Jump to content

Edetabel


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 12.05.2020 Kõikidest piirkondadest

  1. 1 point
    Jah, kavasid on tohutult, aga see vast polegi kõige tähtsam, vaid järjepidevus. Kui seda pole, ei toimi ka ükski kava. Igasuguse treeningkavaga on võimalik keharasva vähendada ja lihaseid/jõudu kasvatada kui tekib energiadefitsiit ja/või raskuses on progress. Kui eemärk on -10kg 2-3 kuuga, tundub realistlik. Kui lõuatõmbeid korrektse tehnikaga sooritada, siis ei ole ohtu, ei tohi end ektsentrilises faasis järsku või jõnksuga rippu lasta, vaid kontrollitud kiirusega. Lõuatõmme on üks parimaid seljalihaste harjutusi. Praeguseks on selge, et lihaseid saab kasvatada ka kuni 30-ste seeriatega kui järgida seda, et tegevus toimub suutlikuse piirini või sellele väga lähedal. Lihtsalt ajakulu on suurem, sellele tasub mõelda. Ideaalis võiks nädalas kõik lihased 2 korda läbi treenida. Esialgu eelistada pigem harjutusi, kus töötavad mitmed lihased, mitte isoleeritud. Seda Alpha Elite reklaami olen sotsiaalmeedias korduvalt näinud, mina hoiaks eemale, need lubadused/väited seal on ebarealistlikud. Lubati kasvatada 5-10kg lihast 90 päevaga. Ei tea, kas "Mehhiko vitamiinid" on hinna sees? Ei jäta ausat muljet.
  2. 1 point
    Milline on minu treeningstrateegia? Lühidalt öeldes, pole see erinev, kas nn off-season ajal või võistlusteks valmistudes. Pigem ikkagi loeb toitumine. Minu kindel soovitus on alati kõiki lihasgruppe treenida läbi 2x nädalas ja mis on mahajäänud, siis neid lausa 3x nädalas. Iga seeria maksimaalse suutlikuseni. Puudub igasugune loogika pingutada "natuke". Selle asemel tee parem üks korralik seeria kui 10 mõttetut seeriat, sest "äkki muidu väsid liiga ära". Kamoon Simmokene Ma olen alati teinud ... vähemalt viimased 6-8 aastat igale lihasele 2 tööseeriat (vahest ka jah 3) ja igale lihasgrupile 2-3 harjutust. Ma olen teinud ka nö old-school treeninguid, kus lihasele 1x nädalas või igale lihasele 10+ tööseeriat. Mõlemat pikalt praktiseerides, siis tundub jabur passida jõusaalis tunde ja päevi kauem kui tulemuses pole mingit vahet täheldanud. Pigem vastupidi. Tehes samal päeval rohkem lihaseid läbi, saavutame palju suurema anabolismi ja taastusvajaduse lihases, mis omakorda tähendab tegelikult paremat keharasvapõletust. Muidugi see on minu isiklik kogemus ja kindlasti vaidleks siin 1000 treenerit vastu (kes isegi pensionäridele teevad trennis selja ja rinnapäevi ), aga nagu ütlesin, siis see blogi ongi pigem sellest, mida ise kogenud ja õppinud. Nüüd kus võistelnud pole, siis mu trennikava on ka väga lihtne. 4x nädalas jõusaal. 1 päev: tuharad, reie siseosa, selg, rind, kõht 2 päev: reie esieosa, õlad, trapets, kõht 3 päev: reie tagaosa, tuhar, biitseps, triitseps, kõht See kava on nö libisev ja tõsi, lihastele tuleb nii 1,5x nädalas koormus. Aga minu eesmärk pole kaugeltki enda maksimumi taga ajada vaid lihtsalt enam-vähem vormis olla. Kui tahaks paremat tulemust, siis kindlasti korrigeeriks seda - kas suruks ühe päeva juurde või lükkaks mingid lihased kokku. Üks pilt kus valmistusin võistlusteks: Ja et ma ikka trennis käin ja blogi pole fiktsioon, siis ka üks selfie-pilt ka tänasest Kena päeva jätku ...
