Jump to content

jrx

Vanad Olijad
  • Sisu loend

    4 563
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    17

Koik jrx postitused

  1. Vaatasin taas üle ja krt, sul on metsikult hea koormustaluvus ikka. Enda eksperimenteerimine IF-ga viis ikka sinna, et see oli väga tore, siis kui treeningkoormust peal ei olnud, aga nii kui 1-2 rasket trenni päevas hakkas tulema, siis oli paari päeva jooksul tulemuseks häiritud uni, kõikuv meeleolu "the wheels started to fall off the wagon". Aga eks see ongi individuaalne...
  2. Esimene kava

    Oijah... misasi see üldfüüsis on? Mida sa täpselt oma kehast tahad / sellega teha tahad? Selles mõttes, et mida sa tahad, et su keha oleks suuteline tegema?
  3. Jorgen Matsi

    Point. Kahjuks või õnneks mina ei ole Tyson.
  4. Jorgen Matsi

    Las ma tutvustan: George Roop vs. Brian Bowles UFC 160 (toimus just mõned nädalad tagasi). Matš kaaluklassis 61.2 kg. Bowles (vasakpoolne) on 170 cm pikk ning on sellega selles kaaluklassis suhteliselt tavaline. Roop seevastu on 185 cm pikk. Mina olen 168. Eks minu praeguses kaaluklassis (65.8 kg) on ka omajagu sellised 170-172 cm mehi, aga lihtsalt oma sportlikku potentsiaali testida tahaks võibolla ka kaal madalamal. Hetkel ei tea, kas sellega hakkama saan selles mõttes, et kas viitsin oma elu niimoodi korraldada, et stabiilselt olla 5 kg kergem kui praegu. Seni ei ole ma võidelnud üheski matšis, kus mu vastane oleks olnud lühem kui mina.
  5. Jorgen Matsi

    Kaal on hetkel püsinud, kuna tundub, et vahepeal tõmbasin kaloraaži natuke liiga maha ja koormuse liiga üles. Soorituslangust ei tundnudki, aga meeleolu hakkas kõikuma, uni oli häiritud. Paar päeva rahulikumalt ja nüüd on jälle väga hea olla ja täna 2 võitlustrenni selja taga. Vahepeal katsetasin natuke erineva pikkusega paastuga ka, aga see tundub, et panustas sellesse vahepealsesse ülekoormusesse. Päris huvitav mõte episoodilise paastu kohta oli see, et see annab teatava vabaduse toitumise suhtes (kui seda õigesti teha) ja teatud inimestele on lihtsaks viisiks kogu tarbitava energia hulka paremini ohjata. Samas osa efektist, miks see töötab on see, et see toimib tervele ja puhanud inimesele sellise positiivse episoodilise füüsilise stressorina. Kui aga treening on ainevahetusele ja närvisüsteemile kurnavam (nt HIIT, Crossfit, võitlustreening), siis tekib kergemini ülekoormus ja seetõttu sellise koormuse korral ei ole episoodiline paastumine (intermittent fasting ehk IF) parim variant. Seetõttu pöördun natuke aktiivsemalt jälle lisandite poole ka, FAST Intra ja FAST HPR kui toidust jääb puudu, uute batoonidega olen ka maiustanud jäätise vahepeale. Ahjaa! 50 000 vaatamist blogil, jeei! 333 postituse peal ehk siis keskmiselt natuke üle 150 vaatamise ühe postituse kohta.
  6. Ma vahetaks selle glükoosi mingi aeglasema süsivesiku vastu või teeks pooleks. Ei kujuta ette, milline see su jõutrenn on, et sellise menüü juures kiiret süsivesikut kohe oleks vaja.
  7. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Noh Kirp, oled leidnud uue hingamise ja motivatsiooni (seda mida olemas pole) nüüd küllaga?
  8. Ülakehale rohkem liha! (kuidas?)

    Psühholoogina kiidan heaks ja avaldan tunnustust selle olulise mõttemuutuse eest (üritan vs TEEN)
  9. Jorgen Matsi

    Mulle ei meeldi küll olla õrritaja, aga mul on plaanis puhkuseajal sellel teemal üks pikem kirjatükk kirjutada. Kõigepealt 1 toitumisest ja 1 motivatsioonist ja 1 ... Vahepeal viskan siia sellise asja: minu sisenemislood seitsmes profimatšis. 1. Renegades of Funk - RATM (tegelikult selles matšis ajas DJ asja sassi ja ma TEGELIKULT kõndisin välja mingi suvalise Madonna (jah) looga) (see sai alguses segatud Nu Pogodi introga
  10. Jorgen Matsi

