Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Today
 3. Yesterday
 4. Last week
 5. Earlier
 6. Maikuus on algamas 2 Tartu Ülikooli spordipsühholoogia veebikoolitust TREENERI LÄBIPÕLEMISE ENNETAMINE, 05.05-31.05 ja TREENERI TEE DISTSIPLIININI, 28.05-20.06 Läbiviija: Aave Hannus Info ja registreerumine: ut.ee/koolitus - sporditeadused
 7. Huvitav, kas high altitude maskid ka filtreerivad hästi? Vist peaks? Olen enne koroonatki vahel näinud sellisega jõusaalis treenijaid. Suht haruldane küll, aga ikka oleks parem sellega kui üldse jõusaale kinni hoida.
 8. Ajad muutuvad. Paljud tõsised tegijad on eemal. Proovi mõnes oksjoniportaalis!
 9. Ma eeldasin, et siin on nüüd lõputu pakkujate rodu aga hoopis haudvaikus
 10. Boost-Up Fitness

  Väga hea tekst ja sisu
 11. Kahefaktoriline jõutreening

  Artiklist tundus just ebaloogiline, et selle tugeva treeningperioodi ajal justkui suutlikkuseni ei soovitata minna. Minu loogika järgi on aga tugev treening enamvähem sama mis suutlikkuseni minemine, kui mitte rohkemgi.
 12. Kahefaktoriline jõutreening

  Tugevast treeningust loomulikult Ilma korraliku taastumiseta ei toimu mingit arengut, kui siis ainult taandareng
 13. Boost-Up Fitness

  Pole nüüd pikemat aega siia midagi juurde kirjutanud. Oleme jooksvalt enda blogi täiendanud ning lahanud lahti erinevad temaatikad. Just saime kirjutatud ühe mahuka teksti. Nimelt kirjutasime hiljuti enda blogipostitusse kätekõverduste kohta pika ning põhjaliku teksti. Mõtlesime, et praegusel ajal, kus jälle kõik kinni pandi, siis treeningud muutuvad kodustest tingimustest üpriski tavaliseks. Kui oled oled treening sõber, siis äkki saad mingeid harjutusi enda rutiini juurde lisada. Võib-olla oskad soovitada midagi veel mida me maininud ei ole! Igatahes uuele blogi postitusele saab ligi siit: Kätekõverduste ABC
 14. Kahefaktoriline jõutreening

  Jõutreeningus on teatavasti põhiliselt kaks teooriat: superkompensatsioon, kus järgmine treening toimub ületaastumise faasis ja kahefaktoriline teooria, kus väsimust kuhjatakse mõned nädalad, misjärel võetakse pikem periood puhkuseks. https://www.fitness.ee/artikkel/1036/kahefaktoriline-joutreeningu-teooria Artiklis on öeldud, et selle teise lähenemise puhul suutlikkuseni ei minda, vaid saan aru, et väsimust kuhjatakse pigem sagedamini treenimisega. Olen juba nädal aega pead vaevanud ja ei saa sellest aru. Kui on teada, et paari nädala pärast tuleb kergem periood, siis suutlikkuseni treenimine on ju üks parimaid viise, kuidas väsimust kuhjata. Superkompensatsioon peaks olema vastupidi ehk pigem ollakse ettevaatlikum suutlikkuseni treenimisega. Artiklis on täiesti vastupidi. Tõlkijalt: ühesõnaga mina saan oma sõnades väljendatuna asjast aru nii, et, kui võtame kalendri ette ning koormuse perioodiks 4 nädalat siis superkompensatiooni teooria kohaselt treenitakse näiteks jalga nii: 5, 12, 19 ja 26. jaanuar ja iga kord suutlikkuseni, suure mahuga ning suhteliselt "ribadeks". Duaalse teooria korral treenitakse jalga 5, 8, 12, 15, 19 ja 22. jaanuar, suutlikkuseni ei minda, maht seeriate arvu näol on ka kontrolli all ja mõõdukas. 26. jaanuar kuni 2 veebruar oleks siis see nädal, kus kosutakse, maht ja intensiivsus on minimaalsed Kosutakse millest...?
 15. O: Kettad

