Jump to content

jrx

Vanad Olijad
  • Sisu loend

    4 563
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    17

Koik jrx postitused

  1. Aus vastus on vist et "ei tea" ja "see sõltub". Aga see number ei võta arvesse erinevat tüüpi kolesterooli, millel teatavasti on erinev mõju.
  2. FitLife Tartu kulturistid, kõik poseerima!

    Ma ei mõelnud, et harjutusi ei tasu teha, ikka tasub, aga et just jalgu, tuharat, puusa.
  3. Jorgen Matsi

    Jälle trenn selja taga. Sai palju tõstetud. Aga loomulikult mitte rauda vaid inimesi:) Kuna oli sattunud näppu kuidagi üks Fatburner, siis jõin trennis hoopis seda ja maitses täitsa hästi. MMA treeningute koha pealt on mul vahepealse võistluspausi ajal tekkinud päris palju ideid kuidas asju paremini teha ja praegu üritan neid oma õpilastele edasi anda. Peamiselt keskendume just nendele elementidele teisipäeviti, mida otseselt püstivõitlustrennides või maasvõitlustrennides ei tehta. Ehk siis just maadlus MMA kontekstis, löökide pealt heidete ja mahaviimiste ettevalmistamine ning nende kaitse. Hetkeinspiratsiooni olen ammutanud sellistest meestest nagu Phil "Mr. Wonderful" Davis, mees kelle lailihas-talje suhet ilmselt nii mõnigi kulturist kadestaks. Intervjuudes väga muhe sell:) Tema "paremad palad": Ja teine on Dan Cormier. Mees, kelle füüsis pole sugugi nii muljetavaldav:) ...aga tegemist on kahekordse olümpialasega ja praegu sportlikus vabavõitluses suuremad mehed nii kukuvad kui lendavad nagu jahukotid:) Väga huvitava ja traagilise elukäiguga ja sellest hoolimata ülipositiivne mees, aga sellest pole praegu mahti pajatada. Vaadake parem pilti:) Ahjaa, tulge Tartus trenni - kursused hakkavad täis saama, aga maasvõitluse baaskursusele on veel kohti ja see on alustamiseks väga vahva koht:) P.S. Ja lahke Vend Vähk võiks mu blogiteema nime tagasi muuta - kui ma seda ise kontrollida ei saa, siis muutub linkamine keeruliseks kui teema nimi muutub:) Luban, et enam kade ei ole.
  4. Soovid teha mitmekesist ja huvitavat treeningut? Huvitavad võitlusalad? Tule õppima VÕIMLASSE! Spordikubi VÕIMLA on keskendunud erinevatele kahevõitlusaladele, mis kanduksid üle kõige reaalsemasse võitlussporti: sportlikusse vabavõitlusesse (ingl. k. MMA e. Mixed Martial Arts). Selle tarvis alustame septembri alguses KAHE erineva algkursusega, kuhu ootame inimesi, kellel pole selliste kahevõitlusaladega varasemat kokkupuudet või kes soovivad varasemaid oskuseid taas üles soojendada. MMA püstivõitluse baaskursusel on kombineeritud erinevate täiskontaktsete löögispordialade (nt. poks, taipoks) arsenal. Õpitakse liikumist, kaitset ning erinevaid käe, jala ja ka põlvelööke just nii, et need võiksid olla rakendatavad ka sportlikus vabavõitluses. Püstivõitluse baaskursus võib olla eelduseks mistahes löögispordiga edasi tegelemiseks või sportliku vabavõitluse teiste komponentidega jätkamiseks. Püstivõitluse baaskursuse treeningud toimuvad esmaspäeviti ja kolmapäeviti 20.00 - 21.30 Jakobi 5 ning pühapäeval 18.00-19.30 A Le Coq Sport Ihaste tee 7. Esimene treening 10. septembril. MMA maasvõitluse baaskursusel on kombineeritud mitmekesiseimate maasvõitlusspordialade (brasiilia jiu jitsu, lukumaadlus) arsenal. Õpitakse maasvõitlusolukordades saavutama paremaid asendeid, välja saama halbadest asenditest (nt kinnihoidmised) ning ka vastast alistama valuvõtete ja kägistusvõtetega. Maasvõitluse baaskursus võib olla eelduseks lukumaadluse või brasiilia jiu jitsuga jätkamiseks edasijõudnud tasemel või sportliku vabavõitluse teiste komponentidega jätkamiseks. Maasvõitluse baaskursuse treeningud toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti 20.00 - 21.30 Jakobi 5 ning pühapäeval 18.00-19.30 A Le Coq Sport Ihaste tee 7. Esimene treening 11. septembril. NB! Vajalik eelregistreerimine info [ät] bjj.ee - kohtade arv kursustel on piiratud. Loe lisainfot ja saa rohkem teada kodulehelt: WWW.VOIMLA.EE või jälgi meie tegemisi Facebookis.
  5. Püstivõitluse baaskursus on täitunud 100%. Kui soovid alustada MMA õppimist või huvitab brasiilia jiu jitsu või lukumaadlus, saad registreerida end maasvõitluse baaskursusele, kuhu on veel vabu kohti. Registreeri juba täna, kursus algab järgmisel nädalal!
  6. +1 @Arch. Ja ega see 6-7 nüüd midagi NII hirmsat ka ei ole. Kas pereliinis on südamehaiguste ajalugu? Kas eraldi LDL ja HDL on võetud?
  7. FitLife Tartu kulturistid, kõik poseerima!

