Jump to content

Danzz

Kasutajad
  • Sisu loend

    1
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

Danzz

  • Tase
    Vaatleja
  • Sünnipäev 06.09.1991

Profiili informatsioon

  • Sugu
    Male
  1. kava ja magamine

    Tere Kaks küsimust, Olen jõusaaliga regulaarselt tegelenud alles ca 3 kuud (Spordiga olen tegelenud muidu algklassidest saati). Siiamaani olen teinud 3x nädalas jõusaali ja selle kõrvale veel erinevaid pallimänge/jooksu. Viimase kolme kuu jooksul olen keskmiselt teinud trenni ca 6x nädalas. Seoses talve hooajaga ja kehvade pallimängu võimalustega sooviks nüüd rohkem jõusaalile keskenduda eesmärgiga lihasmassi kasvatada. Kas mul oleks mõtet võtta omale fitnessi treeningkavade alt 5 või 6-se jaotusega kava ja käia 5-6x nädalas jõusaalis - lihasgrupid eraldi 1x nädas läbi. Või on efektiivsem minusugusele algajale pigem jääda 3x nädalas jõusaali juurde? Käin üldiselt jõusaalis hommikuti ja üritan iga hommik veidikenegi füüsist teha, kuna siis terveks päevaks enesetunne palju parem. Söön korralikult. vanus 22 pikkus 185 kaal 75kg Ja teine küsimus puudutab magamist. Olen palju lugenud, et lihasmassi kasvatamiseks peaks korralikult magamama iga päev(vähemalt 8h vms). Kas see on fakt, või on ka vähemaga(nt 5h-6h) võimalik edukalt lihaseid kasvatada? Kas seda magamiseks vaja minevat tundide arvu mõjutab ka üleüldine päevane aktiivsus?(nt kui päevad mööduvad suures osas istudes, siis vajab keha vähem puhkust vms?) ja kas on vahet ka kas sa magad ome ööpäevase une ühe jutiga öösel ära või siis magad öösel vähem ja teed päeval uinakuid?
×