Jump to content

salver

Kasutajad
  • Sisu loend

    257
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by salver


  1. lisan veel niipalju, et olles käinud ka mujal spordiklubide saalides, siis seal tutvustuses mainitud sõna "avaras" ei maksa sulaselge tõena tõlgendada. Tudengile oli kord vist 50-60kr kui maksta igal korral. Kuumaks mingi 500kr

    aga kui teha jõusaali kehalise kasvatuse aine raames, siis saad muidugi tasuta (minu ajal oli 2 korda nädalas)


  2. loeb, aga mass loeb ka.

    pane kuskil ligikaudu pooleks mõlemad.

    aga see 95kg mees võiks õiget tehnikat kasutades veel kõvemini lüüa.

    löögijõud sõltub impulsist, mis tuleb jalast alates ja lõpetab siis rusikas (õige tehnikaga) ja impulss, nagu füüsikud mäletavad, sõltub ka massist.

    väike täpsustus: löögijõud (jõud kui füüs. suurus) sõltub ikka impulsi muutumise kiirusest, kuid löögienergia (kineetil. energia kui suurus) sõltub küll impulsi väärtusest.

    Kuid ülal toodud nö löögijõu väärtused kg'des (tegelik ühik kgf) sõltuvad kiirendusest, mida saavad aga anda ainult lihased. Ja kui lööki rakendada 1kg võrra rohkem lihast, annab see löögijõule kindlasti rohkem juurde, kui 1kg liha asemel rakendada sinna sama palju "pekki" (aga see kõik nii teoreetiline)


  3. Kuidas selline söögikava rasvaprotsendi langetamiseks tundub:

    Kaal: 80kg

    Pikkus:187,5cm

    Vanus:20

    Kava arvestatud 6-7 söögikorraks päevas.

    Päevase toidu kalorihulk: umbes 1770 kalorit

    Umbkaudne kalorite allikate jaotus : 40% proteiini 30% süsivesikuid 30% rasvu

    Päevane toiduhulk söögikordadeks jagamata:

    152,6 92% proteiini shake (MAITO) ( 561,6cal 140,4g proteiini)

    4,3spl oliiviõli (515,6cal 57,28g rasvu)

    2 konservi tuunikala vees (70cal 12g proteiini 1g rasvu)

    2,2 suurt kartulit (498cal 11g proteiini 113,5g süsivesikuid)

    1 kanarind (41cal 8g proteiini 1g rasvu)

    4 keskmist tomatit (96cal 4g proteiini 20g süsivesikuid)

    Kokkuvõte: 176,9g proteiini (707,6cal) 59,28 rasvu (533,52cal) 133,5g süsivesikuid (534cal)

    Kõrvale maksimaalselt 6 viilu leiba, herned, mais. (millegi arvelt arvatavasti)

    Kokku: 1775,12 cal

    Kalori hulga arvutasin naelades: 80kg x indeks 0,45 x kaloriindeks 10 = 1770cal

    Aeroobilise treeningu kohta võiks samuti keegi soovitusi anda.

    esiteks: sul peaks igal energiaühikuga numbril olema dimensiooniks kcal, mitte cal

    teiseks: 1kg=2,44 naela

    kolmandaks: energiahulk, mille leidsid toitainete koguste järgi, on sul siiski leitud arvestades massiühikuna kilogrammi, mitte naela. Samuti on su lause "Kalori hulga arvutasin naelades" arusaamatu sisuga. Ehk "kalor" ise on juba energiaühik mitte suurus, mida saaks naelades leida.

    neljandaks: toitumissoovitusi tuleks sul hankida usaldusväärsetest allikatest, ehk inimestelt, kellel vastav kvalifikatsioon


  4. seda lusikat kutsutakse supilusikaks, mille maht on ca 25ml (sõltuvalt lusika funktsionaalse osa kujust, paar ml siia-sinna, pole ju vahet)

    paned seega 4x25ml (4 SEDA lusikatäit) ja saadki 100ml.....alternatiiv: mõõda sama anumaga, millega sa vett mõõdad, ka pulber, nagu zwen juba mainis


  5. mõned tegevused mõjuvad lihastele rohkem hävitavalt kui teised. Nt ca aasta tagasi olin 2 perioodi, märts/aprill ja juuni/juuli, jõusaalist eemal. Esimesel perioodil enamasti jooksin ja tegin oma põhiasja: rahvatantsu (kusjuures vastupidiselt üldisele arvamusele on see tegevus super peaaegu kõiki lihasgruppe haarav intervalltreening) ning täheldasin suuremat lihaskadu kui pärast suvekuid, kui jooksmise asemel tegin ratast, rannavollet, ujumist.