    Soovitan proovida jalgade ja tuhara erinevate lihaste vahurullimist (või tennispall vms). Isegi kui probleem ongi lülisambaga ja/või närvidega alaseljas, siis jalalihaste eest hoolitsemine kindlasti kahjuks ei tule eriti kui kiirgab jalga. Ei tea mida alaselja venituseks nimetad ja milliseid harjutusi teed, aga üldiselt mitmed füsiod on mulle soovitanud pigem alaselja venitamisega üldse mitte tegeleda.
  8. Team FAST: VENNAD Kuusnõmmed.

    Ülitabav. 10 pts:)
  9. Team FAST: VENNAD Kuusnõmmed.

    Rainil on küll linnuluud sellise kaalu juures:)
  10. FitLife Tartu kulturistid, kõik poseerima!

    See on üks variant. Aga röntgeni pealt selle hindamine on paras ennustamine. Kas su valud on täpselt keskel lülisamba mõttes või kuskil ääres? Tasuks lasta mõnel füsiol ka üle vaadata, väga tihti on alaseljavalude põhjus hoopis kuskil madalamal.
  11. Jorgen Matsi

    Nonii. Sügishooaja esimene treening läbi viidud ja selja taga. Eelmises postituses unus rääkimata täitsa tõsilugu, et kuna ma ise ei võistelnud, siis ei olnud ka mingit lisandikokteili kaasas. Küll aga sai igaks juhuks võetud 3 batooni FAST GIANT margist. Ja oi milline mark see on, siin olen ka varem kiitnud, et minu lemmikbatoon. Kaasa sai võetud enda-tarvis-igaks-juhuks aga loomulikult oli võistlus mõlemal päeval üsna pikk ja esimesel päeval tuli veel enne õhtusöögile minekut ka traumapunktist läbi käia mõnede võistlejatega ja siis olid need tõelised päästjad hirmsas näljahädas. Peaks tööle külmkappi ka endale paar tükki viima, sest hetkel olen päevatööl vahel sellises kohas, kus küll kohvist, kommidest ja koogikestest ei tule kunagi puudust, aga võistlusteks päris niimoodi ikka valmistuda ei saa. Treening läks väga hästi, paljud inimesed mõlgutavad võistlemisplaane päevase Raju X amatöörürituse suhtes ning seda on tore näha ning neid aidata. Nagu eelmises postituses öeldud, siis täna oli hästi üldine trenn. Tegime korraliku soojenduse Jass Murutalu (personaaltreener vennasklubis 3D Treening) näpunäidete kohaselt ja siis vaatasime natuke liikumistaktikat just selle suhtes, et kuidas jalalöökidega jalgu rünnata (low kick). Kuna oli paaritu arv inimesi trennis, siis vihtusin ise kaasa teha ja polnud mahti isegi telefoniga pilte klõpsida:)
  12. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Kui inimesel on tahtmist teha paremaid tulemusi erinevatel aladel, aga mitte profisporti, siis on mitmekülgsus ju igati tervitatav:)
  13. Jorgen Matsi

