Jump to content

jrx

Vanad Olijad
  • Sisu loend

    4 563
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    17

Koik jrx postitused

  1. FitLife Tartu kulturistid, kõik poseerima!

    Võta raskust vähemaks ja küki sügavamale. Filmi oma kükke KÜLJE PEALT. Tee oma järeldused. Üks paremaid liigutusi, mis näitab ära keha nõrgad kohad on kang pea kohal kükk. 10 kilone kang kätte ja kui kükid, siis on kohe näha, kas ja kus midagi valesti on. Kulturistiks võib ilmselt saada ka ilma (täis)kükkimata. Muudel aladel aitab see kindlasti kaasa. Jorgen kükipuudulik
  2. Kõhulihaste treening.

    Ei, pigem halvemad - veel tõenäolisem seljas midagi tuksi keerata (eeldan, et mõtled "kõhulihaste" all istessetõuse - ÄRA NEID ÜLDSE TEE, ei enne ega pärast magamaminekut. Vähemalt mitte enne kui suudad hoida perfektset planku ja küljeplanku 3x3 minutit)
  3. Margus Silbaum EM hõbe ja Elar Kraav 6. koht

    Palju õnne!
  4. Üks asi on geeni olemasolu, teine selle ekspressioon keskkonna mõjul. Geenide ja keskkonna mõju on praktikas teineteisest lahutamatu. Aga sellise lampi sopaloopimise võiks selles teemas ära lõpetada. Kõik me teame seda, mida Robert teeb - tema blogi ütleb piisavalt ja mees teeb avalikke koolitusi. Ainus, mida kuulda ErikO'lt on see, et "indiviiid, maksa, siis saad osa õigest tarkusest".
  5. Jorgen Matsi

    WHAT A BEAUTIFUL LAMBSCAPE! Käisin Jass Murutalu seminaril (ei, mitte pilt ei ole sellest:), olen teinud natuke trenni, lugenud värskemat kirjandust beeta-alaniinist, söönud natuke ka FAST beeta-alaniini ja HTRi. Ehk lähiajal jõuan kokkuvõtte teha:)
  6. Jorgen Matsi

    Novot sellest ma räägingi:) Aga sama hästi oleksid võinud c-vitamiini anda ja öelda et see on PowerPill.
  7. Jorgen Matsi

    Ma rääkisin, et äkiline mõju jõunäitajatele on hea näide platseeboefektist. Ja et beeta-alaniini tuntav kihisemaajav mõju on hea näide platseeboefekti süvendavast tegurist. Pikaajalisem mõju intensiivsele sooritusele on aga hoopis teine lugu ja palju huvitavam:) Igatahes ise proovin võtta jaotatuna päeva peale ja doosides, mis oleks "kihisemaminemise" doosist väiksemad.
  8. Jorgen Matsi

    Nina - mõned head aastad tagasi saadud ninaluumurd takistab hingamist. Vahel. Ei suuda otsustada, kas tähtsam on operatsioonile minna nii vara kui võimalik või alles siis kui sellise intensiivsusega sellist sporti enam ei tee.
  9. Jorgen Matsi

    Taaskord ei saanud midagi põnevat nina kohta teada. Lootsin kohtuda kirurgiga, kes pidi lõikuse tegema, aga ei õnnestunud. Aga nüüd on 30. mail uneuuringu tulemused ootamas - mul sai telefoniaku täpselt siis tühjaks kui hakkasin endast pilti tegema, see oli päris põnev ettevõtmine. Olin haiglas üksinda palatis, kus oli ka nt. külmkapp ja pliit ja telekas ja terve hunnik juhtmeid pandi külge terveks ööks - EKG; EEG; õhuvoolu liikumise andurid ninas ja suus, jalgade liikumisandurid. Põnev:)
  10. Jorgen Matsi

