Jump to content

jrx

Vanad Olijad
  • Sisu loend

    4 563
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    17

Koik jrx postitused

  1. Keilas hävisin täielikult :(

    Ma saan aru loogikast selliste jooksukavade taga, aga ma arvan, et sulle kes sa võistled ja kogemus olemas ei ole see väga mõttekas. 3x nädalas, millest 1x tempo, 1x taastav, 1x pikk on väga loogiline. Aga see hoiab eriala (jooks) mahu ikkagi suht väikesena. See 1x nädalas 8km rahulikult nt on suhteliselt mõttetu. Kui on puhkust vaja, siis võiks pigem üldse mitte joosta Kui on aga vaja taastavaid jookse, siis võiks neid teha nt hommikuti ja vähem korraga (nt 4km), aga seda kolmel hommikul (nt TRX päevadel) - kohe 4 km võitu mahus. Samuti nende aegade juures, mida hetkel välja jooksed ei ole minuarust see "tempotreening" kriitiline. Anaeroobset ja lihasvastupidavust peaksid (?) TRX-ist saama. Milleks tempojooks, mis ei ole mahult suur? "Pikk" jooks poolmaratoni distantsik valmistumisel on niikuinii enamasti mingi 15-16 km eks? Vahel harva võistlusdistants. Seega arvan (täitsa omaenese tarkusest, millest suurem osa on ikka üldine ja muu spordialaga seotud ja jooksuasi rohkem harrastaja tasemel ja kogemuslik), et sa saavutaksid paremaid tulemusi nt joostes 3x nädalas nt 14 km, 12 km, 16 km ning kui auru jääb üle, siis mõnel TRX päeva hommikul ka 3-4 km rahulikult. Ühe täieliku puhkepäeva nädalas võiks ka muidugi jätta.
  2. Keilas hävisin täielikult :(

    Keeruline lugu... 3x nädalas peaks olema piisav küll. Eks lõpuks ka raske öelda MIKS täpselt mingi asi juhtus. Ühest küljest ma soovitaks sulle lihtsalt kilometraaži suurendada mõneks ajaks... võib olla ka 3x nädalas, aga siis olgu 3x 15 km (näiteks). Aga seda loomulikult AINULT juhul kui see sulle liigestele ei hakka.
  3. Kaloraaz, cheatmeal, algaja.

    Kuidas sa tead, et sul on homme plaanis cheat meal kui sa ei tea mida see endast kujutab? Kust sa üldse ideed oma toitumise kohta saanud oled?
  4. Kaaluseisak + poolmaratoniks treenimine

    "Võhma" on erinevat. HIIT treenib küll, aga 21 on selline distants, mille puhul pole tähtis ainult "mootor" vaid ka "veermiku vastupidavus". Maratonisõber ilmselt ütleks ka, et aeroobse baasi juurde ehitamine tuleb läbi progresseeruva mahu, aga HIITiga mahtu ei kasvata. Jõudu!
  5. Keilas hävisin täielikult :(

    Ot mis su üldine kilometraaž on? Vanuse olen ka unustanud, kuigi enne oled ka postitanud... Lihaskrambid lõpupoole viitab ikka seda, et sellel koormusel pole distantsiga harjunud...
  6. Kaaluseisak + poolmaratoniks treenimine

    Ma soovitaks keskenduda aeroobsele vormile ka ikka. Kilometraažiga harjumine on ka väga oluline ja HIIT siin ei eita. Sa pole ju kordagi distantsi veel proovinudki, kuu aega enne on viimane aeg! Aga samas harjutanud sa ka ei ole, nii et riskantne võibolla ka praegu proovida.
  7. Rasvast lahti ja lihast suuremaks?

