Jump to content

Edetabel


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 22.01.2014 Kõikidest piirkondadest

  1. 3 points
    Arnoldi huumorit veidi
  2. 2 points
  3. 1 point
    Eile toimetasin Arcticus, kus tegin kõigepealt korraliku rinna, õla ja triitsepsitrenni ja peale seda samas Fasti lisandite degustatsiooni. Eile veendusin jällegi ,et vahelduseks on hea mujal saalidse ka treenida. Kasutan sellistel juhtudel ikka neid masinaid, mida kodusaalis Revalis teha ei saa. Nii on mul täna eriti valusad sääred, mida Spartas esmaspäeval treenisin jalapressil (plokksüsteem), sääred on nii hullult valusad nagu poleks elus trenni teinud... (1 harjutus ja kõik...) Täna käisin spetsiaalselt Revali veekeskuses taastumas ja säärtele tegin eri protseduure, nii käisin väli mullibasseinis ja kuna praegu on väljas ka lund piisavalt panin jalad basseiniäärele lumepeale külma.... et natuenegi valu leevendada, vahepeal sooja sauna ja siis jälle külma, et vähekenegi põletikulist protsessi leevendada. istudes on ok, kuid niipea kui püsti tõusta või proovida käia on väga valus.... Päeval tegin trenni asemel, et natukenegi liigutada lumekoristust. Sellist kerget lund nagu praegu on lihtne koristada ja mulle selline füüsiline liigutamine istub. Lisaks käisin läbi EOK -st kus väljastati mulle selle taliolümpia vorm, täpsemalt selline pikkade käistega (nagu pullover) ja korralik soe hundipildiga talvejope - see oli küll nagu rusikas silmaauku, praeguste ilmadega. Homme ka hea selga panna kui Poska majja Olümpiakoondist kinnitama lähen. Homme lisaks veel EKFL üldkogu, seega selline koosolekult - koosolekule liikumine. Nagu selgus, siis saabas, mis Olümpia sportlastele jalga pannakse on minul juba sellel talvel jooksvalt jalas olnud Nike talvesaapad.
  4. 1 point
    However, foam rolling had no effect on performance. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23588488
  5. 1 point
    no mida sa räägid?? kes viitsib ilma raskuseta aja peale kükke teha???.. aega ju on veel kuu lõpuni. ise plaanin peale võistluseid reelikale ära teha ning sama harjutust 35kiloga korrata väga eluterve attitude, kiidan! Ootan siis konkurentsi (nii mehed kui naised, võtke ennast kokku ja tehke see ära). kui ei suuda teha 10 reb. haardega kükki, siis tehke 5, aga korralikult!
  6. 1 point
    Taaskord päev trennidest puhkamiseks. Kuna eelmine nädal oli kolm seljatrenni ning koormused hakkavad juba omajagu suureks minema, siis on juba tunda, et kolmesele päevale järgneval nädalal on lihased üleüldiselt rohkem pinges. Aga selline eesmärk tegelikult ka on. See nädal tuleb kolm rinnatrenni, mis tähendab, et järgmine nädal on keha kindlasti päris, päris väsinud ja pinges, kuid siis tuleb nädala lõpus topelt puhkepäev ning toimub taastus ja ülekompensatsioon. Ning siis jälle otsast peale. Süsteem töötab. Lisaks otsustasin, et esialgu rohkem raskusi juurde ei pane vaid liigun kordustega kuni 15x peale. Niivõinaa kodus väga vahendeid pole ning hetkel on juba tunda, et raskuse maast lahti tõstmine, pukkidelt võtmine ja tehnika hoidmine on hakanud muutuma liiga kurnavaks. Ei oma pointi seda raskusenumbrit jõuga üles pressida - veidi kordusi juurde, hoiab tehnika korras ning küll areneb.
  7. 1 point
    Sellest, millest räägid, kirjutati viimati nii 90-ndatel. Ei pea lugema nii vanu asju. Selge see, et eilsed teadmised pole tänastega võrreldavad ning autori ja autori vahel võib olla suur erinevus. Samas on kirjandus (nii raamatud, mis ka uutena on arengust pidevalt sammu võrra maas, kui teadusartiklid, mis annavad edasi arengu viimast sõna) ainuke tõeliselt kindel viis omandada enam-vähem adekvaatseid ja professionaalseid teadmisi. Veebist võib leida pärleid, kuid ühe tera jaoks tuleb rinda pista 10 sõklaga ja vajaliku ning õige asja leidmiseks peab omama süvendatud teadmisi. Nii, et ma soovitaks küll lugeda. Ja miks mitte vahel ka vananenud kirjandust lugeda - annab hea pildi, kuidas süsteem areneb. Venituse kohta on mul näiteks kohe riiulist võtta 2009. aastal Soomes, 2010. aastal Eestis välja antud "Venitusharjutused". Aasta järgi ei ütleks, et väga vana on. Autorid on spordifüsioterapeut Seppo Pehkonen ja treener ja spordimassöör Markku Leppänen.
