Jump to content

samuil

Kasutajad
 • Content count

  443
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by samuil

 1. Ülekaalulisena oleks sul kõige õigem variant ujumas käia. Ei ole tähtis kui hea see ujumisoskus on(muidugi kui üldse ei oska ära vette mine) oma koormuse saad ikka kätte ja liigesed/sidemed tänavad sind sellise aeroobse treeningu eest.
 2. Kangiga kükid

 3. Jook mida jood trenni aeg?

  25ml vedelat aminot koos 700ml veega. http://www.nosterrex...-1000ml-13.html
 4. Aidake kava ära jagada

  Ammu tuntud tõsiasi , et lihasmassi kasvuks on parim lai korduste vahemik.
 5. Kreatiin

  Meie ujumisklubi "ameeriklased" (ujujad kes õpivad Ameerika ülikoolides) tarvitavad kogu hooaja vältel Con-Cret kreatiini.Mõte selles, et taluda suuri treeningkoormusi ja olla nn."heas" seisundis kogu hooaeg. Mõju pidi olema vägagi tuntav. Mingit muud kreatiini nad enam tarvitada ei soovi. See firma toodab samuti Beta-Cret nimelist toodet. See peaks päris vinge tegija olema. Con-Cret creatine http://www.bestcreatine.org/con-cret/ http://www.muscleand...e/con-cret.html http://www.promerasports.com/creatine-study-results.html BETA-CRET http://checkout.prom...uct_p/74236.htm Hind on muidugi krõbe ja põhiline turg Ameerika ja Austraalia. Inglismaal mõnest netipoes samuti saadaval.
 6. Kumb kava on parem?

  Mõlemad head massi kasvatamise kavad.On ammu tuntud tõsiasi, et lihasmassi kasvuks on parim lai kordusvahemik.Ise kasutan praegu Power Muscle Burn Spliti ainult teen teisel nädalal alternatiivharjutusi, et vaheldust oleks ja lihased saaksid vähe teise "nurga" alt koormust. Näiteks esimene nädal kükk teine hack kükk, surumine kangiga - surumine rööbaspuudel jne. Eriti peaks sobima selline split neile, kel on positiivne kogemus "hõredast" treeningust (so lihast 1x nädalas). Teine split paistab samuti päris põnev olema. Ega muidu teada ei saa kui pead ikka ise järgi proovima. On olemas veel kolmas variant sellisest massikavast.Samuti väga põnev kava. 4 Day Maximum Mass Workout Split http://www.muscleand...um-mass-workout
 7. "Massikava ektomorfidele" modimine

  Kükk kangiga, kang turjal: http://www.exrx.net/...ps/DBSquat.html http://www.exrx.net/...SplitSquat.html http://www.exrx.net/...leLegSquat.html http://www.exrx.net/...SplitSquat.html http://www.exrx.net/...lkingLunge.html http://www.exrx.net/...FrontSquat.html Tõmme plokil ülalt kitsa haardega: Lõuatõmbed erinevad haarded http://www.exrx.net/...handChinup.html http://www.exrx.net/...ChinupSelf.html Lamades kitsa haardega surumine triitsepsile: http://www.exrx.net/...s/BWTriDip.html http://www.exrx.net/...BWBenchDip.html http://www.exrx.net/...GripPushup.html
 8. Kuidas ja kui palju teha cardiot?

  Treeninguajad - millal midagi treenida? http://www.fitness.ee/artikkel/847/treeninguajad-8211-millal-midagi-treenida Kui palju aeroobset on vaja, et kaal langeks. http://www.fitness.ee/artikkel/528/kui-palju-aeroobset-on-vaja-et-kaal-langeks Pööraselt vale ja kirutud aeroobne treening http://www.fitness.ee/artikkel/846/pooraselt-vale-ja-kirutud-aeroobne-treening
 9. nädalase trenn 4 jaotuna ja 2 aeroobika trenn

  Kas sa toitud õigesti? http://www.fitness.ee/artikkel/904/kas-sa-toitud-oigesti
 10. nädalase trenn 4 jaotuna ja 2 aeroobika trenn

  Toitumine alates lk.60 http://treener.eok.e...dokument_id=216 Hommikune rasvapõletus! http://www.fitness.ee/artikkel/567/hommikune-rasvapoletus- .Aeroobne ja dieet kaalu alandamiseks. http://www.fitness.ee/artikkel/374/aeroobne-ja-dieet-kaalu-alandamiseks Sul on valitud massi kasvatamise kava....ja samal ajal tahad ka rasvast vabaneda ?? Mõtle natuke.
 11. Jalgade treenimine

  Tegin ise selle programmi eelmine suvi läbi. Minu jaoks olid kõige rängemad 2.00 ja 2.20 ning 7.40 ja 8.00. Viimane 40 sekundit 8 minutist oli ikka väga karm. Lugesin korduseid minutis ja püüdsin olla enam vähem ühes tempos. 20 -24 kordust minutis. Kell oli põrandal jalgade ees maas ning ega teda palju vaatama pidanutki kui korduseid loed. Jalg läks tõesti mõned sentimeetrid jämedamaks aga mis kõige rohkem rõõmustas oli see, et 1KM kilosid tuli juurde. Paras ekstreem. Kas prooviksin veel korra ? Kui prooviks siis seekord jalapressi trenal.
 12. Vahelduv trenn pikkade ja lühikeste kordustega

  Lühikesed seeriad võiksid jääda vahemikku 5 -7(baasharjutused) ja pikemad seeriad 15-20(isoleerivad harjutused). Mõlemaid nädalaid tee vaheldumisi 6 korda. Seega tuleks siis 12 nädalane periood.
 13. Rind + Triits

  Ära treeni rinda ja triitsa ühel päeval. Näiteks rind + bic ja õlg + tric. Neid võimalusi muidugi veel palju.
 14. Jõusaal ja loodus

  Harjutused köiega
 15. Tagumik liiga suur?