    Samas seda toidukalkulaatori pilti on nii lihtne kurjasti kasutada. Esiteks on see sama hea kui sisendandmed. Samas täpsete sisendandmete saamine (kaalumine mõõtmine) on teisipidi kurjast. Lisaks sellele on kuluvat energiat veel 10x raskem hinnata. Lisame "soovitused" makrotoitainete osakaalude kohta ja koos on paras ... inglise keeles on "ilus" väljend clusterf***.
  8. Jorgen Matsi

    Kodusele võistlusele jäi logistika tõttu minemata. Olen taas mere ääres metsa vahel ja siit ka blogimine keerulisem. Trennid sujuvad tegelikult kenasti - olin mõned päevad Tartus ja seal sai teiste võistlejatega ikka korralikku erialast koormust. Joostud on rohkem kui eelmisel aastal kokku vist. Siin olen teinud mitmeid 13-14 km otsi ja pikim oli 16. Tempo sellisel jooksul on keskmiselt mõni kord 5:30 kilomeetrile, mis on päris väsitav ja mõnikord ca 6:00 kilomeetrile, mis on piisavalt lebo. Kahjuks pikk jooks paneb põlve valutama (pikemalt praegu ei viitsi seletada). Lisanditest võtsin maale kaasa FAST Intra, Omega 3, beeta-alaniini ning mitu maitset Puddingut. Viimast ongi kõige rohkem kasutatud ka. Hea lihtne teha, aiast marjad peale ja mmmmõnus! Linkan siia ka sellise asja. Vähe teistmoodi kirjutis vähe teises kohas. Võtsin üksipulgi lahti teatud tüüpi mahaviimsed MMA kontekstis ja kirjutasin neist inglise keeles möödunudlaupäevase eile nähtud väga kifti matši näitel. LINK SIIN Tõsistele MMA-huvilistele kindlasti tihe lugemine, teistele võibolla natuke kuiv
  9. Rasvast lahti ja lihast suuremaks?

    Kas sa treenerite käest ei ole mõistliku nõu saanud küsida?
  10. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Kahjuks Maslow ikka suht puusalt tulistas Ja täpsustuseks viitele enda kohta - ma pigem viitasin sinna, et isegi kui sa teed midagi mingi hüve pärast, siis kuskil on ikka see "miski", mida sa "tahad", seda ka selle hüve taga. On see siis materiaalsem või mittemateriaalsem. Lühidalt Maslow teooriast, lõpus ka kriitika.
  11. Kreatiin

    Kreatiini suhtes soovitatakse teha mõned kuud kuuri ja siis pausi.
  12. 6 nädalane dieedikava

    Paras piin on selline kava. Lisaks muude asjade poolest ebapraktiline (raha). Kõik "1 scoop whey" võiks asendada ju "150 g kohupiima" ... Ei näe põhjust nii palju seda vadakut laksida. Ennast tundes saaks ma paraja kõhukinnisuse sellise asja peal.
  13. Jorgen Matsi

    Pronks peale nelja matši. Esimeses võitsin soomlaste punktidega, teise matši vastane sai eelmises vigastada ja seega võitsin niinimetatud ülesõiduga. Kolmandas oli mul võimalus revanshiks Eesti Meistrivõistluste pärast Tallinna kaasvõitleja Jaagu vastu. Aga Jaak, kes seejärel ka finaali võitis oli heas vormis ja kaotasin taas. Seekord punktidega. Pronksimatšis võitsin punktidega teist Tallinna kaasvõitlejat oma kaalus, Maironit. Seega seekord taas pronks. 19 osavõtja seas täitsa rahul. Kahju ainult, et rohkem soomlasi ei saanud loputada. Järgmine võistlus kodus jälle kimonoga brasiilia jiujitsus juba kahe nädala pärast. Väike pilt ka - meie meeskond. Viie peale kolm medalit ja super reis ja võistluskogemus:) Aitäh kõigile!
  14. Jorgen Matsi

    Läksin maale ära mõneks ajaks. Kui paljud saavad öelda, et nad on söönud vaarikatest ja murakatest isu täis? Kadestage:) Aga praegu olen Soomes ja sean unele, et saaks homme brasiilia jiujitsus võistelda. Rahulik väike võistlus, ilmselt on ilus ilm ja toimub õues. Kõigest 212 võistlejat, minu kaalus 19. Elame näeme:)
  15. Toitumine ja kalorite kulutamine