  8. 1 point
  9. 1 point
    Kirjanduses öeldakse, et istessetõuse kõhulihastele tuleb teha maas ja keha ning jalad sirged. Jalad sirgelt ees ja muudkui aga tõuse istesse. Tänaseks on see harjutus paraku üks ohtlikemaid kuna puusades ja nimepiirkonnas tohutud ülepinged. Kirjanduses on, et lõuatõmbeid tehes tee ka kuklataha siis saad hea tugeva selja. Tänaseks on selge, et see on ka üks tohutu ohtlik harjutus kuna õlavöötmes ja kaelas tohutu ülepinged. Ja kui norida seda kirjanduse teemat edasi siis naised ka sünnitasid kartulivagude vahel ise samal ajal atra lükates
  10. 1 point
    Fütiinhapet leidub teraviljades, ubades, pähklites ja seemnetes. http://en.wikipedia.org/wiki/Phytic_acid Aga vähendada saab fütiinhapet vees leotades ja ka keetmine vähendab mingil määral.
  11. 1 point
    Samas kui teha surumist põrandal ei saaks ka kuidagi moodi põrgatada. Vastasel korral tapetakse lihtsalt oma küünarnukid ära.
  12. 1 point
    No ise näiteks veel harjutan seda kangikompleksi. Minu jaoks suhteliselt raske, aga mulle meeldivad väljakutsed. Kui tuleb soov muuta harjutust siis minugi poolest.
  13. 1 point
    Kükk kangiga korduste peale on ka pigem jõusaalis sooritatav ala ju? Kui paljudel ikka kodus kang ja kettad on. Pealegi eelmise kuuvõistluse videotest on näha, et suurem osa on tehtud jõusaalis. Kas siis inimesed lihtsalt enam ei viitsi tegeleda või harjutavad kõvasti, et head tulemust kirja saada. Ja see kangikompleks ei tohiks ju nii raske harjutus olla? On lihtsalt erinevad kükivariatsioonid ning surumine õlgadele. Väsitav on ta kindlasti, kuid tehniliselt ei tohiks ju midagi keerulist olla? Võib-olla tõesti keha füsioloogia tõttu ei saa teha kang pea kohal kükki, kuid muu peaks ju okei olema? Asi on vast ikka kättevõtmises kinni.
  14. 1 point
    Mulle on alati meeldinud Richard Wiseman. Tegemist siis inglise...vast on õige sõna psühholoog? Tal on väljas päris mitu head raamatut. Aga just hetk tagasi pani ta üles väikese videoklipi, kus ta on paari minutiga kokku võtnud 10 nõuannet, kuidas kaalu alandada (või tegelikult 10 näpunäidet, kuidas vältida ülesöömist). Nii et ei tohiks mööda külgi maha joosta kellelgi.
  15. 1 point
    Selle üle on mul muidugi hea meel ,et inimesed veel aitavad ja oskavad viisakalt abi küsida. Mul endal oli paar päeva tagasi Tartu bussijaamas selline naljakas seik. Jalutasin seal kandis ja üks mees tuli ligi ja hakkas kiitma kuidas mu laps välja näeb ja kui kallis on ikka lapse eest hoolitsemine. Ma siis viisakalt kuulasin ja küsisin, et kuidas ma saan aidata. Ta siis ütles mulle et mul on korralikud riided ja laps ka, ma ilmselt rikas äkki annaks talle 10 euri. Ma siis ütlesin, ei aga 2 euri annaks küll. Kas sa tead mis siis Ta KUKKUS ROPENDAMA, ET MA OLEN KOONER. Naljakas on see, et turvamees seisis seal samas ja ei teinud teist nägugi. Ma siis vihastasin ja ütlesin et ma kutsun politsei ja kõik. Ropendas veel ja kadus kus seda ja teine. Huvitav et turva ei reageerinud, ei tea kas sai poole saagist omale või mis.
  16. 1 point
    No prob, venita dünaamiliselt siis... siin rääkis ainult staatilisest, ja peamiselt enne treeningut või sooritust tehtuna, ja see on juba ammu teadupoolest mitte-soovitatav.
This leaderboard is set to Tallinn/GMT+03:00
×