Jump to content

jrx

Vanad Olijad
  • Sisu loend

    4 563
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    17

Koik jrx postitused

  1. Eesti Sportliku Vabavõitluse Liit värbab uusi MMA-kohtunikke! Eesti Sportliku Vabavõitluse Liit on inimeste ja ideede ühendus - edendame Eestis sportlikku vabavõitlust (MMA-d) ning ühendame selle põneva ja mitmekülgse spordialaga tegelevaid inimesi ning klubisid. Meie üks põhieesmärkidest on arendada sportlikku vabavõitlust kui võitlussporti - olgu see siis sportlaste toetamise, võistluste korraldamise või kohtunikekoolituse näol. Just viimast peame eriti südamelähedaseks - tasemel kohtunikutöö garanteerib võistlustel ausa mängu põhimõtete elluviimise, kujundades sellega spordi mainet; see tagab põnevad võistlusmatšid, seistes samas sportlaste ohutuse eest. Meie jaoks on oluline MMA stabiilne areng, mille üheks eelduseks on just professionaalsete kohtunike järelkasv. Kandidaadilt eeldame huvi võitlusspordi (MMA) vastu, teravat taipu ning soovi aktiivselt panustada Eesti MMA-kogukonda. Kandideerimiseks saada kiri: tuuli.sedman@mmaliit.ee ning vasta alljärgnevale: 1. Lühike enesetutvustus (kes oled, millega tegeled?) 2. Sinu suhe võitlusspordiga (treenid, jälgid?) 3. Miks tahad saada MMA-kohtunikuks? 4. Ülesanne. Palun vaata Raju 9-l toimunud matši Ülenurme ja Khampasathi vahel (link) ning hinda seda vabas vormis raundide kaupa punktikohtuniku vaatenurgast. Ootame matši kohta loovat arutelu ja Sinu hinnangute põhjendusi. Kirjatüki pikkus 300-500 sõna. Kandideerimistähtaeg 27. september 2013 (k.a). Valik tehakse teatavaks 30. septembril. Esimene koolitus meie uutele kohtunikele toimub juba 12. oktoobril (11:15-13:00 ja 15:00-17:00) Tallinnas!
  2. Jorgen Matsi

    Rene, kui poksikogemus on vähemalt 1-2 aastane, siis soovitan alustada hetkel LÄHIVÕITLUSEST ja uuel aastal lisaks võtta MAASVÕITLUS. See lubaks sul peale lähivõitluse kursuse lõpetamist osaleda vähemalt 2x nädalas nendes MMA treeningutes, kus tegeletakse just löögi- ja maadlustehnikate kombineerimisega. Võibolla siis 3-4 eratundi jalalöökide teemal juurde ja siis saaksid edukalt ka puhtalt edasijõudnute püstivõitluses kaasa lüüa ja siis olekski kogupakett olemas.
  3. Mul on erakordne uudis. Esmakordselt Eestis on võimalik noortele treenida MMA'd ilma selle eest ise treeningtasu maksmata. Projekti TARTUS veab pikima MMA-klubi traditsiooniga klubi Eestis VÕIMLA koostöös Vanglateenistusega. 15-20 aastastele põhi- ja keskkooliõpilastele pakume tasuta treeninguid 2x nädalas 2013/2014 õppeaastal. Sellele kursusele võtame vastu vaid 35 õpilast. Lisaks MMA treeningutele (225 euro väärtuses MMA baaskursuseid) saavad kursuse õppurid veel tasuta esmaabikoolituse, eriväljaõpet vanglaametniku erivahendite kasutamises ja veel palju muud põnevat. Tahad teada kuidas kandideerida? Vaata www.voimla.ee/noored2013
  4. Palun abi kavaga!

