Jump to content

Vägivaldur

Kasutajad
  • Sisu loend

    1 944
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by Vägivaldur


  1. 1) Pärast teda on artistid laval rohkem tantsima hakanud, alustades Chris Brownist ja lõpetades Justin Timberlake'ga.

    2) Muusikavideod. Tema oli esimene, kes tegi muusikavideod nagu need praegusel kujul on. Enne teda olid videod vaid, kuidas lauljad mikrofoni taga laulsid.

    Rohkem praegu pähe ei tule, aga MTVst Jacko mälestussaadet vaadates öeldi ka, et ta oli artist, kes mõjutas kõiki muusikažanre, ta oli inimene keda võisid kuulata perekonnas kõik põlvkonnad, vanaisa, isa ja poeg koos. Palju selliseid artiste ei ole, kes igale põlvele sobiks.

    Ning latt, mis tema seatud on, see latt võib kõiges olla- praegu on ta enim teeninud artist, enim kulutanud artist, enim meediakajastust saanud artist, enim plaate müünud artist, mitmed tema hitid peaksid olema edetabelites rekordeid teinud. Latte kõvasti, mida ületada.

    Mina olen küll täiesti kindel, et tema on enim popmuusikat mõjutanud artist.

    Esimene, kes suudab arutleda. Hea. :P

    Seda tantsimist ma ei oska kuidagi mõõta ja seega ka mitte kinnitada või vaielda, aga pigem populariseeris.

    Muusikavideode päris pioneer ei olnud Jackson kindlasti, aga mõju oli olemas. Tema paljud muusikavideod olid lühifilmid. Muutus arusaam, et muusikavideo peab olema ainult muusika taust. Videodesse hakati investeerima. Palju seal Jacksoni otsust taga oli ja palju produtsentide, manageride - ei oska öelda.

    Raha on selline suhteline mõõde kunsti puhul. Maailmas on müüdud palju rohkem rämpsu kui kvaliteeti. Kehtib mistahes elualal ja kohati ka muusikas. Seega müüginumbrid ei tähenda kellegi muusikalist headust. Eestis müüb ka enim Meie Mees ja Toomas Anni. :) Ja kui kedagi huvitab, siis the Beatles ja Elvis on müünud rohkem plaate kui Jackson - mõlemad üle miljardi. Jackson ca 750 miljonit.

    Muusika mõjutamisele ja stiilide mõjutamisele vaidlen küll vastu. Enim mõjutanud!?!? Keda konkreetselt ja kuidas? Muusika suundade tõeliselt suurtel mõjutajatel on palju kuulsaid järgijaid. Kellele on äratuntavaks muusikaliseks eeskujuks olnud Jackson? Ma arvan, et muusikalises mõttes oli Jackson selline suhteliselt eraldiseisev suurus (kui algusajad välja jätta, kus ta rohkem selle aja peavoolus ujus). Kui viitsid uurida, siis paljud popmuusika spetsialistid arvavad samuti. Samas soovitan uurida ka popmuusika ajalugu. Mingist konkreetsest artistist tehtud eluloofilm ei ole enamasti väga hea allikas. Loogiline.

    Edit: kirjaviga


  2. millest? mis sulle arusaamatuks jääb. Ei ole tarvis ma arvan.

    Sa kirjutasid "Jacksoni mõju meelelahutustööstusele on olnud meeletu ja mitte ainult muusika valdkonnas." Kõlab nagu suvaline sõnakõlks, samasugune nagu see lati jutt. Milline see konkreetne mõju siis on olnud? Milles see konkreetselt väljendub? Mis oleks teisiti kui Jacksonit poleks olnud?

    Ma ei taha väita, et Jackson ei tõstnud latti või et tema mõju pole olnud suur. Ma tahan teada, kas te saate ise aru, millest te räägite. Milleks korrutada mingeid kulunud klišeesid, mille sisu ise ei mõista?

    Mina ise paigutan M.Jacksoni kindlasti 100 popmuusikat enimmõjutanud artisti hulka, kuid esikümnesse ta minu jaoks ei mahu. Minu isiklik arvamus.


