Jump to content

Edetabel


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04.01.2012 Kõikidest piirkondadest

  1. 2 points
    Tahaks nendest hirmsatest jalalihastest pilti Naistel on nii tohutu hirm lihaste ees, et vahest ristitakse isegi rasv lihaseks true story
  2. 1 point
    Ilmselgelt ei kuku, aga teemaalgatajale siis soovitame, et söö millal tahad? Alguses vist oleks vaja ikka mingit distsipliini juurutada, pärast kui ise oskab juba mõtelda selles valdkonnas, küll siis teab mis teeb. Minu arvamus.
  3. 1 point
    Proovin anda mingi selgituse ja omapoolse loogika alusel vastuse või oma nägemuse. Treeningraskuste kasv on selge eeldus lihasmassi kasvuks - sellega olen ma nõus ja kui vaadata ka oma rekordeid, siis peab tunnistama, et maksimum numbrid mida teinud olen on suuremad kui hetkel, kuid ka nende tegemisel oli kehakaal suurem kui praegu ja seda eelkõige rasva arvelt, sest ka tolle hetke võistluskaalud ei olnud suuremad või kui olid siis oli pilt ka natuke udusem, mis tähendanuks ja madalamat võistluskaalu et tänasega võrrelda. Kindlasti oleks maksimumnumbreid võimalik veel tõsta, olen selles enam kui veendunud, lihtsalt sellisel juhul peaks jätma paar hooaega vahele ja rahulikult toimetama, kuid aega ei ole hetkel raisata, st. et on lõikuse aeg... peab käima kohal ja lihtsalt ootama ära oma aja, mida viimane aasta ka näitas, et tipp on väga lähedal ja hea õnne korral võime olla pjedestaalil ükskõik mis tasemel võistlustest me amatöörides räägime. Kui vaadata seda aega kus ma maksimumnumbrid tegin ja tõmmata paralleel tulemuse vahele mis kulturismis oli, siis ei saa sinna võrdusmärki tõmmata, et kui olid suuremad tööraskused, oleks olnud ka parem tulemus. Kulturismis maksab vorm ja kui vaadata maailma tippude trenne ja ka treeningraskusi siis näiteks oma ajala Ronnie ja Cutleri trenniraskused oli ööpäev erinevad Ronnie kasuks, kuid laval ei küsinud keegi kui palju ja kükid surud või tõmbad ja nagu teame oli Cutler korduvalt ligidal võidule. Või see Ninasarviku näide, kus mees on nagu jõutõstja, kuid kulturismi mõttes olematu mees proffides - st. pole tulemusi. Minu arvates mida kõvema baasi oled saanud, seda rohkem pead hiljem tegelema detailide töötlusega, see teeb kulturistist - kulturisti. Nagu skulptor - algul on vaja toorikud, millest hakata tahuma, kuid hiljem keskenduda juba detailide lihvimisele ja selleks ei ole vaja alati kasutada suuri raskusi. See ei tähenda, et võtmehoidjaga saavutad sama tulemuse mis 80 kiloste hantlitega veheldes, vaid aeg - ajalt ehmatad raskusega, kuid samas töötad ka mahu pealeehtud . Kui minna üle jõutõstjate metoodikale - mida kohati on ka tehtud 5x5 see on lähedal jõutõstjate kavale, siis selline tsükkel sobib ka praegu kavva, kuid järjepidevalt nii treenides ei saa sa kätte piisavalt mahtu - mida on siiski vaja selleks, et me näeks välja nagu kulturistid mitte jõutõstjad. Kui o nsuur intensiivsus, mis kindlasti 5x5 on siis samal ajal ei saa teha mahtu. Selleks ideaalis ongi vaja kombineerida erinevate mikrotsüklitega mis igaüks omab kogu tervikus tähtsust. Ma loodan, et see mõttearendus annab edasist mõtteainet ja arutelu.
  4. 1 point
    Et kui praktika ei vasta teooriale, siis teeme näo, et mittevastavat praktikat ei eksisteeri,
  5. 1 point
    Õhtusöök 200 g kanafileed 150g extra kodujuust lahja 3 tomatit 300 g keefirit . mis arvate ? igatahes maitseb hästi hetkel Piinlik Küsimus . Kui täisterakaerahelbe paki peal on kirjas 342 kcal kas see tähendab 100g paki toitu või 100g valminud toitu ?
  6. 1 point
    Selles suhtes, et kui korraldatakse parimate FAST toodete sheikide võistlus ja mina kogu hingest pingutaksin ning lisaksid sheigi sisse jääd ja banaani ja Ott mulle selle eest 1 punkti paneks, siis mina ka enam Oti sõber ei oleks
  7. 1 point
