Jump to content

daman

Kasutajad
  • Sisu loend

    450
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik daman postitused

  1. Kuidas joosta

    Piisab täiesti 3x nädalas. Ja joosta soovitaks nii tempoga kui tempota. Näiteks: E hästi rahulik lühem jooks (3-8km, vastavalt treenitusele) K aeglane soojendus + tempoga lühike jooks (või intervallid) (näiteks 1-2km soojendust + 4-8 x 800m tempokalt, iga 800m järel taastu 2-3 minutit + 800m lõdvestusjooksu) L pikem rahulik jooks (10-20km, vastavalt treenitusele) Üldse on oluline oma keha kuulata, kui oled väsinud, tee lühem ots. Kui peale 200m jooksu süda puperdab ja ebamugav on olla, pane pillid kotti ja mine koju ära. Niikuinii arened sa puhates, mitte trenni ajal. Edu jooksmisel.
  2. Ema kiri pojale:D

    Seda peksu lugu naersin pisarateni, olen kunagi ammu ammu lugenud, aga no mida veel...
  3. Tagasi uudise / artikli juurde Purustame aeroobse treeningu müüdi. Jätame tühja jutu. Sel korral lükkame ümber ühe kõige tugevamini juurdunud müütidest. Kas teadsid, et pikaajaline aeroobne treening rasvapõletajana on üks kõigi aegade suurimaid valesid. Mis tunne on? Kas silmad lähevad juba märjaks? Pole hullu. Võta taskurätt ja nuuska nina tühjaks. Me oleme vaevalt alustanud. Ei sobi algajatele Kui kohtad jõusaalis ülekaalulist inimest, siis on ta kindlasti parajasti higistamas stepperil, jooksulindil või velotrena¸ööril. Vastalanud treenijale aeroobset treeningut täistuubitud treeningpla...
  4. söök enne trenni

    Ise joon sheiki vast 10 minutit enne trenni sisse (umbes 1 mõõdulusikas) ja trenni ajal tarbin joogiks veega lahjendatud spordijooki või puhast spordijooki (oleneb kestvusest). Peale trenni pisut suurem sheik. Samas ma ei tea kui palju minu arvamus konteksti mahub, kuna minu trennid koosnevad ujumisest, rattasõidust ja jooksust. Vahel ka kombinatsioonist kahest alast, kestvused on tunnist kuni 3 tunnini. Jõudu hetkel üldse ei tee (v.a. gluteus mediust ja kõhtu/selga/külgi)
  5. ETV-st saade!

    Minul tekitas see film haige nälja McDonaldsi hamburgerite vastu, mida ma nüüd kustutama pean minema. Iga kord kui seda filmi näen, sama pull. Täna lõunaks 2 Bigmäkki ja hunnik friikartuleid. Kõrvale joon vett paraku küll
  6. õhtune õli

    Kookoseõli kasulikkusest lugesin esmakordselt raamatust "Ironstruck.....The Ironman Triathlon Journy". Autor kasutas eksperdi käigus enda peal kookoseõli, värskelt pressitud oliiviõli asemel, ning tema kogemusest osutus asi väga efektiivseks. Kaalulangus 4 nädalaga 151 -> 142 naela + rohkem energiat. Kuna tegu siiski ühe inimese "testiga" (enda peal), siis ei oska seisukohta võtta. Tema puhul toimis, samas on siin foorumis vägagi teadjaid iniesi koos, tasub ikka üle küsida. Lisaks üks huvitav artikkel: http://www.westonaprice.org/knowyourfats/coconut_oil.html
  7. õhtune õli

    Mida kookoseõlist arvata? Internetis suht paljukiidetud.
  8. spordistatistika

    www.spordiportaal.ee
  9. Jalgrattasõit

    20km korraga pole just teab mis palju, aga algatuseks küll ja veel. Eeldusel et sa ikka sõidad mitte ei kulge enamikku ajast vabakäigul ja veeredes. Vänta pidevalt, see 20km ei tohiks sul üle tunni mingil juhul võtta. Mõjub väga väga hästi ka tuharalihastele ja reie biitsepsile, lias eelpoolmainitet lihased. Omal umbes 4x nädalas, tavaliselt sõidan nädala sees 2-3x 40-50km korraga, nädalalõppudel nüüd 60-70km, ilmselt hakkan pikemaid otsi ka tegema. Tulemused tulevad vast poole aasta möödudes ja seda just tuhara ja 4pea lihase välja joonistumise näol, üldine enesetunnetus läheb paremaks ja muud hüved tulevad ka. Peaasi, nagu kõiges, et üle ei pingutaks ning suudad sõidud vaheldusrikkad hoida.
  10. Suvi tulekul!

