Jump to content

avripaad

Kasutajad
  • Sisu loend

    17
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

avripaad

  • Tase
    Algaja
  1. terviseradade kasutamine

    Mul üks veidi imelik küsimus, aga kes teab öelda. Kas suusaradadel tohib joosta või ei tohi? Ma saan aru, et radasid ei tohi rikkuda, aga kui rada on lai ja joosta raja ääres? Või siiski suusarajad mõeldud ainult suusatamiseks? Nimelt kui varem lund polnud, siis oli hea joosta ja rajad olidki kasutusel kui terviserajad ning jooksaid oli vahel päris palju. Aga nüüd kui lumi maas, pole kindel, kuid siiski arvan, et rajad tehtud suusatamiseks korda.
  2. Säästurežiim

    Kas sellin väide on õige, et keha läheb säästurežiimile (s. t keha hoiab varusid kokku ning kulutab minimaalselt), kui toituda alla BAV, isegi kui kõik toitained kätte saadakse? Ja kas see on ka õige, et säästurežiim tekib nädalaga ning kui 1 päev süüa üle kalorinormi, siis säästureziim kaob ning kaalu seetõttu juurde ei tule?
  3. Kas toitumine, kus valke u 55 %, rasvu 40%, süsivesikuid 5%, on sobilik rasva kaotamiseks? Või ei saavuta sellega midagi? Lugesin, et rasvade osakaal peaks kõige suurem olema, aga ei oska kohe midagi süüa, et rasvu kõige rohkem oleks. Mida näiteks süüa?
  4. Kui kiiresti ketoos tekib, kui oled mitte väga aktiivne inimene, vaid nii umbes keskmise aktiivsusega. Ning tarbid kõige rohkem kuni 25 g süsivesikuid päevas? Atkinsi toitumist lugedes sain aru, et umbes nädalaga (eks see ole ka individuaalne), aga samas tekkis küsimus selle kohta, et Atkinsi puhul ma sellist punkti ei näinud, aga teisest kohast lugesin, et ketoosi saavutada, peab päevas tarbima kõige rohkem rasvu ning neid umbes 1,5 korda rohkem kui valke ning 5- 10 % süsivesikuid. Kui ainult jälgida, et sööd 25 g süsivesikuid ning valke rasvu süüa umbes pooleks või valke natuke rohkemgi, kas siis ketoosi ei tekigi?
  5. Tekkis küsimus

    Tahaks teada, et näiteks kui inimene peab dieeti nii, et sööb oma BAV, siis kui ta näiteks kolm kilo alla on võtnud, tema BAV väheneb. Seejärel sööb ta ka nii palju vähem, kui BAV näitab. Siis kas ta võib lõpmatuseni alla võtta, või noh selles mõttes, et ikka inimene kulutab üldjuhul päevas rohkem energiat kui BAV. Ja kui ta ainult BAV kaloritena kogu aeg toitukski, siis ei jääks ju lõpuks kaalust midagi järele? Või kust see piir tuleb, et kaal enam ei lange ja mis selle piiri tekitab?
  6. HIIT, intervalltreening

    Kuidas seda mõista? Weeks 1 & 2: 4 X 90 seconds work + 90 seconds recovery. Kas 4* 90 sekundit ehk 360 sekundit teen järjest tööd ja siis 90 sekundit puhkan VÕI teen 90 sekundit tööd ja 90 sekundit puhkan ja nii neli korda ??
  7. HIIT, intervalltreening

    Lugesin http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3324 , et ainevahetust pikaks ajaks käivitada, peab tegema intervalltreeningut. http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3608 järgi kas sobib, et jooksmise puhul 1 minut jooksed keskmises tempos ja siis üks minut kõnnid ja nii 30 minutit??
  8. Kui käia jooksmas (tund aega), siis kuidas söömisega on? Eesmärgiks on rasva kaotada. Mida süüa enne trenni ja pärast (valke, süsivesikuid)? Ja kui pikk peab vahe olema trennil ning söömisel? Pikkus 162 cm Kaal 55 kg Tahaksin võimalikult ruttu rasva arvelt 47 kg peale saada! BAV on 1400. Kas tervislik toitumine 1600 kcalorit on sobilik? Kui tihti nädalas peaks tunniajalist jooksu tegema, et võimalikult ruttu rasva arvelt kaalu kaotada? Kas soovitav õhtul või hommikul? Kas peaks rattasõitu, rullitamist ka lisaks tegema?
  9. dieet + trenn

