Jump to content

jrx

Vanad Olijad
  • Sisu loend

    4 563
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    17

Koik jrx postitused

  1. 3 kuuline rasvapõletus Blogi

    Palju sul nende toidukordade vahel aega oli? Ahjaa, paprikale lisaks võid igasuguseid aedvilju (tooreid või kuumutatud) sellise asja vahele lükata Maitseb tõesti hästi.
  2. Priibe Blogi

    Sinul ei ole kõht kinni ka... ma mõtesin Riinale vastuseks.
  3. Priibe Blogi

    Stress võibolla?
  4. Jorgen Matsi

    See oli sel aastal esmakordselt lubatud. See annab natuke mänguruumi selles suhtes, mis on nende materjal. Kui sarnasem jooksupükstele, siis nendega ei lähe higiseks ja seetõttu on parem ise jalgadega haardeid hoida (nii nagu vastane nt mulle matši alguses teeb) AGA samas eks vastasel ka lihtsam jalast hoida. Aga samas on ka suht libedaid variante, mis nt mõnest jalalukust laseks end lihtsamini välja tõmmata. Kirp: VÕIDUD - KAOTUSED - VIIGID - TÜHISTATUD TULEMUSED (s.t. kui juhtub mõlemal võistlejal õnnetu vigastus vms)
  5. Jorgen Matsi

    Eks ma püüdsin. Vastasel oli lihtsalt väga hea taskaal ja kaitse, millest ma täpselt alles pärast video pealt aru sain - ta lööb natuke selle puusa ette, kus ma jalast hoian ja see paneb mu hoo seisma. Siis jääbki üle ühe jala peal keksida ja mind eemale lükata. Ma olen siinsamas blogis varasematel lehtedel ka brasiilia jiu jitsu kohta täpsemalt kirjutatud. See on maadlusala AGA Seal ei ole seljavõitu. Lisaks vastase selili panemise eest (mis loomulikult annab ka punkte) saab punkte kinnihoidmisasendite parandamise eest - nt külje peal hoidmisest liigud kaksiratsi peale või sealt, näiteks kui oled ise alla jäänud, siis saad sealt peale rullida või vastase ümber lükata oma jalgade abil. S.t. asi on orienteeritud just erinevatele asendivahetustele. Loomulikult saab matši ka kohe lõpetada valuvõtte või kägistusega vastast alistuma sundides, aga minu viimases matšis sellest reaalset ohtu ei olnud. Panen siin paar lühemat matši kus asi on olnud otsustavam Need küll kimonoga BJJ-s. Reeglistik on -täpselt- sama, vahe on lihtsalt võistlusriietuses (ja selles, et maadlusriietes ei tohi vastast riietest kiskuda, aga kimonost loomulikult võib). P.S. Ei kommenteeri
  6. Jorgen Matsi

    Parandatud! Kogemata oli üles laadides nii sattunud. Nüüd eelmisel lehel olev matš igati vaadatav. Kirbule vastuseks - võib lugeda küll. Ta oli esimene, kes rääkis eri stiilide liitmisest, selle analüüsist mis töötab ja mis mitte ja võitlusspordi olulisusest päris võitluses.
  7. Jorgen Matsi

