Jump to content

FitGirl-

Kasutajad
  • Sisu loend

    21
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik FitGirl- postitused

  1. Milline peaks olema treeningu ülesehitus/ jaotus artriidihaigel.Kui vaadata keha taastumisvõimet põletiku seisukohalt.Millist treeningut tuleks teha, et pärssida põletikku või mitte liialt seda provotseerida?Lähtudes ka treeningu tulemusel mõjutatavatest hormoonidest.Kasvuhormoon, kortisool jne.. Kui palju ja millal teha aeroobset, kas jõusaalist eraldi või peale jõusaali? Intervalltreening lubatud/ välistatud? Kas jõusaal peaks olema pigem suured kordused ja tiba kergem raskus või just suurte raskuste ja vähemate kordustega, et tugevdada ja arendada kõõluseid ja lihaseid? Kõik küsimused on esitatud just põletiku ja põletikulistest protsessidest lähtuvalt ning ei soovi analüüsivat vastust seoses liigesevalu ja sellest tuleneva võimekusega mõnda harjutust sooritada või mitte sooritada. Ette tänades P.
  2. Reumatoidartriit ja jõusaal?

    See on loogiline, et kui on haiguse äge faas , siis peab tagasihoidlikum olema, jälgima enesetunnet ja laskma immuunsüsteemil põletikuga hakkama saada, mitte seda ise juurde tekitama.Liikuma peab ja hea kuulda, et aeroobne ehk nn põhivastupidavustreening tuleb ainult kasuks.
  3. Reumatoidartriit ja jõusaal?

    Tänud vastuste eest!
  4. Aga mida sinu praktika näitab? Kuidas on lood taastumisega peale trenni? Kui suur on vahe kas süüa enne trenni vähem rasvu laagiga end peale trenni süsivesiku-valgujoogiga ja 1,5 h hiljem süüa tavatoitu või süüa enne ytrenni rasva-valgurikast sööki ning peale trenni oodata järgmise söögigkorrani.
  5. Kas selline lähenemine mõjutab ka kuidagi lihase taastumise kiirust või kasvupotentsiaali? Võrreldes praegusel ajal väga juurdunud ja populaarse lähenemisega-palju valku( ütleks et kohati ülearu palju) vähe rasvasid ja meeletu tihe söömine ning pulbrite kultus.
  6. Mul tekib kohe küsimus. Kas peale rasvarikast hommikusööki, mis eelneb trennile on kohe peale trenni vajalik süüa.Järgida 1 h reeglit, et tunni aja jooksul peale trenni peab sööma.Või tuleks järgida kõhutunnet, et kui kõht on täis siis ei söö. Näiteks hommikusöök 6.45 Trenn 8.00-9.00 ja järgmine söögikord 11.00 sest siis hakkab keha märku andma, et vajab kütust Või tuleks tarbida hommikul vähem rasvasid, et peale trenni end valgu ja süsivesikutega peatselt laadida saaks.
  7. Tere Fred! Millist hommikusööki, te soovitate tund aega enne intensiivset jõusaalitrenni? Ja teiseks, kas peale jõusaali tohib intervalltreeningut teha või tuleks seda teha ikka eraldi päeval? Samuti paluksin teil tuua näite, milline võiks olla kesktasemel treeniva naisterahva jõuvastupidavustreening.Äkki tooksite näite, milline see kava võiks välja näha:ühes treeningus tehtavad hatjutused ja kordused.Mitu korda nädalas võiks treenida?Kas teha kogu keha või jaotada kaheks? Ette tänades!
  8. Hommikusöök 1h enne trenni?

    Selge....Olen saanud kõigile oma küsimustele ammendava vastuse.Tänan , et leidsite aega vastata.Sain kõigile oma kahtlustele ja mõtisklustele kinnitust, et ei ole vaja enneast ogaraks treeninda ja lihasgruppe tohutult jaotada, kui pole otsest vajadust mõnda lihast järgi aidata. Kusjuures väga hea märkus ületreeningu kohta!Olen praktiseerinud kaks kuud kolmeks jaotatud kava ja olen pidevas ületreeningus, kus iga paari-kolme nädala tagant on vaja kergemalt treeninda, sest pingutan igas treeningus kõvasti.
  9. Hommikusöök 1h enne trenni?

    Eelmisse posti jäi üks küsimus veel lisamata.Olen üsna võhik ja sooviksin natuke seletust.Ütlesite, et peale jõusaali võib teha intervalltreeningut aga see sõltub eelnevast trennist.Niisis paluksin teil seletada, millise jõusaalitreeningu järel on lubatud teha intervall ja peale millist kohe kindlasti ei tohiks? Aitähh
  10. Hommikusöök 1h enne trenni?

