Jump to content

Aile

Kasutajad
  • Sisu loend

    4 537
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    3

Postitused posted by Aile


  1. Mida (kui üldse) on siis soovitav enne magamaminekut süüa, et kasvuhormoon saaks öösel vabalt möllata? Ikkagi valku rohkem?

    Liha (rohelise salati, greipfruudi...oliividega)

    See kuulub valdkonda, minu "k6hutunne ytles seda".

    Broileri fileel oli ka minu jaoks maagiline m6ju (ei s88nud teda kunagi kartuli v6i m6ne muu sysivesikurikka asjaga...). Vorm paranes, j6udlus t6usis... Nii kui oleks mingit imeasja s88nud :(


  2. Ma arvan, et oleks v2ga kena t2psustada:

    1. Millised on j6usaalitreeneri kohustused.

    2. Millisest momendist v6ib treeningut nimetada personaaltreeninguks?

    3. Kui palju maksab personaaltreening n2iteks Reval spordis v6i m6nes muus klubis?

    4. Kes treeneritest osutavad personaaltreeneri teenust... ja j2lle hind ka juurde.


  3. Käisin allergia testi tegemas ja sain teada, et mul on allergia piima ja kõikide piimatoodete,

    kartuli, kõikide pulbrite peale(valgupulbrid,kreatiinid jne), nisujahu(nt makaronid), kõik joogid, mis sisaldavad värvaineid (nii, et enamus :lol:),pähklid,mandlid, k6ike ma päris täpselt ei mäleta, aga neid oli veel :lol:

    Kurat küll lemmik toitu kah enam ei tohi süüa :( - praekartul, muna ja viineritega.

    Eesmärk on lihasmassi juurde saada, nii et kuidas edasi minna.

    Mu menüüs on siis aint. Riis, tatar, kaerahelbed,vesi, liha(viinerid jätame välja, nende peale on kah allergia :lol:), puuviljad (va kiivi).

    Kas teil on anda mõnda soovitust, et toitumine poleks ükskesine.

    6x päevas riisi ja tatart veega alla ajada on ikka liig mis liig ;)

    Millist liha sa syya saad?

    Viinerid n2itavad soja sobimatust...(ei ole ka mingi s88k, mida taga nutta)

    Millised juurviljad sul lubatud on?

    Varjatud toidutalumatuse test?

    Olen ise seda kaks korda teinud (kontrolli m6ttes).


  4. Ja ikkagi tahaksin ma teada, milleks see õli hea ja kasulik on :(

    On olemas neti.ee ja google com jne... Aga OK Ma panen sulle siia...

    Linaseemneõli peetakse väga väärtuslikuks söögiõliks, sest ta sisaldab rohkesti (44-54%) linoolhapet. See ongi asendamatu rasvhape, mis sisaldab omega-3 rasvhapet, mil on organismis täita mitu elutähtsat ülesannet nagu koehormoonide süntees, tagada rakumembraanide normaalne ehitus ja talitlus, veresoonte tugevdamine, trombide tekke ohu vähendamine, üleliigse kolesterooli väljutamine jm. Kõige paremad on külmpressitud õlid (40°C juures pressitud), sest neis on säilunud kõik elutähtsad rasvas lahustuvad vitamiinid (E ja D). Eestis sellist õli ei valmistata, kasutatakse kuumpressimist või ekstrahheerimist. Selle käigus saadakse hea maitse ja meeldiva kaubandusliku välimusega õli, kuid vähem väärtuslik. Linaseemneõli rääsub kiiresti, muutudes organismile kahjulikuks, seepärast jälgida valmistamise aega, hoida pimedas, jahedas.

    Külmpressitud õlisid (Ekstra Virgin) kasutatakse ravi puhul (sisse võtmiseks) ja toidus kuumutamata. Kuid ka teised Eestis valmistatavad rapsi- ja linaseemneõlid on kasulikud, sest sisaldavad organismile vajalikke asendamatuid rasvhappeid, neid, mida inimene peab kindlalt toiduga saama (organism ise ei sünteesi).

    Kui on probleeme kõrge kolesteroolisisaldusega veres ja teised meetodid pole aidanud seda vähendada, siis linaseemneõli aitab kindlasti.

