Jump to content

daman

Kasutajad
  • Sisu loend

    450
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik daman postitused

  1. Mis on Sinu jaoks oluline jõusaaliriiete puhul?

    Plätuga mine käi rannas. No plätud on tõepoolest hea valik saalis käiale, kes ainult ülakeha teeb. Soojenduseks nendega joosta ei saa, veloda on väga ebamugav, sõuda samamoodi. Kükke, tõmbeid ja päkaletõuse plätudega ei tee. Jalapressi samuti mitte. Vastu kõhtu sõudmise võid ära unustada. Ahjaa, püsti tehtavad triitsepsi ja seljaharjutused samamoodi, kui vähegi asisem raskus on. Jaa, ma olen näinud kuidas tehaks, plätud rulluvad peaaegu üle kanna maha mehepoegadel. Üleüldse pole võimalus plätudega ühtegi harjutust korralikutl, kus on vaja jalad maha või vastu aparaati toetada. Millest me räägime? Samas kui saalis ainult rinda ja biitsa pumbata, siis on plätud tõepoolest suurepärane valik!
  2. Lisaks väike täpsustus: DR. Balancer lihtsalt tõi välja tsitaadi kultusfilmist "Borat", nii et pole vaja südamesse võtta. Lihtsalt ebaõnnestunud nalja tegemise üritus. Pilte ja videot vaatasin, kõik vajaliku näeb ära (khmm...) ja ega vist trennivideosid põnevamaks teha saa kah. Pealegi kui väga kuivaks ja tehniliseks asi ajada, siis ei viitsiks keegi vaadata. Praegune formaat suht hea.
  3. Mis on Sinu jaoks oluline jõusaaliriiete puhul?

    Paraja suurusega spordisärk nii, et ei piiraks liigutusi. Spordipüksid, õige suurusega. Jalas kindlasti spordjalanõu, miski madala tallaga ja mugav. Tennised näiteks. Ei, plätu ei ole spordijalanõu. Üleüldse ajavad KÕIK plätudega treenijad mind nii närvi, et seda postitust ainuüksi kirjutades pean ühe konjaki tegema.
  4. Toitumiskava

    Kuna küsitlust hetkel ei paista, annan oma poolthääle hetkel siia.
  5. Ei higista trennis

    Ei näe probleemi. Jõusaalis pole veel kordagi higi lahti saanud, kuigi pingutan nii, et pilt taskus. Näiteks jooksuga hakkavad esimesed higistamise tunnused ilmnema alles 30min jooksul, kuigi pulss on 150 peal. Rattaga sõites on veel hullem, suht kuumal suvepäeval võin 60km maha vändata ilma et naha märjaks saan. Samas ei ütleks et ma ei pingutaks või trennis nalja teeks, lihtsalt ei higista ja kõik.
  6. Kõhulihaste pinges hoidmine

    Ujumises on oluline kehahoiak, st. keha peab olema paralleelne veega! Et seda saavutada, peab keskosa pidevalt kontrollima, üks viise esialgu ongi selleks kõhtu ja selga pinge all hoida ning ei, see ei riku tehnikat, pigem parandab tasakaalu vees ja seega ka ujumise tulemust.
  7. ohh kuidas kll ?

    Iseenda näitel: Taust - 9 aastat treenimata mees 95kg, alustasin 3x nädalas pedaalimisega, 1x 45min, 1x1h ja nädalavahetusel 1x1h30min (vahel ka 2h) Söök - Rämpsu ei söönud, koguseid ei vaadanud. Sõin kõhu normaalselt täis 3x päevas, nii, et nälga polnud. Söögiks tarbisin pruuni riisi, kartulit, palju köögivilja, liha, kala, kana, mune, kodujuustu ja kohupiima, hommikul sõin putrusid. Ei söönud poolfabrikaate, magusat, ei joonud magusaid karastusjooke, ei joonud ka magustatud karastusjooke, valgetele jahus küpsetatud toodetele samuti ei. Enamjaolt lürpisingi vett ja teed, vahel kohvi. Tulemus - 6 kuuga 12kg alla, boonusena tuli kaasa kordades parem enesetunne.
  8. ohh kuidas kll ?

    Selline reaktsioon heale nõuandele?! Olgu, võibolla oli tekstis pisut liiga palju irooniat ja pisut liiga vähe nunnutamist, aga idee on ju õige. Toitumise muutmisega koos on velotrenažöör on suurepärane vahend justnimelt kaalu langetamiseks.
  9. 5x5 kava

    Idee oleks ilmselt selles, et iga reedel teed väikese isikliku rekordi. Minu reedene 5x5 püramiid on järgnev: 5x X 5x X+10kg 5x X+15kg 5x X+20kg 3x Y+Zkg (või vähem, tunde järgi) 8x X+15kg Kusjuures X tähistab umbes 60% isiklikust (so. minu puhul, mul isiklik sügava küki rekord 115kg) ning Y on isiklik rekord. Z on raskus, mida ma olen valmis isiklikule lisama, on see siis 0, 2,5, 5 või 10kg. Ilmselgelt pead selle püramiidi ise enda jaoks paika panema, võid ju ka teha kõik 5x5 üritust 60-70% raskusega ja siis üritada isiklikku rekordit tõsta või vähemalt korrata. Nii palju kui ma ise lugenud olen 5x5 kavade kohta, siis eesmärk ongi progresseeruda nädalast nädalasse, kõik on individuaalne. Oma kava olen koostanud selle lehe järgi: Madcow Intermediate 5x5
  10. Mis oleks parim ülaselja harjutus?

