Jump to content

Vägivaldur

Kasutajad
  • Sisu loend

    1 944
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by Vägivaldur


  1. Nii küll asjadesse suhtuda ei saa.

    Umbes, et "ah niikunii minust midagi ei olene ja niikunii ei muutu asjad".

    Kõige arukam on lugeda kõikide erakondade programmid läbi ja valida neist see, kelle oma läheb kõige enam sinu arusaamade ja maailmavaadetega kokku. Valida erakond, kes on sinu silmis end kõige rohkem tõestanud. Isikut valida, lihtsalt sest et ta on su tuttav leian, et on ka suhteliselt mõttetu.

    Kokkuvõtteks pole vahet, kas sa hääletad või ei. Piisavalt palju inimesi hääletab niikunii, et riigikogu saab moodustatud - kas koos sinu häälega või ilma sinu hääleta, selles on erinevus.

    B)

    Programmi põhjal valimissoovitusega ei ole ma nõus. Lubada oskavad kõik ja reaalsete tegudega on sellel vähe pistmist. Pigem tasuks otsustada ikka valitavate tegude põhjal.


  2. Võid ju paberit sodida, aga sellel ajal valivad teised ja nende poolt valitud valitsevad riiki ning teevad otsuseid, mis mõjutavad kõiki selles riigis elavaid inimesi. Minu hääl maksab rohkem kui sina ei vali. Mulle sobib. Mitte valides annad sa tegelikult "jah" sõna kelle tahes valitsemisele ja kaotad moraalse õiguse igasugusele kriitikale meie valitsejate suhtes. Olgu nad siis parasjagu kes tahes.


  3. Eks MMAs tehakse ka selliseid ühepäevaseid turniire (viimasel Rajulgi oli päevasel üritusel), aga tipp-profimmas enam mitte eriti. Põhjus on ilmselt selles, et päris korralik vigastuseoht seab pool aastat kõlavalt välja reklaamitud finaali toimumise ohtu. K-1 kasutab näiteks oma kikkpoksiturniiridel mitut varumatši, kust siis mehed saavad näiteks vigastada saanud poolfinaali võitjat asendama tulla. Aga no see poleks enam ju absoluutselt see. MMAs on võimalik võitjal viga saada isegi rohkem kui kikkpoksis. Vigastus võib olla täiesti tühine, mis ei lase järgmist matši samal päeval teha - pisike lõikehaav vms aga samas ei saa tõesti unustada ka taastumist füüsilisest pingutusest.


  4. Kuulujutud lähevad sinnamaani, et Barnett ei võistle üldse ja teda asendab Fjodor, kes hopsti mängus tagasi.

    See oleks küll eriti mage. Turniiril on terve hunnik varumehi olemas. Kuigi nende tase on enamasti keskpärane, siis oleks Fjodori neist mööda upitamine ikka mage. Fjodor peab saama turniiri finaali, muidu sureme? Eks sellest selgelt nõrgemast tabelipoolest oleks see ehk ka võimalik (nagu enne kirjutasin, siis Haritonov või Rogers on ainsad, keda ma ei näe seda turniiri võitmas).

    Eks paistab, mis reaalselt välja tuleb. Strikeforce ei ole ametlikult teise veerandfinaalürituse aega ja sisu veel välja hõiganud.


  5. ma Jorgeniga päris nõus ei ole. See, et Capoeira ei ole sama agressiivne ja ka samal tasemel funktsionaalne kui seda on MMA, ei tähenda, et ta poleks tänaval kasutatav (enesekaitsena). Küll mitte puhtal kujul aga mõned elemendid olen isiklikult küll Capoeirast üle võtnud ja nad täitsa töötavad.

    Rohkem tolerantsust. MMA ei ole A ja O, igas stiilis on oma võlud, mida saab ka reaalselt kasutada. Veel kaugemale minnes siis julgen väita, et MMA kui selline polegi mingi piiritletud ala vaid ta koosneb erinevate võitluskunstide elementidest, sellest ka väljend mixed martial arts, miks mitte siis ka Capoeirast.

    Minu arust on väga tervitatav, et enesekaitsestiilide valik Eesti võitluskunstimaastikul laieneb.

    ;) ise püstitad väited ja ise lükkad ümber?


