Jump to content

Vägivaldur

Kasutajad
  • Sisu loend

    1 944
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by Vägivaldur


  1. Noh, kui hetkel mitte arvestada moodsaid rasvasektantide seisukohti, siis vaieldavaid punkte seal artiklis palju ei olegi. Rasva kohta ta vist siiski tahtis öelda, et sööge omega-rasvhappeid, aga muud punktid on ju enam-vähem OK.

    Transrasvu täis margariinide soovitamine on ok? See pole küll mingi rasvasektantide jutt - mitmetes riikides tegeletakse selle probleemiga juba riiklikul tasandil. Kui meie toitumisteadlased pole sellest kuulnudki, siis see teeb küll muret.


  2. Mis näitab kui kauge sa neist asjadest ikka oled :) Aga sõna võtaks kasvõi raketiehitusel ... kuna näinud raketti lendamas.

    Kas on siis mingi väga selgesti mõõdetav komponent? Midagi ju ei mõõdeta.

    Kui keegi arglik moderaator tahab mulle vastata, siis palun enda nime alt (kui ikka julgust jagub ja midagi vastata on). Muidu minu posti sees vastates jääb mulje nagu oleksin mina midagi kirjutanud, mida ma kirjutanud ei ole. Ühtlasi palun korja see debiilne pilt mu postituse küljest ära. Minul vist seda võimalust ei ole.

    post-2073-1252437092_thumb.jpg


  3. Ma arvan, et unusta mõlemad dieedid ära ja unusta ära ka "lühikese aja jooksul". Lühikese aja jooksul kiire tulemus ei ole tavaliselt säiliv tulemus.

    Pigem:

    - Söö mitmekülgselt - rasvad, valgud, süsivesikud-kiudained, vitamiinid, mineraalid - kõik tuleb toidust kätte saada

    - Söö regulaarselt - vähemalt kolm korda päevas

    - Söö kvaliteetselt - rohkem naturaalseid toiduaineid (liha, munad, juurviljad jne) ja vähem poolvalmis või valmis poetoitu

    - Tarbi võimalikult vähe valgest jahust tooteid (koogid, saiad, valge pasta jne) ja asenda need täisteratoodetega

    - Väldi valge suhkruga tooteid

    - Väldi transrasvu sisaldavaid tooteid

    - Söö juurvilju ja mõõdukalt puuvilju

    - Söö kala ja pähkleid heade rasvade saamiseks

    - Söö piisavalt - kui sööd liiga palju, siis lähed paksuks. Kui sööd liiga vähe, siis läheb ainevahetus aeglasemaks ja mingil hetkel õgid söömata jäänud söögi topelt tagasi - tulemus sama. Regulaarne söömine ja piisava "hea" rasva söömine aitab nälga vältida.


  4. Kulturism on raskem spordiala kui teised? :rolleyes: Vilets olemine on igal spordialal lihtne, hea olemine on igal spordialal raske. ;) Selline vaidlus ei vii kusagile.

    Kas kulturism on sport? Mis sellest oleneb? Kas sellest muutub kuidagi kulturismi sisu kui talle kleepida silt "sport" või kleepida silt "pole sport"? Ei muutu. Seega ülimõttetu küsimus. Keda vastus aga ikkagi huvitab, siis mõelge, mis on teie jaoks spordi definitsioon ja siis mõelge, kas kulturism mahub sinna raamidesse. Lihtne.

    Edit: kirjaviga


  5. Ise leian, et väikestes kogustes maitseainet osta on rumal, sama mõte ka teiste toiduainete kohta.)

    Kui sul on kodus curryt 25kg, siis ma ei kujuta ette, mis kogustes sa teisi asju tahad osta. :lol: Suur suur kodu peab olema.

    Sellel on ikka oma põhjused, miks inimesed ei osta toiduaineid kogu eluks ette ära. Ka maitseaineid.


  6. Kui teed kahel päeval nädalas, siis võid teha näiteks ühel päeval ülakeha ja teisel päeval alakeha. Hea kasutada nn "vastasharjutusi" - peale rinnalt surumist teed kangiga vastu kõhtu tõmbeid; peale õlaga surumist lõuatõmbed jne

    Ise olen näiteks sellist kava kasutanud poksimise kõrvale:

    ÜLAKEHA

    A Rinnalt surumine 4-5 seeriat 5-8 kordust või püramiid

    B Kangiga vastu kõhtu tõmbed 4-5 seeriat 5-8 kordust või püramiid

    A Õlaga püsti surumine 4x8-10

    B Lõuatõmbed 4x8-10

    A Biitseps hantlitega 3x12

    B Triitseps trossiga 3x12

    venitus

    ALAKEHA

    Kükk kangiga 4-5 seeriat 5-8 kordust või püramiid

    Sirgete jalgadega jõutõmme 4x8-12

    Jalgade kõverdamine masinal 3x12

    Varvastele tõusud kangiga/masinal (säär) 5x15

    Keretõsted kangiketas pea peal 3x15

    Kerepöörded kangikettaga 3x50

    venitus

    A ja B harjutusi teha vaheldumisi (rinnalt surumise ja kangitõmmete seeriad vaheldumisi; õlaga surumise ja lõuatõmmete seeriad vaheldumisi; biits ja triits vaheldumisi)

    Lihtsalt mingi näide, kuidas võib teha...


  7. Mina pesen küll kindaid masinas

    Kui sobiv õrn programm on ja kvaliteetne kinnas, siis ehk võib ka - kinda eluiga ülearu palju vast ei vähene. Aga ettevaatlik tasuks masinaga pesemisel kindlasti olla (temperatuur peamiselt). Muidu on oht kindajuppe masinast korjata.


  8. Masinapesu kannatavad vist ainult käesidemed (va juhul kui on sellised kindakujulised, siis neid pese ka käsitsi). Põlvekaitsmeid pese käsitsi kausis. Poksikindaid võid seest loputada, aga kindlasti ära pese masinaga. Ise puhastan mingi antiseptikuga mõnikord ja siis topin paberit täis - korralik kuivamine on tähtis. Jõusaalikindaid pese ka käsitsi. Vähemalt nii olen mina nende asjadega teinud ja ära ei ole nemad lagunenud sellest. Tõstevööd pole ise kasutanud ja ma ei kujuta ette, miks seda väga üldse pesema peaks.

×