    MUL ON NII PALJUST KIRJUTADA, AGA EI KIRJUTA (meelega väldin väljendit "mul ei ole aega", sest mul täpselt nagu teil kõigilgi on see sama 24 tundi ööpäevas, ei midagi rohkemat ei midagi vähemat) Paari päeva kirjanikuvaim läks Kirbu blogi toetamisele ja siis üleeile vist sai üks põhjalik vastus Facebookis kirjutatud Risto Uuki küsimusele ja pole rohkemgi jaksu olnud toimetuste vahepealt. Mis on oluline on see, et võistlusettevalmistus hakkab vaikselt jõudma lõpusirgele. Kehakaal on seal, kus ta olema peab ja eelmises postituses küsitud traagiline lugu tegelikult on ka üks asjadest, mis ootab põhjalikumat kommentaari. Juhin tähelepanu sellele, et brasiilia on ikka suhteliselt metsik maa ja eesmärk langetada ca 15 kg ühe nädalaga (80 pealt 65 peale) on ... enesetapp (pun intended vist). Väga traagiline lugu nagu ma ütlesin, millel ilmselt on keeruline põhjustevõrgustik, millest üks ka MMA spordi seis sellisena nagu ta on. Õnneks ei näe mina, et selliste juhtumite oht oleks sagedane, aga et see oleks veel harvem peaks promootorid ja fännid üheskoos selle nimel pingutama ja raha investeerima. Aga nagu ütlesin - see tahab pikemat kirjutamist. Kes tahab minust teada ja näha - vaadake Raju videoblogi! Veel parem variant - täna homme (4. ja 5. oktoober) on Tartus Lõunakeskuses Raju demopäevad. Saab osaleda vahvates võistlustes, õppida MMA-d, juttu ajada, Playstationiga MMA-d mängida (profivõitlejate vastu ) ja ise puuris ära käia! Palju Eesti MMA-paremikust on käegakatsutavalt kohal! Panen siia 2 post scriptumit ka: Esiteks matš Soomest, mis oli viimane millest kirjutasin. Kaotasin punktidega 10:0(3) siis kahekordsele maailmameistrile eelringis, kes võitis hiljem minu kaalu ja absoluutkaalu! Super saavutus -67.5 mehele. Maailmatase ikka. Olgugi, et 10:0 võib tunduda jube ülesõit, siis tegelikult oli päris pinev ja lõbus matš, tema 10 punkti tähendas punkte kokku nelja võtte eest (1 pühkimist alt peale 1 mahaviimine, kus ma tegelikult ise võtsin riski kägistusvõttesse minnes ja 2 möödumist minu jalgadest), aga korralikku domineerimist ma endale peale panna ei lasknud ja tegevust ikka oli. Minu (3) tähendab nende reeglite kontekstis kolme võtet mis peaaegu oleksid õnnestunud. Viies ja viimane koht oma kaalukategoorias, aga matšiga olen rahul - kahjuks see jäi lihtsalt ainukeseks. Kui tahate täpsemalt aru saada, mis selles puselemises toimus, siis küsige Teiseks siin on olnud foorumis kuskil juttu, et bla bla FAST Team inimesed lihtsalt promovad tooteid. Mina võtsin algusest peale tiimi astudes põhimõtte, et ma ei kirjuta millestki, mida ma ka päriselt ei söö ja ütlen välja oma arvamuse ka nendest asjadest, mis ei meeldi. Hetkel võistlusettevalmistuse ajal tarbin FAST Intra-t, kusjuures ma arvan, et enamikele meeldib apelsin rohkem kui uus maitse sidrun (astusin ämbrisse uue purgi valikul). FAST Beeta-alaniin puhtal kujul, olgugi, et ma sellesse väga ei usu, aga usun, et kahju ka ei tee FAST Omega 3 igapäevaselt ja FAST glutamiin puhtal kujul kui toidust on rohkem kaloreid saadud aga pikem paus sees söömisel, nt trennijärgselt. Soomes võistlustel 2 päeva enne oli abiks veel Protein Block ja taastumiseks HPR.
  8. Vend Vähk Peab liikuma!

    Oijah. Tunnen kaasa. Mul on veel nädal aega aega kuni dieedi tõeliselt ebameeldiva osani
  9. Fitshop Telliskivi: Kui hindad kvaliteeti!

    Huvitav, kas batoon ennustab seda, et lähiajal on ka banaani Puddingut oodata ?
  10. taimne valk

    +1 Taavile.
  11. taimne valk

    Sõltub, mida sa taimedest sööd. Mina nõustamispraktikas ja enda jaoks jätan välja. Aga ma väga valgurohkeid taimi ei söö ka.
  12. Kuidas mõelda efektiivsemalt?