  3. ei taha kedagi solvata, aga kui keegi ütleb, et ta jälestab jacksoni muusikat või talle ei meeldi selline muusika, siis ma tahaks mingisugust nimekirja tema playlistist järgmine kord, kui keegi midagi sarnast öelda kavatseb.

    Üldiselt selline käitumine näitab ainult silmaringi laiust. Jacksoni mõju meelelahutustööstusele on olnud meeletu ja mitte ainult muusika valdkonnas.

    Too konkreetseid näiteid või kõlksutad ise samamoodi sõnu...


  4. take one god damn guess :P ( sry, aga ing. Keeles kõlab see hästi)!

    Mina võin gessima jäädagi ja ikka mitte teada, kas sind võluvad selle mehe puhul müüginumbrid, tantsuoskus, lauluhääl, helilooming, plastiline kirurgia või midagi muud... Ma lihtsalt uurin, et kas üldise ülistushulluse kõrval kellelgi mingit ideed ka on selle ülistamise taga. Enamus ajavad niisama vahtu välja.


  5. Kas "sucker punch" on päris ametlik termin muidu?

    Pole võitlus-alade ülekandeid vaadates kõrvu jäänud see termin muidu.

    Eesti keelde terminit mugavalt tõlkida vist ei saagi.

    Suhteliselt levinud termin, mis tähendab kellegi löömist, siis kui see keegi selleks valmis ei ole ja kasutatakse ka võitlusspordis - poksis siis kui keegi peale kella või enne kella mitte võitlusvalmis vastast lööb.

    PS. Muidu on teema endiselt ülihaige.


  6. Mis sa nalja teed v?? Samahästi võin öelda, et jõusaal on tänaval mõttetu... Kõik annavad ju midagi juurde, istud kodus päevadläbi siis saad pimedatel tänavatel paremini hakkama? :) Netis oli video kus mingi karate master tõmbas mingi PIMP-ile 1 hit KO. Ja UFC-s on karate vend kes domineerib oma kaaluklassis. ;)

    Oled sa kindel, et ta domineerib seal tänu karatele? Võibolla hoopis tänu bjj'le, milles tal on samuti must vöö? Või võibolla on võti selles, et tal on hea maadlustreener või üldfüüsilise treener? Võibolla on ta lihtsalt väga andekas? Või on ta nii hea, kuna ta joob omaenda pissi? Hea geneetika? Võibolla hoopis kõik kokku? Seda kõike esiteks. Teiseks peituvad sõnade "karate" ja "kung fu" taha nii erinevad asjad, et sisuliselt need sõnad ilma kontekstita ei tähendagi mitte midagi. :(

    Jrx, mul on Shotokan Karates oranži vöö teine aste ;)


  7. Väga lihtne - riigi rahakoti paksuse ja maksude vahele ei saa panna võrdusmärki. Mõni naftariik ei korja üldse oma elanikelt makse, aga see ei tähenda ju raha puudumist. Et saada teada, miks just maksudest laekub nii palju raha nagu laekub, siis tuleks iga riigi maksud eraldi ridadele panna ja vaadata nende protsenti ja maksjate arvu ning seda, mille pealt makstakse. Ma arvan, et vähesed inimesed suudavad seda viimast peast teha.


  8. Ise ma parteis ole, kuid hääletan tavaliselt sotsiaaldemokraate. Eelistaksin Skandinaavia muretut elu USA stiilis "igaüks enda eest" rügamisele, mis tekitab ainult superrikkaid ja ülivaeseid. Inimesed on liiga lollid, et oma rahaga ise midagi tarka peale hakata. Tõstke makse ning tõuseb kõigi heaolu tasuta teenuste näol. Varsti tulebki ise kõige eest maksta, sest tulumaks on 2%.

    NB. Mu teadmised poliitikast on nullilähedased, lähtungi peamiselt kõige üldisematest põhimõtetest.

