Jump to content

maryjane

Kasutajad
  • Sisu loend

    101
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by maryjane


  1. Maryjane'i respect jäi lõpuks oma lolluse taha - 15km enne lõppu jõin ahnelt viimased joogitilgad, mis pudelisse alles olid jäänud ning ei pannud tähele, et jäin päris grupi sappa. Viimase ratturiga tekkis 5m vahe, mida ei suutnudki enam tagasi sõita ning nii kaotasin lõpuks grupile 3min ja keskmine kiirus langes natuke alla 35 - täpsemalt 34,7km/h, aeg oli 3.37.50. Samas räägib minu kasuks fakt, et sõitsin universaalrattaga, millel kerge mustriga kummid..

    Aga toitumise koha pealt niipalju, et enesetunne oli super ja energiat jätkus kenasti lõpuni. Tegin täpselt nii, nagu Oldman soovitas, kuni kaneelini välja ning sõidu ajal jõin ainult spordijooki, esimest korda umbes 45min peale starti, edasi iga 15 min tagant ning kokku umbes 3 liitrit. Ja meeletu parmupäevituse sain, käsivarred on punased nagu keedetud vähil.

    Ikkagi respect! :lol: 34.7 ongi ju 35.


  2. Mina söön enne pikka võistlust hommikul 4h enne starti omletti ja peekonit. Esimese toidukorrana on süsivesik on minu puhul täiesti vale valik. Kohvi ei võta, see viib vedeliku välja. Tavaliselt on stardihommikul niigi närv nii püsti, et kohvi pole tarvis.

    Pool tundi enne starti võtan banaani, peotäie rosinaid või saiakese (võimalikult väherasvase, muidu hakkab üles ajama). Võistluse ajal võtan igast teisest TP-st tüki banaani. Rattaralli ajal võib natuke rohkem võtta, sest joostes-suusatades hakkab maosisu üles ajama, kui liiga palju süüa.

    Mõned võtavad kaasa ka oma geeli või batooni, aga mina pooldan võimalikult väikest "pagasit". Elu on näidanud, et rajatoitlustusest piisab täiesti, tuleb ainult ära tunda, millises TP-s banaan krabada ja millise võib vahele jätta.

    Eelmisel päeval söön suure pitsa või pasta, sellega laeb ilusti täis.

    Kui sa kavatsed tõesti keskmise kiiruse 35km/h saavutada, siis respect. Mina ennustan enda ajaks vähemalt 5h.


  3. Neile, kes tõeliselt värske toidu elamust hindavad, soovitan Londonisse sattudes kindlasti Harrodsisse sööma minna. Sealse toiduosakonna juurde kuulub saal, kus on palju erinevaid "kööginurki": austrid ja värske seafood, sushi, juustud, grill-liha, tapad jne. Toiduosakond iseenesest on ka omaette elamus.

    Antud võileib iseenesest on Harrodsi kohta üsna normaalse hinnaga, arvestades seda, et kolm korrust ülalpool on võimalik endale hankida £5000 maksvaid T-särke. :D


  4. Nii , oleks plaan ,siis jõusaali kõrvalt käia ka natuke jooksmas ,et oma vastupidavust parandada.Ja proovin nii 20-30 minti joosta , iga päev või üle päeva.

    Aga probleem ,selles ,et pole nagu võimalik eriti mujal joosta kui asfaltil.Olen 17 aastane,72kg ja 186cm pikk.Kardan just enda põlvede pärast ,mis tegelikult praegugi ei võimalda eriti suurt jõutrenni teha ,kuna kipuvad raksuma ,arst arvas ,et see on sellest ,et ma üsna kondine ja isegi kui ei ole ,siis pole sinna midagi parata ka.Tegelikult peaks spordiarsti juurde pöörduma ja seda ma ka millalgi teen.Et mida nüüd ,siis eelistada, et kas jooksmist asfaltil, või üldse mitte jooksmist.

    Jalgrattaga sõit mulle eriti ei istu ,aga kui midagi muud üle ei jää ,siis võin ka seda teha.

    Ja kas lindi peal jooksmine on sama kahjulik kui asfaltil?Et kas ma ei tohiks üldse joosta?

    Kui sul on valida asfaldi ja lindi vahel, vali kindlasti lint. Lint on oluliselt liigesesõbralikum, kui ükskõik milline maastik. Kui linti pole, siis vali ujumine või jalgratas või crosstrainer.

    Minul õnnestus eelmisel kevadel poole tunniga oma jalgadest (ma loodan, et mitte päris eluajaks) lahti saada. St praegu käin jooksmas ibuprofeeni ja Olfeni-plaastrite abiga, sest muidu poleks valu pärast võimalik.