    Suht lebo kihlveo said endale Neid näitajaid 3 kuuga 10% suurendada on väga lihtne ja realistlik ja see tuleb närvisüsteemi adaptsiooni arvelt juba ära isegi kui lihas (väga) ei kasva.
  5. Jorgen Matsi

    Oi kurja, Wordpress on tõesti natuke seda postitust litsunud. Proovin parandada. EDIT: POSTITUS KORRIGEERITUD PAREMINI LOETAVAKS! Mis puudutab enda dopingutarvitamisse, siis kuna minu jaoks on tajutud riskid ja investeeringud väiksemad, siis ilmselt mul on ka suhteliselt lihtsam lähtuda väärtusest, et ei riku spordi kontekstis reegleid (sh ka laialdaselt kirjutamata reegleid nii hästi või halvasti kui see võimalik on - nee on tihti halvasti määratletud). Saan näitena välja tuua, et olen kasutanud dehüdratsioonist taastumiseks glütserooli, aga siis see keelustati WADA poolt kui maskeeriv aine ja peale seda ei ole seda enam kasutanud hoolimata sellest, et võistlused, millel olen osalenud pole enamasti olnud WADA regulatsiooni (ammugi siis reaalse testimise) all. Kirp, sa pole mind viimasel ajal näinud, rasva% on ikka rekordiliselt madal praegu Hapukoort samas väga ei ole sööma juhtunud, aga korra-kaks nädalas saiakesi ikka tuleb ära P.S. Üks huvitav projekt on Tartus käivitumas. Loodame kaasata asjalikke koolinoori MMA treeningutesse ja seda nendele täitsa tasuta. Kuidas ja mis? Täpsemalt loe siit.
  6. Jorgen Matsi

    Kopeerisin ühe Universitas Tartuensises ilmunud kirjutise oma Wordpressi blogisse http://jorks.wordpress.com Vahutan natuke dopinguteemal
  7. See efektiivsus ei tule üksikisiku puhul enamasti mitte meetodist vaid sellest, millise programmi juurde on kõige lihtsam piisavalt pikaks ajaks jääda. ROtteri näide on loomulikult äärmuslik. Aeroobne jooks ei tähenda veel enese maratonijooksjaks treenimist. Ja parempoolse mehe geenid + head arstid kombinatsioon on ka omaette teema.
  8. Jorgen Matsi

    Nonii. Suvi läbi, hoog sees. Kõigepealt räägin konkreetselt spordiplaanidest: 21. september olen registreeritud Soome lahtistele meistrivõistlustele no-gi brasiilia jiu jitsus (ehk siis maadeldakse mitte kimonos vaid lühikestes pükstes ja maadluspluusis). Eelmisel aastal sain pronksmedali kaalukategoorias -73 kg, sel aastal lähen välja kaalukategoorias -67.5 kg. Kaalumine toimub koos riietega vahetult enne matši seega suurt "kaaluvõtmist toimuda ei saa". Kuidas see siis võimalik on? Väga lihtne - viimasel ajal on kehakaal püsinud isegi natuke alla 70 kg. Viimati olin regulaarselt nii kerge aastal 2006. Kas siis olen pidanud mingit "megadieeti"? Ei, sugugi mitte. Pigem vastupidi. Aga need "nipid" vajavad pikemat kirjutamist. Võistlusettevalmistus kulmineerub kuu aega hiljem Rajuga Tartus, kus võistlen kokkuleppekaalus -63 kg. Nii madalas kaalukategoorias pole ma kunagi võistlenud, aga usun, et see ei saa olema kuidagi raskem kui varem. Mis pärast seda - eks vaatab Trennis tuleb nüüd vahel niimoodi käia
  9. Suured suured probleemid kaaluga

    Kommentaar sellest, miks "Simeonsi dieet" ei tööta ja on põhimõtteliselt pettus: LINK SIIN Veel üks kommentaar: LINK SIIN See on isegi ohtlik ja ei soovitaks küll kellelegi...
  10. Beeta-alaniin

    Teksti mõistmine eeldab pisukest teaduskirjanduse ja metodoloogia tundmist... ...see öeldud - MEE oli nii lahke ja andis mulle pool purki beeta-alaniini, mida siis katsetan praegu. Rõõm oli teada saada, et sooritusega väidetavalt seotud efekt EI ole seotud torkimise kõrvalefektiga (s.t. suurendades kogust sinnamaani, et tekivad kõrvalnähud ei anna muud lisaväärtust peale väärtuslikuma uriini)-
  11. Suured suured probleemid kaaluga

    Soovitan süüa rusikasuuruse portsu loomset valguallikat iga toidukord ja siis rohelist sinna juurde. Siis hakkaks looma.
  12. Priibe Blogi

    Sellisel juhul mu esmamulje pettis mind Tegelikult minu eilne õhtusöök oli 150 g kanafileed ja aedviljad sinna juurde. Aedvilju mahult oli küll vist rohkem kui sul.
  13. Priibe Blogi

