Jump to content

Siim Rast

Reval-Sport Powerlifting
  • Sisu loend

    362
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    2

Koik Siim Rast postitused

  1. Margus Silbaum ja Elar Kraav jõutõstmise MMil

    Täna tundub Marguse päev olema. Kükk ja surumine on küll väga kerged olnud. Loodame, et värskust ja jõudu jätkub ka tõmbeks, sest sealt on mida oodata.
  2. Margus Silbaum ja Elar Kraav jõutõstmise MMil

    Kahju, et Margus viimasest katsest loobus, 365 oleks täna kindlasti kükis sees. Loodetavasti ei saa see saatuslikuks kogusumma medali puhul.
  3. Kaido Leesmann võitis Luxemburgis toimuvatel Masters EM-il kuldmedali kehakaalus +120kg. Tulemuseks 277.5kg, viimasel katsel 287.5kg napilt ebaõnnestus. Palju Õnne!!!
  4. Biceps vs triceps!

    Selge see, et foorum on arutamiseks, aga lihtsalt see teema püstitus tundub nii absurdne, muud ei midagi. Kui tänavalt võrdlema hakata, siis põhjus, miks biitseps võib tugevam olla on see, et sa rakendad teda oma igapäevastes toimetustes oluliselt rohkem kui triitsepsit. Kui aga hakata neid lihaseid treenima, siis lõpuks peaks suutma triitseps siiski suuremaid raskusi liigutada kui biitseps.
  5. Edu Olegile ja Nataliale! Sportlaste hea vorm saab kindlasti väärilise tasu. Siiralt loodan, et mõlemad sportlased seisavad võistluse lõppedes kõige kõrgemal poodiumi astmel.
  6. Biceps vs triceps!

    Mul on nagu küsimus, et mis sa selle võrdlusega saad? Sama oleks küsida, et kumb on tugevam kas eesel või siga. Isegi kui üks nendest on tugevam ma ei saa aru selle küsimuse püstitusest. Mis sa selle teadmisega peale hakkad kui üks nendest on tugevam teine nõrgem? Nad pole standartsed asjad, mida omavahel võrrelda ühe ja sama harjutuse või liigutusega. Või kui sa nii väga tahad, siis võrdle nt. biitsepsi tõsteid kangiga ja prantsuse surumist. Need peaksid mõlema lihase A ja O harjutused olema. Lisaks on iga inimene individuaalne, kellel on biitseps tugevam, kellel triitseps. Seega ei saa neid kõrvutada omavahel.
  7. Reval-Sport POWERLIFTING TEAM: Kaido Leesmann surus lamades 320kg !

    Kirjutan, siis vahepealsest, sest muidu kipub teema unarusse vajuma ja võib tunduda, et me ei teegi trenni, kuid kõik see on petlik. Töö käib täie hooga ja kuna võistlused on väga lähedale jõudnud, siis enamus trenne on juba kergemad ja toonust hoidva tooniga, et keha juba vaikselt taastumis režiimi lükata. Mina ise tegin 4 trenni järjest, laupäev raske surumine, pühapäev kerge selg, esmaspäeval kerge rind ja teisipäeval keskmise raskusega jalg. Keskmise raskusega jalg tähendas seda, et tegin kükki 220x5x2 ja ma ei mäletagi millal ma 220-ga nii oleks teinud, et raskust nagu ei olekski peal olnud, tõesti mõnus oli. Lisaks veel kogu jalg läbi, eest, tagant ja säär. Kolmapäev ja täna on puhtalt puhkamise päevad olnud ja homme siis viimane raske trenn, kus panen paika algraskused, seda juhul kui uue särgiga suruda saan. B-variandi puhul on algraskus paigas. Teistel Teami liikmetel on laupäeval algraskuste paika panemine ja nagu meil trennis kombeks, siis keegi armu ei saa katsete osas, sest kõigi võistlejate esmane eesmärk võistlustel on see, et tulemus kirja saadakse. Loodetavasti jooksevad asjad kenasti paika, sest viimane ühistrenn näitas, et saadakse hakkama küll kui tarvis on. Toidulisandid on samad, ainult selle vahega, et peale kergemaid trenne võtan HT-Ri asemel Herat, sest ebakorrektse toitumise pärast ajab mono hüdraat kaalu ülesse ja keha paiste, endal on ebamugav. Lisaks ennem trenni läheb Pre-Workout, kre-alkalyne ja AAKG, peale trenni siis vastavalt kas HT-R või Hera, mõlemale lisan süsikaid. Homme veel massaaž Raul Köstri juures, mõned murekohad oleks tarvis ülevaadata ja keha viia natuke paremasse seisu kui ta hetkel on. Ehk kirjutavad teised ka natuke oma tegemistest, saab väheke ülevaatlikuma pildi mis ja kuidas.
  8. Reval-Sport POWERLIFTING TEAM: Kaido Leesmann surus lamades 320kg !