    Valed jalanõud + asfalt + pikk treeningpaus = mõrad sääreluudes.


  5. mõnel proteiinil on juurde kirjutatud laktoosivaba. whey gold oli vist ja sportlabis oli ka mingi hetk mingiasi

    Kui on valguallergia, siis ei aita isegi laktoosivabadus mitte.

    Sellisel juhul jääbki põhimõtteliselt ainult looma-, kana- ja kalkuniliha. Toidulisanditest on olemas hernevalk, mida siinkandis ei müüda, tuleb mujalt tellida. Maitselt veel jälgim, kui sojavalk. :lol:


  6. Pingeseisundis tekib selline tugev peavalu. Näiteks trenni lõpupoole või koolis. Rohkem esinenud peale tugevat trenni. Jätsin jõusaali treeningud praegu pikemaks ajaks pooleli ning vaikselt hakkan aeroobset ainult tegema. Jälgisin natuke oma südame tööd ka:

    Kui ntx ratta peal täiega vändata(ca 30sec. ntx) on pulss ca 150 ja nüüd kui ratta pealt maha tulla ja vaikselt olla, siis pulss tõuseb, süda hakkab peksma täiega, nagu mingi viivis oleks.

    Sama on ka trepist üles tulekuga, kui kiiresti trepist üles tulla, siis paari sekundi pärast pulss tõuseb ja süda hakkab peksma.

    Käisin mõõtmas ka: vererõhk 133/60 ja pulss 75. Kuidas alumine vererõhk tundub? Enne magamaminekut rahulikus olekus langeb pulss kuskil 60-55 peale. Lähen ka perearsti juurde, kuid ei looda sealt väga õiget diagnoosi ega ravi. Ehk keegi tegijam siit oskab kommenteerida Või on kellegil veel midagi sellist esinenud?

    Peavalu tekib sellest, et füüsilisel koormusel vererõhk ja kehatemperatuur tõusevad. Eriti sagedasti tuleb seda ette siseruumes treenides, sest jõusaalides on enamasti palav ja liigse kehasoojuse äraandmine häiritud.

    Mis aitab:

    1. tee aeroobset õues - jookse või sõida jalgrattaga või mis iganes sulle meeldib

    2. joo trenni ajal piisavalt - peavalu tekib kergesti ka vedelikupuudusest

    3. võid trennijoogi sisse panna veerand tabletti lahustuvat aspiriini

    Puhkeoleku vererõhk ja südame löögisagedus on sul täiesti normis. See on täiesti normaalne, et pulss (ja hingamissagedus) natuke pärast koormuse lõppu veel kõrge on, sest organismis on lihastöö tulemusena tekkinud piimhape, mis muudetakse süsihappegaasiks ja viiakse kopsude kaudu välja. Süda ja hingamine püüavadki seda protsessi kiirendada. Trepist üles tulemisel ei jõua süda aga momentaalselt reageerida - lihastes avanevad koormuse korral "varuveresooned" ja süda peab hakkama arendama intensiivsemat tööd, et neid verega varustada. See protsess võtab natuke aega ja sellepärast oledki enne trepist üles jõudnud, kui löögisageduse tõstmise "käsk" lihastest aju kaudu südamesse pärale jõuab.


  7. Segamesi (erinevate taimede...)on k6ige parem...

    Tahan kyll, kui sa pannes k2e sydamele, ytled, et ei ole neile meekorje perioodil lisa s66tnud.

    Kus sa myyd?

    Ei ole lisa söödetud, sel aastal õitsesid pärnad hullumööda ja pidi mitu korda mett võtma, et tarud üle ääre ei hakkaks ajama. ;)

    Suhkrusiirupit hakkasid mummud saama alles oktoobris.

    Mesi asub Tartus, aga võin cargoga saata, kuhu vaja.


  8. Müün mett. Hind 60 kr/kg. Hea puhas kodumesi, ise vurritasin. ;)

    Peamiselt pärit pärnaõitest, mesikast ja ristikheinast. Kel huvi, andku teada. Anumad on 1-liitrine, 1-kilone ja 3-kilone. 1 liiter = 1.4 kg.


  9. Samas, :rolleyes: kui inimene ikka tahab saia osta siis miks seda talle mitte müüa.

    Nojah, te saate vähemalt pappi oma soovituste eest.

