Jump to content

jrx

Vanad Olijad
  • Sisu loend

    4 563
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    17

Koik jrx postitused

  1. Nipp kuidas koore-tootest valku eemaldada.

    Ma ei püstita ka spordis eriti eesmärke. Aga NLP'ga pole sellel nüüd küll mingit pistmist, sest NLP on pseudoloogia, millel pole mingit teaduslikku alust.
  2. MMA eratreeningud Viljandis?

    Minu andmetel Viljandis hetkel MMA'd ei ole - võtke hakkajate punt kokku ja kutsuge regulaarselt Tallinnast-Tartust treenereid külla ja nii lähebki lahti
  3. Ülakehale rohkem liha! (kuidas?)

    Okei ma proovin midagi konstruktiivset öelda - lihastreening ülakehale, tasakaalus tõmbavad ja suruvad harjutused peaks andma ülakehale lihasmassi juurde isegi siis kui see tuleb raskesti. Ideaalselt võiks teha seda sellel ajal kui kaalulangetusdieedi peal ei olda. Juurde võiks ka jalga teha, aga väiksema mahuga.
  4. Jorgen Matsi

    Jooksuhooaeg avatud. Olen juba pikka aega edasi lükanud jälle jooksma hakkamist - viimati eelmisel suvel. Arvestades, et plaanin oma kaaluga natuke madalamale liikuda (seada stabiilne punkt natuke madalamale kui see viimastel aastatel on olnud) on jooksmine päris hea abimees. Lisaks sellele ei ole mu aeroobne võimekus kindlasti nii hea kui võiks olla, et minu võitlusstiili juures maksimaalselt efektiivne olla. Õnneks eile taas järgmisel nädalal matši tegev MMA amatöörvõitleja Alar, kes on tohutu IGASUGUSE spordi fanatt (edukad tulemused sangpommispordis, MMA's, jookseb nagu loom jne) ütles eile peale poksitrenni, et lähme hommikul jooksma. Peale pikka vingumist (või täpsemalt öeldes, peale tugevat sisemist tungi leida sada vabandust ja vinguda) ütlesin lihtsalt, et hea küll lähme siis. Alustuseks rahulikul hommikul kell 9.00 umbes 9 kilomeetrit. Oma kodust Ihastesse ja tagasi. Aeg oli umbes 50 minutit ja tempo selline, et ajasime Alariga juttu maast ja ilmast - pole paha. Loodan, et suudan sellest taas regulaarse harrastuse teha.
  5. Jorgen Matsi

    Balti meistrivõistlustele jääb seekord minemata! Muud tööd tegemised, ei luba 14 tundi autosõidu alla panna ja võistluste eelkorralduse suhtlemine on nii puudulik, et ei taha riskida võimalike sekeldustega kohapeal. See-eest saab tehtud tõsine treeningnädalavahetus, sest juba 1. juunil (lastekaitsepäev) on Tallinnas MMA võistlused amatööridele - 3D Liiga ning minu klubi võistlejad, kellel nurgameeskonnas olen tahavad viimast lihvi saada!
  6. Jõusaali asemel jooksma?

    Crossfit ei ole parim aeroobse võimakuse tõstja. Jalgpall võibolla aitaks vms sportmäng, mis kaua kestab?
  7. Rasvapõletus

    Ma soovitan korralikult järgida oma toitumis- ja treeningkava ning samal ajal analüüsida kas, miks ja kuidas see sinu jaoks toimib.
  8. Toidukava

    Mõtle nüüd hoolega, kas 0,1% rasvatu maitsestamata kohupiim ikka on midagi, mida saab 0,1% vaniljemaitselise kohupiimaga asendada.
  9. Jorgen Matsi

    Nii... balti lahtised meistrivõistlused lähenevad ja viis päeva enne võistluseid on meil korraldajatelt õnnestunud välja pressida võistluste alguskellaaeg. See ei ole väga hea näitaja Loodan siiski et kõik sujub ja võtame selle reisi ette. Kaalu pärast sellel võistlusel muretsema ei pea, 76 kg koos võistlusriietusega vahetult enne võistlust, sinna mahun kenasti. Holger - hea artikkel sellest kaalupaanikast. Tahan ise sellest lähiajal just psühholoogilise poole pealt kirjutada.
  10. No eks see sõltub ikka harjutuste koguhulgast ju ka. Kas teed jalapäeval ainult kükki? Kükki ja eeskükki? Kükki ja jalapressi?
  11. Said natuke valesti aru: vaata nt siit: http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=369866&page=1
  12. Ma eelistan süüa maksimaalselt päris toitu. Toidulisandi järele haaran siis kui on kiire või kui keha tahab rohkem kui dieet lubab Viimasel ajal olen treeningu ajal kasutanud FAST Intrat ja subjektiivselt on see väga hästi mõjunud. Maasvõitlus ei tohiks olla "aeroobne". See on ikka segatsooni treening, mis peaks ka lihast korralikult väsitama. Mina jaotaks kava kolmeks nt. kolmeks nii: jalg, push, pull. Jalapäeva paneks sinna, peale mida kõige rohkem puhata saab.
  13. Ot sa tahad teha 5x jõuksi, 2x aeroobset ja maasvõitlust ... mitu korda seda siis? See on siuke võistleja maht juba kui korralikult teed. Ja kui tunned, et jaksad küll, siis midagi teed järelikult vähem korralikult kui võiks
  14. Jõusaali asemel jooksma?

