Jump to content

jrx

Vanad Olijad
  • Sisu loend

    4 563
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    17

Koik jrx postitused

  1. Jorgen Matsi

    Sellal kui mõned mehed kulutavad kümneid tuhandeid kilokaloreid Tartust Tallinna jalutades võtsid Tartu MMA-mehed maadlusvõistlusteks 36 tunniga kahe peale 10 kg alla paigal istudes.
  2. Jorgen Matsi

    Nonii. See BJJ eesti meistrivõistlused oli ikka paras hullumaja, aga lõppkokkuvõttes oli vist tegemist kõige paremini korraldatud maasvõitlusvõistlusega Eestis seni. Suur tänu kogu korraldusmeeskonnale ja loomulikult ka võistlejatele. Oli ülimalt põnev võistlus, kus nägi väga tõsiseid üllatusi, mis teevadki võitlusspordialad põnevaks. Näiteks ise kaotasin poolfinaali (minu teine matš, esimese võitsin punktidega) heale sõbrale ja treeningpartnerile Tallinnast klubist 3D Treening Jaak Rudovile. Postitan selle siia ka, muidu on ainult mu blogi justkui edulugusid täis, aga spordis on kaotused lahutamatu osa, oluline arenguks ning tagasiside andjaks ning loomulikult lahutamatu spordist kui põnevusetekitajaks: Loomulikult ma ei häälestanud end enne matši kuidagi võidule. Teadsin, et tuleb raske. Aga Jaak oli just olnud haige, võistles kaal kõrgemal kui tavaliselt ja aastate poolest olen mina staažikam. Samas temal on viimasest ajast palju rohkem just kimonoga maadlemise kogemust nii trennis kui võistlustel ja ta on trennile väga pühendunud. Ilmselt arvestades, et mul on väike maadluseelis läks Jaak kohe kaitseasendisse. Päris edukalt suutsin neutraliseerida tegelikult tema "uue kooli" rünnakuid, mille eesmärgiks on seliliasendist vastane jalgade ja käte abil kuidagi külili kukuda, ümber lükata või üle pea visata ning seejärel ise saada pealasendisse maadlema. Selle eest saab punkte. Minu eesmärgiks pealasendis on saada nendest tüütutest jala- ja käehaaretest vabaks, liikuda jalgadest mööda ning seejärel kindlustada korralik kinnihoidmisasend. Selle järgnevuse tegemine annab samuti punkte. Seega selline reaalajas male käib. Tundsin ennast päris hästi, sest suutsin rakendada just 1-2 päeva varem videolt õpitud põhimõtteid, millega üks võistleja on välja tulnud ja mis järgnevas videos hästi läbi analüüsitud. Suutsin ohustada jalgadest möödumisega olgugi, et päris lõpetada tehnikat ei õnnestunud. Sain selle eest mõned tehnilised edupunktid peaaegu õnnestunud tehnika eest kohtunikult. Ma tean, et brasiilia jiu jitsu võib tunduda kohati igava puselemisena võõrale silmale, aga vaadake videot ja saate aru kui tehniline ja strateegiline see mäng tegelikult on. Just samu põhimõtteid, mis videos (kuigi need polnud kehasse veel sisse harjutatud) suutsin ka Jaagu vastu kasutada. Küll aga oma matšis jäin ühel hetkel ettevaatamatult seisma ning Jaagul õnnestus rünnata kiire kolmnurkkägistusega. Kägistuse mehhaanika on see, et pea ja käsi jäävad jalgade vahele ja see pigistab kenasti kaelasooned kinni ning kui ei alistu, siis on teadvusekaotus tulemas. See pole iseenesest ohtlik, aga kaotus ka see. Jaak sain rünnaku kenasti lukustatud, tavaliselt on mu kaitse selle vastu üsna hea, aga kimonoga on seda veel raskem kaitsta kui tavaliselt ja lõpuks pidingi alistuma. Tubli töö Jaak! Pronksimatšis tegin taas tugeva Tallinna võistlejaga, ent seekord suutsin edukalt rakendada videos nähtud jalarünnakute neutraliseerimise põhimõtteid lõpuni, võtsin punktid ära ja võitsin. Pronksmedal kaalus -76 kg. Absoluutkaalus sain kohe esimeses matšis kaotuse ühelt oma trennikaaslaselt. Läksin üritama uhket võtet - valuvõtet käele hüppelt, aga vastane kaitses, jäin halba asendisse ning ta suutis alustada rünnakuid seljast, asendist, kust põgeneda on väga raske ning lõpuks ka ühe kägistuse edukalt lõpule viia. Tegelikult olen selle matši tulemuse üle väga uhke - trennis arenevad õpilased üha kiiremini ning nende vastu lihtsalt lebotama ja "ägedaid võtteid" proovima minna kindlasti ei saa - maksab kätte! Ja mida parem on treeningkaaslaste tase koduklubis, seda paremaks ma saan ise järgmiseks võistluseks! Täna aga ootab ees väike kaaluvõtt taas (tegelikult mitte nii väike, aga täiesti kontrollitav), sest homme, laupäeval on minek Viljandisse maadlusvõistlustele. Proovin esimest korda kätt vabamaadluses. Tahan saada esimese kogemuse kätte, et edaspidi teaks, mis ees ootab. Väike mõte on 2014 minna välja ka Eesti Meistrivõistlustele vabamaadluses. Eks näis. Kaaluvõtmise lõpuperioodil toetab taas FAST Intra, mida just uue purgi hankisin ning taastumisel maasikamaitseline FAST HPR. Polegi seda varem proovinud. Hommikune pilt võistluskostüümis P.S. Ühtlasi võiks mõni lahke moderaator taas blogi nimetuse endiseks ja neutraalseks muuta - linkan seda vahel väljapoole ja "võit kodus" on küll kogu aeg, sest kodus hea olemine ongi parim võit minu elus AGA, muudab linkamise raskeks.
  3. Nii suur mees teeb massi 2500 kcal-ga? Kahtlane. Mina olen 169 cm, 73 kg ja 2500ga on pigem säilitamine või isegi kerge miinus raskel trenniperioodil. 2000ga hakkab juba kaal kenasti kukkuma.
  4. Vend Vähk Peab liikuma!