    Ma olen ka heast südamest vahel mõnele inimesele toitumiskava koostanud ja sellisel juhul ajab eriti kopsu üle maksa, kui ta ei kavatsegi seda rakendama hakata. Umbes, et "teed toitumiskavasid vä? issand kui lahe, tee mulle ka!" Ja siis ma murran mitu päeva pead ja võtan arvesse inimese eesmärki ja füüsilist aktiivsust ja elustiili ja maitse-eelistusi. Annan kava üle ja aeg-ajalt uurin, kuidas toitumine läheb. Tavaliselt tehakse muud juttu või vastatakse, et oi aitäh, hästi läheb. Samas saab pealegi vaadates aru, et tegelikult pole inimesel piisavalt meelekindlust oma saiakestest-pelmeenidest-friikartulitest loobumiseks ja seepärast suurest viisakusest valetab sulle suu sisse.


  10. Just eile oli mul "kerge" sõnavahetus ühe tuttavaga MSN-s. Olgu öeldud, et tüüp ise trenni ei tee ja on suitsumees juba aastaid. Ta muudkui korrutas kui nõme elu mul on, ei saa end vabalt tunda, peab muudkui reegleid järgima (sö söömine, trenn, magamine jne). Et mis rõõmu ma elust üldse niiviisi tunnen? Keemikuks ristiti ka, kui kuulis et ma valgupulbrit söön. Hea, et ma talle kõiki lisandeid üles ei lugenud, mida ma tegelikult igapäevaselt tarbin... oleks teine vist mingi raske tervisekahjustuse sellise uudise peale saanud :rolleyes: Noh ja muidugi see jutt ka, et ma "lähen meheks" varsti, tiss kaob ära, nägu muutub rõvedaks...blaaa-blaaa-blaa.....jne.

    Tuttav teema. Mult ka alatasa küsitakse, kas mul midagi targemat pole teha. Ja kui ma uurin, et mis see targem tegevus oleks, siis pakutakse, et raamatute lugemine või ööklubiskäimine. Miskipärast just joomise ja pidutsemisega seostatakse meelelahutust ja trennikauged inimesed ei saa sugugi aru, et jooksmine võib olla palju funim kui joomine.

    Söömas üritan võimalikult palju üksinda käia, sest kolleegidega lõunal käies õnnestub alati kellelegi hambu jääda ("pead dieeti vää?").

    Ja meheksmuutumise jutte kuuleb ka muidugi iga päev.

    Mis puutub nartsissismi, siis eneseimetlejaid on tegelikult igal alal. Võetagu näiteks Pullerits. See tekst on kohati ikka väga haige. Iseasi muidugi, kas see mees tegelikus elus ka on "treenin-oksendamiseni" ja "ma-olin-erki-noole-vanuses-temast-palju-kõvem-mees" või on tegemist lihtsalt ajakirjanduslike liialdustega.

    Ma ise muidugi ei suuda sageli varjata oma poolehoidu vastupidavusalade ja nende harrastajate suhtes, aga nii ei saa ka öelda, et kõik kulturistid on nõmedad egobuustijad ja kõik maratoonarid on jube lahedad tegelased. Sõltub ikkagi sügavalt konkreetsest inimesest.


  11. On ehk veel mingiseid tehnikaid/nippe, mille abil kortisooli mõju vähendada? Kas kortisool hakkab ka siis tööle, kui oled liiga palju söömata ja et energiat ammutada, võetakse siis aminohapped ette?

    Kortisool hakkab igasuguse stressi peale vabanema. Näiteks: alkohol, stimulandid (kofeiin, efedriin, energiajook), vedelikupuudus, magamatus, madal veresuhkur. Nipp kortisooli vabanemise vähendamiseks on trenni ajal piisav vedelikutarbimine, kusjuures taastusjook peaks alati süsikaid sisaldama.

    Aga nii lihtne see asi ka pole, et kõhupeki järgi kortisooli taset saaks ennustada.


  12. tere

    paljud kindlasti kasutavad seda, aga tahaks teada kas keegi ecdisteni või maralijuure ekstrakti apteegis ka näinud on? kus?

    tänud

    Seda hoitakse apteekides üldiselt külmkapis, seega tuleb letist küsida. Karbi peale on kirillitsas kirjutatud Levzeja (leusea).


  13. Lõualuude naksumine on pärilik ja selle vastu ei aita miski.

    Suuremate liigeste naksumisega on nii, et kuni sellega valu ei kaasne, on kõik ok. Mingi kõõlus käib teise kõõluse vastu. See on kuni 21. eluaastani täiesti normaalne luude-liigeste-ligamentide kasvuga kaasnev asi.

    Kui raksumine valusaks muutub ja liiges paiste läheb, siis tuleks arsti juurde pöörduda.

    Mul endal raksusid 16-aastaselt mõlemad põlved, siis muutus raksumine valusaks ja põlved läksid paiste. Määrati mingi füsioteraapia ja pärast seda sai asi korda - valu läks üle ja liigesed enam ei raksunud.

×