    Särk ei suru, mees peab ise suruma
  9. Reval-Sport POWERLIFTING TEAM: Kaido Leesmann surus lamades 320kg !

    Täna trenn tehtud, õige särk kohale ei jõudnud, pidin kasutama b-varianti, mille leidsime reedel. Tänud siinkohal Raul Randmäele, kes oli nõus oma nr50 f6 särki laenama. Tegu siis sama särgiga millega ma kunagi olen samuti surunud, kuid enda särgiga ei saaks varustusekontrolli läbida. Tundsin ennast selles särgis kui viiner kiles, sest no ikka pagana ümber ja kitsas oli seal , aga kuna ta on pehme siis sai kenasti suruda. Surumine nägi muidu välja sedasi täna: 20x15, 70x8, 120x5, 160x2, 195x1 - viimane oli korraliku varuga surutud. Edasi särk selga 240x2 esmalt 2-ne pakk ja kohe 1-ne otsa. Siis 260x1 ja 270x1, 275 failisin. Lisaks tegin smithil lockoute, raskused väiksemad kui eelmisel nädalal, 197x3 olid viimased 2 seeriat. Edasi rinnavenitus trossidega 3x8 ja 3 triitsepsi harjutust ka peale kukla tagant, alla surumine ja käed tagurpidi alla surumine, kõik siis polkil, raskused kasvavad ja kõigis harjutustes 3x6. Videod ka siis, 270 mitte just parim, aga ei hullu.
  10. Reval-Sport POWERLIFTING TEAM: Kaido Leesmann surus lamades 320kg !

    Mina tegin täna kergelt jalga. Esimene harjutus oli kiiruslik kükk kastile, tegin 150x6x2, aga suurim puudus mis ma täheldasin oli, et kiirusliku starti alt ei ole, ka kergema raskusega ei suutnud just suure plahvatusega alt tõusta. Seega on selge, et järgmise 1.5 kuu jooksul tuleb kiirust selgelt parandada, sest aeglasena ei ole midagi jõutõstmises teha. Lisaks tegin veel ühe jalaga jalapressi 4x6, reie esiosa 4x8, ja säärt 5x12, kõik harjutused tegin 50%-ga, sest laupäeval on tarvis korralikult suruda. Homme Kaidole ja Renele appi, loodetavasti suudavad nad head minekut näidata.
  11. Reval-Sport POWERLIFTING TEAM: Kaido Leesmann surus lamades 320kg !

    Eesmärk on paigas mis sügisel tõmmata soovin. Ma hetkel ei tea kas laialt ka nii palju suudan tõmmata,aga samas miks ei peaks ja võiks isegi rohkem. Ennem surumise võistlust rohkem tõmmet raskelt ei tee seega teada ei saa, aga peale võistlust saab juba laialt tõmbe numbreid vaadata.
  12. Reval-Sport POWERLIFTING TEAM: Kaido Leesmann surus lamades 320kg !

    Nii, kirjutan siis ka, esmalt ehk laupäevast, millest tegelikult midagi kirjutada pole, sest surumine ebaõnnestus totaalselt, seda siis põhjusel,et suvega olen kaalu suutnud langetada, aga keha on kasvanud ja särk millega kevadel surusin on hetkel ilmselgelt väike ning peale 2-sele pakule laskmist laguneb tehnika täielikult ära ja suruda pole enam võimalik. Nüüdseks on juba uus särk tellitud ja loodetavasti saan selle reedel/laupäeval kätte särgiks super katana nr54. Laupäeva kõige positiivsem osa oli vast tegelikult lõppude surumine, kus suutsin korraliku edasiminekut näidata. Ehk siis Smithil lockout: 157x3, 187x3, 217x3 . Triitseps sai samuti kõva koormuse ning õhtul oli tunne nagu oleks peksa saanud, sest kõik kohad olid valusad. Eile tegin kerget surumist samade raskustega mis Kaido, seega ei hakka neid asju ümber kirjutama. Täna siis aga jõutõmme. Olen 2 nädalat tõmmet kergemalt teinud, seega oli täna aeg korralikult pingutada juba. Kava nägi ette,et täna on kitsalt tõmme ja ega siin midagi oodata polnud, plaani järgi oli 3-stega ülesse minek ja üks 1-ne ka veel otsa. Seeria oli selline: 20x10, 120x8, 170x5, 220x3, 240x3, 250x3, 260x3, 270x3, 300x1 . See on ka parim seeria mis ma teha olen suutnud, viimane raskus oli küll rekordi kordamine, kuid alla tehtud seeriad väistasid ka kõvasti. Edasi tegin plokil vastu kõhtu tõmbeid 5 seeriat, kordusi hoidsin 6-e peal Järgmisena t-kangiga kaldpingil tõmbed vastu kõhtu: 90x6, 110x6, 125x6, 140x6- suutsin viimase seeria paremini teha kui 1.5 nädalat tagasi, ja jäi isegi 1-2 kordust varu. Sirged käed alla plokil: 3x8 Lõppu veel biits ja alaselg, 4x8 mõlemat. Toidulisad on samad, HT-R, kre-alkalyne , AAKG, süsikad, BCAA ja ennem trenni pre-workout. Reedel siis kergem jalg ja laupäeval juba väike tõehetk surumises, loodetavasti uus särk toimib nii nagu peab ja saan oma tehnikaga suruda.
  13. Reval-Sport POWERLIFTING TEAM: Kaido Leesmann surus lamades 320kg !

