Jump to content

Tekla

Kasutajad
  • Sisu loend

    3
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

Tekla

  • Tase
    Vaatleja
  • Sünnipäev 26.03.2010
  1. Jalgrattasport algajale

    AITÄH!!!!
  2. Jalgrattasport algajale

    Mulle meeldib sõita rattaga, aga küsimus selline, et mitu korda nädalas ja mitu tundi korraga oleks soovitav teha rattasõidu trenni, et see ka lihaseid treeniks? Vahel mõtlen, mida ta peale jalalihaste üldse treenib. Põhiline ongi ju jalad, mis töötavad? Vahel mõtlen, et suht mõttetu on tallata eesmärgil, et saan füüsiliselt tugevamaks ja hea vormi..Ega kõhu/piha osa ju ei vähene..ja seega pole see piisav spordiala, et saada hea vorm. Lisaks teen ka ujumist, mis minumeelest on lihaste ja üleüldse välise vormimise kohapealt tunduvalt efektiivsem? Kas on mul valed arusaamad või sõltub ikkagi kõik maastikust, kus sõidetakse. Usun jah, et kui mäest üles-alla sõidan, siis jah kulutan rohkem energiat. Tavalsielt alla 25km ma ei hakkagi sõitma minema. Kas see on liiga vähe? Ootan mõistlikke kommentaare.
  3. Küsimus: ujumine

    Hei! Ma ei tea kui vana sa oled, aga mul on sarnane teema. Lapsena käsin koolis küll ujumisõpetuses, aga jäin pidealt haigeks ja sinna see jäigi. Võtsin end kokku ja läksin treeneri käe alla õppima..Nii mitte küll ametlikult, aga kui ta tööl oli, siis juhendas kuidas ja mis. Lestadega ujudes olen nagu kala vees ja tuleb juba välja ja hingamine vee alla. Aga ma ei oska ilma lestadeta ja niimoodi ujuda, et ma veealla ei hingaks..Ja pealegi konna ma ujuda ei oska ja ma ei suuda mõelda ja teha neid liigutusi samaaegselt nii, et konna saaks ujuda. Uskumatu Kui palju ma ka ei pingutaks.. Noh natukene ujulas krooli ehk juba pusin, väääga vähe, aga põhiline on see, et eest käed töötavad, aga tagant jalad nagu kroolis..Muud moodi ma ei oska..Siis natukene juba liigun edasi, aga "tipp"ujujate kõrval nagu seisaks vees.. Jah, tempo tahab üles minna..aga treener ütles, põhiline, et ma ei kiirustaks ja et iga liigutus olgu vaba ja läbimõeldud! Jube olen ise ka hädas. Meres ma hakkama ei saa, õhk kaob, jõud kätes ja vee alla ju ka ilma prillideta ei hinga ja siis tõden, et ei oska ju ujuda. Mis kasu on vaadata videosid, näha kui sulgkergelt ujutakse kui ise praktiseerin, siis olen pinges ja võin kohe põhja vajuda. Võtan mingi pehme laua ka vahel ujumiseks..Häbi küll, täiskasvanud inimene, aga mis teha...kui ujuda ei oska Igatahes olla järjepidev ja minna treeneri käe alla..sa pole ainuke, kes on algaja!!! Noh, igatahes ma järkan õpinguid. Edu!
×