Jump to content

Edetabel


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11.12.2017 Kõikidest piirkondadest

  1. 2 points
    Eilse Kulturismi ja Fitnessi Liidu piduliku galaga võib nüüd vist küll minu 2017. (bikiinifitnessi) aastale joone alla tõmmata. Värskelt kodus uhked tiitlid- parim bikiinifitnessis 2017 ja parim naissportlane 2017- vau vau vau- viimast auhinnda oli küll väga suur üllatus vastu võtta 2017. aastal tegin kaasa nii kevadise kui ka sügisese hooaja: kokku 10 võistlust: EM ja MM pronksmedalid, EKV ja EMV kuldmedalid, Diamond Cup Milano hõbe, Põhjamaade MV hõbe, Olympia Amateur pronks, Arndold Classic 5. ja Riia karikavõistluste kuld.... ainuke õnnetu vaid Ben Weider 7. koht kus võistlesin pikemas kategoorias ja jäin 2 punktiga esimesena finaali ukse taha. Samuti suutsin lõpetada ka rahvusvahelises arvestuses väga kõrgel kohal- nimelt kõikide pikkuste peale IFBB Elite Ranking tabelis auhinnalisel 8. kohal- kevadel kui see tabeli süsteem loodi, ei osanud küll unistada, et aasta lõpuni suudan konkurentsis püsida- aga võta näpust Blogis on aga väike ajaline nihe sees- viimati kirjutasin kui oli 6 päeva MM ärasõiduni, nii et kerime nüüd kiirelt tagasi ja alustame algusest: Ärasõit oli planeeritud reede hommikule- kogunesime lennujaamas juba 5 paiku hommikul. Võistlused ise toimusid Prantsusmaal aga lendasime läbi Saksamaa Hispaaniasse ja rentsisime sealt bussi ning liikusime viimased 150km mööda maad- kokkuvõttes võiks öelda, et need 12h läksid nagu "niuhti" (nii "niuhti" nagu ühed lendamised, ümberistumised ja ootamised üldse minna saavad) ja varsti olimegi Prantsusmaal, meeldivalt armsas linnakeses Biarriz. Reedeks oli planeeritud vaid registreerimine, mis möödus ka ilma igasuguste vahejuhtumisteta ja saimegi hotelli puhkama minna. Kahju, et alaliit ei saatnud omaltpoolt ühtegi delegaati MM-le, kui võistles 12 sportlast. MM-le, kust kokkuvõttes toodi 5 medalit.,. Kas see on normaalne olukord, võib igaüks ise otsustada.... Aasta üks suurimaid tiitlivõistluseid ja sportlastele ei tule mitte keegi kaasa appi, kes lava ees või lava taga aitaks... Kui ma ei eksi siis Soome oli lähetanud väiksemate sportlaste arvuga kaasa 4-5 ekstra inimest- kohtunikud, treenerid, mänedžer jms abistajad. Veits hirmutav tundus küll see mõte pikast reisist ja ühest bussist mis täis näljaseid ja väsinud fitness-naisi aga kokkuvõttes oli meil väga sõbralik ja kokkuhoidev tiim Planeerisin küll esialgu terve laupäevase päeva puhata, sest minu kategooria võistlus oli alles pühapäeval, aga kokkuvõttes oli mul varakult uni läinud ja istusin terve laupäeva võistluspaigas, haarasin hommikusöögilt toidu karbiga kaasa ja sain rahulikult kogu võsitluse ära vadaata. Esimest päeva jääb vist enim meenutama kohutavalt halb DJ- küll ei olnud vabakavade muusikat, või olid valed lood, või liiga vaikselt jne jne. Arida vaeseke pidi näiteks oma i-walki üle minuti laval ootama, kuna muusika lihtsalt puudus ja kui lõpuks tuli, oli see prantsuskeelne youtube reklaam... See oli nii halb et lõpuks lausa naljakas. Saal ja lava olid aga Salmele väga väga sarnased- mõnus kodune tunne tekkis! Kolm võsitlushotelli olid kõrvuti ja meie Ibis oli ülimalt väikeste tubadega, aga mis peamine, toad olid puhtad ja sellest täitsa piisab. Ka oli minu hinnangul toitlustus see aasta MM oluliselt parem kui eelmine sügis Poolas- mõeludud oli ka extra-delegaatidele ja kohtunikele, kes võibolla ei taha keedetud kana ja soolata riisi hommikust-õhtuni süüa. Võistlushommikul oli plaan ennast toas valmis sättida ja vahetult enne võistlust kasiinosse sõita. Eleri tegi mulle ühe ja suhteliselt paksu kihi grimmi ja ainukeseks kihiks see jäigi. Nagu kõik viimased korrad- hoolitsesin oma väimuse eest ise- meik ja