    Nonii. Sel nädalal siis juba kaks jooksu selja taga. Praegu olen võtnud asja kergelt selles suhtes, et kuskil kaheksanda ja kümnenda kilomeetri vahepeal hakkab põlv valutama ja siis olen jätnud asja katki (kui just niikuinii kodule lähedal ei ole:) just täpselt siis. Valu läheb pärast kenasti ruttu üle ja kõik on selles suhtes väga hästi. Ootamatult sain kirja, et olen registreeritud Tartu Olümpiajooksule (10 km), hoolimata sellest, et ise teadlikult ei ole ma selleks küll midagi teinud:) Mine sa tea - võibolla lähengi ja tiksun selle läbi, 50 minutit oleks täitsa sobiv aeg näiteks. Aga mis on väga tore on see, et täna tegin esimest korda oma põhiala, ehk brasiilia jiu jitsut nii, et intensiivsust õla pärast reguleerima ei pidanud. Tõsi, ikka on teatud asendid, milles pean kätt hoidma ja selle tõttu saab minu peal hetkel lihtsasti mõningaid võtteid "kätte", aga täisintensiivsusega sai tehtud kokku kümme neljaminutitlist sparringuringi. Vahepeal väsisin ära, aga lõpus sai jälle tuure juurde keeratud. Tõeliselt mõnus trenn. Samas kõrvalmatil käis meie klubi värske maasvõitluse intensiivkursus, kuhu ilmus kohale pea 30 huvilist, kes minu klubi värskete instruktorite käe all usinasti õpetust said. Kuna olen saanud kogemuse, et õhtune korralik söömine kipub tegema natuke liiga uimaseks (isegi kui SV piirata) ja samas tahaks veel õhtul terava mõistusega ühtteist teha (hommikul tõeliselt tühja kõhuga ärkamine on ka oluliselt kergem), siis vahel peale trenni teen õhtusöögiks lihtsalt korraliku valgukoksi. Täna sai siis selleks puhuks avatud Tuuli Soome-meistrivõistluste-auhinna FAST Muscle+, mida ma varem kunagi proovinud ei olnud. Lahustuvus ja maitse väga head. Läks siis koks loomulikult piimaga, lisaks Muscle+'ile läks kokteili sisse veel natuke lisaks maitsestamata Hera80 vadakut, natuke magusat kakaod, natuke puhast mõrudat kakaod ja otse loomulikult see kõik ehtsa eesti piimaga. Nom nom nom. Nüüd on tunne hea ja vaim valmis minemaks homme hommikul kirurgi konsultatsioonile, kes peaks andma infot selle kohta kas ja mida mul enda kõvera ninaga on mõtet peale hakata:)
  11. Jorgen Matsi

    Aitäh, G. Õnneks kõ'iki neid asju juba tegin ka - väike ibuprofeen, massaaz, kerged venitused. Leidsin ScienceDailyst sellise kokkuvõtte jõutreeningust, süüvida veel ei ole jõudnud, aga asja mõte siis see, et kui volüüm on suurem, siis väikesed raskused aitavad ka lihast ehitada http://www.sciencedaily.com/releases/2012/04/120430105358.htm
  12. Jõusaal poksi kõrvalt

    Mina ei ole siinkohal kaksikutega väga nõus. Nagu enamasti, kui nad räägivad asjadest, millest nad (nagu ka ise tunnistavad) eriti midagi ei tea. Tõsi ta on, et kulturismitreeningute päris üks ühele tegema ei peaks AGA samas ei peaks ka väga jõhkralt mingeid hüppeid ja plaksuga kätekõverdusi uhama:) Üldine baasjõud PEAB olema mingil tasemel kui tahad spordis edukas olla. Samuti aeroobne baas. Ja kõige paremaks teeb ikka 100% spetsiifiline treening. Ehk poks.
  13. Sire sai

    Mmmmm ekstra gluteen!
  14. EJTL võiks nende võistluste puhul, kus niikuinii varustuse koha pealt mööndusi tehakse (klassikaline, üliõpilaste vms) mõelda selle peale, et äkki on liibuv ülemine + liibuv alumine ots riietust ikka võrdsustatav trikooga:)
  15. Säärelihase valu jooksmisel, kuni krampideni.

    Siin oleks nüüd huvitav teada, mis sellest kokteilist tegelikult toimis ja tõesti võibolla oli puhkus jooksmisest kõige olulisem:) Ise olen just aja möödudes vitamiinide võtmist vähendanud (v.a. regulaarne D).
  16. Proteiinipulbrid toidus kasutamiseks

    Kasuta pigem täispiima kui just laktoositalumatust ei ole:) Sealt saad natuke kaseiini ka niikuinii. Iseenesest maitsestamata kohupiimatoru-kreemi pudru sisse segada võiks ju nagu alla minna küll.
  17. Jorgen Matsi