    Teame ju ammu, et lihasvalu ei ole otseses seoses treeningu kasuteguriga.
  5. Geneetiline kehakaalutest juba saadaval

    BStard, sa kirjandust ka oled vaadanud? Mingi valiidsus ka asjal on või on sama nagu enamikke kommerts-ime-geeniteste?
  6. "Toidurevolutsioon" aitab

    Hmh. See suhkru sõltuvusttekitav potentsiaal on natuke samasugune, et me saame lihtsasti tõestada, et ka õhk on väga tugevalt sõltuvust tekitav aine rottidel...
  7. Jorgen Matsi

    Oijohhaidii. Olen täna Eesti Meistrivõistluste brasiilia jiu jitsus peakohtunik. Kella 2st magama, kella 4st üles. Selline asi viskab kohe kaalunumbri üles. Minu puhul 2 päevaga +2,5 kg. Nii et pole mõtet ekstra stressata numbrite pärast - see ei ole ju reaalne mass, mis ma siin kogunud olen. Proovin ise võistelda ka - huvide konflikti ei ole, sest minu matšides allun ikka teistele kohtunikele Ahjaa, võistlused on Tartus A Le Coq Sport spordimajas algusega 11.00 ja pealtvaatajatele tasuta. TÄPSEM INFO SIIN!
  8. Aidake täis süüa BAV

    Maapähklivõi! Prismas on imelist: Koostis: 100% maapähklid.
  9. "Toidurevolutsioon" aitab

    Kas saaksid seletada?
  10. Film. "Pain And Gain" Aprill 2013

    Hehe. Jõusaalimotivatsiooni film see nüüd küll ei ole. Hea film oli küll. Nii meelelahutus kui mõtlemapanev.
  11. Kõik enne ju ütlesid täpselt sama asja, miks just see vastus klikkis:)
  12. Suured reied