  Ostan 10kg 15kg ja 20kg kettapaarid 50mm kangile. Võivad olla ka võrdlemisi kasutatud. Kui tahad toetada noorte treenimist, siis anna lihtsalt ära ja tegid õiget asja!
 16. Tartu Ülikool ootab osalema veebipõhisele koolitusele väga aktuaalsel teemal TURVALINE SPORT: KUIDAS KAITSTA SPORTLASI VÄÄRKOHTLEMISE EEST? 16.-26. aprill Reaalajas veebiseminarid 24. aprill !Sport ei ole vaikimisi iseenesest hea ega halb. Sport on valdkond, kus heade oskuste ja eetiliste väärtustega treenerid saavad pakkuda oma õpilaste ellu hulgaliselt väärtuslikku ja positiivset. Ent sageli kuuleme ka juhtumitest, kus spordis tegutsemine toob lastele ja noortele kaasa äärmiselt negatiivseid kogemusi, mis ei tohiks spordi juurde kuuluda. Üheks viimastest on sportlaste väärkohtlemine. Selle kursuse eesmärk on anda põhilised teadmised ja oskused, kuidas väärkohtlemist märgata, ära tunda ja ennetada. Videoloengud annavad ülevaate, millist väärkohtlemist spordis esineb, millised on väärkohtlemise riskitegurid, millised on väärkohtlemise mõjud, kuidas väärkohtlemist ennetada ja kuidas väärkohtlemise kahtluse korral tegutseda. Veebiseminaris arutame väärkohtlemise näiteid, ennetamise ja sekkumise võimalusi ning otsime vastuseid osalejate küsimustele. Koolituse läbiviijad : Aave Hannus ja Brit Tammiste Maht: 8 tundi Hind: 75 eurot ut.ee/koolitus - sporditeadused
 17. Paljud spordiklubid rendivad kange ja hantleid.
 18. Vend Vähk Peab liikuma!

  Üks päev korraga. See krdi corona-jama on moti maha võtnud meil kõigil. Oluline on siiski hoida võitlusvaimu üleval ning kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab! Kohe lähengi jälle kõndima- minimaalselt 25 000 sammu päevas!
 19. Põnev, et paljude iidolil oli iidol. Vägevad mehed mõlemad
 20. KADUNUD POEG KALVI ORAV!

  Karta on, et see põnev esinemine jääb ainult meie mälestustesse. Kunagi oli siin üleval ka Terasmaa jalasaputamise video- ka seda enam ei leia.
 21. Tere! Kas kellelgi on müüa kangi ning kettaid/ nende komplekti. Raskus peaks kokku jääma(koos kangiga) minimaalselt 50 kg.
 22. Kahjuks otsustas valitsus eile õhtul uute piirangute paketis, et alates neljapäevast, 11. märtsist tuleb kõik sisetingimustes sport sulgeda. COVID olukord Eestis on erakordselt kriitiline. Uute piirangute esialgne pakett on järgmine: - Siseruumides ei ole sportimine ja huviharidus lubatud. Erand tehakse erivajadusega inimestele. - Välitingimustes peab kogu huvitegevus ja sportimine toimuma 2+2 põhimõttel. PS! Suure tõenäosusega kirjeldatakse neljapäevaks ära erandid, mis siseruumis sportimise piirangu alla ei lähe. Nendeks eranditeks võivad olla (kuigi pole veel kindel) puudega inimesed, professionaalsed sportlased, koondislased ja meistriliiga. - Avatuks jäävad apteegid, toidupoed, loomapoed, prillipoed ja muu esmavajalik. Muu kaubandus siseruumides tuleb sulgeda. - Muu kaubanduse müügikohas on võimalik müüki jätkata ainult juhul, kui kaup väljastatakse välitingimustes või drive-in müügina (nö "luugimüük" tänavale). - Sulgeda tuleb kõik toitlustusasutused, avatuks jääb vaid toidu kaasamüük. - Väljas hakkab taas kehtima nakkusohu vähendamiseks 2+2 reegel ehk koos võib liikuda kuni kaks inimest ja teistega tuleb hoida 2 meetrit vahet, välja arvatud pered, kes saavad liikuda koos. - Õppeasutused, sh algklassid lähevad üle distantsõppele, välja arvatud erivajadusega lapsed ja nendega tegelevad õppeasutused ning põhjendatud erandid, kui on tagatud laste viibimine koolis piiratud ja turvalises mahus. Vanematel on tungiv soovitus mitte lapsi lasteaeda viia ilma vältimatu vajaduseta. Piirangute detailne kirjeldus võib täienda, kuna vastav korraldus on alles koostamisel. Õige pea avaldatakse lõplik info kriis.ee lehel.
 23. KADUNUD POEG KALVI ORAV!

