Jump to content

daman

Kasutajad
  • Sisu loend

    450
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik daman postitused

  1. No ei tea, kui kõik selle, mis sea kirjas, endale sisse keerata, saask päris hea massikava.
  2. Mida süüa enne scoutsrännakut?

    Kusjuures levinud tehnika pikamaajooksjatel, orienteerujatel, triatleetidel on olnud süsivesikute tühjendamine ja laadimine. Umbes nädal aega enne võistlust süüa minimaalselt süsivesikuid nii, et keha jääks glükogeeninälga. Seejärel toppida ennast kurguni pastat, riisi, puuvilju ja täisteratooteid täis, mitu päeva järjest. See tehnika oli eriti levinud 90ndatel, paraku on igasugu testid sellise "laadimise" kasulikkusest vastuolulised ning ma ise arvan pigem, et tegemist on individuaalse sobivusega. Mõnele sobib, mõni keerab tervise endal tuksi. Kõige kindlam on siiski süüa seda, mida oled harjunud.
  3. Mida süüa enne scoutsrännakut?

    Pikad võistlused on ägedad. Söö hommikul seda, mida meeldib ja kõht korralikult täis, liigsed valgud võivad gaase tekitada, mis pole väga mugav, rõhk pane süsikatele. Pudrud, müslid, teraleivad. Peale hommikusööki ürita pidevalt juua kuni võistluse alguseni. Võistlustele süsivesikurikast jooki kaasa, võta mis meeldib. Ise tarbin SIS spordijoogipulbrit ja vahel ka gaasideta cocat. Energiageelid on ka abiks. Kindlasti võta mõni pitsatükk/võileib kaasa, magusast hakkab süda läikima. Ma pole kursis, kaua see rännak aega võtab, ise olen hulgim 8/12 ja 24h üritusi teinud.
  4. hiina toit endamoodi

    Selline kraam nagu teemaalgataja välja tõi, on mul põhitoidus. Samas mul on 500g veiseliha (vahel ka kana, kalkun) ja 500g köögiviljade peale umbes 125g riisi ja söön hapukoorega, päris hea kraam on.
  5. Väga lihtne rohi: jookse aeglasemalt
  6. Liblikas

    MA ise arvan et mine jooksma ILMA selle liblikata. Tulevus on oluliselt meeldivam ning füüsise pooelst täpselt sama mis koos liblikaga.
  7. Kanafilee

    Veel kanast: Võta 1 terve kana, tükleda ära (on oluline et tükid oleksid kondiga, kaste tuleb maitsvam). Haudepoti põhja üks supilusikatäis võid, pruunista kanatükid kergelt võis, nii et neile tuleb jume peale. Lisa potti 1 keskmine sibul (hakituna, väga peeneks pole vaja), 2 küüslauguküünt (hakituna või purustatuna või tervelt), 2 suuremat tomatit (hakituna) või tomatikonserv purustatud tomatitest, 2 peotäit varssellerit (suur kimp maksab 7 krooni ja väga hea maitse annab). Pigista pool sidrunit kõige otsa. Maitsesta soola ja pipraga ja sega kogu krempel põhjalikult läbi. Kui kana kipub poti põhja kinni jääma, keera kuumust vähemaks ja lisa sorts vett. kaan peale ja 5 minutit haududa, selle peale peaks juurikatest piisavalt vett välja olema voolanud japisut vedelikku poti põhjas olema. Ava punane vein (tugeva maitsega kuiv vein, päris 25-30 kroonine peet ei sobi, viinamarjavein siiski parem, ja et jumala eest et dessertveini või magusat veini ei võtaks!), pane sealt omale üks punnsuutäis. Kui väga hea oli, pane teine veel. Umbes 4/5 veinipudelist vala kanale peale, lisa basiilikut (värske või kuivatatud), sega kogu kupatus läbi, keera kuumus madalaks ja lase haududa niikaua, kuni kana kipub lagunema. Nüüd on hüva roog valmis. Võta taldrik. Pane sinna suur ports pruuni riisi või kartulit või tatart kui meeldib (tõsiselt ka, kas keegi sööks kana veinis tatraga?!). Tõsta taldrikule potist kanatükke ja juurikaid ja niipalju katet kui meeldib. Ära muretse, alkohol on veinist selle aja peale ammu kadunud ning kaste on väga meeldiva kanase, juurikase ja pisut veini järelmaitse mekiga. Kõrvale sobib väga hästi tomati, sibula salat. Salat: Tükelda häid tomateid tükki 3 (talvel suht raske leida, seega salat küll rohkem suviune). Tükelda pool keskmist või üks väiksem sibul, haki päris pisikeseks tükiks. Tõsta tomatid ja sibulad kokku kaussi, pigista sinna peale teine pool sellest sidrunist, mille saq ennist kanale lisasid. Lisa soola ja pipart maitse järgi, näpuotsaga suhkrut kui liiga happeline. Sega ja lase külmas seista paarkümmend minutit. Salati näiteks võid enne valmis teha kui kanba tegema hakkad ja külmakappi lükata. Vot selline gurmeeroog. Lisad: Kana võib asendada vabalt mõne muu linnuga (hani, part, faasan), kui rahakott kannatrab. Veel variant on seda toitu teha jänesega, kogu potseduur sisuliselt sama. Maitseainetest veel niipalju, et koguseid ma ei öelnud, sest maitsed on erinevad, tasuks siiski pisut konservatiivsem olla esialgu, pärast juurde panna on oluliselt lihtsam kui ära võtta. Lisaks, basiilik tuleb panna toidule juurde suht alguses, kuna maitse tuleb sealt välja pikapeale. Igasugune juurikamajandus on suhteliselt vaba, kellele meeldib porgand, fenkol, kõrvits, zuccini, jumala eest, lööge potti. Brokkolit ja lillkapsast ma siiski ei paneks, maitsed ei klapi just eriti hästi. Hüva kanaelamust.
  8. YouTube videod