    Paide Triatlon, 05. august. Lõbu laialt!
  11. Abiks ujumisel

    Tankil täiesti õigus. Vees on vaja 2x kiiremaks edasiliikumiseks vaja rakendada 4x enam jõudu. 3x kiiremaks edasiliikumiseks 9x enam jõudu jne. Kiirust saad arendada ujumistreeneri abiga
  12. Teemade sulgemisega probleemi ei lahenda !

    Olgem täpsed, ühed rohelised mõlemad, aga erineva varjundiga
  13. Teemade sulgemisega probleemi ei lahenda !

    See, millega antud teema esimeses postis tegemist on, on eluterve sarkasm ja minu arvates väga õige käik antud poriloopimise lõppsõnaks.
  14. Kaalust allavõtt.

    Rasv kõhult kaob viimasena! Ma olen teinud ~8h trenni viimase 8 kuu jooksul, rinnad on ära kadunud, aga kõht võdiseb ikka. Mis on 10 aastaga kasvanud, seda juba 10 nädalaga ära ei kaota! See jäta endale meelde ja lase rahus edasi. Kui aasta aega vastu pead, on muutus juba märgatav.
  15. õige toitumine

    Kõige tervislikum võimalikest toitumistest on süüa nii nagu söödi filmis "the Matrix": kört, mis sisaldab täpselt mõõdetud kogustes puhast proteiini, süsivesikuid, rasvu ning vitamiine ja mineraalaineid. Ei mingit mõtlemist, arvutamist aj kaalumist. Lusikaga kört sisse ja TEHTUD!
  16. Pronkssõdur

    Ma sügavalt loodan, et eestalste hulgas ei ole ühtegi lolli kes sinna Hirveparki tõepoolest kohale läheb.
  17. Suure ülekaalu vähendamine

    Nikotiini tarbi nii kuis jõuad su omad kopsud lõppudelõpuks, kohvi osas on asi toitumises. On ka suitsetavaid tippatleete (kergejõustikus selline vanakooli mees nagu Eduard Hämälainen)
  18. Jooks + eelmine toit

    Umbes poolteist tundi. Piisab kui toit üles ei hakka tulema.
  19. Kepikõnd vs. jooksmine

    Ilmselges ülekaalus inimestele ja inimestele, kes alles alustavd treeninguid, on kepikõnd märgatavalt parem, kuna ei koorma liigeseid nii palju. Ise eelistan jooksmist muidugi, saab kiiremini edasi
  20. Kaalust allavõtt.

    Ehk siis tee HIITi kui oled korralikult taastunud.
  21. Palun retsepte, mis sisaldavad avokaadot

    Ise olen kasutanud avokaadot või asemel leiva peale Määrin kihi avokaadot peale, soola pipart ja sinki otsa ja keele viib alla.
  22. 1 kuuga vormi..??

    Täiesti piisav, AGA jälgi enesetunnet. Kui ikka on vilets joosta, jalg valutab, ajab lonkama, iiveldama, külm hakkab, siis venita ennast ära ja pane pillid selleks korraks kotti. Ära aja sed a45minutit just taga. 45min ei tundu just palju, aga iga päev nii pikalt joosta on treenimata liigestele väga suur koormus.
  23. Inglise dieet

    Mul pole sõnu. Esimest korda lugesin selle jutu läbi ja mõtlesin et kuskohast inimesed selliseid "teadmisi" võtavad. Aga mis siin ikka lobiseda, kasutajale marit soovitan tõsiselt toitumisalaseid artikleid lugeda, vastasel juhul läheb mine-tea-mis-veel rasvaks. Palun oma sarkasmi ja teemavälise postituse pärast vabandust, aga ei suutnud vastu panna.
  24. jooksmine

    Hommikul enne jooksu kerge süsivesik ergutab ja annab särtsu ning kindlasti joo. Öö jooksul kaotad sa vett ning hommikul joostes kaotad veelgi: võimalikud tagajärjed on krambid ja täiesti niru enesetunne. Muidugi ära vahetult enne trenni joo suurtes kogustes, kuskil 15-20min enne õue minekut ning kui suudad veepudeliga ringi lipata, siis ka jooksu ajal on hea vahel sõõm või paar võtta. Ise hommikuti tavaliselt mingi väikese puuvilja võtnud 15 min enne jooksu ja kusil 250-400ml vett kaaninud. Mõjub hästi! Jutt jällegi omast kogemusest ja minu puhul toimib hästi. Hüva jooksu!
  25. 1 kuuga vormi..??

    Olenb praegusest vormist, aga üldiselt: see ei ole võimalik.
×