  6. Ku turniiri üldvõidust rääkida, siis: Hetkel alles jäänutest ei usu ma, et võidavad Haritonov või Rogers. Ülejäänutel on suurem võimalus.

    Antonio Silva - mees on hea igas distantsis. Lisaks on ta füüsiliselt väga suur ja tugev (siruulatus 210 cm).

    Alistair Overeem - tipp-kikkpoksija, kellega tõenäoliselt ei ole sellest seltskonnast mõtet mitte kellelgi proovida poksida.

    Fabricio Werdum - BJJ ja lukumaadluse mitmekordne maailmameister, kelle alla sattudes tulevad sealt ilma patsutamata välja väga vähesed.

    Josh Barnett - on võitnud kunagi UFC samalaadse turniiri ja Pride turniiril finaalis olnud. Domineeriva maasvõitluse ja heade alistustega mees.

    Fjodor ei ole enam nii hea kui vanasti ja ala tase tervikuna on tõusnud võrreldes tema valitsusajaga Prides. Seega pole põhjust arvata, et ta raskekaalu kunagi uuesti valitsema saaks. Silva näitas oma mitmekülgsust parimal viisil. Haritonov küll Arlovskit võitis, aga väga muljet ei avaldanud. Pigem kiilus Arlovskil järjekordselt midagi kusagil kinni ja ta lasi (jälle) ennast seina ääres ära lüüa. Mees peab tõsiselt analüüsima, miks ta laseb endast tegelikult viletsamatel poksijatel ennast ära poksida.

    Turniiril osaleb ka Brett Rogers, kes on raske käega ja füüsiliselt võimas mees. Teoreetiliselt on tal sisu, et vastase vääratuse korral kes tahes turniiril osalevatest meestest hunnikusse lüüa, aga seda ei juhtu kolm matši järjest. Seega raske nähe teda turniiri võitmas.


  7. Nagu aru saan tõlkest, et ka võistlusaldel viiakse läbi dopingukontrolli??? Alumises teksti osas on kirjas, et ameerikalse John Barneth (või ma ei tea kuidas see õige kirjapilt on - venelased ju tõlgivad nimed ka oma äranägemise järgi) verest leiti keelatud aineid?

    Josh Barnett on vist isegi rohkem kui korra USAs vahele jäänud. Jaapanis seda muret ei olnud. USAs võisteldes on kontroll päris korralik.


  8. Savisaare arvates:

    - Venemaa eriteenistus tahab teda mustata

    - Kapo tahab teda mustata

    - Sotsid tahavad teda mustata

    - Valitsus eesotsas Ansipiga tahab teda mustata

    - Ajakirjandus tahab teda mustata

    - Nüüd juba mõned erakonnakaaslased tahavad teda mustata

    Kas tõesti on keegi võimeline peale tema paari poolemeelse jüngri uskuma, et kõik ülejäänud valetavad ja tema on ainsana aus mees? ;)


  9. Selge see. Küsimus on lihtsalt selles, mis me selle infoga peale hakkame?

    Kuna sisuliselt ei ole tegu kriminaalkuriteoga, siis saavad sellele teole moraalse ja eetilise hinnangu anda peamiselt erkonnakaaslased, koalitsioonikaaslased ja tema senised valijad. Sellel hinnangul on ka mingit reaalset mõju ja kaalu. Esimesed on seda juba ka teinud.


  10. Sõjavägi ka Krav Maga - seda õpetatakse sajas erinevas kombinatsioonis ja tasemel. Kindel on see, et "tõeliselt" õpetatakse seda tõesti vaid eriüksustele. "Tavasõjaväes" on kõikidel käsivõitluste stiilide õpetamise tagamõte hoopis teine. Anda suurele parvele suletud keskkonnas elavale testosterooni täis seltskonnale vahend üksteise ohutuks paika panemiseks. Et kui tekib omavaheline konflikt, siis lahendatagu seda parem üksteist "ohutute" võtete ja üldtunnustatud reeglite alusel. Vaenlase jaoks aga on ikka püss. Mitte keegi ei soovi sõjaväes esimesi kuid veetvale seltskonnale anda kätte üliohtlikuu vahendit või siis mis sama hull - jätta nad ilma vahendist, et nad siis haaraks esimese ettejuhtuva torujupi või mis veel hullem - patrulli sattudes üksteist maha laseks.