    Aga parim, mida saab teha, on jah üldine kehaline aktiivsus läbi endale meelepäraste tegevuste....seeläbi ei teki organismis stressi, mis ka "hävitab". Ükskõik, mida juurde teha (lisaks piisav puhkus), tuleb ilmselt kasuks....keha ju kõrvaldab "liha" seetõttu, et sa teda ei kasuta/rakenda.


  6. olen proovinud sellist dieeti:

    6.30-6.45 1sl oliiviõli, 150g joogijogurtit, 75g müslit, apelsin v greip

    9.15-9.30 80g täisterahelbeid (kuivaine veega pudruks) rosinatega, peotäis pähkleid (kreeka, mandlid)

    11.40-12.00 100g kodujuustu 4%, 100g kanafileed, ca 150g toorsalatit (võimalikult mitmekesine)

    15.00-15.20 sheik (200g piima 2%, 100g naturaalset kohupiima 0,1%, maasikaid)

    18.00-18.20 150g kanafileed, 200g toorsalatit

    trenn 20.30-22.00

    23.00 (pärast trenni) - 1sl oliiviõli, 150g kana- v kalafileed, pool banaani, peotäis rosinaid, 150g toorsalatit

    pole just midagi erilist, ehk üldine kaloraash pole just väga väike.

    niimoodi toitusin ca 3 nädalat, misjärel tasapisi vähendasin veelgi süsivesikute koguseid, kuni ajani, mil tundsin terve päeva suurt väsimust, tegin tihedamini puhkepäevi ja tunnetasin meeleolu langust (sain süsivesikuid ainult rosinatest, hommikusöögist ja poolest banaanist pärast trenni).....lõpuks loobusin. Tulemuseks oli see, et ajal, mil hakkasin seda kava järgima, kaalusin 87kg (pikkus 184cm), ning 2 kuud hiljem 81-82kg. Praegu on kaal püsinud 83-84kg tuuris, kuid suurema koguse süsivesikute abiga on treeningmahud tõusnud, enesetunne väga hea ja reljeef läheb tasapisi paremaks....niiet olen aru saand, et minu puhul selline valgudieediga enesepiinamine ei sobi. Tean ka, et sellistegi koguste tarbimine ajab mõne kiiresti "paksuks"....sellepärast ei tasugi teiste dieetidest väga eeskuju võtta, sest mis sobib ühele, ei sobi teisele. Olen ka enda arvates ülikiire ainevahetusega, sest olenemata toidu kogusest, läheb kõht vähemalt 3 tunni möödudes juba nii tühjaks, et mao appihüüded summutavad juba mu enda hääle.

    Praegu järgin ülal kirjeldatud kava nii palju, et iga toidukorra kogus on veidi kasvanud ja juurde on tulnud kartul ja tatar (trennipäevadel rohkem, puhkeajal vähem). Samuti asendan pudru tihti täisteraleiva ja kalkunifileega. Lisaks pea ülepäeviti üllatan ka mõne saiakese muu sellise rämpsuga....kiire ainevahetusega saab seda õnneks lubada.

    Jõudu


  7. Kas aeroobseks trenniks oleks mõtekas joosta kui jõusaalis on eesmärk võimalikult palju massi koguda. Olen 173 ja kaalun 54kg, seega puhas liha ja kont, rasva pole ollagi. Kui ma hakkan jooksma, kuidas see kaalule mõjub? Saalis vändata ka ei meeldi eriti, parem jookseks metsas pehmel maastikul.

    jõusaali kõrval peab kindlasti aeroobset (sinu puhul nt kerge jooksmine madalal pulsil) tegema. Piisaks 2-3 korrast 30min korraga nädalas. Kuid põhirõhk peab olema massi kasvatamisel kindlasti jõusaalitreeningul ja toitumisel.


  8. 3x nädalas, trenni pikkus 1,5h. teen ühe treeneri poolt antud alagaja kava järgi (paar harjutust väljas).