    Räägitakse, et inimene harjub kõigega. Levinud nali, et isegi poomisega, et algul siputab, aga siis jääb vaikseks. Ha-ha. Ei saa öelda, et jooksmine veel oleks meeldivaks muutunud jälle, aga küll ta tuleb. Igatahes jälle väike jooksuring tehtud. Kuna jätkuvalt pulsikella ei ole, siis pulssi saan vaid oletada, aga ju ta sinna 140 ja 160 vahele ikka jääb. Samuti ei saa distantsi mõõta muudmoodi kui imepäraselt Maanteeameti veebirakenduselt (mis on väga hea ja kasutan tihti tegelikult:). Ehk siis distants kuskile 8,5 - 9 km ja aeg kuskile 45 ja 50 minuti vahele. Pole paha tegelikult, pole üldse paha:) Kevadiste külmade soojade ilmade käes olen natukene saanud mingi põletikukese kurku, aga juhindun sellest, et kui kõrisõlmest ülal on kerge haigus, siis võib trenni teha. FAST glutamiin peaks aitama külmetusest kiiremini taastuda. Natuke vitamiine ka juurde. Eelmisel nädalal õnnestus natuke ära tõmmata midagi kuskilt trapetsi alumise otsa-selgroosirgestaja kandist, ise arvan, et see on seotud pingetega, mis tulevad teiselt poolt vigastatud õlast. Seega olen jälle selga hoidnud ja keskendunud rohkem rahulikule püstivõitlusele - poks, tai poks. Kuna siin foorumis käib ka palju püstivõitlejaid, siis panen siia ka videolingi ühele matšile viimasest Rajust, mis on täitsa aabitsavärk - just nii peabki see asi käima.
  18. Kofeiin

    Kofeiini tuleks ikka doseerida vastavalt sellele, mis tüüpi ka trennid on - lükata mingit eeltrenniboosterit (või lihtsalt kanget kohvi) enne maxpingutuse asja - mõistlik. Aga kui niikuinii plaanid tavatrenni, enne ja peale mida 20 minutit aeroobses tsoonis mingi masina peal istud - ilmselt mitte mõistlik. Samuti HIITi või ringtreeninguga - see treening on iseloomult NIIKUINII megalt ergutava mõjuga. Milleks enda neerupealiseid ekstra haamerdada?
  19. Ja arvestades tõesti teemaalgataja kirjeldusi - teravilju hästi ei talu jne, siis võibolla tõesti soovitaks ilma kaalumata ja kaloreid lugemata paleo lähenemist, milles süsivesikud ilusasti sees.
  20. Tantsusaate teemal ma sõna ei võta. Mägradieeti katsetasin ma enamus aega ikka täie rauaga s.t. oli ainult hakkliha-muna-vahukoor päevi ka. Seda, miks maha tulin kirjeldasin ka oma TEAM FAST BLOGIS. Lühidalt kõige õigem oleks öelda, et ei viitsinud ennast - s.t. see sümptom oli küll jah:) Aga mõtlesingi seda, et ei näe, kuidas saaks või miks tahaks igapäevaselt keegi olla Atkinsilaadselt low-carb kui saab muudmoodi ka. Rääkides praegusest - mis on hetkel hämmastav on see, et mul ei ole tekkinud üleminekuaega või taas-üleminekuaega. SV režiimile. See muidugi võib olla rängalt individuaalne. Mida ma mõtlen: võin mõnel päeval süüa võileibu, aedvilju, kohupiima moosiga ja kommi ja järgmisel päeval 1 toidukord päevas omletti ja mõlemal päeval tunnen end hästi. Treeningkoormus muidugi ei ole praegu suur, nii et mõju sooritusele on raske hinnata. Hiigelkogus SV korraga (pool liitrit jäätist) muidugi paneb magama (on küll mõnus uni), aga trennist sellejärgselt väga midagi välja ei tuleks.
  21. Ma ei kujuta ette, et keegi saaks olla NII low-carb, et ErikO postitatud lingis mõjud välja tuleks. Paleo tüüpi lähenemise peal saad piisavalt süsivesikuid aedviljadest ja vähesemal määral puuviljadest. "Nordic" dieedi peal saad samuti aedvilju ja isegi põhjamaiseid teravilju! Tüüpilise low-fat high carb skeemi peal korra päevas ikka natuke süsivesikuid sööd...
  22. Jorgen Matsi