    Esiteks ma pean mainima seda, et ma olen KADE, sest MÕNED Team FAST liikmed saavad iga uue postitusega oma teema pealkirju muuta ja see on nii uhke ja mina ei saa:( See teeb minust kurva ahvikese. ...aga nüüd tagasi siis selle väikese meenutuse-selgituse juurde, mis eelmises postituses alguse sai. Hollandist räägin veel, aga kui Eestisse tagasi jõudsin oli plaan kohe osaleda ühtedel hästi vahvatel võistlustel Soomes Jyväskylas. Teadlikult ei pööranud üldse tähelepanu toitumisele Hollandis olles ja kokkuvõttes ka trenni ei saanud just ülemäära palju tehtud. Näiteks pea iga päev sai söödud Hollandi kuulsat õunakooki vahukoorega. Lisaks sellele proovitud erinevaid jäätiseid, pudinguid ja tarretisi, mida Eestis lihtsalt ei ole ja sellised asjad on alati minu nõrkus olnud:) Tagasi jõudes laupäeva hommikul oli kaal uhke 78.5 - number, mille suurust jupp aega kui üldse näinud olen. Võistluskaal see-eest oleks laupäeva hommikuks pidanud olema 76.9 ning pühapäeva hommikuks 74 kg (erinevatel päevadel erinevad reeglid ja erinevad võistluskategooriad). Nädala jaoks päris palju vahet. Aga ma väga ei muretsenud, lihtsalt hakkasin sööma esialgu kolm korda päevas ja alati puhast, piisavalt energiarikast ja samas üsna süsivesikuvabat (aga samas neid ka piisavalt) toitu. Kõht püsis kenasti täis, aga kaal hakkas kukkuma nagu eelmisest postitusest paistis ning võistlusisu oli suur:) Aga esmaspäeval nakatusin taas vigastuspisikuga:( Lihtsalt trenni tehes tundsin kuidas kaela-õlavöötmes on midagi valesti. Jätsin treeningu pooleli ja lootsin parimat. Aga järgmisel päeval üles ärgates oli kael-trapets ikka väga valus ja nii mööduski nädal täieliku trennipuhkuse, massaaži, kinesioteipide ja valuvaigistite toel. Neljapäeva õhtul oli asi juba üsna lootusrikas, aga reede hommikul ei olnud Une-Mati minu vastu armuline olnud ja ärkasin sellise kaelavaluga, et väga hästi ei saanud voodist tõusta rääkimata siis sellest, et võiks sporti teha. Piletid-võistlusmaksud olid aga kõik juba tasutud ja nii reisisingi reede õhtul võistkonnaga Soome kaasa toetama-vaatama. Laupäeva, võistluste esimese päeva saagiks oli kuus medalit erinevates kategooriates. Nendest viis tulid kÕik ühte perekonda. Oli küll sellel vÕistlusel palju erineviad kategooriad ja mida veel, aga, et pereisa Mati mÕlemad lapsed (Mairon ja Merlyn) vÕtsid medalid ka täiskasvanute kategooriates on juba päris eriline saavutus. Teisel päeval ei läinud nii suurelt. Enamus eelmise päeva tähti said väikeseid vigastusi ja otsustasid vÕtta teenitud perepuhkuse. üks minu klubikaaslane, kes turniiris osales sai kohe heite pealt Õnnetult kukkudes väga juhusliku aga seda Õnnetuma vigastuse ja kaotas esimeses matšis. Minu spordiklub VÕIMLAmaasvÕitlussektsiooni juht Eesti parim maasvÕitlusspordialade sportlane Martin Aedma tegi päeva supermatšis kiire ja puhta töö alistades oma vastase umbes kahe minutiga. Martini matšis on hästi näha see, et vÕitlusaladel teeb proff samu asju, mida Õpitakse trennis esimese kuu jooksul. Ei ole olemas mingeid "edasijÕudnute tehnikaid", kÕige paremad on asjad, mis on kÕige lihtsamad, neid tuleb lihtsalt hästi teha. Mahaviimine/heide, asendi kontroll, asendi parandamine jÕudes kaksiratsi peale (mis on üks parema kontrolliga asendeid), asendi parandamine jÕudes selga ja sealt kÕige "tavalisem" kägistusvÕte. Videot matšist saab vaadata siit: ÜhesÕnaga vigastuse tÕttu sel nädalal jätkus veel täielik treeningpaus, mis praeguseks tundub, et on ennast Õigustanud, sest tunnen, et olen 99% taastunud. Nüüd selle 1% suhtes olen jätkuvalt ettevaatlik ja seetÕttu alustan järgmisel nädalal esmalt treeningute läbiviimisega ja siis vaatan kuidas tunne on. Homsest alates läheb trennides sügishooaeg täiega lahti ja nalja ei ole - RAJU X on juba oktoobris ning loodan nii mÕnegi sportlase ettevalmistusse nii treeneri kui treeningpartnerina positiivse panuse anda. Viingi juba homme läbi meie klubi pÕhigrupi püstivÕitluse treeningut. Esialgne plaan on keskenduda suviselt roostes treenijate meele ärksaks ajamisele kergema materjaliga ja siis vÕtta läbi just mÕned taktikalised pÕhimÕtted, mis MMA kontekstis poksi ja taipoksi tööle panevad. Oma trennide koha pealt proovin keskenduda ilma kimonota maadlusele ja maasvÕitlusele, sest septembri lÕpus on järgmine vÕistlus - Soome lahtised meistrivÕistlused brasiilia jiu jitsus ilma kimonota (jah, selline totter nimi ongi, selle spordiala poliitikasse praegu ei lasku, vÕistlus on siinkandis suur ja oluline ja kohale tuleb kindlasti Skandinaavia paremik:) LÕpetuseks paar pilti sellest, milline olin reede hommikul. Kaal pildil siis 76.2 kg ning septembri lÕpuks ja edukaks vÕistlemiseks peaks see olema kuskilt 74 kg enne igasuguseid trikke, mida vedeliku piiramisega teha saab. VÕistluskaal 73.5 kg, kaalutakse koos riietega vahetult enne esimest matši. Miks postituses osad Õ tähed on suured kui nad olema ei teaks - ei tea:)
  14. Jorgen Matsi