  Tekkis kohe huvi. Kuidas seda põnevat vabakava näeks?
 24. Valitsus otsustas täna uued piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks, mis hakkavad kehtima alates laupäevast, 6. märtsist. SIISKI JÄTKUVALT ON VÕIMALIK JÕUSAALIS TREEENINGUID JÄTKATA. Spordi- ja huvialategevuse piiranuid ei muudetud, kehtima jäid varasemad piirangud. Sportimine, treenimine, noorsootöö, huvitegevus, huviharidus, täienduskoolitus ja täiendõpe on lubatud siseruumides kontaktivaba individuaaltegevusena ja individuaaltreeninguna, sealhulgas koos juhendajaga. Spordivõistlused ja liikumisüritused on lubatud ainult professionaalsetele sportlastele ning erivajadusega inimestele on lubatud liikumisüritused. Kõige märkimisväärsemad on uued piirangud poodidele ja toitlustusasutustele. Terviklik nimekiri avaldatakse õige pea ka kriis.ee lehel. - Nädalavahetustel peavad kaubandusettevõtted (poed) olema suletud. Erandina võivad avatuks jääda toidupoed ning esmavahendite poed, näiteks apteegid ja optikapoed, samuti nn drive-in müüki võimaldavad kauplused. Piirang puudutab nii kaubanduskeskusi kui ka mujal paiknevaid poode. - Nädalavahetusel peavad toitlustusettevõtted olema suletud. - Toitlustusettevõtted peavad tööpäeviti uksed sulgema kell 18 (nagu juba varem oli otsustatud). Lisaks hakkab kehtima 25% täitumuse piirang. Toidu kaasamüük jääb lubatuks ja seda ei piirata. - Alates 15. märtsist lubatakse õpilastel, kes teevad 2020/2021 õppeaastal põhikooli lõpueksameid ja riigieksameid kontaktõppele kahel päeval nädalas. Koolid peavad rakendama viiruse leviku ennetamiseks vajalikke meetmeid. - Jätkuvalt on inimestel maski kandmise või nina ja suu katmise kohustus avalikes siseruumides, sh ühistranspordis. Lisaks kehtib 2+2 reegel endiselt kõikides avalikes siseruumides.
 25. Kas see siia foorumisse sobib, kuid 13. veebruaril suri Venemaa legendaarne tõstja-jõumees-intellektuaal Juri Vlassov. Siin temast veidi juttu: https://olympic-history.ru/tyazhelaya-atletika/tyazhelaya-atletika-vlasov.html Esmakordselt kohtus Arnold temaga, kui ta ise oli 14 aastane. See oli 1961 MM-il Viinis. Teist korda kohtusid nad Moskvas 1988, kui Arnold oli seal filmivõtetel. Seal kinkis ta Vlassovile ka oma kuulsa pühendusega foto: Vlassov oli esimene inimene, kes tõukas sirgetele kätele üle 200 kg. 1960 kuulutati ta olümpiamängude parimaks sportlaseks ja "Maailma tugevamaks meheks".
 26. KADUNUD POEG KALVI ORAV!

  Aastaid tagasi astus Eesti kulturismilavale tundmatu noor mees Kalvi Orav. Segadust oli palju kui mees koos Indrek Otsusega võistlustulle läks ning lisaks karvastele jalgadele üllatas paljusid kummalise vabakavaga ning natuke teistmoodi poseerimiskunstiga. Päris korralik arutelu käis pärast neid võistluseid, aga asjaosaline ise kadus nagu vits vette. Ei leidnud teda kusagilt ning spekuleeriti, et mees on pärast valusat kaotust maestro Otsusele kolinud Tiibetisse. Suur oli minu üllatus, kui täna selle legendaarse kuju facebooki avarustest leidsin. Mees jätkuvalt elu ja tervise juures ning siinkohal tervitused sellele mehele ning Eesti rahvas ei ole sind unustanud! Pea vastu! https://www.facebook.com/kalvi.orav.1
 27. Talisuplus

  Facebooki postitusi jälgides tundub, et talisuplus on saavutanud Eestis rahvaspordi staatuse!
 28. Eesti kulturismi ajalugu...

  See on põnev grupp ja palju huvitavat materjali eesti kulturismilegendidest.
 1. Load more activity
×