    Lisan teisipäevast ühe video. Trikoo üle 6 kuu esmakordselt seljas, kangi suutsin vale koha peale natuke võtta, mistõttu lõi kaela valu ja sellest raskusest kõrgemale minna ei saanud. Nüüd juba olukord parem, kuid järgmine kord olen targem,et kang tuleb rohkem ülesse poole võtta. Homme surumine, mis peaks juba näitama kuidas seis tegelikult on ennem EMV-d.
  14. Reval-Sport POWERLIFTING TEAM: Kaido Leesmann surus lamades 320kg !

    Kaido juba eilsest kirjutas, meie tegime lisaks veel maas kummidega surumist, esimest korda tundus väga huvitav ja surumisel saavutatud kiirus tundus endale küll väike, kuid teised ütlesid,et väga ok oli. Aga kiirust on veelgi juurde tarvis see on selge. Nagu Kaido mainis, siis õlale tegime ainult staatilisi harjutusi. Täna oli kavas jalad ja esimest korda üle pika aja ka trikoo proovimine. Alustasin siis 20x10, 100x6, 170x5, 230x2, 275x1 need olid kõik väga kergelt tehtud, et võimalikult vähe energiat raista ennem trikoo selga panemist. Trikooga siis 330x1 ja 350x1, rohkem ei saanudki kahjuks teha, sest trapetsisse lõi valu mis ei lasknud kangi enam seljas hoida korralikult ja valu kandus ka kaela, võib öelda,et väga ebameeldiv tunne, ei teagi kas olen kuskil külma saanud vms. Igastahes nüüdsest sall kaela, sest tervisega riskida ei saa, eelmine sügis juba sain korra karistada selle eest, et ennast soojalt riidesse ei pannud. Lisaks tegin täna veel ühe jalaga jalapressi: 180x6, 230x6, 280x6, 320x6, 350x6 Reie esi ja tagaosa vaheldumisi 3x6 ja lõppu veel säärgt 5x12. Küljed jäid tegemata, sest valus oli keerata pead, aga loodetavasti on see lühiajaline nähtus ja saab sellest kiiremas korras üle. Nüüd 2 vaba päeva, reedel kerge selg ja laupäeval raske rind. Treening plaanis teen ka väikese muudatuse, raske jalg ja raske selg hakkavad 10-e päeva tagant olema, sellist süsteemi olen ka eelnevatel kordadel kasutanud ja see sobib mulle paremini, sest suudan ära taastuda paremini.
  15. Reval-Sport POWERLIFTING TEAM: Kaido Leesmann surus lamades 320kg !

    Kirjutan ka siis eilsest ja tänasest trennist, nagu Kaido juba mainis oli plaanis surumises 3x3. Surumine: 20x12, 70x8, 120x5, 160x3, 175x3, 182,5x3,187,5x2 Raamis lõppude surumine: 190x3, 200x2x3 - kerge oli, aga nii oligi ettenähtud ja 3 harjutust triitsepsit, samade raskustega mis Kaido. Täna siis selg, alustasin kiirusliku tõmbega kerge soojendus ja 170x6x1, suutsin täitsa hästi juba kiirust arendada, mis on positiivne, sest kiirust on tarvis, muidu suuri raskusi ei tõsta ka. Good Morningut tegin selle eest oluliselt raskemalt, 120x5, 150x3, 170x3, 190x3, 210x3 ja lõppu ka rekord 230x3, jäi veel varu, see on hea märk. Kaldmasinal tõmbed: 100x6, 120x6, 140x4, viimasel oli jõudu ka 6 kordust teha,aga lihtsalt käed libisesid ära ja see tõttu jäi tegemata, aga vähemalt tunne oli hea. Plokil alla tõmbed rinnale (käed tagurpidi): 80x8, 100x6, 110x6, 120x6, 120x6 Sirged käed alla: 3x6 Biitseps masinal 5x6, viimasel seerial 3 kordust abiga, Kõht kaldpingil: 3x15 Toidulisad:ennem trenni Kre-Alkalyne ja AAKG peale trenni HT-R, millele lisan süsikaid ja Prode90
  16. Vaata,et selle akna avamisega külma ei saa. Seal pole palju tarvis kui juba tunned,et tuul tõmbab. Päeval oli saalis täitsa okey soojus, ei midagi hullu, ei kujuta ette mis seal õhtul juhtus, ju tulid kuumemad kehad .
  17. Siim Rast sai 23!

