Jump to content

Aile

Kasutajad
  • Sisu loend

    4 537
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    3

Postitused posted by Aile


  1. Kolm aastat tagasi oli hea v6imalus saada kaks kuud pea iga p2ev tai massaazhi... V2ga hea oli. See on nagu laisa inimese jooga :). Venitavad su korralikult "lahti".

    Eile alustasin uue masaazhikuuriga, reedel on j2rgmine protseduur ees.


  2. Olen 24 aastane 185cm pikk ja 68kg ja otsustasin hakate tegelema jõusaali treeningutega. Võtsin ka endale personaalse treeneri kes koostas mulle kava ja näitas harjutuste tegemist. Kava tema nõuande järgi teen 3X nädalas...esmasp., kolmap., ja reede. Mida arvate sellest kavast?

    Iga treening algab soojendus sõiduga 10-15 minutit + venitusharjutused. Sama lõpus.

    1.Päev

    1. Istudes rinnalihase surumine 10-15 3

    2. Kaldpingil õlalihase harjutus 10-15 3 Mis pagana 6lga te kaldu oleval pingil teete?

    3. Jalgade sirutus, reie nelipea 10-15 3

    4. Jalgade painutus, reie tagakülg 10-15 3

    5. Biitseps, kangiga 10-15 3

    6. Triitseps kangiga 10-15 3

    7. Tõmbed ülalt rinnale 10-15 3 nr 9 harjtuse j2tame 2ra...

    8. Tõmbed ülalt kukla taha 10-15 3

    9. Kükkimine kangiga 8-12 3 omg, sellega v6iks ju trenni alustada...

    10. Sääre sirutused 10-15 3

    11. Kõhulihased 30 2

    12. Seljalihased 30 2

    Siia on antud yks p2ev taastumiseks...

    2.Päev

    1. Istudes rinnalihase painutus 10-15 3 Istun ja painutan rinnalihaseid...?

    2. Tõmbed sõudmis pingil 10-15 3 S6udepink v6iks olla soenduseks

    3. Reie lähendaja 10-15 3 Nr 3 ja 4 v6iks olemata olla

    4. Reie eemaldaja 10-15 3

    5. Biitseps, kangiga 10-15 3

    6. Triitseps kangiga 10-15 3

    7. Tõmbed istudes jalad kõverdatud, sirge seljaga 24-30 3

    8. Rinnalt surumine kangiga 8-15 3 Sellega v6iks alustada...

    9. Õlalihased hantiga 10-15 3

    10. Kaldpingil jalgade surumine 10-15 3

    11. Kõhulihased 30 2

    12. Seljalihased 30 2

    J2lle ainult yks p2ev, et taastuda...

    5.Päev Kõik kordused (10) ja seeriad (1-2)

    1. Istudes rinnalihase surumine istudes, kus?

    2. Kaldpingil õlalihase harjutus omg...kaldpink ja j2lle 6LG

    3. Jalgade sirutus, reie nelipea

    4. Jalgade painutus, reie tagakülg

    5. Biitseps, kangiga

    6. Triitseps kangiga

    7. Tõmbed ülalt rinnale

    8. Tõmbed ülalt kukla taha See v6iks olla olemata

    9. Kaldpingil jalgade surumine

    10. Sääre sirutused

    11. Istudes rinnalihase painutus Painutame rinda :) ja istume

    12. Tõmbed sõudmis pingil V2ga omap2rane l2henemine...

    13. Reie lähendaja 13 ja 14 v6tame v2lja...14. Reie eemaldaja

    15. Biitseps, kangiga

    16. Triitseps kangiga

    17. Tõmbed istudes jalad kõverdatud, sirge seljaga 20 1-2

    18. Rinnalt surumine kangiga 8-12 1-2 Ah, et trenni l6pus uuesti rinna kallale?

    19. Õlalihased hantiga

    20. Kükkimine kangiga Ei ole t6si...??

    21. Kõhulihased 30 1-2

    22. Seljalihased 30 1-2

    Eks see probleemne ole...


  3. Ei ole võimalik. Palun ole hea mees ja saada see "supertreener" meile 30 aprillil eksamile. Tee kõigile meile teene. Meid Eestlasi on niigi vähe alles.

    Vaene Janar... :)

    Ega vist ei olegi muud teed, kui aeg ajalt avalikustada nii treening- kui ka toitumiskavasid... ja muidu "h2id n6uandeid".

    Samas, ka parimad treenerid teevad vigu (inimlik...).

    Siin on olemas ka omad ohud. Kleebin n2itliku loo Giordano Brunost, keda teadupoolest m6isteti tulesurma.

    Olles mõjutatud uusplatonismist, Nicolaus Kusanusest ja Kopernikusest loob Bruno suure metafüüsilise süsteemi, mis oli vastuolus valitsevate kiriklike arusaamadega.