    Kus su menüüs rasvad on? Paar korda nädalas juustu, mune ja pähkleid ei ole piisav.
  13. +1! Ükski valik / otsus ei ole hea / halb iseeneses. Naudi oma elu ja ennast nii nagu see on ja see, et miski muu on selle tõttu raskem / halvem - see on ju sinu otsus. Comes with the territory. Aga kui oled nii otsustanud, siis milleks stressata ja põdeda?
  14. +1 Kehad on paindlikud. Peale kurnatust hakkamegi mingil ajal ennast jälle "üsna normaalselt" tundma. Unustame, milleks tegelikult potentsiaali on
  15. Ilmselt on palju individuaalseid erinevusi, aga samas see on pikaajaline eksperiment enda HPA teljega. Subjektiivselt võibki palju energiat olla. Aga tihti sellised inimesed puhkusele jäädes jäävad haigeks (immunfunktsiooni normaliseerumine). Paljud inimesed kogevad 20-30 vanuses vähe und - kool, uued töökohad, lapsed. Ja samas saab just siis alguse kerge ülekaal, mis 30+ kasvab ja justkui kuidagi ei taha kontrolli alla saada KUIGI teoorias kaloraaž justkui peaks olema miinustes ja juba kipub uskumatult madalaks mõnikord. Korrelatsioon ei ole põhjuslikkus aga... (see on lihtsalt üks mu huviteemasid hetkel).
  16. Aga tee siis korda! Muidu on kaalu reguleerimine üldse raske. 8 tundi miinimum iga päev, kottpime tuba ja piisavalt jahe! See, et peale pidu magad paremini on illusioon, sest tegelikult on une kvaliteet joobest taastudes halvem. Pigem proovi ennast mõnikord ilma alkoholita ära väsitada ja vaata kuidas on siis.
  17. Mõnes mõttes ei oma alkoholi kalorisisaldus tähtsust - alkohol oksüdeerub rutem ning lihtsalt alkoholikalorid põletatakse soojuseks ära. Küll aga on probleem magustatud või muud süsivesikusisaldusega joogid ning see, et sööd rohkem kui alkoholitarbimine on. Teine asi on see, et alkohol ja pidutsemine halvendab unekvaliteeti ning läbi selle ja keha kurnamise rikub ainevahetust - keha ei põleta olemasolevaid rasvu nii lihtsasti, valkude ainevahetus on häiritud jne. Ma soovitaks alustada alkoholi väljavahetamisest "võimalikult tervisliku e. vähe kahjuliku" vastu - nt kuivad ja täidlased veinid, kange alkohol kokteilides, kus pole suhkrut (üks minu lemmikuid - rumm soodavee ja ohtra laimi ja piparmündiga, sisuliselt ilma suhrkuta mojito näiteks), kange alkohol puhtalt, aga ohtralt vett kõrvale juua. Ja siis tasapisi vähendada alkoholi kogust. P.S. Enese süüdistamine eriti kui see käitumist muutma ei pane ei aita midagi. Vähemalt võta siis omaks see, et tahtsid pidutseda ja lõõgastusid ja nii oligi sinu jaoks hetkel vaja, mitte ära ole õnnetu pärast selle üle.
  18. Fitshop Sparta: "Vedel kuld"

    JEP! AND LAST BUT NOT LEAST:
  19. Mitu muret

    Eelkõnelejatega üldiselt nõus - menüü on tiptop AGA võiks kaloraaži vähehaaval tõsta. Minu ettepanek oleks see, et toogi tagasi aegajalt ja ilma süümepiinadeta asjad, mis tõsiselt meeldivad, aga mis menüüst oled välja jätnud selles hirmus, et see on "halb toit". Lisaks sellele on ülioluline uni - usu mind, su lõpuklassisooritus muutub ka palju paremaks kui ikka enda 8 tundi und ööpäevas miinimumina täis saad. Jahe ruum, täispimedad kardinad. Ahjaa... kalaMAKSAõli ja MAKSA ühel päeval tarbida ei tasu. A vitamiin on asi, mida võib küll olla liiga palju. Samas eraldi D-vitamiini tilku juurde võtta soovitaks. Võid eksperimenteerida ka solaariumiga - võta väike doos (NB! mingit põletust või naha kipitamist EI tohi olla) 1-2x nädalas.
  20. Fitshop Sparta: "Vedel kuld"