    Pikkus 162 cm Kaal 54- 55 kg Kui palju oleks maksimaalselt võimalik nädalas rasva ära kulutada? Tahaksin saada 46 kg peale! BAV on 1400 kcal Plaan oleks selline, et päeval söön 1400 -1500 kcalorit Trenni teen: hommikul umbes 3 km jooksmist ja õhtu samuti (Proovin TAKU HIIT tehnikat). Päeval rullitaks või sõidan jalgrattaga. See küll üldine plaan. Oleneb ka paljust, mida süüa ja kui tihti jne. Aga oletame kui toitumine enamvähem korras. Siis kui palju ma trenni peaks veel tegema, et maksimaalselt rasva põletada. Kuskilt lugesin, et kui ülemäära trenni teha, kaotad ka lihast. http://www.toidutare.ee/kaloriarvuti.php?show=burner Sellelt leheküljelt saab vaadata kui palju kaloreid põletad, aga ei oska selle järgi arvutada, kui palju peaks kulutama. Kui näiteks pooltundi rullitamist kulutab minu puhul 200 kcal, siis kuidas ma tean, kui palju rasva põletanud olen? Ehk siis kui süüa 1400- 1500 kcal ja hommikul ning õhtul joosta 3 km (Taku hiit) ning päeval rullitada pool tundi. Kas siis ma põletan maksimaalselt rasva, või võin veel trenni teha või peaks söömist vähendama- suurendama?!
  10. Kalorite põletamine

    Kuidas teada, kui palju kaloreid ma päevas kulutan? Minu baasainevaetus on 1400 kcal. Oletame, et ma söön ka 1400 kcalorit päevas. On olemas selline link http://www.toidutare.ee/kaloriarvuti.php?show=burner , kust saab vaadata, kui palju põletad kaloreid erinevate tegevuste korral ajaliselt. Aga kuidas täpselt vaadata? Näiteks oletame, et minu päevaseks aktiivuseks on ainult 60 minutit korvpalli mängimine, ülejäänud aja vaatan telekat ja magan. Kas ma siis võtan sellelt leheküljelt magamise, korvpalli mängimise ja teleka vaatamise kalori põletamised ning liidan kokku, kui palju ööpäeva jooksul tuleb ja lõpuks lahtutan kalorite arvu, kui palju söön ning siis ongi teada, mitu kalorit päevas põletan. -VÕI- võtan sellelt leheküljelt ainult korvpalli mängimise ning liidan oma BAV-ile (1400-le), sest BAV pidigi ju olema kalorite hulk, mida kulutad nii öelda "ööpäev otsa lebades". Ning teleka vaatamine ja magamine ju ongi sisuliselt lebamine. Kui olen korvpalli mängimise kalorid liitnud BAV- ile, siis lahutan oma söömiskalorid ning ongi teada, mitu kalorit põletanud olen? kaal 56 ja pikkus 162 cm
  11. Baasainevahetuse kalorite hulk

    Võib- olla ta nii väga tervislik pole, sest pole lugenud täpselt palju süsivesikuid, rasvu ja valke tarbin. Olen nii proovinud tihti süüa, aga mitte palju. Ei söö nisujahutooteid, magusat, margariini ja rämpstoitu ning ei joo karastusjooke. Hommikul kui tõusen, olen tavaliselt söönud üks ja pool klaasi jogurtit (tavaliselt kirsijogurt) ning ühe rukkileivaviilu koos pikkpoiss segahakklihast viiluga. Vahepalaks olen söönud ühe õuna ja porgandi. Lõunaks tavaliselt mõni supp umbes 250 grammi. Näiteks kana- riisi supp, borš või seljanka või kalasupp jne. Vahepalaks olen söönud 10- 15 grammi (umbes 3 tl) kooritut päevalilleseemneid või pähkleid, 100 grammi kodujuustu (vahel rasvata, vahel 4 %) ning täna sõin ka lisaks 10 viinamarja ning 35 grammi atleet juustu(27 % rasva). Õhtuks 50 grammi kooreta keedetud kartulit ning kanakaste ja peedisalat ning klaas piima. Vahel olen ka mõnda suppi õhtuks söönud või kanakaste asemel ahjus tehtud sealiha või kotletti. Õhtu lisaks hiljem olen söönud nii et ei läheks üle 1400 kcalori. tavaliselt üks õun või mahla või porgandit
  12. Baasainevahetuse kalorite hulk