  3. 1 point
    Valgupulber ja kreatiin on ühed ohutumad. 15-16 on küll juba selline vanus, kus neid ei kardaks (kui jääda normaalsete dooside piiresse). Areneval organismil oleks peaprobleem, et valgu toidulisandi kasutus ei hakkaks asendama mitmekesist toitumist. 1 valgujook peale trenni ei oleks mingi probleem.
  4. 1 point
    Palju on küsitud, kas jõusaalis ja spordisaalis peab hakkama alates 24. novembrist maski kandma. Treeningsaalid ja jõusaalid on küll avalikud siseruumid, aga seal ei ole maskikandmise kohustust (sportimisel ja treenimisel). Kohustus maski kanda on spordi- ja liikumisürituste pealtvaatajatel, aga mitte osalejatel. Gruppide puhul võib 10-liikmelisele rühmale lisaks rühmaga koos olla ka treener või juhendaja. Maski peab kandma näiteks riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutustes, haiglates, perearstikeskustes, kauplustes, apteekides, turgudel, samuti on avalikud siseruumid ühissõidukid ja sõidujagamisteenust osutavad sõidukid, bussijaama või rongijaama ootesaalid, pühakojad ja muud usulisteks toiminguteks kasutatavad ruumid jms. Avalikuks siseruumiks on avalikuks kasutamiseks mõeldud ruum, kuhu on võimalik siseneda igal soovijal, sh sõltumata nt eelregistreerimisnõudest, ja kus liigub palju inimesi, kes üksteisega iga päev kokku ei puutu. Muu hulgas on avalikuks kohaks kirikud ning teised kohad, kus viiakse läbi avalikkusele avatud usulisi talitusi, nt jõulujumalateenistusi. Avaliku kohana ei saa käsitada nt lasteaedasid, lastehoide, haridusasutusi, kuna nendesse ei ole igaühel võimalik n-ö otse tänavalt sisse minna ja seal vabalt liikuda. Küll aga tuleb tähele panna, et kui nt koolimajas toimub laat, mis on kõigile avatud, siis tuleb järgida korralduses esitatud avaliku siseruumi ja ürituse korraldamise reegleid. Täpsemalt saab lugeda siit: https://www.kriis.ee/et/uudised/valitsus-kiitis-heaks-koroonaviiruse-leviku-vastased-piirangud
  5. 1 point
    Kurb. Minul just oli covid- kuna naisel ja lastel oli, siis pidasin vajalikuks ka ise ära käia ning positiivne ta oligi! Naisel ikka olid mingisugused tervisehädad, aga minul lastega mitte midagi. Ka minu tuttavatest on paljudel väikesed sümptomid, aga nad põhimõtteliselt ei lähe testile. Nii et ilmselt on statistikas reaalsete positiivsete arv heal juhul kolmandik. See omakorda tähendab, et praeguseks peaks juba 2-300 000 kaasmaalast selle läbi põdenud olema. Elame ikka üks päev korraga ja vaatame, mis saab
  6. 1 point
    Muide talisuplus on ka lihastele-liigestele kasulik, eriti pärast trenni. https://www.taliujumine.ee/taliujumine/ Mida head teeb talisuplus? Külmaga koondub veri n-ö siseringi ja intensiivistab siseorganite tööd, mis omakorda tähendab mürkide head väljutamist. Et vereringe kiireneb, kiireneb ka ainevahetus. Külm vesi parandab vereringet kätes ja varvastes. Kel vereringega probleeme, võivad võtta vaheldumisi külma ja sooja vanni või käia saunatamise vahepeal jää-augus. Toimub kiire rakkude uuenemine, mis hoiab naha nooremana. Parandab termoregulatsiooni ja sa ei tunne enam, et on pidevalt külm. Külmravi on kasutatud iidsetest aegadest liigesehädade korral. See kaotab põletiku, alandab turseid jm. Külmravi tugevdab immuunsust ning keha ei lase siis ligi külmetushaigusi. Külmravi kasutavad sportlased lihastoonuse taastamiseks. Külmas vees viibimine on ka treeningu eest, keha kulutab palju energiat ja hapnikutarbimine suureneb umbes 400 korda.