    Selle toiduga jääksin isegi mina nälga (71 kg hetkel ja dieet käib).
  14. Pikkus on eelis (169 cm pikkune Jorgen)
  15. ROAR, ära lase end mingist tobedast moest mõjutada. Tegelikult on hea füüsiline vorm alati populaarne igas vanuses ja heas füüsilises vormis meestel ei ole jalgade vahel vahet, mis "kokku ei käiks"
  16. Jorgen Matsi

    Tegin jälle natuke MMA-analüüsi ja ühtlasi liigutasin selleteemalised jutud uuele aadressile. Uus artikkel ka Lyoto Machida vs. Phil Davis matšist. Head lugemist! https://mmahow.wordpress.com/ Üsna pea kirjutan siia trennidest ka
  17. Kuidas planeerida söögikordi?

    dzonny, kahjuks on lugu nii, et kui tahad tasuta nõu, siis saad kaasa ka inimeste suhteliselt tsenseerimata arvamuse asjast. Seda, kas selle arvamuse peale tasub solvuda või sellest õppida või seda lihtsalt eirata - see on juba sinu otsustada.
  18. Keilas hävisin täielikult :(

    Ma jään ka lapsega koju Käruga joosta ei riskiks mina ka. Aga pikad jalutuskäigud asendavad taastavaid jookse küll ma arvan. Aga nagu ütlesin - mina ei näe tempotreeningul hetkel mõtet. Kilomeetrid oleks vaja täis koguda. Kui 3x12st ei taastu ära, siis tuleb tempot maha võtta alguses.
  19. Keilas hävisin täielikult :(

    Draw - ei ole sinuga nõus tempotreeningu suhtes juhul kui treenida ainult 3x nädalas. Kui üle 10 3x nädalas tundub palju, siis tuleb joosta kolmel korral 10 Ma näen mõtet tempotreeninguks alles alates sellest kui jooksutreeningud on 4x nädalas. Siis võiks ka seda olla üle nädala nt kord 1 ja kord 2x nädalas
  20. Kaloraaz, cheatmeal, algaja.

    See sõltub ju üldiselt eesmärkidest ja toitumisPLAANIST. Kuna sinu plaan on "üldiselt tervislikult toituda iga 3-4 tunni tagant", siis mina ütleks, et lase samamoodi edasi AGA kui kõht tühi ei ole, siis jäta üks see 3 tunni pärast toidukord ära ja söö alles 6 tundi peale "cheat meali"
  21. Kaloraaz, cheatmeal, algaja.

    Ma alustaks proovimist kuskilt 3000st keskmiselt päeva peale nädalas.
  22. Kaloraaz, cheatmeal, algaja.

    Ja kõige tõenäolisemalt sa lõppkokkuvõttes päris iga päev seda jäätist ei taha ka siis enam...
  23. Kaloraaz, cheatmeal, algaja.

    Rämpstoit? Igatahes... see rasvade süsikate koos söömine... Kui sa sööd nt 4x päevas, siis on su nädalas 28 einet. Oletame, et 1 neist on cheat meal - see on 1 28ndik e alla 4%. See ei mängi nii suurt rolli, kas sa selle 4-6% sees sööd süsivesikuid ja rasvu koos või mitte.
  24. Kaloraaz, cheatmeal, algaja.

    See ühel päeval rasvu ja SV väheks ei pruugi nädala lõikes midagi tähendada. Cheat meal idee "töötab" ainult siis, kui on mingi väga kindel ideestik või plaan kuidas süüa (mul tundub, et sul hetkel ei ole) ja see on siis see eine kui sa sellest hälbid. Taimetoitlase jaoks on jaanipäeval šašlõkisöömine "cheat meal". Et siin ongi küsimus, et mis on see plaan, mida sa järgid, mida sa siis "cheatid". Kui sul seda plaani ei ole, siis pole jäätis ka "cheatimine" Ma ei mõtle seda üldse kuidagi pilavalt või halvasti. Olen ise kasutanud nii "cheat meal" kui "cheat day" ideed, aga hetkeks olen sellisest mõtlemisest loobunud, sest tundsin et selline sildistamine tegi palju asju hoopis raskemaks.
×