Jump to content

Rambo vend

Kasutajad
  • Sisu loend

    554
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    5

Postitused posted by Rambo vend


  1. Tnx vastuse eest. Ma olen kunagi kah seda Aragoni ja iifym asju lugenud, aga mul jäi pidevalt arusaamatuks, mida nad täpsemalt esindavad. Rõhuti kahele kindlale asjale, need on toidukordade(valgu) ajastatuse mahategemine ja kuna lugesin põhiliselt paleo toitumisega seotud poste, siis ka suur vastumeelsus paleo toitumisele.

    Minu arusaamine asjast on aga selline, et palju neid totaalseid friike ikka tänapäeval on, kes kuiva kana ja pruuni riisi kellaaegade järgi sisse ajavad? Bodybuilding foorumis on jah mingisugune menüü programm, mis iga blogi taha mingisuguse 8x päevas toitumiskava paneb, aga minuarust ei jälgi sellist asja ammu enam ükski tegija. Või jälgib?

    Teiseks see paleo teema. Muidugi on mingeid friike, kes ainult lihast ja juurviljadest-puuviljadest-pähklitest toituvad, aga milleks üldistada seda kõikidele? Paleo(primal) toitumise propageerija Mark Sisson sööb iga päev sokolaadi ja joob veini, lisaks valgupulbrit, selline ongi 21 sajandi paleo toitumine vähegi terve mõistusega inimese hulgas.

    Et siis mida Alan Aragon täpsemalt propageerib? Taimetoitlusest ma saan aru(meat is murder), paleost ma saan aru(inimene pole teravilja ja piimaga kohanenud), isegi toortoitujatest saan aru, korporatsioonidest saan aru ( Coca Cola on tervisliku toitumise osa mõõdukalt tarbides), aga ma ei saa aru, mida esindab Alan Aragon? Kõike mõõdukalt? Pole vaja 8 söögikorda päevas? Pole vaja midagi piirata, enne kui teaduslik uuring on selle halvaks tunnistanud?


  2. Aga muidu, kuidas tundub näiteks see, kui ma lisaks sellele kavale iga hommik enne hommikusööki teeksin 30 maani kätekõverdust, 45 jalatõstet lamades ja 20 kükki? Oleks seda koormust liiga palju ning kas seetõttu võivad tulemused väheneda? Eriti kui ma siiski teeksin nädalas vähemalt ühe HIITi nädalavahetusel?

    Su lihased kasvavad puhates. Siis anna neile puhkust..


  3. Need 5x5 fullbody kavad ei ole mingid naljaasjad. Algajale lihase kasvatamiseks on nad ideaalsed, aga see ei sobi eriti kaalu alandamiseks. Tuleb toitu julmalt peale anda. Ise teen ka fullbody kava, alustasin jaanuaris üle 10 aasta ja vahepealsed trennivabad päevad on väga vajalikud. See 3x jõusaal +2korda aeroobne päev ei ole jätkusuutlik. Pane väike intensiivne HIIT kusagile nädalavahetuse hommikusse, aga ära mingeid kilomeetreid küll mõnipäev mõõtma hakka. Su lihased vajavad puhkust.

    Kavas on ju kirjas eesmärk-kasvatada lihast. See tähendab lisaks trennile väga palju toitu ja puhkust. Sa ei puhka kusagil ratta peal, ajad ainult ületreeningu tõttu oma keha stressihormoone täis ja liigud järjest rohkem skinny fat poole.

    Keskendu oma kavale, alusta väga ettevaatlikult, kuula oma keha. Veelkord, see on fullbody kava, see ei ole mingi 4 harjutust biitsepsile esmaspäeviti. Seal on teised reeglid.

    Loe lisaks http://www.weightrainer.net/training/beginners.html

    • Upvote 1

  4. Kava valik on sul hea, aga selle jaoks on vaja korralikult ikkagi süüa. Kui aeroobset saab alakoaloraažis lihtsamalt laksata, siis jõutrenni teha pole nii lihtne. Kuna sul on viitsimist nii täpse reziimiga jännata, siis tõsta kaloraaži lihtsalt kõrgemaks. 3000 näiteks. Samuti peaksid trennieelse toitumise paika panema, seda kava puhtalt eelmise päeva glükogeenivarude pealt on raske teha.

    • Upvote 1

  5. Minu kogemused vitamiinide positiivsete omadustega on kõik selajal, kui olin alakaloraazis. Siis võtsid vitamiinid tumedad silmaalused ära ja juuste väljalangemine peatus. Normaalse toitumise puhul pole kunagi mingit lisaefekti täheldanud, kusi on vähe kollasem.

    Midagi muidugi muutub, näiteks magneesiumit võtsin kuu aega tagasi 1 nädala jooksul, oli küll nagu sügavam uni, aga hommiku jälle kuidagi uimasem olemine. Siis said tabletid otsa ja järgnevatel päevadel oli uni väga katkendlik.


  6. Ma olin enne väga hädas sellega, et trenni lõpupoole läks olemine väga halvaks. Kolasin netis ja leidsin, et paljudel sama mure olnud ja abi saanud sellest, et trennis pole vett enam joodud. Proovisin järgi ja tõesti toimis. Täiesti ok olemine oli kohe, kui veepudeli maha jätsin. Teema kuidagi selles, et veri läheb makku, kui palju vett sisse kaanida ja vererõhk hakkab kõikuma.

    Eriti kurdeti seda muret jalapäeval, ehk siis, kui suured lihased verd täis lähevad. Mul on fullbody kava, niiet koguaeg on jalapäev.

    Vabalt võib kusagil piir olla, et natuke saab juua, aga ma ei ole enam hakanud katsetama, vaid kuivalt pannud. Enesetunne väga ok peale seda.