    Vaatasin oma ajakava üle ning nädalas saaksin 2 tundi teha shapingut (erinevad jõuharjutused kõhule, seljale, jalgadele). Võib- olla nüüd on kalorite põletamist rohkem ja kaal langeb?
  13. Tere. Oleks selline küsimus, et kalkulaatori abil sain teada, et minu baasainevahetus (BAV) on 1400 kcalorit. Tahaksin teada, et kas ilma trennita, aga 1400 kcalori söömisega langeb kaal? Ma tean, et kuu ajaga neli kilo alla küll ei lähe, aga näiteks KAS ÜKS KILO VÕIB KUUS ALLA MINNA VÕI KAKS? Kaal 58 kg, pikkus 165 cm Käiks küll trennis, aga kahjuks hetkel tõesti aega ei ole! Juuni keskel saan paljudest asjadest vabaks ning saan trenni teha, aga tahaks juba varem mingil määral kaalu langetamisega tegeleda. Võin veel nii palju öelda, et see ei tähenda, et ma üldse ei liiguks. Praegu arvestasin, et ühest kohast teise on kõndimist nädalas umbes 14 kilomeetrit umbes 6 km/tunnis plus veel koolis ühest klassist teise- trepist käimised ning ka kaks 30- 40 minutilist tundi kooli kehalist. Olen pool nädalat söönud 1400 kcalorit ning tervis täitsa hea, ei ole õgimishooge ega näljatunnet ning toitun tervislikult! KAS KAAL LANGEB, KUI TRENNI EI TEE, AGA VÄHESEL MÄÄRAL LIIGUN NING KUI PALJU VÕIB TA KUUS KESKMISELT LANGEDA? TAHAKSIN UMBES 53 KG SAAVUTADA, KAS SEE OLEKS VÕIMALIK? Ühest kohast öeldi, et kaal langeb ilma trennita siis, kui süüa 200 kalorit vähem oma BAV- st. Aga samas olen lugenud, et nii teed oma tervisele kurja? Aga mis mõttes see kuri on? Et ainevahetus jääb siis väga aeglaseks või muud?
  14. kalorite põletamine

    Jah kui vastuseid lugesin siit, siis sain aru. Ei teagi, kuidas enne selle peale ei tulnud
  15. kalorite põletamine

    Mul on kaks küsimust ESIMENE: Tekkis väga suur kahtlus, kas kalorite põletamise hulk oleneb tõesti ainult kehakaalust. Kõhklus tekkis sellelt leheküljelt: http://www.toidutare.ee/kaloriarvuti.php?show=burner#start . Kui sisestada sinna kaal 45 ja aeg näiteks 30 minutit, siis treeningtegevusega kulub palju vähem kaloreid, kui näiteks 55 kg kaaluval inimesel. Ehk siis sellest võib ju järeldada seda (toon näitena, siis kergem seletada), et kui on kaks inimest: üks kaalub 50 kg ja on 150 cm pikk. Teine kaalub 60 kg ja on 160 cm pikk. Tegelikult nende kaalu ja pikkuse suhe on võrdne. Kui nüüd mõlemad inimesed hakkaksid tegema trenni täpselt sama palju. Näiteks 30 minutit sörkjooksu, siis selle lehekülje järgi see raskem ja pikem inimene põletab rohkem kaloreid, kui lühem inimene. Ehk siis näiteks kuu jooksul on pikem inimene ju palju rohkem kaalust alla saanud kui lühem inimene. KAS SEE ON TÕESTI VÕIMALIK? LÕPPJÄRELDUS oleks siis ju see, et pikematel inimestel on lihtsam peenike olla kui lühematel inimestel!! TEINE KÜSIMUS: Nagu teada, kui tahad kaalu langetada, pead tarbima vähem kaloreid, kui kulutad. Arvutasin kalkulaatori abil, et BAV (baasainevahetus) on mul 1400 kcalorit. Olengi nüüd mõned päevad 1400 kilocalorit söönud. Hetkel mul tõesti trenniga aega tegeleda ei ole, kuna on kaks kooli ja kaks huviringi, mis kahjuks pole füüsilise koormusega seotud (Võib- olla ainult puhkpill mingil määral, mida mängin ;D). Ja tahaksingi teada, kas siis kui trenni ei tee, kaal ei lange? Või siiski langeb näiteks 4 kilo kuus asemel 1-2 kilo kuus? Kui trenni otseselt ei tee, siis see ju ei tähenda, et ma üldse ei liiguks. Praegu arvestasin, et ühest kohast teise on kõndimist nädalas umbes 14 kilomeetrit umbes 6 km/tunnis plus veel koolis ühest klassist teise- trepist käimised ning ka kaks 30- 40 minutilist tundi kooli kehalist. KAS KAAL IKKAGI VÕIB LANGEDA ? Tahaks ka teada, mis sinna BAV- i alla kuulub? Näiteks magades inimene ka põletab kaloreid, kas see läheb baasainevahetuse kalorite hulga alla?
×