    Fanny pack... like a boss.
  21. Jorgen Matsi

    Nonii... DELFI spordist ja POSTIMEES spordist on saanud juba lugeda ja pilte vaadata. SIIA veel üks artikkel võistlusjärgsete mõtetega selle kohta, et kuidas psühholoogi elukutse ja see sport koosmõjus töötavad. Magusaisu olen täis söönud, saanud tunda ka seda, et kui liiga palju süüa, siis on pärast ikka selgelt halb olla nii vaimselt kui füüsiliselt. Tahaks loota, et järgmine võistlus on väiksema ajavahega, et see tunne meeles püsib. Mõned mõtted on seoses pikemaajalise sportlikus vabavõitluses võistlemisega, aga ... need tahavad natuke aega seedimist. Järgmiseks on plaan kätt proovida hoopis vabamaadluses, 17-18. mai on Viljandi linnas Küllo Kõivu mälestusvõistlused. Võistluskaal seal on -66 kg aga nagu maadluses ja judos tavaks lubatakse sellistel mitte-tiitlivõistlustel +2 kg ülekaalu. Seega -68 kg. Miks mitte? Peab ainult end täpsete reeglitega kurssi viima ja endale mingi mänguplaani välja mõtlema. Hea aegsasti kätt harjutada, et vaadata, mis plaane 2014 Eesti Meistrivõistlusteks teha:) Toidulisanditest olen targu viimastel päevadel eemale hoidnud, selle nädala võtan puhkamiseks. Olgugi, et võistlusmatš oli ainult 15 minutit ja vigastusi selle käigus ei saanud, siis võistlused jätavad kehasse kuidagi erilise väsimuse. Puhkan välja ja esimese trenni teen ilmselt pühapäeval. Lahing oli väsitav ja vahva. Raju!
  22. Jorgen Matsi

    Tänud kõigile, kes elasid kaasa mõttes, ekraani taga, kohapeal. Praegu väike puhkus, aga kindlasti kirjutan siia natuke pikemalt matšist ja sellega seotud mõtetest-tunnetest-tehnilistest tähelepanekutest.
  23. Jorgen Matsi

    Owwww.... Kas te tahate öelda, et jalad on liiga peenikesed, et rannapükstega varjama peab? Kaal ametlikuks kaalumiseks normis, kõik läks nii nagu plaanitud, nüüd olen uuesti head-paremat söönud ja enesetunne on väga hea. Kaalumine oli üldse positiivne kogemus, palju inimesi üldse, toetav suhtumine, fännid, kes pilti tahtsid teha jne. Unustasin sheikeri kaalumisele kaasa võtta seega enda mineraalveega FAST HTR-i sain alles kodus, aga ega ei usu, et seal tegelikult mingit suurt vahet oleks. Praegu päevast parasjagu väsinud, tegin õhtul endale veel süüa (kanafilee natukese kaerahelvestega paneeritud, tatar, spinat, tomatipasta kokku pudruks) ja vaatasin sellist filmi nagu Seven Psychopaths (IMDB). Päris muhe vaatamine oli Nüüd natuke aega veel seedin rahulikult ja siis magama ära. Game day tomorrow. Kes otsib see leiab sport.postimees.ee kaalumise pilte ka, et kuidas vorm siis sellel hetkel oli.
  24. Jorgen Matsi

    Nonii sõbrad. Kaal kaalumispäeva hommikul 68.5, eile hommikul oli veel 71 kg. Hea näha, et võtted toimivad väikeste modifikatsioonidega veel paremini kui varem ja toimivus ei seisne ainult numbris, vaid ka enesetundes. Hetkeseisuga 2,5 kg ülekaalu tähendab seda, et kuskil ca 2-3 tundi läheb täna täiesti talutavate ja mõistlike saunaprotseduuride peale kella 14 paiku. Kell 18.00 algab Solarise keskuses avalik SLT Raju 11 ametlik kaalumine. Peale seda FAST HTR uue nimega HPR sisse mineraalveega ja siis on kindlasti juba täitsa hea olla. Õhtul saab päris normaalset/tavalist/väga maitsvat sooja valgud-rasvad-köögiviljad-süsivesikud +väike magustoit tüüpi sööki üle... vist nädala aja. Eilne loeng MyFitnessis läks väga hästi, õhtul jõudsin veel Puhata ja Mängida internetiraadiosaatesse, mida saab alla tõmmata siit. Rääkisin natuke oma salahobist / unustatud lapsepõlvest, mille vahel tagasi toon vähesel vabal ajal mõnikord arvutimänge mängides Lõpuks lisan paar pilti, mis hommikul tehtud energiast tühja lihasega ja loomulikult eelnevalt pumpamata ja ilmselgelt ma ei tea poseerimisest ka midagi. Noh, kuidas mul Eesti kulturismimaastikul minna võiks ?
×