    Eetrivaikus on läbi:) 78.5; 77.5; 76.9; 76.5; 76.3; 76.2 ... Mis on need numbrid te küsite? Need on mu hommikused kaalunumbrid alates laupäevast 18. augustist kuni neljapäevani 23. augustini. Kuidas ja miks sedamoodi küsite? Kuna vahepeal on olnud pikk eetrivaikus, siis võtame järjest. Nagu ma kirjutasin, siis minu elus oli mõningaid muutuseid juulikuu paiku:) Augusti alguses sõitsin väikesele välispuhkusele. Reisisime kergelt – ei võtnud kaasa arvutit ega fotoaparaati, seega kroonikaks ja seikluste meenutamise allikaks on peamiselt mälu. Natuke fotomaterjali sai siiski klõpsitud telefoniga, loodetavasti nendelt udukogudelt on ühtteist ka mõista. Esimene kaader on muidugi heaks näiteks sellest, et (ahem, ennast kiitmast ma ei väsi) saab isegi telefoniga täitsa korraliku kaadri. Amsterdam oli muidugi täitsa teistsugune linn kui varem nähtud, see kanalite rägastik on omamoodi väga armas ja linna iseloomuga lahutamatult seotud. Kanalites pesitses ka sellist kohalikku faunat, mida mujal nii linna sees vast ei näe. Üldplaanis sai puhatud ja selle raames loomulikult natuke ka trenni tehtud. Kirjutan homme õhtul sellest natuke pikemalt jutuformaadis nagu ka sellest, mis kaaluga toimus, aga väikeseks eelvaateks see, et käisin muuhulgas ka Marloes Coenen'i klubis R-Grip. Marloes on vot selline: Aga spordi mõttes teeb ta vat nii: Nagu ütlesin, mis täpsemalt sai, sellest homme. Aga mind võeti väga hästi vastu ja oli väga lõbus:)
  15. Jõusaal+plüotrenn e. kontrastmeetod.