    "kartulit/riisi,LIHA/LIHA siis keefir pidi vist hea olema kuigi ise joon piima rsk biggrin.gif ja salateid söö kõrvale jne" --- liha veits rasvane ju, ja kartul teeb paksuks :blink:

    tundub, et sul pole "algajate ABC" selge, mis puudutab toitumist.....soovitan sul tellida omale toitumiskava, sest siin pakutakse/soovitatakse sulle nii palju asju, et sul on varsti kõik segamini. See oleks sulle kõige usaldusväärsem tee. Seda enam, et enamik algajatest ei viitsi ka toitumisalaseid artikleid lugeda.

    ....ja kartul pärast trenni "ei tee paksuks" :rolleyes: Kõige vähem rasvane on kanaliha, eelkõige tema rinnaosa


  9. 1. pärast trenni PEAB SÖÖMA...olenemata sellest, millal sul trenn lõpeb, organism tahab taastuda.

    2. Ei tea, mis tööd sa teed..... süüa võiksid 3-3,5 h tagant...liha, toorsalatit, kohupiima, kodujuustu, puuviljad jne. Mina söön umb 2-2,5h enne trenni minekut


  10. puhkust korduste vahel, kui sellist, pole olemas. On olemas puhkus seeriate ja harjutuste vahel.

    1. Täiesti individuaalne - siuke enam-vähem soovituslik on 1-1,5min seeriate vahel ja 2 min harjutuste vahel

    2. Jällegi individuaalne - umb 3min seeriate vahel ja sama palju ka harjutuste vahel (minul nt....aga siis on ka igale lihasgrupile ainult 1-2 harjutust ja 3-4 seeriat)


  11. oleks ise ka selles vanuses niimoodi trenni teinud :blink: ..... ütleks et jätka samas vaimus. Üldise lihastoonuse hoidmiseks sobib 2ks jaotatud jõusaalikava väga hästi. Kui arengut on, siis polegi põhjust suuri muudatusi teha.

    Edu võistlustel!


  12. sinu väike kaal tulenebki sellest, et sa sööd liiga vähe.....söö tihedamini (4x päevas peaks ikka sööma vähemalt), alustades hommikul nt jogurti ja müsliga (üsna suur võimalus erinevaid maitseid varieerida) JNE. Ilmselt sööd lõunasööki koolis ja seal suurt valida ei saagi aga sööma peaksid ikkagi. Ja niimoodi see päev õhtusse läheb.....treeningu inventar hantlite näol ka suht korralik.....võta siin lehel TÖÖRIISTAD/harjutustepank ja sealt saad ideid kuidas midagi teha. Enne magamaminekut pole küll tark kätekõverdusi teha....pärast kooli võiksid teha nt. Üleüldse, kui sa viitsid lugeda, sirvi siin avaldatud artikleid toitumise ja treeningu kohta.

    Jõudu


  13. Samas aga, võimalikult laiali jaoatud kavaga läheb vähem aega ja koormad end vähem ju! Teistpidi mõeldes jällegi - käid rohkem kordi nädalas. Jällegi koormab organismi, niisiis, kuidas võtta. Kas teha võimalikult laiali jaoatud kavaga korraga 45 minutit- 1 tund (nagu minul) või teed 3'ks jaoatud kavaga, millega läheb 1,5 tundi+... mina arvan et tähtis on pigem lihase koormamine, kui organismi üldine koormus.

    aga seda ma ju väitsingi, et koormus on 4se splitingu puhul suurem, ehk siis koormus konkreetsele lihasele, mida ma ei täpsustanud, kuna oluline oli see, et suur vahe on sees, kas teed 4 x nädalas jõusaali või teed 3.


  14. seda sinu nö treeningakava, mis koosneb 7x nädalas jalgrattasõidust, tuleks kindlasti mitmekesisemaks muuta, ehk lisada sinna erinevaid treeninguid: mõni rühmatreening aeroobikasaalis, samuti poleks patt ka jõusaali külastada. Samuti peaks ka PUHKEPÄEVI olema. Püüa leida mõni kvalifitseeritud treener, kes sulle kava koostaks. Kuid ma arvan, et algaja kohta on täitsa ok kui tegeleda aktiivselt ja järjekindlalt sellega, mis meeldib.

×