    Kahjuks tavaline suhtumine sotside valijate seas. Me ei saa olla Rootsi ainult sotsiaalgarantiide osas. Samahästi võiks sotsid lubada, et oleme nagu USA sõjalise võimsuse osas. Tahad kulutada nagu Rootsi, siis pead teenima nagu Rootsi. Ainus tee sotsiaalselt suuramate tagatste juurde on rohkem raha teenida. Läbi sotsiaalpopulismide ei hakka seda kunagi juhtuma.

    Sotsid on minu jaoks praktiliselt kõige ebameeldivam erakond. Kui peale viimaseid Riigikogu valimisi loeti kokku, palju kellegi valimislubadusteks raha vaja on, siis sotside number pani minu mäletamist mööda kõigile korralikult ära. Isegi Keskerakonnale. Sealhulgas 0 ideed, kuidas seda raha teenina. Kui välja arvata palgatöötajale suuremate maksude lajatamine. Teeks äkki siis maksud ka täiesti nagu Skandinaavias - mitu inimest Rootsi astmete juures meil üldse makse maksma hakkaks? :)


  9. 1. Plaanis leidub nii asjalikumaid, kui ka vähemasjalikumaid ideid, aga vähemusvalitsusega sellist koostööplaani e teosta. Sotsid ei tahtnud valitsuses olla, Rahvaliiduga ei suudetud läbi rääkida, Rohelised ei lähe valitsusse ja Keskerakonnaga ei tehta põhimõtteliselt koostööd - ainus enamusvalitsus on siis hetkel Reform, IRL ja Jaan Kundla? :)

    2. Europarlament on nii sisutühi koht, et isegi kohalikud parteid (kusjuures mitte ükski) ei suuda ennast reklaamida läbi selle, mida nad Euroopasse tegema lähevad, vaid teevad kohalike valimiste propagandat. :)


  10. Sellistes liigades ongi kõik võrdsetel alustel - Kõik on lubatud. :o

    Ja jalgratturid üldjuhul ei võrdle oma tulemusi jooksjatega ja kõvata nende ees.

    1. Palun viita mingile liigale, kes on ametlikult paberile pannud "kõik on lubatud".

    2. Minuga ei ole elus ükski särgiga suruja "kõvatamas" käinud. Teiste kõigiga on?


  11. Kui on eesmärk saada üles mistahes vahenditega võimalikult suur raskus, siis mille poolest on särk ausam kui doping?

    Särk on sellepoolest ausam, et liigas, kus särgid on lubatud, kehtivad väga konkreetsed piirangud, millise särgiga on lubatud suruda. Kui ka särgiga saab rohkem suruda ja särk annab mingi eelise, siis on see eelis kõigil võrdselt. Kas sa tead mõnda dopinguliigat, kus dopingu kasutamine on võrdsetele alustele viidud? Dopingu kasutamise reegleid ei ole ja sellega on seatud ohtu harrastajate tervis ning noorte tervis, kes peavad neid sportlasi oma iidoliteks. Lisaks ma ei tea, et surumissärgi tootmine, omamine või edasiandmine oleks kusagil kriminaalkuritegu.

    Sind tundub häirivat see, et särgiga surujate tulemused on suuremad kui ilma särgita surujatel. Aga see on ju ajuvaba. Samahästi võid vihata jalgrattureid, kes liiguvad kiiremini kui sina jooksed. Võrdle ikka asju, mis on võrreldavad.


  12. Kus see nöökimine ja negatiivne suhtumine on?

    Kõige mõistlikum oleks ju trenni minna, aga kui kohaliku trenni suhtes on nii üleolev suhtumine, siis ei oska nagu midagi soovitada. Tallinnas ja Tartus on ju natuke kaugel trennis käia. Üksi treenimine katab ainult mingi osa vajalikust treeningust ja seda on raske mma treenimiseks nimetada. Mitte ma ei taha öelda, et trenn kui selline halb on.


  13. Tõsi, aga vähemalt mida paremas vormis inimene, seda lihtsam on võitlust õppida. Sellise trenniga peaks kiirust ja vastupidavust saama küll :o

    Aga kus ta seda õpib kui ainult üksi trenni teeb? Võistlustel? Väga okkaline ja raske tee on sellisel juhul valitud. Ei pruugigi sihile jõuda.

×