välja nägin Kena vädalavahetust ...
  19. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Kiiruisutajad, rattasõitjad, jõutõstjad, rammumehed teevad kõik igapäev trenni või ülepäeva samale lihasele. Kulturistid on jah tavaliselt need kõige suuremad äpud, kes vajavad taastumiseks nädal või paar Aga jah "vastas" lihased on alati hea kombo. Ma isegi nii kuidagi sattunud tegema, et üks harjutus seljale, teine rinnale, siis järgmine harjutus seljale ja neljas harjutus jälle rinnale jne. Peaks ka jalgadega ... aga ..., ega kõik saagi ideaalne olla. Muidu kui inimene on liiga täislik, siis võib saavutada kõigevägevama staatuse ja läheb uhkeks ära
  20. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Ei viitsi nädalavahetusel Eestis passida. Mõtlesin, et istuks lennukile ja sõidaks Rootsi ning vaataks kuidas seal elu-olu ja mis süüa pakutakse. Kes soovib näha, mis seal silma jääb, siis jälgige mu instagrami kontot ja lugusid siin: https://www.instagram.com/trainhard.ee/ Ilmselt teen ka Rootsi-tripist pisikese reisivideo. Seniks aga saab vaadata näiteks kuidas ma oma sünnipäeval käisin Arnold Schwarzeneggeri sünnimajas, millest muuseum tehtud ning mis silma jäi Kena päeva jätku!
  21. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Milline on minu treeningstrateegia? Lühidalt öeldes, pole see erinev, kas nn off-season ajal või võistlusteks valmistudes. Pigem ikkagi loeb toitumine. Minu kindel soovitus on alati kõiki lihasgruppe treenida läbi 2x nädalas ja mis on mahajäänud, siis neid lausa 3x nädalas. Iga seeria maksimaalse suutlikuseni. Puudub igasugune loogika pingutada "natuke". Selle asemel tee parem üks korralik seeria kui 10 mõttetut seeriat, sest "äkki muidu väsid liiga ära". Kamoon Simmokene Ma olen alati teinud ... vähemalt viimased 6-8 aastat igale lihasele 2 tööseeriat (vahest ka jah 3) ja igale lihasgrupile 2-3 harjutust. Ma olen teinud ka nö old-school treeninguid, kus lihasele 1x nädalas või igale lihasele 10+ tööseeriat. Mõlemat pikalt praktiseerides, siis tundub jabur passida jõusaalis tunde ja päevi kauem kui tulemuses pole mingit vahet täheldanud. Pigem vastupidi. Tehes samal päeval rohkem lihaseid läbi, saavutame palju suurema anabolismi ja taastusvajaduse lihases, mis omakorda tähendab tegelikult paremat keharasvapõletust. Muidugi see on minu isiklik kogemus ja kindlasti vaidleks siin 1000 treenerit vastu (kes isegi pensionäridele teevad trennis selja ja rinnapäevi ), aga nagu ütlesin, siis see blogi ongi pigem sellest, mida ise kogenud ja õppinud. Nüüd kus võistelnud pole, siis mu trennikava on ka väga lihtne. 4x nädalas jõusaal. 1 päev: tuharad, reie siseosa, selg, rind, kõht 2 päev: reie esieosa, õlad, trapets, kõht 3 päev: reie tagaosa, tuhar, biitseps, triitseps, kõht See kava on nö libisev ja tõsi, lihastele tuleb nii 1,5x nädalas koormus. Aga minu eesmärk pole kaugeltki enda maksimumi taga ajada vaid lihtsalt enam-vähem vormis olla. Kui tahaks paremat tulemust, siis kindlasti korrigeeriks seda - kas suruks ühe päeva juurde või lükkaks mingid lihased kokku. Üks pilt kus valmistusin võistlusteks: Ja et ma ikka trennis käin ja blogi pole fiktsioon, siis ka üks selfie-pilt ka tänasest Kena päeva jätku ...
  22. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Vahelduseks üks hoopis suvine lugu "SUVEMEES" ... mida loomulikult trennis kuulata Kena suve jätku ...
  23. Joker nurgake - vaata ja küsi!

    Nuh õige valgus, õige nurk, fotograafi koolitus - reaalsuses pisike ja paks ... nagu ikka Aga ma tänan
×