    Siin tuleks teha ka pausid (2-3 nädalat) ja tarvitada teisi väärtuslikke õlisid (kanepi-, rapsi-, maisi-, sojaõli jm). Kuigi kõik asendamatud rasvhapped on organismile kasulikud optimaalses koguses, ei tohi nende tarbimisega liialdada. Üledoseerimine võib tuua verehüübimisvõime languse, mis on organismile väga ohtlik. Füsioloogilised normid ütlevad, et asendamatuid rasvhappeid vajab organism umbes 1/4 kogu kasutatavast rasva hulgast, siis piisab 1 dessertlusikatäiest päevas. Arvestama peab sellegagi, et linaseemneõli (ka teisi rasvu) on lisatud paljudesse valmistoodetesse. Kindlam on kasutada toidus linaseemneid, mis on erakordse raviva toimega, eriti kolesterooli vähendamise eesmärgil. Kuna seemned on rikkad kiudainetest, siis just need on olulised seedimise korrastajad ja üleliigse kolesterooli head vähendajad. Oma limaeritatavuse tõttu on seemned need, mis hoiavad ära vähki ning korrastavad mao- ja soolte tegevust. Seemned on kasulikud just seetõttu, et õli on samamoodi naturaalsena kättesaadav ja organism kindlustatud vitamiinide ja mineraalainetega. Toidusse lisamiseks tuleks nad eelnevalt peenestada, tõmmise valmistamiseks võivad olla terved (1 teelusikatäis /1 kl keeva vett). Soovitav on tõmmisel lasta seista pikemat aega, võiks panna termosesse õhtul, hommikul tarvitada. Ravi eesmärgil teha ravikuuri 1-2 kuud ja siis pidada vahet. Joogile võib lisada kas mett või hoopis peenestatud küüslauku. Linaseemned on toiduaine, mis peaks olema igapäevases toidus, peenestatult lisatuna putrudesse, küpsetistesse ja ühepajatoitudesse.

    AIVE LUIGELA


  5. Võibolla olen ma juhm, et ei lugenud siit välja ja sellepärast küsin ka üle. Miks on linaseemneõli kasulik?

    Nad pidasid silmas vist Fred Antsoni kommentaari... "Taimeõlid sisaldavad suurtes kogustes o-6,kuid minimaalselt või üldse mitte (erandiks on linaseemneõli) o-3 rasvhappeid,viies nende omavahelise optimaalse suhte taskaalust välja,mille tulemuseks on paljude tervisehädade teke eesotsas rasvumisega."

    Ja siis veel samast "sulest" ..."Vabandan,et unustasin mainida oliivõli!See monoküllastamata õli ei sisalda küll o-3,kuid sisaldab niivõrd vähesel määral o-6,et nende omavahelist tasakaalu toiduratsioonis see ei mõjuta ja seega võib oliivõli lugeda neutraalseks.Ideaalne õli salatites kasutamiseks!"

    Head 6lide tarvitamist! :(


  6. Aile in action :lol:

    Aile on meil feminist v :(

    Allways, allways... with passion :lol:

    Mida te, noormees, feministi all silmas peate? :lol:

    Ega assisteerimine ei t2henda ju mingi superj6u olemasolu. Eeldus, et parner ei haara raskust, mis tugevalt yletab tema enda v6imed (mida teha oleks rumal). Assistent peab ainult 2ra jagama selle momendi, kus s6rm alla panna (rohkemat ei ole tavaliselt vaja). Ys 6pitav...


  7. pole ma veel näind et ykski naisterahvas oleks olnud mehel abiks kangi taga turvamas :lol: vähemalt selliseid naised kyll mitte keda eelmainitu eeldatavasti oma partnerina näha tahaks:D

    Ah, et siis naised, kes sobiks kangi turvama ei sobigi partneriteks? :( Noormees! Te olete valinud endale vale portaali selliseks avaldusteks.

    Milles asi? Kardate, et ta l88b?


  8. Jackiega 100% nõus. Terve aasta jooksul mitte keegi pole öelnud, et ta minust hoolib või et ma tema sõber olen, aga ühel päeval aastas äkki ütleb. Silmakirjalikkus, mis muud. Pole mul selliseid sõpru vaja, kes on ainult 1 päev aastas sõbrad ja muul ajal ei tee must väljagi (kui neil just minust midagi vaja ei ole muidugi).

    Ei ole t6si! Siin on ka sulle v6hiv66rad inimesed (nagu n2iteks mina) kaasa elanud nii sinu autos6itudele kaaluprobleemidele, hyppeliigese mysteeriumile ja paljudele muudele seiklustele.

    Head s6brap2eva! H2id soove ei ole kunagi liiast...