    See viimane ei olnud ju päriselt
  9. sõbraga "võidu vormi", kihlvedu

    Tehke mitu erinevat testi: 1) Pakutud kolmevõistlus 2) 60m/100m jooks 3) 1500m jooks 4) Kaalulangus/rasvaprotsent 5) Visuaalne hindamine
  10. Kava lõplik paikaloksutamine

    Aokaado tarbimiseks väga hea variant: määrid teda paksult paksult täisteraleivale, maitsestad soola ja pipraga ja laod singikuhja otsa. Nämm.
  11. Jooksmine

    Enne jooksu ja peale jooksu söömised. Kui ma ise pikemat tiiru lähen tegema, siis 10 min enne jooksu 2 banaani ja vett või spordijooki. Jooksu ajal 750ml pudel magusa spordijoogiga käes ja pärast peale jooksu, niipea kui söögiisu tuleb, pargin kere korralikult täis. Kõik oleneb eesmärkidest, pealegi kulutab üks 2h tiir päris korralikult kaloreid ja pikkadel trennipäevadel ei suuda ma niikuinii rohkem kaloreid tarbida kui ära kulutan. Seega: tahad hästi joosta, tarbi enne, jooksu ajal ja peale jookse piisavalt süsikaid, et energiapuudust ei tekiks. Tahad kaalu kaotada, hoia kerget defitsiiti.
  12. Jooksmine

    Pole aimugi, pole kunagi jooksnud sellist maanteemaratoni. Poolmaratoni jooksen 1:30. Ühesõnaga, pikk jutt kokkuvõvalt: jooksmine teeb rinnast allapoole kõik päris heaks.
  13. Jooksmine

    3 aastat jooksnud, kaalust 20kg kaotanud. Pikad jooksud 22-28km (korra nädalas) Nädalasisesed tiirud 12-15km (2x nädalas) Tempojooksud 8-10km (üle nädala) Ekstreemsemad jooksud 40-60km (6 korda aastas) Suvel on kuskil 50km nädalas, on ka nädalaid kus jooksen 80km ja rohkem.
  14. Soovin vabaneda kõhu rasvast!

    Ma kunagi tegin isegi teema kiirsöögi kohta, seal on päris palju näiteid.
  15. Jooksmine

    Minul on jooksmine reied ja sääred ilusti välja joonistanud. Lisaks puusapainutajad, puusasirutajad, kõhu põiklihased ja alakõhu lihased on ilusti ära trimminud. Unustasin, kann on ka üliprink!
  16. jõusaal + MMA

    Polegi tähtsam, minu jaoks on jõusaal näiteks kõrvaltreening ja kogu aur läheb aeroobsele. Lähtusin lihtsalt spordialast, MMA-s on anaeroobne vastupidavus ja üleüldine kehaline konditsioon hoopis olulisem kui hea võhm madalal pulsil.
  17. Liiga lihastes jalad?