juuksed ja võiski 12 ajal võistluspaika liikuda. Kokkuvõttes jõudsime kohale suht nibin-nabin, käisin wc-s ära (iga spotlane teab, kui oluline see on ), tegime grimmiparandused ja juba kutsutigi 166cm lava taha valmis. Seal oli eraldi tsoon selle jaoks ja sealt enam välja ei lastud. Haarasin oma peegli, vee ja kummilindi kaasa ja läksin. Kuna meid oli kategoorias 18 siis tehti kohe automaatselt pool-finaal- ehk siis kohe ka väljakutsed. Olin esimeses väljakutses ehk top5-s. Olin eelnevalt natukene tutvunud osalejate nimekirjaga ja teadsin, et vähemalt 2 pretendenti on kullale- Ukrainlane Tokareva ja Slovakk Timea. Ringid käisid kiirelt ja juba olidki 2 ringi laval tehtud ja jäime autasustamist ootama. Kuna eelmine aasta MM-l sain 5. koha siis kõik sealt ülese oleks olnud minu jaoks juba edasiminek- enda peas olin välja mõelnud, et eesmärgiks oleks top 6 ja unistasin medalist- nii et kui autasustamisele läksin ja Elerit laval nägin, karikas käes kus paistis medali pael välja rippumas teadsin, et kõik on korras ja eesmärgid täidetud (tihti kutsutakse just sama riigi delegaadid autasustama- nii saigi just Eleri mulle medali kaela riputada ). Suurt pidutsemist ja rõõmustamist ei olnudki- tõmbasin dopingu pileti ja mind kablutati otse sinna. Protseduur oli mul juba Eestist tuttav seega läks päris kiirelt, õnneks olin ka esimene bikiini kategooria keda autasustati seega, ei pidanud kellegi järel ootama. Lisaks uriiniproovile võeti ka vereproov, läbi grimmise käe oli see päri õõvastav Kokkuvõttes sain kiirelt tulema ja mingit pinget see protseduur minus üles ei kerinud- pole midagi varjata Läksime tagasi hotelli ja mõtlesime, et sööme tavapärasel õhtusöögil kõhu täis- see oli üks kuradima hea otsus, sest hiljem selgus, et välja reklaamitud "Elite Gala Dinner'il" midagi peale klaasi šampuse ei pakutudki Vot selline “dinner” siis! Pildike meie hotelli õhtusöögist: Õhtul kui kõhud täis, vahetasime dressid kleitide vastu ja läksime IFBB korraldatud Gala Dinnerile Seal autasustati aasta koguarvestuses top 10 bodyfitnessis ja top 10 bikiinifitnessis. Tagasi reisisime terve esmaspäevase päeva ja jõudsime Tallinna lennujaama tugevalt peale keskkööd ehk põhimõtteliselt juba teisipäeval. Vastas oli meil terve tervituskomitee- aitähh Ott organiseerimast ja Ergole tulemast- väga armas traditsioon mis leidis ära märkimist ka ifbb.com lehel: https://www.ifbb.com/estonian-team-warm-welcome-after-w orld-championships/ Esimese asjana ootas mind kodus keefir ja Muhu leib, nõnda me siis istusime, kell pool 2 öösel laua ääres ja sõime koos Erkiga võiga leiba ja jõime keefiri Pikalt puhata ei saanudki sest teisipäeval kell 12.00 oli juba Hiltonis EOK korraldatud vastuvõtt II poolaasta medalistidele- Ehk siis saime praktiliselt otse lennukist vastuvõtule minna. Ülejäänud nädal (nii palju kui seda alles oli) möödus töö ja puhkamise rütmis- trennist olen nüüd nädala puhanud ja plaanin homme, esmaspäeval, uuesti vaikselt alustada. Nagu aga juba alguses mainisin, toimus eile Rakveres pidulik aasta lõpetamine- kus EKFL autasustas aasta parimaid. Olen väga liigutatud sellisest tunnustusest ja õnneks enamus tiitleid läks sinna, kuhu olekski pidanud minema, küll aga jäid mõningate nominatsioonide (ja nende puudumiste puhul) õhku küsimused- et kuidas nii saab? Inimesed on aasta läbi pingutanud ja kokkuvõttes jagatakse "aasta parimate" tiitleid nii nagu jumal juhatab? Kurb, et ei ole normaalset tulemustel baseeruvat süsteemi vaid korraldakse mingisugune "missvõistlus" kus liikmesklubid saavad oma suva järgi üles seatud nominentide vahel hääletada- kes nende arvates parimad olid. Sellises kohas ei tohiks arvamisteks ruumi olla ja mul on siiralt kahju, et erinevatel põhjustel M. Morozovi peetav tabel "ära kadus". Parim klubi hc gym- kas keegi seletaks kuidas? Mitte, et mul midagi HC Gymi vastu oleks aga kui EMV võitis Sparta ja aasta parim mees- ja naissportlane tulevad just Spartast? Parim laste fitnessis? Parim treener? Parim Master naistes? Parim kohtunik? Parim naine fitnessis? Näiteks: meil on 2 võistlejat ja mõlemad toovad MM-lt pronksi ja kohalikel EMV võistlevad nad omavahel- kumb peaks saama "aatsta parima" tiitli? See kes Eestis võitis- oleks ju loogiline? aga ei... Mulle Endla isiklikult väga meeldib ja mul ei ole Tema kui inimese vastu midagi- asboluutselt vastupidi. Nagu ka teiste inimeste vastu, kes siinkohal ennast puudutatuna võivad tulla. Küll aga on mul väga vastukarva tekkinud olukord, kus segadus alaliidus ja juhatuse pealiskaudne suhtumine on tekitanud lausa piinliku olukorra- sellises kohas ei tohiks küsimus olla meeldimimstes/mitte meeldimistes.... Oleks siis neid küsimusi üks aga seal oli päris mitu asja mis minus küll küsimusi tekitas. Peaks võrdlema ikka EM ja MM tulemusi, lisaks EKV ja EMV tulemused, sinna juurde veel rahvusvahelised IFBB üritused ja alles lõpus tulevad väiksema tähtsusega tiitlid.... Sellises kohas ei tohiks olla kaheti mõistmist või "valimist" - peaks olema kalkuleeritud tulemus. Samuti on naljakas, et senini ei ole mingisugust liidupoolset pöördumist EMV tulemuste, protokolli ja korralduse osas- sealgi oli ju päris palju vigu.... Aga noh, kuuldavasti on EKFL "klubide liit" ja sportlane on täiesti asjasse mittepuutuv tegelane- ei tea mida see liit ilma harrastajte-sportalsteta küll teeks? Aga see on vaid minu arvamus.... Aasta parim nais- ja meessportlane Siinkohal saan aga selle blogi ilmselt "sulgeda" sest olen kahekordselt välja teeninud IFBB Elite Pro kaardi- olen edastanud ka oma taotluse IFBB-le ning kohe kui see kinnitatakse, liigun edasi järgmisesse, pro-liigasse. Sellest aga juba siis, kui aeg küps! Seniks aga soovin kõigile mõnusat aasta lõppu ja edukat uut aastat- edu uute sihtide seadmisel ja saavutamisel! Helena
  2. 1 point
    Tsiteerides Rebecca Blacki: "It`s Friday, Friday" Kelle jaoks on nädalavahetus pidutsemise aeg, kellele puhkamise aeg. Mina igatahes panustan viimasele, sest möödunud nädalad on olnud päris kurnavad. Olen tahtnud kõike teha ja igal pool käia, kuid tegelikult oleksin ehk pidanud rahulikumalt võtma. Sel nädalal olen juba kahel päeval töölt otse teki alla jooksnud ja uinaku teinud (üks uinak oli lausa neljatunnine), sest pea valutas ja silmad olid väsinud. Vähene uni, minimaalne trenn ja korralik toit on ka oodatust 2kg enam peale toonud ehk siis olen võrreldes lavakaaluga +5kg. Nüüd võiks see kogumine ikka seisma jääda ja natuke ehk ka tagurpidi tagasi minna. Samas - ma ei ole kahe nädala jooksul midagi lugenud ja mu suhu on rännanud päris vinges koguses magusat. Eks keha nõudis seda, mida talle vahepeal ei antud . Jõusaali jõuan 27.11-24.12 vahemikus täpselt 12. korral ehk siis kõigest kolmel korral nädalas. Võtsin taasavastamiseks ühe vana kava, mille kestvus oligi üks kuu. Korralik superseeriatega rabistamine, kus lihasgrupid jagunevad: selg+rind, jalg, õlg + käed. Ühel päeval nädalas teen 60-minutilise kardio ja 200+ kordust kõhulihaseid. Vahepeal kuulutasin Instagramis, et viin ühe eksperimendi läbi... Ja seda ma tegin... Kind of... Suure hurraaga tõmbasin endale nutifoni sellise aplikatsiooni nagu Eat This Much. Tegemist on toitumise abimehega, mis genereerib sinu sätetele vastavalt sulle nädala menüü ja loob ka ostunimekirja. Äpi täisversioon on tasuline, kuid seda saab 14 päeva jooksul tasuta proovida. Kuidas see mulle meeldis? EAT THIS MUCH (kliki ja saad veebilehele) Individuaalsed sätted + Saad seadistada oma isiklikud kaloraaži ja makrode eesmärgid (vahemikud) + Saad