    Oleksid võinud kohe näiteid välja tuua, aga palun too siis nüüd
  13. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Väga hea! Ja number 7 (või kõige esimene) - magada korralikult ja kvaliteetselt vähemalt 8-9 tundi igal öösel!
  14. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Üks hea film, mida soovitan vaadata on "Piinatud geenius" (A Beautiful Mind) (See kommentaar ei seostu otseselt ülejäänud aruteluga). Mis on seotud otseselt ülejäänud aruteluga on see, et tähtis on aru saada, et "oma nahk" ja sellel järeleproovimine on subjektiivselt kõige õigem, aga sellegipoolest objektiivse(ma)lt võib panna täiesti puusse. Teadus ei ole mingi kivisse raiutud asi. Teadus areneb pidevalt. Samas tõesti - teadus mõnes mõttes väljaspool konkreetset uuringut paikneva indiviidi kohta ei ütle otseselt midagi. Lõppkokkuvõttes oleme alati informatsioonipuuduse ja erineva kvaliteediga informatsiooni mäsus ja teeme otsused ikka "kõhutunde" põhjal Iseasi kui teadlikud me oleme sellest, mismoodi meie "kõhutunne" "töötab".
  15. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Erik, kas sa seda linki vaatasid, mis ma postitasin? Hea näide sellest, kuidas psühholoogilised tegurid on mõjutanud arusaama ja sümptomaatikat MSG suhtes. Holger ütles nii: "Enda kogemuste kasutamine enda elukvaliteedi paremaks muutmisel on ju igati arukas otsus. Kui märkad talumatust siis muidugi, väldi, otsi põhjus ja elimineeri." See on viis kuidas meie mõistus töötab! Üldiselt on see väga mõistlik! Aga näiteks foobiad ja ärevushäired tekivad üldiselt kõik sama mehhanismiga Luuakse seos nt "mul on lennukis halb ja ebakindel olla", otsitakse põhjus "see on sellest, et lennukiga lendamine on ohtlik, võib juhtuda õnnetusi!" ja elimineeritakse enda elust võimalus mööda maailma reisida ... lühiajaliselt enesetunne paraneb, pikaajaliselt jääb suur osa elu hoopiski elamata Sama mehhanism toimib ka toitainete suhtes. Räägin ühe oma kogemuse: Umbes 4 aastat tagasi käisin õhtul sõbrannaga McDonaldsis, ostsime (lisaks muule, st kartulid, piimakokteil) 2 misiganes "kampaaniastiili" burgerit. Tavaliselt ma burgerit ka tollel ajal ei söönud, aga aegajalt oli isu ja vahel ikka sõin. Tollel hilisõhtul/öösel sain oma elu kõige hullema kõhuhaiguse. Oksendasin korduvalt jube jube halb oli olla, miski ei püsinud sees, palavik, kõhulahtisus. Järgmisel päeval enam vist peale hommikut rohkem ei oskendanud, aga halb enesetunne kestis kindlasti veel järgmise hommikuni. Kas see oli tingitud söödud toidust (burger)? Ma ei usu, sest me jagasime sõbrannaga mõlemat burgerit pooleks! Ma teadsin seda juba tollel öösel! Sellegipoolest - mulle enam absoluutselt ei maitse burgerid. Need ajavad iiveldama. Ma võin burgeri lahti võtta ja süüa ära kotleti. Ma võin süüa saia. Aga formaat kahe saia vahel kotlet ja muu ei lähe absoluutselt. Mul hakkab täiesti füüsiliselt paha kui ma pean midagi sellist sööma. Ja seetõttu otsustan seda vältida. Wrapiformaat kusjuures läheb väga hästi sisse Samuti nt lihapirukas on OK. Kas mul on burgeritalumatus? Võiks ju niimoodi öelda. Kas sellel on mingisugune seedesüsteemist tingitud füsioloogiline alus? Ei. Ja ma saan sellest väga hästi ise aru. Aga see ei aita mind absoluutselt. Kas ma saaksin selle seose ümber tingida? Jah. Süües palju burgereid ja iivelduse ära kannatades. Kas sellel on mõtet? Ilmselt mitte. Kas ma peaksin ütlema teistele, et burgereid vältida oma kogemuse põhjal? Ei. Kuigi esimene tahe oleks seda tõesti teha. Sest ma tahan ju teisi ka kaitsta! Evolutsioon on meid kujundanud looma seoseid söömise-kehaliste tagajärgede-käitumise muutuse vahel väga väga lihtsasti. Me oleme väga tundlikud selle suhtes, mida me kehas tunneme ja kuidas seda söömisega seostada saab. Me oleme suutelised produtseerima selle tulemusel reaalseid psühhofüsioloogilisi reaktsioone! Mul hakkab tõesti päriselt paha kui ma burgerit püüan süüa! Aga selle tõttu on need läbi vältimismehhanismide iseennast-taastootvad skeemid väga tihti ülereageerivad, ületundlikud ja "näevad" seost seal, kus seda päriselt pole. Huuh... see postitus sai palju pikem kui plaanisin. Tagasi tööle.
  16. Priibe Blogi

    Vibramid on päris head saalitrenniks. Aga minu lemmik kui raskeks kangivenitamiseks läheb on ikka maadlussaabas.
  17. Martinkink blogi

    See valus jalg tuleb ootamatust mahust. Aga eks see on jala arenguks hea meetod ka.
  18. 3 kuuline rasvapõletus Blogi

    Jo-jo efekt tagasilangustega on suurim probleem igasuguses kehakompositsiooni reguleerimises. Põhjused on psühhobioloogilised
  19. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Gluteen nr 1 kõhukinnisuse tekitaja? Osa jätkuvast anti-gluteen hüsteeriast. Parim on see, et "gluteenitalumatuse" sümptomite alla kirjutatakse nii kõhukinnisus KUI kõhulahtisus - kui mugav! Misiganes asja saab kirjutada gluteeni arvele ja kui peaks kokku langema seisundi paranemine gluteenitarbimise lõpetamise, siis saab "paranemise" kirjutada ka selle arvele! Head lugemist "gluteenitalumatutele".
  20. Vend Vähk Peab liikuma!