    Antud pilt on photoshopitud, vaadake pildil vasakpoolset reit, seal on ka TAUST väljapoole kõverdunud, mis viitab ilmselgelt fototöötlusele. Kui palju neid reisi suuremaks tehtud on, raske öelda.
  18. jõusaal + MMA

    Pane paika omale nö. võtmetrennid, kus sa pead kohal käima. Need võikski olla MMA ja jõusaalitrennid. Ülejäänud ajal vaata lihtsalt kuidas energiat on, kui ennast hästi tunned, mine raqhulikult ujuma või tee jooksutiir. Kõike ei saa kivisse raiuda, kuula enda keha.
  19. Millest mõtlete treeningu ajal?

    Ma täna klakuleerisin www.pizzapoisid.ee hinnakirjas olevate pizzade ruutsentimeetri hindu. Seeriate vahel muidugi, seeria ajal mõtlesin pizzast endast, njämm. Kõige soodsam on võtta keskmise suurusega pizza. Väike - 0,39 EEK cm2 Keskmine - 0,32 EEK cm2 Suur - 0,34 EEK cm2
  20. Jooks

    Tegelt kui inimene on aktiivselt elanud, ei ole see just ülemõistuse saavutus. Isegi jooksin noorena, lihtsalt rohke vabas õhus liikumise taustalt, tunniga 15km, samas see oli tollal juba päris hea näitaja ja saadeti kohe rajooni võistlema. Hiljem, kui peaegu 8 aastat lillegi ei liigutanud, on see 15km/h tulemus siiani kättesaamatu, kuigi päris hooelga harjutan. Praegu kolmas aasta, ja 14km/h võistlusolukorras jõuan joosta küll, kuigi pärast olen laip. Üksi joostes ilmselt nii ennast piitsutada ei jõuaks. Samas ma ei välista ka seda, et teemaalgataja on tõepoolest aktiivne ning ei välista täielikult antud tulemust.
  21. Hea nõuanne kuluks ära!!!

    Arusaadav. Lühidalt probleemi kokkuvõte: sööd liiga vähe. Ilmselt paari tunni jooksul lendavad siia toitumisgurud peale ja nõuandeid tuleb varrukast. Sa teed umbes sama palju trenni kui mina, mul treeningud ainult teistusgused: 3ujumist, 3jooksu,3rattasõitu ja 2x jõusaali nädalas. Kokku ~10h. Aga ma söön selle eest: Hommikul pakk kohupiima, 3 muna, singileibu 2tk, lisaks helbeid/müslit. Lõunaks supp + praad (kartul/riis/tatar + kala/liha/kana + salat) + 4 viilu täisteraleiba Vahepalaks puuvilju (pirni, banaani, apelsini, 2-3tk) Õhtuks praad (kartul/riis/tatar + kala/liha/kana + salat) + singileibu + puuvilju Kaal LANGEB ja energiat on piisavalt.
  22. Jooks

    14km 1h (4:17 kilomeetri kohta) on ikka täiesti arvestatav tulemus. Eriti kui veel üksi jooksid. 12km oleks siis 51:26. Sportland Kõrvemaa Kevadjooksul (2008) oleks sellega Eestis ~30 koha välja jooksnud, mis on juba VÄGA kõva tase.
  23. mõttetud tegemised jõusaalis

    Ma trumpan teid kohe üle. Ma nägin jõusaalis mingit venda kjooksulindil plätudega jooksmas.
  24. Hea nõuanne kuluks ära!!!

    1 toidukord päevas, kusjuures rasvu valke üldse pole? Energiapuudus ei kummita?
  25. Aeroobne

    See jutt, et pikk madal pulsiga aeroobne sul rasvade kadu pärisb, on pask. Kogemus ütleb. Intervalltreeningud ja tempojookusd on küll efektiivsemad, kuid pikad madala pulsiga (madal on siis 70% max, mitte vähem) otsad on samamoodi efektiivsed. Sinu kava vaadates, natuke karm on ja esimese hooga liiga suur tükk. Piisab 2x20min hommikul, 2xHIIT, 3x Saali küll. Liiatigi, kui korralikult treenid, siis leiad peale rasket jõusaalitreeningut järgmise päeva HIITI äärmiselt ebameeldiva olema.
×