    Aitähh vastuste eest!Olen väga tänulik. Üks küsimus oleks mul teile veel kui kogenud treenerile... Kui on soov fitnessiga tegeleda võistlustsemel, kas on ilmtingimata vajalik kuturismile tüüpiline lihasgruppide jaotus?Jah, ma mõistan , et kõik sõtub indiviidist.Mis ühele on hea ei pruugi teisele üldse sobida.Kuid millegipärast tekitab minus huvi , kas tüüpiline kavajaotus on ainuõige tee/ varjant soovitud kehani ja lihaskasvuni või on inimene loodud ka teisiti arenema, kui suurem üldsus õigeks peab? Mind paneb mõtlema , miks ei peaks ma arenema näiteks kahe tugeva jõusaalitreeniguga nädalas, kui need hõlmavad baasharjutusi ja on maksimaalselt pingutatud.Peab siis ilmtingimata jaotama näiteks kava kolmeks või neljaks?Mida näitab teie praktika? Taaskord huviga vastust ootama jäädes ja ette tänades.
  11. Hommikusöök 1h enne trenni?

    Seletuseks niipalju, et mõlemal päeval on mõeldud kogu trenni ( kõiki harjutusi) jõuvastupidavustreeninguna. Miks on oluline sättida jõutõmme kükist järjekorras kaugemale? Ütlesite, et kava on enam vähem.Kas tuleks muuta harjutusi veel peale selle mis mainisite?Midagi juurde lisada?Teha jõusaali tihemini? Lisada üks intervalltreening veel?
  12. Hommikusöök 1h enne trenni?

    Kas selline jaotus oleks mõistlik? E: 1.kükk (jõuvastupidavustreening) 2.jõutõmme sirgete jalgadega 3.tuhar masinal 4. jala tagaosa 5.õlale surumine kangi või hantlitega seistes 6.õlale hantlitega lendamine T vaba K intervalltreening N vaba R:1. lõuatõmbed ette rinnale ( abistaval masinal) ( jõuvastupidavustreening ) 2. kangi tõmbed vastu kõhtu ettekallutatult 3. tõmbed blokil kitsa haardega istudes vastu kõhtu 4.Õlatagaosale hantlitega llendamine 5. Rinnale kangi või hantlitega surumine 6. Rinnale hantlitega lendamine L vaba P vaba
  13. Dieedinipid?

    Tere Aile! Mind huvitaks, mis kriteeriumite järgi te juuste soovitaks valida??
  14. Tere! Teie soovitused ja artiklid on igati harivad ja arusaadavad , kuid mulle on jäänud segaseks üks fakt. Väidate , et süsivesikuid tuleks tarbida õhtul peale päevaseid toimetamisi/ töid/ treeninguid. Kuidas tuleks toimida siis kui treenin 1-1,5h peale hommikusööki kella 8.00-9.00 paiku? Peale trenni süsivesikud ja siis ka õhtul või treeningjärgsete toidukordadega ning õhtul vähene süsivesik.Täpsustuseks nii palju , et olen sunnitud sööma neli korda päevas, kuna elukorraldus ei anna sättida kolmele söögigkorrale.Hommikust söön 7.00-8.00 lõunat 11.00-12.00 ja õhtusöögi aega oleks ju kuskil kella viie kuue aegu aga siis ma olen vahepausideta loengus ja söömisvõimalust pole .Seega söön kuskil nelja aegu ja veel viimene toidukord kaheksa paiku. Ehk siis hommikusöök ja sellele järgneb kolm söögikorda, mis kõik jäävad peale treeningut. Ette tänades!
  15. Kui sa nüüd natuke korralikumalt mu postitusi vaatatd, siis peaks olema ilmselge, et mul pole vajadust valkude ja rasvade osas midagi muuta.Valgu ületarbimisel ma ei näe vajadust ja rasvu on ka parajalt ja süsivesikute osas peaksid sa juba ise suutma arvutusi teha.
  16. Kas 60% päevasest süsivesikuvajadusest korraga nahka pista liiast ei ole? mul tuleks see ikka üle saja grammi...
  17. Aga mida teie ROtter soovitaksite ?
  18. Tere! Selline küsimus , et kas jala trenni puhul tohib ühendadda jõutreeningu ( harjutused tuharale ja reie tagaosale nede kasvatamiseks) ja jõuvastupidavustreeningu , mis on just jalgadega töö.Või peaks neid kahte tegema eraldi päevadel.
  19. Jõuvastupidavustreening

    Treeninud olen jõusaalis 3 aastat.Eelnevalt on tehtuid suhteliselt suurte raskustega trenni.Nii kükki ( max 80kg) kui ja jõutõmmet ( max 110kg)Lihasmassi on küllaga ja soov oleks saada naiselikku joont ja sitkust .Samuti on liigne rasvapolster mureks ( ülekaal umbes 5 kg)
  20. Jõuvastupidavustreening

    Soov oleks hoida üldist lihastoonust sellisena nagu on .Massi oleks vaja tuharale ja reie kakspealihasele.Rasvapolster on enamjaolt selja alaosas tuharatel ja reitel, mida oleks vaja vähendada.
×