    Kui Cusanus ennetas oma mõttekäikudega Kopernikust, siis Bruno järgib Kopernikuse heliotsentrilist maailmapilti. Kuid erinevalt Kopernikusest, kes ümber maa liikuvate tähtede taga oletab veel kindlat taevavõlvi, leiab Bruno , et maailm pole piiratud vaid piiritu ja koosneb lõputust hulgast maailmadest, mis nagu maagi võivad olla asustatud.

    “Usk, et pole olemas rohkem planeete kui need, milliseid praeguseni tunneme ei ole mitte palju arukam sellest, kui keegi arvaks, et ei ole olemas rohkem lindusid kui ainult need, milliseid ta näeb läbi oma kitsa akna väljas lendamas.”

    Tulesurma meil enam ametlikult ei saa saata, kyll saab inimese elu 2ra rikkuda. K6ik, mis tundub meile arusaamatu, on automaatselt valeks kuulutatud.

    Mina ei oska soovitada, kus l2heb see tasakaal.


  4. Lingid on head küll, aga ma otsisin just eestikeelseid, inglisekeelseid on jah palju, nendega ei viitsigi tegeleda.

    Uurisin natuke inffi ka pakutud raamatu kohta, suutsite vist ka mind asjas veenda :) Kui poest üles leian, siis ostan vast ära ka.

    Inglise keeles???

    P6hiline keel on seal ladina keel, inglise keelt on v2ga minimaalselt.

    Teine link on t6esti hea...Suured t2nud!


  5. Kahjuks on sama jama ka talvise tomatiga, nagu tallanahk. :)

    Jah... Tomat, mis ei ole enam tomat... Yleeelmisel suvel sattusin s6branna kasvuhoonesse, ei tahtnudki enam v2lja tulla :)

    Kui mul on talvisel perioodil vaja kasutada tomatit toidu tegemisel siis ma eelistan osta ilma nahata konserveeritud tomateid (lisatud ainult soola...m6ni Itaalia toode).

    N2it:

    tykeldatud v2rsket chillipipart (kes kui teravat armastab...)

    oliivi6li tunde j2rgi

    3-4 v2ikest kooritud tomatit (natuke soola)

    150 g kitsejuustu (mina kasutan kitse fetat)

    Kogu see kupatus ahju (mina panen grilli alla...5-10 min)

    Kaunistada v6ib seda nii ilusa v2rske spinatitutsuga v6i kasutada v2rsket basiilikut.

    Head isu!


  6. tahaks teada kuidas oleks mõistlik ja efektiivne teha trenni? kui on treening päev milles on nt jalad ja kõht, siis kuidas teha kas teha jalgade harjutused kõik ära ja teha pärast seda kõht? kas jala ja kõhu harjutuste oleks mõtekas teha harjutused kõik korra läbi ja siis teha niiviisi uus seeria? ise olen teinud siiamaani nii et kõik harjutused korra läbi ja ongi üks seeria seljataga ja alustan teisega jne...

    esitan sellise küsimuse milles palun ka avaldada kuidas olete ise teinud? see (jalad,kõht) on lihtsalt näide võib ka mõni teistsuguse sisuga päev olla!!! TÄNUD

    Teed yhe mitmeseerialise harjutuse korraga ja siis v6tad j2rgmise harjtuse...

    Jalad teed enne ja trenni l6pus teed k6hulihased.


  7. Personaaltreeneri rolli on raske ylehinnata.

    Hea koht oma treenerite t2namiseks rolleyes.gif

    Suured t2nud Gert Koovitile, Inna Uidile ja Fred Antsonile n2htud vaeva eest smile.gif

    Vaieldamatult head treenerid. Tulemused?

    Kunagisest laps-invaliidist sai kahekordne Eesti meister kulturismis. Peale selle sai temast t6eline oma ala entusiast, j2tkates treeneriametiga.

    V2he?

    Kellele v2he, kellele mitte... Tehke j2rele!


  8. Selle arvutamisega pingutad sa ikka vähe üle. 60 krooni eest saab kuhjaga ämbri juurvilju. Või ma ei tea ka, mis juurvilju sa sööd... Kokku tuleks kogus igaljuhul päris räige kui kõik ülejäänu ka juurde panna.

    Talvel v6idakse tomatikilo eest kysida v2gagi soolast hinda ja ka teiste k88giviljade eest... tutsakas lehtsalatit maksab omajagu. Kylmutatud juurvilju ma ei s88, nad maitsevad k6ik yhtemoodi.

    ... ja maavanaema mul ei ole, kes head paremat ise kasvataks.

    Ju need on siis Tallinna kesklinna hinnad. Kel l2heb toidu peale v2hem...olge 6nnelikud :)

    J2lle yks p6hjus, miks elust r66mu tunda! :)


  9. Kas keegi vanematest olijatest viitsib rääkida kuidas sel ajal Eestis treenimine oli? Ses mõttes, et oli see ala ju pool salaja tehtav...huvi oleks n selliste asjade kohta, et kuidas siis n toitumine oli, kas söödigi aint kohupiima, muna jm naturaalset või toodi (salaja?) kusagilt ka lisavalku, kuidas steroididega oli jne.

