Jump to content

naaskel

Kasutajad
  • Sisu loend

    3
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

naaskel

  • Tase
    Vaatleja
  1. Jooksmine ja vastupidavus

    Jooksmine on vahva. Isegi praeguse ilmaga. Ainult, et asfaldi peal on raske sellega. Mul viletsad jalad, lööb ahilkasse, põlve ja alaselga vahel väikse valu. Murdmaad ei julge proovima minnagi enam, nädal tagasi käisin, jalg vajus terve tossu jagu mutta. Aga mis jooksmisse puutub, siis eelmine suvi hakkasin ka pulsokaga vaikselt tiksuma, polnud üle aasta korralikult jooksnud. Algus oli ikka rõve, kolm päeva olid jalad all valusad. Sügisel, kui arsti juures käisin ja see vererõhku mõõtis, küsis, et kas ma olen sportlane või. Et pulss olla madal. Alguses on jah tempokas kõnd hea, kuigi jah, see enamasti, nooremale mehele vähemasti, "nõme" tundub. Pulsokaga harjub mõne kuuga ära ja siis ei pea ilmtingimata seda jälgima. Saad ise aru, mis keha ütleb. Edit: Ühtlasi võiks targemad öelda. Kas ja kui palju mõjutab jalgade vastupidavust, pikema maa jooksus nt siis, jõusaalitreening, kui nii võib öelda.
  2. Treeningu mitmeks jagamine

    Ahnii... Kuidas sel juhul harjutused peaks jagama. Iga lihasgrupi jaoks kaks harjutust 2x10-12?
  3. Treeningu mitmeks jagamine

    Tere! Olen ligi pool aastat harjutanud ühele päevale jaotatud algajate kava järgi, alguses kaks, hiljem pigem kolm korda nädalas, ja tunnen, et võiks pisut intensiivsemaks asja teha. Vaatasin neid kahele päevale jaotatud harjutuskavasid, aga seal on asi teatavasti üla- ja alakeha päevaks jaotatud. Mina aga saalis jalgadega ei jända, käin selle asemel jooksmas, rattaga sõitmas või jalgpalli mängimas ehk eesmärk ei ole maailma suurim biitseps, vaid lihtsalt rammu juurde saada. Niisiis küsimus oleks selline, kuidas oleks mõislik ülakehatrenn mõistlik kaheks-kolmeks jagada? Teine mure on selline, et kuigi ei ole oma arust treeningus midagi muutunud, siis on parem käsi triitsepsist õlani valutama hakanud. Isegi joostes andis tunda.
×