    Aga võta parem mingi spordiala, mis ka iseenses huvitav oleks ja väljakutset pakuks.
  15. rasva lisamise limiit?

    Just. Et lõpuks keegi selle otsetee ka otse välja ütles.
  16. Mulle tundub, et sa kardad natuke liiga palju seda lihaskadu. Tasuks mõelda, et miks see nii hirmutav tundub. Jõu jaoks soovitan hinnata sooritusnäitajaid (misiganes sul siis on 1x max mingites harjutustes või mingi kindel seeria vms) protsendina kehamassist, mitte absoluutkilogrammina. S.t. võid minna kergemaks ja absoluudina nii palju kilosid ei jõua tõsta AGA protsendina lähed võibolla isegi tugevamaks. 70 kg mees, kes surub 100 kg on ju tegijam kui 100 kg mees, kes surub 100. Ma soovitaks mahtu just alla tõmmata. Dieedi ajal kurnad end ära ERITI kui muu treening on kõrval. Kuna tahad jõusaalist kähku sisse-välja, siis pigem lähtuks sellest, et raskused võiksid olla suuremad ja korduseid seerias natuke vähem.
  17. rasva lisamise limiit?

    Issanda loomaaed on kirju!
  18. Ma kahtlen, kas postitaja mõõtis DXAga... aga kui mõõtis, siis muidugi. See on tõesti täpne.
  19. rasva lisamise limiit?

    Aga siin ongi siis üks väga selge tee, mida rasvadega veel tehakse. Ilmselt kujutame ette kõik, mis juhtub kui pudel õli juua
  20. Need mõõtmised on üsna ebatäpsed:) Mis see proteiinisisaldus oli, mis mõõdeti? Ja kerelihased?
  21. Jorgen Matsi

    50 tundi peale kaalumist on hommikune kehakaal kaalumishetkega võrreldes +7 kg. Hea näide - see ei ole kuidagi funktsionaalne selles mõttes, et mu kehakompositsioon ju mõne päevaga palju ei muutu. Ärge sattuge paanikasse kui kaalunumber ja isegi bioleketriliselt mõõdetud rasva% kõiguvad! Lihtsalt eelmistel päevadel sõin oluliselt süsivesikurohkemalt, soolarohkemalt kui tavaliselt. See kombinatsioonis sellega, et ilmad on palavad ja vett läheb palju = kaalutõus. Nüüd aga panen end stabiilsele ja rahulikule toitumisrežiimile, et saada kätte stabiilselt püsiv kaal, mis toetaks head sooritust ja kust oleks mugav liikuda erinevate spordialade jaoks endale sobivatesse kaalukategooriatesse. Kui on tihedam võistlusgraafik, siis kogu aeg suuremaid kõigutamisi teha muutub liiga tüütuks ja ega see ilmselt tervisele ka väga hea ei ole (ei kehalisele ei vaimsele).
  22. rasva lisamise limiit?

    +1
  23. rasva lisamise limiit?

    ME EI TEA
  24. Jõutõstmistrenn on vist hea baas jah.
  25. Jorgen Matsi

    Maadlus tehtud. Kaalus oli vist 12 meest (päris hea), sain eelringi vabaks. Veerandfinaalis olin vastamisi noore Järvamaa matimehega, keda õnnestus punktidega võita (vist 3:1 ja 3:2). Kohe nägin ka ära paar kohta, kus mul maadluse seisukohalt tõsised augud sees on. Poolfinaal oli Raimond Pruunsi vastu, kes on mitmekordne Eesti meister ja väga kogenud maadleja. Seal pikka pidu ei olnud - kaotasin mõlemad poolajad suure punktiülekaaluga (6:0). Olin rahul sellega, et vahepeal õnnestus teha üsna adekvaatset kaitset ja teises perioodis isegi üks päris hea rünnakualgeke, aga ehmatasin edust vist nii ära, et ei osanud sellega midagi peale hakata ja siis lendas vastase hea kaitse juba täiega selga. Siis sattusin miinusringi ja seal tegin matši ühe Põltsamaa maadlejaga, kes oli päris jõuline. Ta sai ühe punkti kätte, siis pisut aega oli sellist kompimist ja siis sain ise eest peahaarde lukustatud, aga suurest entusiasmist läksin lohakalt üht ülevedu üritama, mis oma trenni kontekstis tuleb palju lihtsamini kui maadluses. Jäin ise alla kinni ja kaotus seljavõiduga. Koht lõppjärejestuses 7. Oli väga tore, tundub, et see kaalukategooria maadluse kontekstis sobib ning kindlasti tahan uuesti proovida. Võistlemine on lihtsalt nii vahva! Varsti saan ehk mõne videokese ka siia oma esimestest maadlussammudest Järgmine samm kui õnnestub on Balti lahtises meistrivõistlused brasiilia jiu jitsus nädala pärast Kaunases.
×