    Võib ka mõne asjakohase lingi või raamatu juurde juhatada;).

    http://etvsport.ee/index.php?0546455


  10. Kuidas mõjub organismilei hapnikutta olek, nii 2 ja enam minuteid? See küll treenib kopse aga ülejäänud keha ?

    Tekivad ajukahjustused...aga loomulikult, milleks veel see...

    Aju kestab 4-6 min ilma hapnikuta, peale seda ajurakud k2rbuvad ja aju sureb.


  11. kuna c vitamiin on oluline antioksüdant ja vabade radikaalide hävitaja, kas oleks siis seda mõtekam tarbida õhtul peale trenni, kuna c vit. püsib organismis vaid 3 tundi?

    "Antioksüdantsusega askorbiinhappe tegevus ei piirdu. Vitamiin C on vajalik ka kollageeni ehk sidekoe koostisvalgu biosünteesil, ravimite kahjutuks tegemisel, mitmete hormoonide biosünteesil ning raua ainevahetuses. Veres esineb vitamiin C vabas vormis või kompleksis valkudega. Sõltuvalt organismist on inimese askorbiinhappe varud kaks kuni kuus nädalat."

    tsiteerin hetkel MIHKEL ZILMER it, URMAS KOKASSAAR t


  12. Sa Capricorn ütlesid, et toidulisandeid ärme siin arvesta, mõtlen ainult tavatoitu. Aga ka valgud jook arvutatakse toidukava sisse, siis sa tahad öelda, et sul 7-8 toidukorda päevas või, kas sa mingi 120 kg mehike või? Ei tea küll kuhu sul see toit ära mahub või sööd sa 100g kaupa?

    Ei ole vist hetkel 6ige inimene, kes peaks vastama... Mul on v2heke teistsugune eelarve hetkel.

    Oleneb, mida sa s88d. P2evas peaks s88ma: Kala 150-200 g mis v6ib maksta 30-40 EEK

    Paremat liha.... 40-50 EEK

    Kanafilee 16 EEK

    Juurvilju 60 EEK

    Teraviljasaadused 10-20 EEK

    6li 5-10 EEK

    Marjad ja puuviljad 30 EEK

    Piiimasaadused 30 EEK

    Saame p2evaseks kuluks 221- 256 EEK. Kuus on keskmiselt 30 p2eva st 6630-7680 EEK kuus. See oleks minu ratsioon... ja mina kaalun 60 kg.

    Mune ei arvestanud.... Mingi 10 EEK i p2evas l2heks veel munadele...st 300 EEK i kuus.

    Te vist k6ik toitute vanemate juures, kui arvutamine raskusi teeb?


  13. Ise ei ole kunagi keetnud. L6ikasin 6hukesteks ribadeks, kogu see kupatus peaegu, et kuiva panni peale (natuke head 6li...) M6ne hetke p2rast lisasin pannile riivitud hapumat 6una, soola pipart. Minut... ja valmis. S6in seda k6ike tugevalt kyyslauguse kastmgega (kylm kaste: 2 peeneks hakitud kyyslaugu kyynt, soola, maitsestamata jogurtit jogurtit asendasin tavaliselt AB keefiriga).


  14. tere,

    selline küsimus et tegin nüüd nädala ajase pausi jõusaalist ja nüüd mõõtsin uuesti käe ümbermõõdu ja see oli kasvanud 5 mm!!

    1.Trenni ajal arengut peaaegu polnutki, kas tegu võis olla mingi üleväsimusega??

    2. Ja kas nädalasest pausist piisab või peaks tegame pausi 2 nädalat??

    Juba tänud ette vastuste eest!!

    Kui sa nyyd pausi pikemaks ajad, kui hetkel vaja, vajub see 5 mm sul uuesti 2ra ja v6ibolla rohkemgi veel.

    Vaata oma kava yle ja anna igale lihasgrupile jooksvalt rohkem taastumisaega.


  15. Olen suht probleemi ees.. nimelt on mul seljaga juba päris noorusest saati probleeme olnud. Nüüd trennis väldin selliseid harjutusi nagu kükk ja jõutõmme. Jalgadele teen jalapressi. Sääremarjale, reie pealmisele ja alumisele osale trena?ööril. Kas see on piisav või peaks ikka selja ohvriks tooma, et "suuri" jalgu saada?

    Oleneb, mis seljal viga.

    Kui on nii halb, et l2heb t6esti "ohverdamiseks"... siis ei tohi teha.

    Korralik t6stev66, hea tehnika, hea jalats. Kui ohverdamiseks ei l2he...


  16. Küsija suu peale ei lüüa!

    Kui näed, et treener on saalis, siis mine julgelt tema juurde ja küsi nõu, kuidas ühte või teist harjutust sooritada. Iga endast lugupidav treener näitab harjutuste õiget tehnilist sooritamist ka ilma selle eest raha küsimata.

    Iga endast lugupidav treener t88tab tasuta?

×