seadistada toidukordade arvu ja toidukordade suuruse (näiteks hommik-lõuna-õhtu on suured toidukorrad ja vahepalad on väiksed) + Saad valida menüü koostamist kindla dieedi alusel (paleo, vegan, tavaline omnivoor) + Saad valida menüü suunitluse - kas panustad rohkem varieeruvale menüüle, täpsetele makrodele või ostukorvi lihtsusele (lühike nimekiri) + Saad elimineerida kindlad toiduained, mis sulle ei sobi (nt välistad mereannid, sealiha) - Iga päev ei ole 100% sinu kalorieesmärgile vastav, mõni päev võib olla väiksem või suurem Ostunimekiri + Toob sulle kõik vajalikud toorained ja kogused eraldi välja ja saadab soovi korral ka meilile + Saad paremale tõmmates ostunimekirjast toiduaineid "sahvrisse saata" ehk märkida, mis sul juba kodus olemas on - Ostunimekiri on ikkagi päris pikk - Ostunimekirjas on vahel meil puuduvaid asju ja nende asendamine tähendab seda, et su logitud päev ei vasta tegelikkusele Menüü + Vaheldusrikas päevamenüü ja nädalas toidud aeg-ajalt korduvad + Saad paremale tõmbega endale uue toidukorra genereerida (kui sulle näiteks midagi ei meeldi või eelistad vahetada) + Toidukordadele peale klikkides avaneb retsept + Saad retsepte/toidukordi oma lemmikutesse lisada või blokeerida (kui sulle midagi eriti meeldib või kohe üldse ei istu) - Veidrad kooslused (stiilis: söö vahepalaks lõhefileed ja viinamarju või 30g mandleid ja spinatilehti) - Ebaühtlased ja kohati absurdsed kogused (stiilis: söö õhtuks 2 portsu kodujuustu maasikatega ehk 450g kodujuustu + 300g maasikaid või söö vahepalaks natuke sellerit maapähklivõiga) - Palju korduvaid ja sarnaseid retsepte (tõenäoliselt on retseptibaas lihtsalt väike) - Meil leiduvaid toiduained baasis väga pole ja tüütu on retseptide koostises neid muuta (MFP-s paned lihtsalt skänni Alma piima pakk ja kõik) Oeh... Kohe rohkem ei oskagi välja tuua. Mina tegin seda kava kaasa tegelikult ainult poolteist päeva, sest mulle ei istunud need kooslused, mida ta pakkus. Mu kõht ei suuda vastu võtta kodujuustu üheskoos puuviljadega ja mu mõistus ei suuda vastu võtta kombot mandlid+muru. Ostsin küll pühapäeval kõik listis olnud toiduained koju valmis, kuid peale esimest päeva hakkasin juba viilima ehk tuunisin retsepte ümber ja lõpuks loobusin sinna kirja panemisest üldse. Samas pean tunnistama, et esimese päeva menüü oli väga meeldiv ja paljutõotav. Panin esimesel päeval eesmärgiks 2100kcal ja mu menüü nägi välja selline: Hommikusöök - puder kakao, mustikate ja võiga Vahepala - maapähklivõi ja moosiga võileib (mekkis hea, aga eriti kaua kõhtu täis ei hoia) Lõunasöök - ahjus küpsetatud Teriyaki lõhe ja spinatisalat (jumalik lõhe!) Vahepala - Maitsestamata jogurt mee ja banaaniga (eriti kaua kõhtu täis ei hoia) Õhtusöök - tuunikala ja avokaadoga salat (karp tuunikala vees, üks suurem avokaado ja palju sibulat - bueno!) Veendusin teiste ette tehtud menüüd jälgides seda, et minust ei saa kunagi toitumiskavade ja fittläppide järgijat, sest ma tahan ise otsustada, mida ma suhu pistan. Parem teen endale meelepäraseid valikuid ja pean MyFitnessPal`is järge või siis dieedi ajal sööngi tuimalt ühe ja sellesama menüü järgi päevast päeva. Usun, et toitumiskavad ja taolised abimehed on paljudele inimestele asendamatud, sest nende jaoks on enda toitude kirja panemine ja kalkuleerimine keerukas. Mina olen selle kalkuleerimisega harjunud ning jään oma liistude juurde. Sain pakutavaid retsepte uurides küll palju uusi ideid, mida proovida, kuid 100% ma teiste ette antud gramme ja milliliitreid ma jälgida ei suuda. Olen ikkagi iseenda peremees Kolmapäevane kohting sõbranna Heleniga, maitsev salat ja vein Kodukootud tatrajahuga piparkoogitaignast põhjapõdrad Kaunist alanud jõulukuud!
This leaderboard is set to Tallinn/GMT+03:00
×