    Ott, viitsid ühele artiklile pilgu peale visata ja enda arvamus öelda? http://www.3dmusclej...m/2010-04qa.php “So I have to provide ever-increasing levels of stress to make progress? At some point it’s going to get ridiculous!” On the other hand, if you adapt to high levels of stress early on, you may be shooting yourself in the foot in the long term. Following muscle-magazine workouts as a beginner is unnecessary; in reality a fraction of that stress would cause the same growth. Your body only grows so fast naturally and if you are doing more than needed for this maximal rate of growth it will be harder to produce gains down the road. Your body only responds to progressive overload. If you are already training like an advanced lifter, what will you do when you actually get there? I’m not saying train easy but rather train to your ability level for continued growth. --- Lihtsalt öeldes tuuakse siin välja tõde, et lihasmass areneb siiski progresseeruvate raskustega treenimisel. Kuid alates mingist hetkest ei ole sa enam füüsiliselt võimeline oma kehale pidevalt suuremaid raskusi pakkuma. Ehk areng aeglustub. Kui liiga varajases punktis oma jõusaalikarjääris tõsta liialt suuri raskusi, siis võid tulevikus hätta jääda - kuna arenguks vajalike progresseeruvalt suuremate raskuste kasutamine muutub võimatuks. Kui sa ikka rinda oled juba 200kg surumistega treeninud, siis on ebatõenäoline, et sa järgmiste aastatega seda numbrit oluliselt paremaks suudaksid tõsta, jäädes naturaalide juurde. See aga tähendab, et enamik rinna-trenne jäävad pigem taastava ning "Hoidva" loomuga trennideks, mis otseselt lihasmassi enam oluliselt ei suurenda. Üks võimalus on keskenduda rohkem negatiividele ning tehnikale, proovides lihast sama raskusega rohkem koormata. Kuid üldiselt tähendab siiski selliste raskusteni jõudmine ka suuresti arengu peatumist või äärmist aeglustumist. Hetkel ma Ott lihtsalt vaatan seda, et paljudes harjutustes treenid sa hetkel alla-pool oma kunagisi numbreid, mis loogiliselt tähendaks, et olulist lihaskasvu niimoodi enam ei stimuleeri. Ilmselgelt on üks probleem suurte raskustega see, et hakkab liigestele, luudele ja lihastele - tekitades vigastuste-ohte, ning ilmselgelt on see ka põhjus, miks sina ja Imre näiteks enam nii suure hurraaga ei lendagi raskustele peale - kuigi loogika eeldaks, et lihasmassi kasv sellele järgneks. Jutu mõte on see, et kas ei ole mõelnud jõutõstjatest veidi malli võtta ning nende nõuandeid kasutades oma raskusi omajagu tõsta, hoides samas vigastuste-ohu minimaalse ning kokkuvõttes stimuleerida suuremat lihasmassi kasvu?
  8. 1 point
  9. 1 point
    Selline võimalus nüüd täitsa olemas..
  10. 1 point
    Täpsemalt treeningu erivõtetest alates lk28, http://kulturism.ee/downloadable/kulturism_opik.pdf
  11. 1 point
    Lihast see tehnika väga ei arenda, sest ekstsentriline faas jääb ära. Aga jõudu ja plahvatuslikkust arendab väga ja päris kindlasti väntsutaks see naisdaam enamikku jõusaaliskäijaid nagu kassipoegi Kergestikasvavatel kasvatab lihast ka hästi. JÕUvastupidavust.
  12. 0 points
    Kõigepealt jõua selgusele milline toduvalik sul tuleb! Seejärel tuleb jagada toidukorrad põhikordadeks ja vahe söögikordadeks. Põhisöögikorrad hommik lõuna õhtu. Ja nede kolme vahele kaks väiksemat söögikorda.Väiksemaks toidukorraks nt pool pakki kohupiima klaas piima või keefiri ning mingi puuvili.variant 2 paar muna üks kollasega teine ilma ja jälle klaas piima või keefiri. Hommikul lase kaerahelbe putru, midagi veel kõrvale???. Lõuna ajal eelista pruuni riisi, keedetud kartuli praetud kartuline jne, kanafileed, kalaliha(hea valikl), mingit salatit. Õhtul söö umbes sama nagu lõunal aga väiksema koguse süsivesikuteta st kartul riis leib sai jne. Väiksemaks toidukorraks võib lugeda ka umbes 500 ml valgukokteili! Võiks olla segatud väikese rasvasisaldusega piimaga! Liigu palju jala, kasuta igat võimalust kulutada lisaenergiat. Tööjuures liigu rohkem jne!!
This leaderboard is set to Tallinn/GMT+03:00
×