Jump to content

indrek_t

Kasutajad
  • Sisu loend

    6
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

indrek_t

  • Tase
    Vaatleja
  1. Vitamiinid

    kuulsin et vene ajal olid igast tabletid ka mis pidid ravima kõiksugu haigusi, nendesse pidi ka uskuma... ma soovitan sul selle dieedi pooleli jätta ja kahelda autori kompetentsuses üldse mingeid dieete koostada.. your call
  2. Lumelauduri toitumine

    no tahaks jõutrennist ka teada
  3. Vitamiinid

    nojah mis ta sul juua lubab, destilleeritud vett ? dieet kust on väljas juust, makaron ja leib ja maitea mis veel on idiootne ju! raudselt ei tohi kana ja kala ka süüa..
  4. Vitamiinid

    miks?? mingi haigus või
  5. Vitamiinid

    kui hambad tundlikud pese kuldse sensodynega hambaid, seal vitamiinid ja värgid sees, mis hammastele vajalikud kui põlved valutavad sõida jalgrattaga ja söö rohkem mineraalainerikkaid toite n. juustu, kohupiima, makarone, putru, täisteraleiba
  6. Lumelauduri toitumine

    Tere, olen 18. aastane noormees kelle kutsumus on alternatiivspordiala lumelaud. Plaanis on hakata kasutama toidulisandeid, et tõsta treeningute efektiivsust ja taastumise kiirust. Olen selles osas üsna algaja, silma jäid nagu märksõnad kreatiin ja valk, aga mis veel... Tahaks kuulda soovitusi, et mida, kui palju, miks ja kuidas võtta. Alltoodus peaksid sisalduma vastused soovitamisel tekkivatele küsimustele, aga kui midagi on veel vaja teada, siis küsige aga! Kardan, et paljud ei ole sellise talispordialaga nagu lumelaud liga tihedalt kokku puutunud. Kes arvavad, et lumelaud ei ole mingi spordiala, need eksivad rängalt.. seda võib võrrelda motokrossi, mäesuusatamise, akrobaatika ja võistlustantsuga. Väga tähtsad osad on kehavalitsemine, jõuvastupidavus, stiil ehk tehniline meisterlikkus ja terasmunade olemasolu. Võibolla kuulsite näiteks eelmise nädala lõpus peetud lumelaua big airi (- 1 suur hüpe (10-20m pikk õhulend) võistluste tulemusi, kus paar eestlastki suutsid enneast 80 mehelises konkurentsis 20. ja 37. koha peale lukustada. See ei ole tegelikult sugugi halb tulemus, arvestades tõsiasja, et väljamaalastel on võimalik treenida aastaringselt, meil aga max 8 kuud - piiri seab pmst raha, natukene ka asjaolu, et eestis leidub lund max pool aastat. Seletaks kiirelt, kuidas näeb välja üks tavaline, kuid sugugi mitte igav päev lumelauaga sisustatult. Päev mäel kestab tavaliselt 4-8 tundi. Lumelaudasõit on vastupidavust ja jõudu nõudev ala, kus intensiivsed tehnilised laskumised (lumelauapargis hüpates ja torude peal libistades) vahelduvad 2-5 korda kauem kestvate tõusmistega mäkke, (tõstuki abil siis enamasti - võimaldab kerget taastumist). Mina isiklikult teen umbes pooleteise tunnise sõitmise tagant väikese pausi, kus söön süsivesikuterikast toitu ja joon vett, 3 tunni tagant pikema pausi ja söön midagi soojemat. Ülalkirjeldatud päevi on hooajal 30-50. Ülejäänud päevadel sõidan kas tunduvalt vähem või üldse mitte. Ujumas käin samuti aastaringselt (kui meres ei saa siis ujulas, 1,5 -3km korraga). Suvel, sõidan rattaga u 150km nädalas ja tegelen sportvõimlemisega, sellest sügisest hakkasin käima 3x nädalas akrobaatikas. Kokkuvõttes siis teen u 8x nädalas trenni, vähemalt 1 päev nädalas taastumiseks. Mu andmed: Pikkus:181cm Mass:70kg Koormustest: max võimsus 300W, kiire plusi taastumine. Siis veel näiteks, et rinnalt surun 85kg, otseselt mingit kangitreeningut ei tee. Peamised sihid on lihasmassi suurendamine 5-10kg, sealjuures eriti jalalihaste jõuvastupidavus. Tähtsad lihasgrupid on ka selg, õlavööde ja kõht. (Tegelikult sellel toidulisandite seisukohalt vist erilist vahet ei ole..) Selline asi ka, et jalaliigesed on suure koormus all sõites, kas mõned toidulisandid liigestega ka seotud on ? Suur tänu kõigile, kes aega leidsid! Indrek
×