    Ma olen kusjuures nõus - kui ei ole vajadust ja kuskilt "king ei pigista", siis ei ole põhjust endale isegi vedelikku sisse sundida. Inimestena siiski oleme arenenud lühiajalise (mõned tunnid) veepuudusega füsioloogilises mõttes üsna hästi toime tulema (mõnikord tuli ju mitu tundi looma taga ajada / jälitada).
  21. Vend Vähk Peab liikuma!

    Kas sa nende trennide ja sauna ajal jood ka või kuivad?
  22. väike abipalve

    Olen Sütevaka vilistlane ise ka. Proovi vaikselt tutvust teha reaalsete uuringutega, mis antud vallas on tehtud. Alusta nt siit: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=bodybuilding Reaalselt mingi hüpoteesi testimine on aastatöö raames ikka üsna kõrge ootus (Edit: mõistliku ja oma testimise abil andva hüpoteesi... eks hüpoteesi võib ka püstitada, et "Intervjueeritavast kümnest kulturistist enamus ütlevad et ...".)
  23. Jorgen Matsi

    See on natuke trikiga küsimus. Proovin seletada: Otseselt beeta-alaniin ei põhjusta vererõhu tõusu, pulsi kiirenemist jms. sümptomeid. Samas otseselt beeta-alaniinist põhjustatud "imelik tunne" (paresteesia) on ebameeldiv. Kui me kogeme midagi ootamatut ja ebameeldivat (eriti kui me pole päris kindlad, mis täpselt ja miks see on), siis see aktiveerib meie autonoomset närvisüsteemi (iseseisev osa närvisüsteemist, mis tegeleb pulsi, hingamise, seedimise ja muu säärasega). See tähendab, et beeta-alaniin sinu küsitud sümptomeid ei põhjusta, küll aga põhjustab neid beeta-alaniinist tekkiv tunne. Tuletan siinkohal meelde, et beeta-alaniini reaalne füsioloogiline kasutegur paistab olevat (vähemalt) sama suur, kui seda tarvitada päeva peale väikestes doosides, mis kihelust ei tekita (eks seda on loomsetes valkudes ka niikuinii ja see meid ju kihelema ei aja kui palju liha süüa). Kui aga keegi on saavutanud selle efekti, et võttis enne trenni beeta-alaniini (mis on ju paljude trennieelsete ergutite koostisosa ka) ja oh kus laksas ja rekordile sai kilosid juurde, siis see efekt on justnimelt sellest samast autonoomse närvisüsteemi aktivatsioonist (pluss "puhas" platseeboefekt ka veel lisaks:) See on reaalne, see toimib aga sama hästi oleks võinud seda esile kutsuda nt nõeltega torkimise, enda nina otsast näpistamise, nõgestega vihtlemise vms teel.
  24. Jorgen Matsi