    Ma soovitaks plüomeetrilistest hoiduda enne kui füsio juurest läbi käidud ja ta annab oma heakskiidu, et kerelihaste ja lihastasakaaluga ja liikuvusega vajalikes kohtades on kõik okei. Nägin just eelmisel nädalal Amsterdamis pargis kuidas väike grupp treeneri juhendamisel tegid plüot ja oli vaja viis minutit vaadata seda kohutavat vormi kui esimest vigastust nägin...
  16. Tavaline söögisooda võib väga oluliselt parandada anaeroobset töövõimet. Olles alus, vähendab ta piimhappe kuhjumist ning seega võimaldab suuremat anaerboobset töövõimet ja jõu "outputi". Kuna anaeroobses faasis töötab keha niikuinii O2 võlas, siis on piimhappe kuhjumine peamiseks takistuseks tööintensiivsuse piiramisel. 6 päeva jooksul võetuna väikestes doosides kestab efekt veel ca 2 päeva. Efektiivsed doosid varieeruvad, olles enamikel juhtudel vahemikus 0,2-0,5 g / kehakaalu kg kohta päevas. Kõrvalnähuks võib olla kõhugaasid-valud- ja lahtisus. KÕIK SOODAT SÖÖMA! Ise pole veel proovinud:) Ja artiklikokkuvõtted: Acute versus chronic sodium bicarbonate ingestion and anaerobic work and power output. Mc Naughton L, Thompson D. Department of Sport and Exercise Science, University of Bath, Bath, England, UK. l.mcnaughton@bath.ac.uk BACKGROUND: The aim of this study was to compare and contrast the effects of acute versus chronic sodium bicarbonate ingestion. METHODS: PARTICIPANTS: Eight male, (mean+/-SE): age, 20.8+/-0.4 yrs; height, 179.6+/-0.6 cm; body mass, 79.4+/-0.85 kg, Sigma7skf, 48.6+/-4.8 mm, VO2max=55.9+/-0.8 ml x kg(-1) x min(-1)) volunteer subjects, ingested NaHCO3 in either a dose of 0.5 g x kg(-1) body mass acutely or the same dose daily over a period of six days in order to determine whether there were any differences in performance of 90 sec maximal cycling ergometry. INTERVENTION: After subjects undertook an initial control © test session, all were then randomly assigned to one of two groups, acute or chronic NaHCO3 ingestion. Subjects in the acute ingestion (AI) group completed their supplemented test on day one, and then on the following day. Chronic ingestion (CI) subjects completed the test after one day of chronic ingestion as well as following six days of bicarbonate ingestion. Following ten days rest, subjects repeated the protocol in the opposite group. MEASURES: Blood samples were taken pre- and postingestion, daily, and pre- and postexercise and were analysed for, pH, Base excess (BE), HCO3-, PO2, PCO2, Na+, K+, Cl-, and lactate. RESULTS: Both the chronic (CI) and acute ingestion (AI) groups were significantly different to the control © value (p<0.001 and p<0.05, respectively). CONCLUSIONS: We would suggest using chronic ingestion as a means to improve high intensity work rather than the acute ingestion of sodium bicarbonate. The ingestion of sodium bicarbonate, over a period of six days, significantly improved work output two days after bicarbonate ingestion ceased. Effects of chronic bicarbonate ingestion on the performance of high-intensity work. McNaughton L, Backx K, Palmer G, Strange N. Sports Science, Kingston University, Kingston upon Thames, Surrey, UK. We have evaluated whether sodium bicarbonate, taken chronically (0.5 g x kg(-1) body mass) for a period of 5 days would improve the performance of eight subjects during 60 s of high-intensity exercise on an electrically braked cycle ergometer. The first test was performed prior to chronic supplementation (pre-ingestion) while the post-ingestion test took place 6 days later. A control test took place approximately 1 month after the cessation of all testing. Acid-base and metabolite data (n = 7) were measured from arterialised blood both pre- and post-exercise, as well as daily throughout the exercise period. The work completed by the subjects in the control and pre-ingestion test [21.1 (0.9) and 21.1 (0.9) MJ, respectively] was less than (P<0.05) that completed in the post-ingestion test [24.1 (0.9) MJ; F(2,21) = 3.4, P<0.05, power = 0.57]. Peak power was higher after the 5-day supplementation period (P<0.05). Ingestion of the sodium bicarbonate for a period of 5 days resulted in an increase in pH (F(5,36) = 12.5, P<0.0001, power = 1.0) over the 5-day period. The blood bicarbonate levels also rose during the trial (P<0.05) from a resting level of 22.8 (0.4) to 28.4 (1.1) mmol x l(-1) after 24 h of ingestion. In conclusion, the addition of sodium bicarbonate to a normal diet proved to be of ergogenic benefit in the performance of short-term, high-intensity work. Sodium bicarbonate ingestion and its effects on anaerobic exercise of various durations. McNaughton LR. Centre for Physical Education, University of Tasmania, Australia. Four groups of male subjects participated in anaerobic testing on a Repco EX10 cycle ergometer to determine the effectiveness of sodium bicarbonate (0.3 g kg-1 body mass) as an ergogenic aid during exercise of 10, 30, 120 and 240 s duration. Blood was collected 90 min prior to ingestion of sodium bicarbonate (NaHCO3), after ingestion of NaHCO3 and immediately post-exercise from a heated (43-46 degrees C) fingertip and analysed immediately post-collection for pH, base excess, bicarbonate and lactate. The total work undertaken (kJ) and peak power achieved during the tests were also obtained via a Repco Work Monitor Unit. Blood bicarbonate levels were again increased above the control and placebo conditions (P < 0.001) and blood lactate levels were also increased following the bicarbonate trials. The pH levels fell significantly (P < 0.05) below the control and placebo conditions in all trials. The results indicate that NaHCO3 at this dosage has no ergogenic benefit for work of either 10 or 30 s duration, even though blood bicarbonate levels were significantly increased (P < 0.05) following ingestion of NaHCO3. For work periods of 120 and 240 s, performance was significantly increased (P < 0.05) above the control and placebo conditions following NaHCO3 ingestion.
  17. Fittide kohta.