    Kirp, kahjuks mitte. Ainus minu loeng, mis on lindistatud ja avalikult väljas on mõne aja tagune Tartu Ülikooli Teaduskoolist, kus rääkisin võistlusärevusest, aga seda hoopis gümnaasiumiõpilastele, kes rahvusvahelistel aineolümpiaadidel käivad. Loengut saab vaadata-kuulata siit. GMaster - kas see on mingi Võsa-Petsile viitamine? OK. Trenni!
  11. Jorgen Matsi

    Ma tegin täna endale tomatimahla mahediku (smuuti) külmutatud spinatiga. Siis lisasin jalapenosid. Mu seedeelundkond vihkab mind mu jalapeno-armastuse pärast. Tallinnas käidud, homsest taas korralikule trennilainele, küll annan teada.
  12. Jorgen Matsi

    Minu maksimaalne rinnaltsurumiserekord on 97.5 kui õigesti mäletan. See kuskil 7 aastat tagasi, siis kui tegin oma elu pikima jõutsükli (HIIT ja jõusaal 2-3x nädalas) seda vist 5 kuu vältel. Sealtsaati olen teinud lühemaid tsükleid, millest viimase pisikese 2 aastat tagasi. Alati on naljakas olnud see, et küki ja tõmbetulemused võrreldes eelmise aastaga tulevad üliruttu tagasi ja piisavalt ruttu ka ületan. Samas rinnaltsurumine on langenud jälle kuskile sinna, kus esimeses trennis napilt oma kehakaalu ühe korra üles lükkan ning seal tulevad raskused juurde jube raskesti. Eks see ütleb ühtteist rinnaltsurumise funktsionaalsuse kohta võitlusalade kontekstis. "Rinnalihas on rannalihas." Püsti surumine seevastu... (on ilmselt ka rammumehe treeningus tegelikult olulisem ja seotud sooritusega paremini).
  13. Jorgen Matsi

    Eks see on tugevalt individuaalne. Profitasemel - jaa. Algtasemel, kui baasjõu näitajad on kehvakesed - jaa. Aga seal vahepeal tuleb hoolega analüüsida kasu ja investeeringu suhet. Tegelt tahaks täitsa huvi pärast mõni päev saali minna maxe testima. Ennustaksin, et peale 2-nädalast trenni 73 kg kehakaalu juures kükin 140, tõmban 160 ja surun 85.
  14. Jorgen Matsi

    Keskmiselt 0x nädalas Inimkehade liigutamine on piisav, et baasjõudu säilitada ning aeroobne / lihashooldus on hetkel olulisem + jõusaalis käia kaalulangetusperioodil ei näe mõtet.
  15. Jorgen Matsi

    MMA laager tuleb 28. juuni kuni 6. juuli ja ikka Pärnus. Suve suurim treeningsündmus juba mitmendat aastat. Sel aastal osalejaterekord - juba üle 100 inimese on registreerunud! Mis teisel spordilaagril on Eestis nii suur kamp koos? Hommikune kaal oli 73.8. Täna hommikul oli tõsine BJJ treening kimonoga üle pika aja, olin matil koos Martin Aedma ja Robert Tomingasega - esimene neist siis BJJ must vöö ja teine pruun vöö. Martin ca 85 kg ja Robert 95. Töötasime režiimil kummagi treeningpartneriga 4 minutit jutti (kokku 8 minutit) ja siis 4 minutit puhkust (sellal kui teine paar madistas). Selliselt tegime kokku 18 raundi ehk 72 minutit, millest siis 48 minutit tööd ja 24 minutit puhkust. See oli päris päris väsitav, siin kella viie ajal kirjutades tunnen, et haardejõud on kätes ikka siiamaani üsna kadunud. Hommikusöök oli hästi kerge, sõin peale trenni poolteist FAST Recovery & Protein batooni ja jummel küll - see maapähkli-karamelli ja "creamy caramel" maitsed on ikka superhead! Maasika-pähkli oli ka täitsa hea, aga mitte minu lemmik. Hiljem kodus juba korralik aedviljad + liha. Päev läbi on korralikult vett läinud, mõned külmutatud marjad sees. Õhtul veel kergem poksitreening planeeritud korraliku lihashooldusega ja siis poolteist päeva puhkust kuni kolmapäeva õhtuni. Vaatan, et siin blogis segast ja vastuolulist juttu kirjutavad tüübid saavad kõvasti klikke... peaks ka mingit intriigi hakkama keerutama
  16. Jorgen Matsi