    Nonii. Mis siis vahepeal toimunud on. Õlavigastus siiamaani väga aktuaalne, liikuvusulatus hakkab vaikselt taastuma, aga valuvaba liikuvusulatus on veel teise õlaga võrreldes väga kehvake. Jätkuvalt võimlen, vahepeal proovisin Powerballi, mis on päris lõbus mänguasi, aga õla jaoks mitte päris see. Olen teinud huvitavaid kulinaarseid avastusi - tuunikala, mis viimasel ajal kipub olema kallis, vähekvaliteetne, tihti poes otsas ja looduseski kannatama ülepüügi all on saanud alternatiivi. SARDIINID - hunnik häid rasvu, piisaval hulgal valku. Konserv kapis olemas, kui kiirelt vaja midagi süüa siis lahti ja amps. Teine tore asi on olnud Oskari lihatööstuse e-ainete vaba piimavorst. Mõnikord tuleb lihtsalt lapsepõlv meelde ja tahaks lihtsalt keeduvorsti. Aga samas kui vaadata enamike vorstide sisaldust, siis pole seal lihaga suurt midagi pistmist - sojavalgud-asjad, mis ühe lihatoote sees olema ei peaks. Aga hõissa - sellel vorstil on koostises 72% liha ja 22% piima! Valku-rasva parasjagu ja näiteks sinepiga imehea:) Mõnus vaheldus sportlase toidulaual:) Eile õnnestus lõpuks avada 2012 jooksuhooaeg, kokku sai tiksutud 8 km või natuke rohkem (ei tea, sest eelmine pulsikell on vist omadega õhtal. Plaanin osta uut pulsikella, hetkel on silmad Suunto T6D peal - kas keegi oskab äkki kiita laita või võrrelda selle Polar S810'ga nt? Ühtlasi mõistatus kohalike füsioterapeutidele - mul on ammu olnud probleeme vasaku põlve valudega, mis seostuvad nelipealihase mediaalse pea pingega, mis ilmselt kisub patellat valele rajale. Teine koht, kus pinged tekivad on vasaku puusa piirkond ees. Vana asi juba. Aga mille avastasin seekord on see, et kui kuskil peale 7 km rahulikku jooksmist tegin mõned 100 meetrised ca 80% intensiivsusega sprindid (ja vahepeal sörki), siis peale seda olid jalad nende kohtade pealt ideaalselt lõdvestunud - on siin mingit loogikat? Plaan oli pikemalt kirjutada ka eelmise nädalavahetuse võistlustest, kui tiimiga Soomes käisin samal ajal kui teised Tallinnas Rajutsesid. Pole veel kätte saanud täit video- ja fotomaterjali, aga üldiselt oli lugu selline, et kahjuks enamike sportlaste teed lõppesid tabeli esimeses või teises ringis ja võistlussüsteem on brasiilia jiu jitsus kahjuks nn. single elimination ilma lohutusringita. Ehk kaotus ja kõik. Küll aga tuli esimesel päeval igas mõttes taas koju naiste valgete vööde -58.5 kg Soome meistritiitel - teekond läbi tabeli on siin. Teisel päeval aga sai läbi napi kaotuse finaalis hõbemedali õpilane ja klubikaaslane Rosina naiste -58.5 siniste vööde kategoorias. Siin üks võistluseelne pilt Tuulist segamas endale enne kaalumist viimast väljamõõdetud segu FAST protein block, FAST Hera 80, natuke FAST kreatiini ja beeta-alaniini - HTR oli otsa saanud ja seega tuli ise valmis segada:) FAST oli ka üks võistluste suursponsoritest ja iga võitja sai endale ka uue sheikeri ja kotitäie Muscle+'i - see on lisand, mida ma varem tarvitanud ise ei ole, olen alati HTRi eelistanud, aga loodetavasti lubatakse mulgi järele proovida;) Ühtlasi jagas FAST oma spordijoogipulbrit kõigile võistlejatele väikestes pakkides. Sain ka maitsta ja täitsa hea maitsega asjalik isotooniline taastusjook tundub olevat. Jään ootama seda Eestisse loodan, et sellest on ka suurem pakk olemas. Kuluks pikkade jooksude järele ära küll. Treenimisteni!
  23. Sooviksid suvel võitlustrenni teha? Puudub vajalik ettevalmistus? Tee läbi maasvõitluse intensiivkursus! Tartu Spordiklubi VÕIMLA korraldab maasvõitluse ettevalmistava intensiivkursuse. Neljal järjestikusel maikuu pühapäeval (6, 13, 20, 27. mai 2012) kell 18.00 – 20.00 toimuvad A Le Coq Sport spordimaja judosaalis treeningseminarid, mis valmistavad ette selleks, et oleks võimalik osaleda suvistes põhigrupi maasvõitlustreeningutes. Maasvõitlus on tervikliku võitlusoskuse lahutamatu osa. Maasvõitluse treeningutel õpitav arsenal on rakendatav lukumaadluses, brasiilia jiu jitsus ja sportlikus vabavõitluses (MMA). Teemad: 6. mai: mount e. kaksiratsi peal kontrollasend – põgenemine ja kontroll 13. mai: open guard e. avatud kaitse – rünnakud ja möödumine 20. mai: sidemount e. küljel kontrollasend – põgenemine ja kontroll 27. mai: backmount e. seljas kontrollasend – ründamine ja kägistusvõtted Treenerid: Tuuli Sedman, Martin Orgusaar, Kaspar Kraav Hind: Uutele liikmetele 25 eurot neljaseminarilise paketi eest (vanadele klubliikmetele liikmetasu hinna sees). NB! Vajalik eelregistreerimine e-posti teel info[ät]bjj.ee
  24. Tallinnas on tahtmine hiiglaslik, aga Tartus veel kohti on - registreerima:) Tule proovi asi ära ja vähemalt mingid teadmised olemas, kui peaks pikali kukkuma:P (võitluse käigus).
×