    1. Kus sõjaväes nii on, et käsivõitlus on vahend üksteise paika panemiseks? Kust sa seda võtad?

    2. Algajale ei ole võimalik kätte anda mingit müstilist võitlusoskust, mida saab üliohtlikuks nimetada. Iga korralik oskus (tikkimisest teivashüppeni) nõuab nii palju tööd, et selle töö läbi teinuna ei ole inimene enam kaugeltki algaja.

    Kõige lähemal on reaalsele enesekaitsele aga kriminogeenses keskkonnas pikaajaliselt tegutsenud politseijõudude tehnikad. Politseinikku ei loeta ohverdatavaks, hõlpsalt asendatavaks. Politseiniku arsenali peavad kuuluma tehnikad, kus vastane neutraliseeritakse kiirelt, efektiivselt ja samas vastasele liigset kahju tekitamata. Ükski politseitehnika ei sisalda vastase oimetuks tampimist. Vajadusel neutraliseeritakse relvastatud vastane kuuliga silme vahele või vähem ekstreemsel juhul nuiaga. Kuid mitte kuskil ei õpetata politseinikke esmalt vastasega "ringi" moodustama et siis punkthaaval "võitu" saama.

    Nii et mina vaataks kuskile sinnapoole.

    Ma arvan, et politseinike töövõtted on hoopis teise eesmärgiga kui enesekaitse (mulle tuldi kallale ja ma pean olukorrast võimalikult valutult välja tulema). Kindlasti on olemas ühisosa, aga eesmärk on erinev.


  11. Mõned küsimused, millele mõelda enne kui otsustada, et Krav Maga võiks olla parim:

    Mida sa Krav Magalt ootad kui teda teistele võitluskunstidele/kahevõitlusaladele eelistad? Mingeid tehnikaid, mida teised kunstid pole üles leidnud? Mingid efektiivsemad treeningmeetodid, mida teised ei ole leidnud? Kui ühte või teist, siis mille põhjal sa otsustad, et tehnikad või meetodid on parimad? On parimad, kuna erirühmad kasutavad seda? Kas erirühmad sisaldavad maailma parimaid käsivõitlejaid? Kes võiks olla parem mees vs mees võitluse paljaste kätega: kas erirühmlane, kelle tööst mingi protsendi moodustab ka käsivõitlus või kahevõitlusala sportlane, kelle tööst moodustab käsivõitluses paremaks saamine 100%? Lõpuks: kui kusagil on Krav Maga trenn, siis kas sa saad sealt samasuguse treeningu nagu saavad rünnakrühmlased? Ja oleks sul sellist treeningut üldse vaja kui eesmärgiks seada tänavakakluskunn olemine?


  12. Mis mõttes suuremad ? Pikemad ei ole minu teada olnud aga tugevama luustiku ja hammastega küll, kiviajal nt.

    Seda ma smack'i väite peale tahangi teada saada, et millal nad suuremad on olnud. Mina ei tea, et inimene keskmiselt oleks kunagi suurem olnud. Metsloomale füüsiliselt lähemal kindlasti, aga mitte suuremad (st siis massiivsemad või pikemad).


  13. Colt võrdsustas kõik.

    Hmm, vist siiski mitte. Nagu oma lihaseid, siis oskavad mõned seda Colti leiutist paremini kasutada ja teised halvemini...

    Aga mingi kooli/kontoritulistamise stiilis kindlasti - iga räbal saab teoreetiliselt endast palju parema füüsisega inimese maha lasta.


  14. Oot oot oot. Aga põhimõtteliselt nad ju väsitasidki selle mehe lõpuks ära? Minu mälu järgi oli Mike ju kõva algusmees - tagus esimesed 2 raundi nagu meeletu. Peale seda hakkas nagu toss rohkem välja minema ju. Ja siis oli vaja purema minna või lihtsalt valget rätti loopima. Või parandage kui ma nüüd peaks eksima.

    Päris nii see ikka ei olnud. Need puremised ja mannetud esitused tulid karjääri lõpu poole ja need põhjused olid ilmselt rohkem peas kui lihasmassis. Oma tippaegadel pidas ta igasuguse pikkusega matše ja võitis nad praktiliselt kõik.

×