  9. njaa nii ta on nagu ka narva kuulus " vägilane" ja müüdid kuidas sealses laos lausa hiired vägilase pulbris möllasid ;)

    nii et valima peab kindlasti tunnustatud kaubamärgi , et see jääkainete hulk oleks võimalikult väike. ;)

    Kaevuri 12 Tallinn 11712 tel 6626198

    See on V2gilase asukoht ja kontaktnumber. Narvaga ei ole siin kohe yldse pistmist... Mine ja vaata, oma silm on kuningas.

    Kannatab seda syya kyll (olen kasutanud aastat neli...). Siiani elus! :lol:

    Mina sinu asemel eelistaksin esiteks tavatoitu, kui aega on v2he siis valgupulbrit.


  10. Oleneb kreatiinist...

    Hetkel on mul k2es pakike...

    GNC Pro Perfomance Elite Series Mega Creatine (n8 all in one pack), kus kasutatakse di-kreatiin tsitraati 5g ja sysivesikuid on 12 g.

    Kirjutatud on siia veel, et ei vaja laadimisperioodi...


  11. Filter võiks ikka olla, kui ta juba olemas on. Kui filter pole oluline, siis teda ei toodetaks ju?

    See 18-55 on tavaline zoom, ajab asja ära küll, pole probleemi. Ise olen kahjuks Pärnus ja pealinna väga sageli just ei satu. Aga uuri Jokerilt või kelleltki veel, kes asjast midagigi jagab... Siin netis võin nõu anda küll ;)

    Ja veel - Eesti Foto korraldab algajatele kursuseid kah, uuri natsa www.eestifoto.ee

    Suured t2nud! Uurin asja.


  12. Temal endal on objektiiv

    canon efs 18-55 mm

    Siia foorumisse k2ib ju palju fotograafiahuvilisi, rohkem ja v2hem professionaale. V6ibolla teie seast on keegi nii tore ja vaataksime minu canonit koos?

    Filtreid kaasa ei v6tnud.... ei ole oluline ka nagu ma aru sain.

    Ostsin selle n8 k2est k2tte usa st...


  13. Hakkab juba arusaam tulema, et sisaldab kofeiini, mis viib luudest kaltsiumi välja.

    Olete te ehk natukenegi psyhholoogiat 6ppinud?

    On olemas erinevad suhtlustasandid. Ylalt alla, alt yles jne.

    Ma ei luba sellist l2henemist!!! Isa on mul olemas (tema ka ei kasuta minuga sellist tooni).


  14. Hmm.. Mul v2ike mure.

    Ostsin endale Canon EOS digital Rebel XT ja lisaks talle veel canon EF 75-300 mm objektiivi. Veel m6ned filtrid, mida ma Eestisse kaasa ei v6tnud.

    Mul oleks v2ga hea meel, kui keegi teeks mulle puust ja punaseks ette, mis v6imalused mul nendega on.


  15. Ja mis kasu sa oled saanud sellise koguse tee joomisest?

    Vedelikku peame me tarbima. Roheline tee (oleneb valikust) on yks parimaid variante. Kirjeldatud kogus ei ole suur, kui ta sellele lisaks veel endale midagi sisse ei yrita suruda.

    Mis kasu ta sellest on saanud?

    Ma ytleks, et enemy n2eb terve ja aktiivne v2lja ;)

    Joogid, mis ma maha laidaks on igatsugu pakimahlad ja soft dringid aga roheline tee?? M6ni sisaldab kofeiini v2heke palju... Eks tule t2psustada, millise teega on tegu.


  16. 2. Tänan Aile, kuid olen selle artikli sisuga tuttav.

    Hmm...Kahju, et abi ei olnud. ;)

    Minu tutvusringkonnas on yks kulturist, kellel s22r on ebaproportsionaalselt v2ike. Hoolimata sellest, et ma ei kahtle tema teadmistes ja ta on v2ga edukas personaaltreenerina, on tema s22r ikka v2ike (v6rreldes ylej22nuga). Kuna sai temaga aastajagu koos trenni tehtud, tean, et ta t6esti n2gi vaeva.

    Kas mitte Arnold Schwarzenegger il ka s22rega probleeme ei olnud? Otsi materjale.


  17. Raske leida kusagilt postistuste seast, võiks olla ikkagi mingi eraldi nurgake!

    Väga hea oleks lugeda mis ained kuidas mõjusid, tuleks ka poe müügile kasuks!

    On olemas otsingumootor, kui mingi aine huvitab ja leida ei oska.

    Toidulisandite rubriik on selliste katsetuste jaoks.

×