    Puhkuseaeg on jooksuaeg. Suvepuhkus on alanud. Tööasju on veel vaja teha ainult niipalju, kui mõned lahtised otsad sõlmida ja teha tagantjärele paberitööd, mis kuskilt lohisema on jäänud. Suvel anda veel mõni koolitus - näiteks tuleval teisipäeval (04.05.2013) lõpetan selle harrastussportlaste loengusarja "Treeni teadlikult", kus ka Ott Kiivikas lugemas käis. Räägin läbipõlemisest, treeningmotivatsioonist ja veel nipet-näpet. Registreerida saab: katrin.soidra-zujev [ät] tlu.ee, tasumine kohapeal (5 eurot). Tulge kuulama! Aga praegu kerge venitus-lihashooldus, siis tossud jalga ja jooksma. Juunikuus üritan nädala kilometraaži venitada 30-40 km peale ei arva, et rohkem oleks vaja. Esmaspäevast neljapäevani on erialatrennid (ja 1-2 hommikujooksu), neljapäevast pühapäevani lihashooldus ja jooks (ka 1-2). Toitumise kohapealt üritan kombineerida erinevaid lähenemisi - vähendan süsivesikute hulka, aga kindlasti ei väldi neid. Hindan umbes energiakulu ja saadud energiat, aga ei kaalu-mõõda. Toitun "puhtamalt", aga kui isu on, siis kindlasti on ruumi ka kohvikukoogiks ja McDonaldsi wrapiks. Hetkekaal on 74.5 kg, langusplaan - ca 0,5 kg nädalas 3 kuu vältel. Võimalik, et juunis ja augustis on maasvõitlusvõistlusi, MMA jääb sügisesse. Järgmine oluline treeningsündmus on suur treeninglaager juuli esimesel nädalal, kus treenin koos ülejäänud Eesti MMA-koondisega. Grupipilt järjekordsel edukal MMA-amatööride võistlustel 3D Liiga 11 (1. juuni 2013) - VÕIMLA võistlejad ja toetustiim.
  17. Vend Vähk Peab liikuma!

    Palju õnne teile!
  18. Noh laske tulla. Kui märgite ühe kolmest viimasest vastuse, siis oleks huvitav kommentaarides näha ka MIKS just nii ja KUIDAS täpselt.
  19. Fitshop Telliskivi: Kui hindad kvaliteeti!

    Kas EAA ja Intra vahe on ainult beeta-alaniinis?
  20. It's funny because it's true?
  21. Jorgen Matsi

    Uudiseid palju ei ole. Eestlastel, kes läksid Leetu Balti meistrivõistlustele BJJ's õnnestus küll osaleda väga edukalt, aga kommentaar oli tõesti, et see oli halvima korraldusega võistlus, kus nad eales osalenud. Seega ise ei kahetse grammigi, et sai tehtud otsus koju jääda kuna esmaspäeva hommikul peale seda pidin Tallinnas juba ühte koolitust löbi viima. Nädal ongi möödunud töötähe all, enne suvepuhkust vaja mitmed lahtised otsad kokku sõlmida. Teisipäeval käisin jälle jooksmas, reie tagakülje DOMSist olen vist nüüd kolme korraga lahti saanud. Kui järgmisel nädalal jooksud pikemaks lähevad, katsetan FAST Intrat ENNE jooksu (praegu on hommikujooksud lihtsalt poole liitri vee pealt ja hommikusöök peale jooksu). Kehakaal hetkel kõigub 73-74 vahel, järgmisest nädalast hakkan vaikselt selle alandamisega tegelema läbi kergelt reguleeritud toitumise taas. Laupäeval 1. juunil on Tallinnas Sisekaitseakadeemias MMA võistlus amatööridele - 3D Liiga. Tulge vaatama! Ise saan taas täita nii treeneri, kohtuniku kui kätesiduja rolli. Pealtvaatajatele pilet ainult 2 eurot. Täpsem info siin lingil. P.S. Mul on hea meel näha, et mu blogil on kohe-kohe täis saamas 50 000 külastust. Ilus! Tänan lugemast!
  22. Teemade tägimine

    Tägimine oleks suht mõttetu - alafoorumid on meil ju selle jaoks.
  23. kaal vs lihased

    Dziisas! Sinuga ei ole ju millestki rääkida, sest sa üldse ei loe / kuula. Põlevkivis on kaloreid / energiat - see ei tähenda, et inimene põlevkivi söömisest paksuks saaks minna!
  24. kaal vs lihased

    Kuule Low Protein, jää oma liistude juurde - (puhtast) alkoholist saadud kalorid ei loe, sest keha ei oska alkoholist rasva teha. Loeb see, et alkoholiga hakkama saamine on kehale ekstra stress + paljud joogid sisaldavad lisaks alkoholile ka suhkruid + inimesed magavad vähem ja halvemini + söövad joomise ajal rohkem.
  25. Nipp kuidas koore-tootest valku eemaldada.

    NLP: teise lõigu esimene lause. (Jah, Wikipedial on omad puudused, aga tegelt on see siiski kokkuvõtteks kõiges päris hea v.a. väga äärealadel ja marginaalsed erinevaid huvigruppe omavad asjad. Psühholoogia ja NLP ei ole nii äärealane)
×