    Only Chuck Norris can.
  18. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Mõtlesin, laksust, et L-türosiin äkki... aga nüüd jah mõistan, et see on aminohape ja olgugi, et selle puudumine võib põhjustada alatalitlust, siis üleannustamise korral vist negatiivset tagasisidemehhanismi ei teki.
  19. Jorgen Matsi

    Tänahommikuses leitsakus (väike viga:) sai kella 11 paiku jooksma mindud. 53 minutit, 9,2 kilomeetrit. Muidu rahulik, aga viimased 2 km oli küll natuke selline tunne nagu kala kuival - ilmateate andmetel varjus 28 kraadi. Vähemalt Fitness.ee särk tõestas end kui hästi hingav ja istuv valge särk, mis sellise ilmaga jooksmiseks just sobiv. Peale jooksu sisse Amino Rush mustika oma, mis maitseb mulle isiklikult palju rohkem kui sidruni oma (aga mõned teised arvavad risti vastupidi) ja siis hommiksöögiks väike lasanje:)
  20. Vend Vähk Peab liikuma!

    Ega see päris sama ei ole nagu bodycombati trennis käesidemeid kanda aga peaaegu:)
  21. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Kas sa endal midagi tuksi ei karda keerata selliste burneridoosidega? Krooniline stressreaktsioon neerupealiste üleaktiivsusest + võimalik kilpnäärme alatalitlus?
  22. Jorgen Matsi

    Nonii... vahepeal on olnud pikk eetrivaikus. Sellel on tegelikult olnud lihtne ja loodetavasti piisav põhjus - esimest korda elus muutus minu perekonnaseis. Nimelt abiellusin:) Pärast seda sõitsime natuke mööda Eestit ringi külastades muuhulgas Sõrve säärt, mis oli väga kift maailmalõpukoht:) Seal oli ka väga äge maailmalõpurestoran, mida veab sama mees, kes Tartus muuhulgas teeb sellist kohta nagu Nott. Nüüd olen mõnda aega tagasi ja teen isegi jälle trenni ning üritan toituda lihtsalt normaalselt. Vahel söön magustoiduks mõne FAST Giant batooni - mis on tõesti tõesti head, need tervete metspähklitega on mu lemmikud. Laagris tarbitud Workout Shocki ise uuesti tarvitama ei ole hakanud, aga näe üks kaasvõitlejatest spordiklubis VÕIMLA ütles, et peale väsitavat tööpäeva kasutab seda regulaarselt ja trennis on hoopis teine tunne. Ei taha vinguda kui halvasti läheb ja hoopis teine minek on sees kuni selleni välja, et pisivigastused ei valuta:) Vaat siis kus imerohi mõne inimese jaoks. Aga üldiselt... Eestimaa on ilus ja elu ka:) Postitan homme veel mõnesid pilte ja siis vastan teemale, mis siit foorumist hiljuti paar korda läbi käinud - mis värk ikka on selle beeta-alaniini ja kihelemisega on.
  23. Vend Vähk Peab liikuma!

    sheff räägib õiget juttu. Päris MMA-trenniks ei ole need kindad kõige parem lahendus, aga just selle poole pealt, et kangi tõsta ja poksikotti lüüa on see hea.
  24. Pulss max pingutusel

    Soovitan 400 meetriseid lõike. Kelguga. Käpuli:) (tegelikult võib seda vaadata eraldi... et siis kas pikemad lõigud või siis raskemad)
  25. Hommikusöök

    Massiperioodiks jah hea. OP'le - ega igal toidukorral ei pea metsikult kiudaineid saama. Spinati juurde nt. seeni spinatiga praadida ja tomatit ka... Või kapsasalat vms. See SV, mis tuleb rohelistest aedviljadest on kaduvväike.
×