    Suur suur aitäh kõigile õnnitlejatele!
  18. Baikal Grand Prix 2011 -otsereportaaz!

    Võimas esitus! Palju õnne!
  19. Eesti jõutõstjad tõid EMilt 11 medalit!

    Palju õnne Mihkel ja Heino! Super tulemused, tegid päeva kohe rõõmsaks.
  20. Olen Kaido ja kirjutan Siimu alt. Olin peale eilset, Siimu ja Tarmo võistlust täiesti tühi. Lootsin küll, et taastun, aga ei läinud nii. Tuleb olla happy 265-ga. Mastersil tuleb ilmeslt teha oma
  21. Aitäh kõigile õnnitlejatele. Emotsioon pole veel päris kohale jõudnud, aga küll ta tuleb kus ta pääseb. Kui võistlustest rääkida, siis nii närvis pole ma veel kunagi olnud. Ennem võistlust üritasin küllaltki rahulikult olla, kuid ega see eriti ei õnnestunud. Kaalumisel läks kõik hästi, kaal oli nii nagu tavaliselt võistlustel 173.xx. Kaalumisel käidud hakkasin laadima ning üritasin ennast rahustada. Kaido uuris välja,et kõik võistlevad ühes grupis, seega 18 meest. Tuli arvestada pikkade vahedega katsete puhul. Soojendus läks kõik hästi, algraskus 262.5 oli ka kindlalt valitud. Algselt pani ungarlane algraskuseks 260, kuid tõstis ennem võistlust 262.5 peale,et minu üle kontrolli saavutada. Selle võidujooksuga otsustasime kohe,et kaasa ei lähe ja jääme oma algraskusele kindlaks. Ennem esimest katset valdas ikka meeletu närvipinge, teadsin,et see katse tuleb kindlalt ära teha, muidu on jama majas. Üritasin teha perfektset katset,et kohtunikel ei oleks võimalust kuskilt otsast norida. Selle katse saingi 3:0 kirja. Järgmine katse oli juba eelnevalt kokkulepitud 270kg. Üritasin võimalikult palju oma järgmiseks katseks keskenduda. Ungarlane sai 2-l katsel 262.5 kirja ja see lisas veelgi pinget,et 270 tuleb kindlasti ära teha. Katse ise oli küllaltki raske, jalg libises, kuid õnneks pole see enam rikkumine. Suutsin korralikult lõpuks kangi ära fikseerida ja sain katse 2:1 kirja. Punane tuli Ungari kohtunikult, kes vist nägi kangi tagasi vajumist katse ajal. Peale seda katset olin juba väga rahul, sest hõbe oli juba kindlustatud ja kulla oleks kaotanud ainult siis kui ungarlane oleks sama raskuse ära surunud. Ma usun,et need olid mu elu kõige pikemad 15min üldse. Pidin ootama konkurentide katseid, sest sellest sõltus minu edasine käekäik. Olime valmis,et kui ungarlane surub ära 270, siis paneme viimaseks raskuseks 272.5 ja lähme teeme selle ära, kui ungarlane ebaõnnestub, siis teen 275. Nii ka läks,et viimasele katsele sai minna pingevabalt, eks see segas natuke keskendumist ning viimasest katsest midagi suurt välja ei tulnud. Tahan tänada kogu koondist, kes Austriasse on sõitnud: Kaido, Tarmo ja vanemad. Ilma nende toeta poleks see võimalik olnud, sest tänaseks võistluseks olid loodud ideaalsed tingimused. Lisaks tahan tänada Reval-Sporti, kus on treenimiseks loodud super tingimused ning Fitshopi, kes on mind varustanud toidulisadega. Veelkord suur suur aitäh kõigile pöidla hoidjatele!
  22. Võistlus algab alles 40min pärast. Kohalik aeg on meie ajaga võrreldes -1h.
  23. Soovime meie tiimi poolt ka teie tiimile edu homseks!!! Hoiame teile silma ja pöialt!!!
×