    Kõigile eelnevatele- ma ei või trenni ajal kindlasti vett juua. Võtke seda arvesse, kui järgmine kord kellelegi nõu andma tormate.


  7. Aga kui söögiisu liigitada kah geenide alla, siis on tõesti geenide tõttu mõned tugevamad. Ma näen oma laste pealt, kuidas valk lihtsalt ei lähe sisse. Trikitan mingeid suhkruga variante kokku, et piisav kogus sisse meelitada. Varsti lähevad pulbrid käiku tõenäoliselt.


  8. Naljavennad koos ma ütlen. Küünte ja hammastega hoiate kinni, et uued tuuled ja muutused teie õuele kunagi ei jõuaks.

    Uus tuul ongi ju geene süüdistada kõiges. Varem olid ikka kilpnäärme alatalitused ja kaasasündinud südamerike, nüüd on geenid.


  9. Loll kysimus aga tasuta keegi ei koostaks toitumise ja treenigkava?? :) :)

    Ma võin vabalt koostada.

    Hommik:

    kaerahelbepuder, 4 keedumuna, täisteraleib singiga, tomat, kurk, lusikatäis kalamaksaõli

    vahepala:

    Kohupiim, puuvili

    Lõuna:

    Kanarind, pruun riis, salat oliivõliga

    Oode:

    Valgusheik

    Õhtu:

    kala, kodujuust tomat, kurk.

    Treeningkava:

    E K R

    Kükid 3x10

    Rinnalt surumine 3x10

    Ette kallutades kangi tõmbamine kõhu alla 3x 10

    Military press 3x 10

    Jõutõmme 3x 10

    Biitsepsile kangiga 3x10

    säärele midagi 3x10

    kõhulihased 3x10


  10. Me võime nendest puuviljadest näited tuua ja jahuda nii palju ku itahame. Aga Kalorite bilansi ideoloogia kehtib ikka. Loomulikult saab ka veidi kiudaineid...

    Näiteks mul üks tuttav kutseka aeg kunagi kui raha pold sõi ka aint õunu :D Võttis kõvasti juurde ka kusjuures :/

    Tegelt võiks hetkel need puuviljade asjad kõrvale panna ja teema algatajat üldiselt edasi aidata. :)

    Need kes niisama kahtlevad siis asi ju lihtne. Minge poodi ostke 10kg banaani ja hakake sööma. Saate kõik enda keha peal ära proovida.

    Kuigi suht huvitav oleks vaadata, palju valku saab 3000kcal peal olles ainult banaanidest :D Selleks olemas kaloriarvuti ja ise tegeleda ei viitsi. Targemat ka ju teha kui siin õuntest ja banaanidest rääkida. Sööge kapsast ja muid juurikaid parem :D

    Mis see kalorite bilansi ideoloogia täpsemalt tähendab? Termodünaamika seadus? Las ta siis kehtib. Mina räägin sellest, et olenevalt sellest, mida sööd, kulutad erineva numbri.


  11. "Jällegist" teeb ajule aiaioioi .

    Sõbralik soovitus, tee enda kallal ka selles vallas tööd. You can do it!

    Usume Holgerisse ;)

    Palun ära postita ühtegi grammatika teemalist postitust enam, sul on endal komade panemisega lausetes nii hullud lood, et teiste õpetamisega võiks natuke oodata.


  12. Kui selline on su allavõtmise dieet, siis ma kujutan ette, milline on su tavatoitumine. Et sul on ainult väike kõhukene, siis talud hästi süsivesikuid. Mingis vanuses see hakkab vaikselt muutuma ja kasvabki kõhuke ette.Ei näe pointi nii paljudel puuviljadel päevas, pane mingi riis või midagi lõuanaajal parem lisaks nende asemel.

    Valku on muidugi jube vähe, aga lihaste juurdekasv/allesjäämine ei ole vist eesmärk?


  13. CitySpa on terviseklubi, mis on loodud edukale linnainimesele, et tasakaalustada kiiret elutempot enda jaoks aja maha võtmisega. Inimesele, kes tahab nautida kükipuuri. Inimesele, kes tahab nautida rahuldustpakkuvat lõõgastust kuni 90 kg hantlitega ümbritsetud keskkonnas südalinnas.”


  14. Täna lõunaks kohupiim, segatud maitsestamata jogurtiga. Sinna sisse hakitud tomatit, kurki ja paprikat. Kõrvale 2 klaasi keefiri ja 3 viilu sepikut. Kõht said korralikult täis ikka :D Loodan, et selle koguse ikka täna trennis tasa ka teen :)

    Kõlab nagu tõeline maitseelamus. Kas tõesti ei ole võimalik siis süüa kaalu alandamiseks mingit inimese moodi toitu? Kas sa kirjutasid treenerile, et tahad laval teiste kulturistidega võistelda, et sind sellist jama sööma pandi? Paljud inimesed näevad väga head välja süües iga päev praadi ja tehes mõõdukalt trenni.

    Sa kirjutad, et plaan on tervislikult kaalu langetada, ma küll sellises toitumises midagi tervisliku ei näe. Füüsiliselt küll jah, aga vaimse tervise huvides see küll olla ei saa. Mingisuguse maitsestamata joguriga tomati ja sepikuga võib ainult oma ego toita, samal ajal peeglist oma sixpacki imetledes.

    Igatahes küsi endalt ausalt, kas sa suuda järgmised 10 aastat sellist toitu süüa, kui suudad, siis on sul jah koguaeg rannavorm, kui ei suuda, muuda seda kohe. Muidu algab jälle üks lõputu jojotamine ja enda tahtejõuetuses süüdistamine.

    • Upvote 2
×