    Õhtusöök tehtud: 400 ml kohvikoort, 1 kulp FAST Protein Block, FAST beeta alaniin, suutäis kookosehelbeid. Lõunasöök oli samasugune, ainult 3,5% piimaga miinus beeta alaniin. Hommikusöök ka samasugune miinus BA. Beeta alaniiniga kusjuures (pole seda jupp aega eraldi tarvitanud, ainult FAST Intra sees) panin korralikult üle - kihelesin ikka pool tundi üle kere. Oli üsna ebameeldiv:) Mis värk on võite küsida? Eks ikka võistluskaalu jõudmine. Laupäeval Helsingis no-gi brasiilia jiu jitsu Soome lahtised meistrivõistlused. Võistluskaal 67.5 kg (koos riietega, mis kaaluvad ca 500 grammi). Täna hommikul olin 68.8. Ehk siis 48 tunniga veel 1.8 kg alla vaja saada. Pole raske ja lootust on, et võistluspäeva hommikul saab isegi natuke hommikust süüa - kaalumine on vahetult enne matši ja seega võistlustel kohal olles taastumiseks aega ei ole. Kott on peaaegu pakitud, veetsin just õhtupoolikul väiksematesse topsidesse ümber tõstes kolme toodet: FAST HPR, FAST Intra ja Protein Block. Võistluste suhtes juhtus selline asi, et loosiga väga õnne ei olnud. Minu kaalukategoorias (eliit tasemekategooria, kaal -67.5) on viis meest. Võisteldakse turniirisüsteemis nn "single elimination" (ehk kaotaja langeb välja) ilma miinusringita. BJJs võistledakse IBJJF (International BJJ Federation) reeglite järgi ja selle alusel antakse välja pronksmedalid mõlemale poolfinaalis kaotanud võistlejale. Ühtlasi võivad peale kaalukategooriaid vaid medalistid osaleda avatud kaalukategoorias. Ja loomulikult läks nii, et viieses tabelis on minul ainus eelringi matš. Ehk siis kui kaotan, siis jäängi oma kaalu viimaseks ehk viiendaks. Kes mu esimese ringi vastane on? Oh, kõigest brasiillasest kahekordne BJJ maailmameister, kes juhuslikult on terve septembrikuu Soomes külalistreener olnud. Mees, kellel on YouTubes isegi oma highlight! Õnneks on võitlusspordis kõik võimalik Üldiselt läheb hästi. Enne seda kui hakkasin tegelema spetsiifiliselt sellelaupäevase võistluse tarvis kaalu reguleerimisega (möödunud laupäeval e täpselt 7 päeva enne), mis sisaldab spordialaspetsiifiliselt madalat kaloraaži (ca 1500 kcal päevas) ning vedelikkudega trikitamist olin saanud kaalu stabiilselt 70-st väiksemaid numbreid näitama, mis on igati RAJU võistluskaalu (-63 kg) graafikus. Treeningud on natuke olnud kammitsetud väikestest vigastustest, mille kohta ei saa seekord öelda isegi, et "võitlusspordi paratamatu hind" vaid lihtsalt natuke ebaõnne. Samuti on immuunsüsteem väikeste haiguste näol vimkasid visanud - nagu ikka, dieet + treeningkoormuse tõus kipub olema liig. Seetõttu olen praegu terve töönädala puhanud, eelmisel nädalal treenisin nädala esimeses pooles raskemalt ja laupäeval tegin kerge treeningu. Välimus laupäevase trenni järgselt siis selline: Mõned päevad enne näitas Omron mulle rasvaprotsendiks 14%. Usutav? Ja et ei tuleks enam seda "jalapäeva" kommentaari Raju igatahes saab olema... raju. Vastase sain endale tõeliselt väljakutsuva: Moktar BENKACI (9-4-0-1). Moktar on Euroopa esiliiga Cage Warriors'i veteran, kus ta pidi vastu võtma kaotuse James Brum'ilt (Euroopa nr 4, groundandpound.de). Kõik tema võidud on tulnud läbi KO või alistuse, kõik kaotused läbi kohtunike otsuse. Ise ma ei oleks järgnevat niiväga reklaaminud, aga korraldajad on selle suuna võtnud ja nii on sportlaste kasinamad sooritused ka kõigi ees avalikult näha. Mida ma mõtlen on see, et nii minul kui Moktaril on kaotus täpselt samale mehele (Joni Salovaaraga, Euroopa nr 10) kaal kõrgemal Joni vs Moktari matš - http://www.gymtv.fi/index.php?viewkey=2 ... f2d6b052c9 Joni vs Jorgeni matš - http://www.gymtv.fi/?viewkey=70fe748e6982b3439ad3 Eks võrrelge ja hinnake, kellel paremini läks. Minu matš muidugi juba 2,5 aastat tagasi ja Moktari valus kaotus värskem. Spekulatsioonid sellel teemal, kuidas ma temaga võitlema peaks ja milline matš tuleb alaku Ahjaa. Täna sai käidud ka TÜ Kliinikumi verekeskusest läbi, kus taas oli äge Raju poolt veetud kampaania doonorluse edendamiseks (Postimehe artikkel). Eks ole näha mitu liitrit tuli. Ise seekord käisin moraalseks toeks, sest sellise päevamenüü peal nagu postituse alguses kirjeldatud (lõunasöök kusjuures alloleval pildil käes) ja kaks päeva enne võistlust ei ole mõistlik verd anda. Aga doonor olen ise ka ja luban, et teen hiljem järele! Aitäh kõigile, kes täna käisid!
  25. Taimetoitlus - hea või halb?

    Taimetoitluse puhul on minu arust küsimus MILLEKS. Kui keegi tahab eetilistel põhjustel loomi mitte süüa ja tal on argumentatsioon (enda jaoks) selgelt paigas, andku minna. Aga siis võiks süüa nt piimatooteid... Võibolla kala... aga kui see ka ei lähe siis hea küll. Kui keegi aga läheb vähemsubjektiivsete faktide kallale (väidab nt, et taimetoitlus on tervislik), siis saab efektiivsemalt vaielda ka.
×