    Kui teed kangiga surumist, proovi näituseks kangiga "sõudmist"
  11. iq

    144 Huvitav kui suur on seos rinnalt surumise maksimumtulemuse ja IQ vahel?
  12. vöö rasva põletamiseks

    Jookse. Kui ei taha õue minna, korista, pese nõusid, klopi patju. Lihtsamalt öeldes, liiguta, muidu ei põle sul midagi.
  13. Õlid

    OT võibolla, aga on's kookoseõli üldse jaekaubandusasutuste lettidel saadaval?
  14. Taas vormi !!

    Suht kindel et sa tapad ennast sellise koormusega ära. Pigem saalipäevadel käi miski motoriseeritud vahendina + jõusaal + ujumine. Lisapäevadel sõida rattaga kohale, uju, sõida rattaga koju. Peale saali uju kergelt, lihtsalt lõdvestamise mõttes.
  15. Naise ideeal vorm

    Jah võib täitsa olla, aga jutt ei maksa midagi! Pilte palun!
  16. Naise ideeal vorm

    Krrt, ei tea midagi. Mu meelest on sel naisterahval vähe kvaliteetsem selg, no offence
  17. TOKKO UNENÄGU...

    Kurat, eluterve huumor mulle meeldib. Braavo!
  18. Paigaltkaugushüpe rekord

    Rekord jääb aastate taha ent on 3.13 ja olin tol hetkel 17a. ning 185cm pikkune
  19. Söömiskava JA rasv rinnal ja kõhul

    Aga aga aga... kas düsgraafikud ei või siis üldse internetis sõna võtta? ole hea ja võta lahti mingisugune seletav sõnaraamat ning uuri mida düsgraafia tähendab! urmastammele soovin edu ja jaksu ning püüa teemast Fredi poolt postitatud näpunäited välja noppida, neist on abi küll.
  20. Söömiskava JA rasv rinnal ja kõhul

    Võib olla on tegemist düsgraafikuga? Üldiselt ära lahmi enne kui tausta ei tea.
  21. HIIT, intervalltreening

    Räägin siis pisut enda HIIT spetsiifikast. Rahulik jooks umbes 15minutit (2,5km) 6x200m+200m (täiel koormusel mäest üles (u. 3-4% tõus), alla väga aeglaselt) Rahulik jooks umbes 15-20minutit Ajakulu kokku tuleb 45-50 minutit ja väsitab rohkem kui 20km jooks mõõdukas tempos Programmi panin kokku enda tunde järgi, viimased 3 sprinti võtavad lõpus pildi vägagi virvendama. Tean, et paljud jooksjad kasutavad ka kella ning kiirendavad rajal 30 sekundi kaupa 8-10 korda (30s sprinti, 30s puhkust). Leian, et võrdseid aegu joostes on taastumiseks vähem aega ning tulemuseks raskema koormusega trenn. Isiklikult meeldib distantsi rohkem joosta, aga eks see on maitse küsimus (või hoopis treenituse?). Taku hiit läheb ka sinna aja jooksmise alla (puhkus ja intervall on sama pikad ajaliselt). Nüüd on varsti õues metsa all jooksmisega tuuga, algab jõusaali hooaeg (lihast ka vaja kasvatada, saab rohkem energiat varuda, lisaks jalad talvel tugevamaks). On keegi proovinud ka lindil joostes intervalle aretada? Kuidas seal mõistlik oleks asja jagada? Hoida tempo konstantsena ja mängida kaldenurgaga? Või hoida nurka sama ja mängida kiirusega?
  22. Väärtpaberid

    Iga kuu investeerin nii palju kui võimalik (loe: kogu vaba raha). Tegelenud juba poolteist aastat ning sellega suutnud endale isegi tagada igakuise lisasissetuleku, mis teps mitte mööda külge maha ei jookse. Lemmikute hulka kuuluvad dividendi aktsiad, nende hulgas ka Eesti ning Leedu Telekomid.
  23. jooksmine talvel

    Minu tähelepanekud: 1) Riietus - 1. kiht on soe pikk suusapesu (juhib kenasti ära niiskuse kehalt), 2. kiht on soojad retuusid ja jooksufliis, 3. kiht on tuulekindel jooksujakk. 2) Jalanõud - jooksutossud, ise kasutasin samu mis suvelgi. Sokkidest paksemad sokid või 2x õhemad. Parimad on jällegi jooksusokid, sest juhivad jala pealt niiskuse ära ja jalg jääb suhteliselt kuivaks. 3) Peakate - Suusamüts, kaelas siis kas spordikrae või sall. Peaasi, et kael kinni oleks. 4) Kui väljas on jäine, siis minu soe soovitus: jäta ring vahele ja jookse lindil, see risk mis sa võtad jääl jooksmisega, pole seda väärt (kogemus omal nahal võtta, pea terve nädal trenni läks raisku, kuna kukkusin põlve paiste) 5) Väga väga oluline: kanna helkurit!
  24. Soovitage odavat ja head jõusaali Tallinnas

    Trummi ja TTÜ saalid äkki, kui sa seal Nõmme/Mustamäe piiri kandis elad. TTÜ-s 500 eeq kuu, Trummis 590.
×