    Kell on väga ebatäpne kcal näitaja. Kui praegu sööd nagu sööd ja kaalu juurde ei tule, siis täidadki ju oma eesmärki
  16. Kas see on eales kunagi teistmoodi olnud?
  17. Dr. Mercola is bad science. Mõnes asjas võib tal muidugi õigus olla (s.t. tema väidetav tõepoolest toetub reaalsele hetketeadmistel põhinevale teaduslikule konsensusele, aga üldiselt.)
  18. Jorgen Matsi

    Hetkel vastuvõtte ei tee, sest olen lapsega kodus, aga sügisest plaanin taas. Mul on küll lapsepuhkuse ajal plaanis mõningaid häid lühimaterjale tõlkima hakata, aga seni pole veel jõudnud Üldiselt saan kenasti juba trenni teha. Lülitasin Ott Tõnissaare eeskujul treeningusse lühemad, aga samas igapäevased hommikujooksud. Pikemad kippusid ikka nagu erialatreeningute kvaliteeti aegajalt segama ja nüüd üritan seda tasakaalu leida. Sel nädalal keskendun brasiilia jiu jitsule, sest võibolla õnnestub järgmisel nädalavahetusel Soome ühele väikesele vahvale võistlusele minna.
  19. Jorgen Matsi

    Huu... kas eestikeelne on kindel tingimus? Ma pole eestikeelsetes materjalides eriti kursis muuga kui "Võit..." seeriaga.
  20. Jorgen Matsi

    Kunagi ei või teada Internetis ridade vahele kirjutamine ja sealt lugemine on äärmiselt lõbus, aga kui blogil on laiem lugejaskond, siis ma ise proovin siin kõik võimalikult selgeks teha, mida öelda tahan ja mida me teeme. Eks see on selline avalik MMA kui spordiala promo ka ju ja tahangi rõhutada, et see on ikka omamoodi mitmekesine spordiala oma spetsiifiliste nõudmistega. Ei saa võtta sportlik vabavõitleja ei kulturisti ei jõutõstja treening- ega toitumiskava üks ühele. See öeldud - ma tegelikult usun, et JÕUtreeningus on ikka jõutõstmise ja kulturismi meetodid kesksed ja kõige aluseks. Eriala on ikka eriala ning igasugusesse jõuharjutustega eriala matkimisse ma väga ei usu. Iseasi kas kuipalju ja mis hetkel peaks konkreetne võitleja tegema JÕUtreeningut.
  21. Suured suured probleemid kaaluga

    Ma arvan, et sellega võib natuke oodata Ei ole hetkel siin niiväga midagi erilist, et mees ise ei võiks enesega hakkama saada. (Ütlen seda inimesena, kes pigem üldiselt soovitab inimestel rohkem teraapias käia kui vähem).
  22. Suured suured probleemid kaaluga

    Ma soovitan eestisse naastes ka lisaks jõusaalile mingit huvitavat ja/või mängulist ala, mis endale meeldida võiks (ekstreemspordialad, sportmängud, võitlusalad vms).
  23. Jorgen Matsi

    Kamp mehi, kes treenivad selleks, et hästi võidelda, mitte selleks, et jalad suured paistaks. Jon Jones - maailma parim poolraskekaallane. Paljude meelest juba võibolla parim võitleja hetkel üleüldse või keegi, kellel on kõvasti potentsiaali, et olla tulevikus kõigi aegade parim võitleja. Kuidas jalapäevaga lood on? Ja veel olulisem küsimus - mis vahet seal on ? Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis meie pildil on neli meest, kellel kõigil on individuaalne lähenemine jõutreeningutele. Jala jõust võitlusolukorras kellelgi puudu ei tule.
  24. Kaalu juurde, palun nõuandeid.

    Maapähklivõist soovitan PRISMASt saadavat Soome oma (orava pildiga). Koostis: 100% maapähklid. Punkt. Sinna võid maitseks ise soola ja/või suhkrut lisaks panna. Ise ei pane. Söön seda juustuga, moosiga, banaani ja moosiga (imehea
×