  7. 1 point
    No olid ajad kui minu suursponsoriks oli FAST ja siis sai ka loomulikult FAST toodete peal vormi tehtud. Nüüd on toetajad tagant kadunud ning vormi tegemise ja lisandite aluseks jäävad ainult enda rahalised võimalused. Eks uurin ja otsin soodsamaid, aga efektiivseid lisandeid seitsme maa ja mere tagant. Minu tegemistest saab parema pildi ehk FB minu IFBB lehelt. Igal juhul töö käib ning vastukarva alati kui keegi on mind juba maha kandnud :-)
  8. 1 point
  9. 1 point
    Järelpärimine õigustatud. Uhke purgikujundus ei tee tootest veel head asja. Väidetavalt on neil koostis üks ja sama, aga pidi olema mingi töötlemise vahe. Kunagi oli selline produkt nagu TAI KANE kreatiinmonohüdraat. Sellel ajal tegin palju isiklikke rekordeid ja korduvalt olin mures, et äkki soomlased lisasid oma tootesse keelatud aineid? Läksin kontrollidest läbi korduvalt ning Ott seletas tollel ajal Tai Kane kreatiini töötlemise kohta pikalt. Ausalt, ühegi teise kreatiiniga ei ole nii looma tunnet olnud ei enne ega pärast.
  10. 1 point
    Seinu pole kunagi tahtnud lõhkuda, aga pikas perspektiivis on küll välja joonistunud, et mõned monohüdraadid töötavad paremini kui teised monohüdraadid.. loomulikult praegu ka palju kreatiinitooteid, kus erinevaid kreatiinivorme ja abiaineid juures. Mul on tavaks öelda, et kui toidulisandist üldse tolku ei tunne, siis pole mõtet niisama süüa kah.
  11. 1 point
    See on tüüpiline ülepingutuse sümptomaatika. Alusta vähema hulga makskiiruse tsüklitega, täitsa kasvõi 2 tsüklist. Tsüklid lühemaks ka, nt 30 sek peale.
  12. 1 point
    On selliseid tooteid. Need tuleb enda jaoks katseeksitus meetodil üles otsida.
  13. 1 point
    Naine pannakse vangi vm selle pulli eest. Miinimum 5 aastat kolooniat. Las tunnistab parem heaga kõik üles.
  14. 1 point
    See palju lihast kuuga juurde kasvab on suht keeruline prognoosida, sõltub, kas oled algaja või juba vanakala. Algajatel on lihaskasv märksa progressiivsem. Kõige tähtsam, et jõunäitajad suurenevad. Isegi, kui kaal ei muutu või isegi langeb, kuid jõud lisandub, siis ka lihased kasvavad.
  15. 1 point
    Jah peale trenni kindlasti sheik ja muul ajal eelista tavatoitu, kuna sheigis ikkagi omajagu magusaineid jne, mida pole ülemäära vaja tarbida. Muul ajal siis tavatoit>sheik>toidukorra vahele jätmine.
  16. 1 point
    03.november 2020 Hetkel seisan jälle elu ristteel. Kogu aeg peab tegema valikuid. Tahaksin hirmsasti jälle lavale minna, aga kevadhooaja toimumine on ju suure küsimärgi all. Selles suhtes elame üks päev korraga. Jõusaalis olen küll viimasel ajal aktiivsemaks läinud.
  17. 1 point
  18. 1 point
    Anomaalia lahendatud
  19. 1 point
    Nüüdseks peaks see mehepoeg olema juba 24 aastane. Huvitav, kui kaugele ta oma arengus ja konservatiivsete vanematega jõudnud on?
  20. 1 point
    Värnik oli rohkem kroonikas kui treeningutel
This leaderboard is set to Tallinn/GMT+03:00
×