  Jah täiesti õigus, kuid mina jätaksin süsikad ikkagi enne lõunasesse aega.
 16. Tagumik liiga suur?

  Nii et süsivesikupomm vastu õhtut kole kasulik ? Ei teadnudki ....
 17. Vajan nõu

  Ainus garantii lihasmassi säilimiseks on võimalikult aeglane kaalulangus ja massile suunatud treening! Tuleb säilitada võimalikult normaalne toitainete vahekord.Suureneb valgu osakaal, sest kärped puudutavad rasva ja süsivesikute tarbimist. Mida madalam on kaloraaž, seda suurema osa sellest katab valk. Üle jäänud kaloraažist peaks süsivesikud katma võimalikult suure osa,sest see on tähtis kõrge treeningusuutlikkuse ja taastumiskiiruse säilitamiseks.Rasva mitte vähem kui 50g. Õige toiteainete vahekorra ja massile suunatud treeninguga võivad jõunäitajad ka suureneda.
 18. lihase säilitamine

  Kui organismil on piisavalt energiaallikaid(süsivesikud/rasvad) ei kasuta ta lihaskude energia saamiseks. Energiadefitsiidi korral suureneb valkude kasutus energia saamiseks.
 19. Jõud ja mass

  Seeriad,kordused ja raskused http://www.fitness.e...e&articleID=548 Maksimaaljõud optimaalne korduste arv seerias 1-3 , seeriate arv 5-7 , puhkepausid seeriate vahel minimaalselt 3min (kuni isegi 10min, lisaraskuse % 90-100 (või rohkemgi - ekstsentriline lihastöö või uus rekordüritus). Soorituse tempo - võimalikult kiire Põhijõud kordusi seerias 4-6, seeriate arv 5, puhkepausid seeriate vahel 2-3 min, lisaraskus 80-90%. Soorituse tempo rahulik Plahvatusjõud kordusi seerias 1-5, seeriate arv 5-7, puhkepausid seeriate vahel 3-5 min, lisaraskus 50-100%, soorituse tempo võimalikult kiire Kiire jõud kordusi seerias 1-10, seeriate arv 3-5, puhkepausid 2-3 min, lisaraskus 0-50%, soorituse tempo kiire Jõuvastupidavus Kordusi seerias 8-15, seeriate arv 3, puhkepausid 45sek-1,5min , lisaraskus 50-80%, soorituse tempo rahulik Lihasvastupidavus Kordusi seerias 15 - sadades , seeriate arv 5-7, puhkepausid 0-60sek, soorituse tempo aeglane
 20. Rasvad

  Erinevate rasvade erinevad ülesanded http://www.fitness.ee/artikkel/955/erinevate-rasvade-erinevad-ulesanded
 21. Tsingi tarbimine

  Body Attack Zinc-Chelat - 180 Capsules http://www.body-atta...Chelat-180.html
 22. Kuskil mujal riigis ei kotita veterane.Lastakse neil rahulikult võistelda ja oma elukvaliteedi üle ise otsustada. Küsimus : Kas IFBB võistlustel toimub masters klassis dopingukontroll ? Vastus: Ei toimu Nüüd mõelge ise miks IFBB`d ei huvita meie "konnatiigi" intriigid.
 23. Enne ujulat Fast Hera80 + Malto6?

  Söö kuskil 1,5-2 tundi enne treeningut tahket sööki kus garniiriks "aeglased" süsikad - tatar, pruun riis + mõni puuvili(õun). Ma ei mõista milleks Maltot endale sellistes kogustes sisse ajada ?
 24. Kui palju võtsin nüüd juurde?

  Siin foorumis ei tohi rääkida kaalulangetajatele KOOGIST. Mina isiklikult kastutasin dieedil olles igat seitsmendat päeva(pühapäeva) "laadimiseks". Naine küpsetas mulle õunakooki. Kaloraaz tõusis sellel päeval 1000kcal. Arvutasin välja palju on vaja jahu,mune,suhkrut ja õunu , et 1000kcal täis tuleks. Koogitükid jaotasin ära söögikordade peale päeva jooksul. Kui aus olla siis vahest lausa ootasin seda pühapäeva. Minu kogemus sellise kaloraazi kõigutamisega on igatahes väga positiivne. See ei ole muidugi ainuke võimalus kaloraazi kõigutada. Võib mängida süsikatega päevade kaupa või teha tihedamalt "laadimispäevi" jne..
 25. Kava esimene päev

  Mina soovitaksin hoopis teist lähenemist jõu/massi juurde saamiseks. Esimene nädal rasked baasharjutused - kordused 5-8 - puhkus seeriate vahel 2-4 minutit. Teine nädal isoleerivad harjutused - kordused 13-15(või ka rohkem kui on soovi, kuni 20) - puhkus seeriate vahel 1-2 minutit. On ka kavasid kus jäetakse harjutused samaks mõlemal nädalal kuid siis on kava üles ehitatud peamiselt baasharjutustest.
×